Subota, 04.03.2017.

17:55

Tadić golom i 2 asistencije "pogurao" Sautempton

Fudbaleri Sautemptona savladali su Votford 4:3 na gostovanju, ključni igrač "svetaca" bio je Dušan Tadić.

Tadić golom i 2 asistencije

Srpski reprezentativac je golom i asistencijom doneo Sautemptonu preokret u drugoj polovini prvog dela igre, nakon što je Votford rano poveo preko Dinija.

Okaka vraća "stršljenove" u egal, ali Manolo Gabijadini vraća goste u prednost. Pobedu Sautemptona overio je Nejtan Redmond, svojim drugim golom na asistenciju Tadića.

Veliku pobedu u direktnom duelu sa rivalom u borbi za opstanak ostvario je šampion Lester, koji je nadigrao Hal 3:1 posle preokreta.

Gosti su poveli preko Klukasa u 14. minutu, poravnava Fuks u 27, a preokret "lisicama" donosi Mahrez u 59.

Tačku na meč je stavio autogol Hadlstona u poslednjem minutu meča. Lazar Marković je počeo utakmicu za goste, a zamenjen je 12 minuta pre kraja.

Stouk je pogocima Marka Arnautovića u drugom delu prvom poluvremena slomio Midlzbro za 2:0, dok je Kristal Palas istim rezultatom slavio kod VBA i pobegao iz zone ispadanja. Luka Milivojević je odigrao ceo meč za goste iz Londona.

Svonsi je vodio pa gubio od Barnlija i na kraju slavio 3:2, golom dvostrukog strelca Fernanda Ljorentea u 92. minute.

Dvostruki strelac za goste bio je Grej, a Svonsi je četvrtom pobedom u poslednjih šest kola takođe izašao iz opasne zone.

1. Čelsi 26 20 3 3 55:19 63
2. Totenhem 26 15 8 3 50:18 53
3. M. Siti 25 16 4 5 51:29 52
4. Arsenal 25 15 5 5 54:28 50
5. Liverpul 26 14 7 5 55:33