Utorak, 11.01.2011.

22:50

KK: Vest Hem nosi 2:1 u Birmingem

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Birmingem na ’Apton parku’ sa 2:1, u prvoj utakmici polufinala engleskog Karling kupa.

Tim Avrama Granta je tako stekao minimalnu prednost pred revanš u Birmingemu.

Vest Hem je vodio na poluvremenu sa 1:0 golom Marka Noubla u 13. minutu, ali se u prvih 15 minuta nastavka sve promenilo.

Prvo je Lajam Ridžvel izjednačio u 58. minutu posle kornera koji je izveo Larson, a samo dva minuta kasnije domaćin je ostao sa desetoricom na terenu pošto je isključen Obina zbog udaranja Larsona. Nošen velikom podrškom navijača Vest Hem je do kraja ipak uspeo da se odbrani i postigne jedan gol.

Strelac je bio Karlton Kol 12 minuta pre kraja. Reprezentativac Srbije Nikola Žigić meč je počeo na klupi, a menadžer Aleks Mekliš pružio mu je priliku tek u 87. minutu. Žigić je već u prvom kontaktu sa loptom imao odličnu priliku kada je glavom šutirao za malo pored gola Grina, pa se stiče utisak da je Mekliš pogrešio što srpskom fudbaleru ranije nije pružio priliku.

U drugoj utakmici polufinala sastaju se Ipsvič i Arsenal, a prvi meč biće odigran u sredu.