Nedelja, 01.09.2013.

16:25

Junajted pao na Enfildu!

Fudbaleri Liverpula pobedili su Mančester junajted na Enfildu sa 1:0 u velikom derbiju 3. kola engleske Premijer lige.

Izuzetno borben duel odlučen je već u 4. minutu kada je Danijel Staridž sproveo loptu u mrežu nakon pokušaja imenjaka Agera.

Ekipa Brendana Rodžersa je tako ostvarila najbolji start sezone u istoriji kluba pošto posle tri utakmice ima maksimalnih devet bodova i na čelu je Premijer lige.

Sa druge strane tim Dejvida Mojsa drugu utakmicu u nizu nije postigao gol i pretrpeo je prvi poraz u sezoni (4 boda).

Kapiten Mančester junajteda Nemanja Vidić solidno je odradio svoj deo posla, ali su ovoga puta zakazali napadači. Junajted je na Enfildu bio znatno oslabljen pošto u timu nije bilo povređenog Vejna Runija.

U istom terminu odigran je još jedan duel. Svonsi je kao gost savladao Vest Bromvič Albion sa 2:0, a golove su postigli Ben Dejvis u 22. i Pablo Ernandes u 83. minutu. Gostima su to prvi bodovi u novoj sezoni, dok VBA ima samo jedan.