Subota, 21.11.2015.

22:41

Dibala rešio derbi, Juventus srušio Milan

Fudbaleri Juventusa pobedili su Milan kod kuće sa minimalnih 1:0, u derbiju 13. kola Serije A.

Beta/AP

Šampion Italije je tako zadržao odličnu formu posle užasnog starta sezone i ostvario je petu pobedu u poslednjih sedam mečeva.

Juve je sada preskočio Milan na tabeli na šestom mestu sa 21 bodom, šest manje od lidera Fiorentine. Meč je odlučio Argentinac Paulo Dibala 25 minuta pre kraja. Sandro mu je asistirao, a mladi golman Donaruma bio je nemoćan.

Ekipa Siniše Mihajlovića prekinula je dobru seriju rezultata, pošto je izgubila posle pet uzastopnih utakmica bez neuspeha. Milan je sedmi sa bodom manje od Juventusa.

Domaći tim bio je bolji tokom 90 minuta, imao je više prilika, veći posed lopte i zasluženo je na kraju ostvario pobedu.

Ranije u toku dana Roma je propustila priliku da se popne na čelo tabele pošto je remizirala sa Bolonjom – 2:2. Bolonja je povela na svom terenu pogotkom Adama Masine u 14. minutu, ali je Roma preokrenula zahvaljujući dva gola iz penala, Miralema Pjanića u 52. i Edina Džeka u 71. minutu.

Fudbaler domaće ekipe Domeniko Majeta isključen je nakon što je skrivio drugi penal, ali Roma to nije iskoristila i njen bivši napadač Matija Destro izjednačio je u 87. minutu iz jedanaesterca i tako postavio konačan rezultat.

Roma je treća na tabeli italijanskog prvenstva sa 27 bodova, koliko uz utakmicu manje imaju Fiorentina i Inter. Bolonja je 16. sa 13.