Subota, 19.09.2009.

16:04

Prva pobeda Metalca u Superligi

Fudbaleri Metalca pobedili su u Kragujevcu OFK Beograd 2:1 u petom kolu JSL i zabeleželi istorijsku pobedu u Superligi, ali i naneli prvi poraz Beograđanima.

BSK Borča je sa 2:0 bio bolji od Čukaričkog, a do identične pobede došla je i Jagodina protiv Javora. Spartak Zlatibor voda i Hajduk su remizirali (1:1) u malom vojvođanskom derbiju, a golova nije bilo na mečevima Rad - Borac i Napredak - Mladi radnik.

Metalac je apsolutno iznenađenje kola jer je tim iz Gornjeg Milanovaca, ne samo zabeležio prvu pobedu u Superligi, nego osvojio i prve bodove i došao do prvog gola.

Dvostruki strelac i junak Metalca bio je bivši igrač Crvene zvezde Betoligar Misdongard koji je pogađao u 22. i 75. minutu meča. Miloš Žeravica uspeo je u 88. minutu samo da smanji rezultat, ali njegov tim, koji je od 74. minuta igrao sa igračem manje posle isključenja Simića, nije uspeo da izbegne poraz i bar do nedelje popodne bode lider na tabeli.

U mini derbiju Vojvodine Spartak Zlatibor voda i Hajduk iz Kule remizirali su u Subotici 1:1. Domaći tim bio je dominantan tokom celog meča, a Darko Bošković doneo je prednost svom timu u poslednjim trenucima prvog dela. Bod gostima, koji možda i nisu zaslužili, doneo je Siniša Radovanović u 60. minutu iz penala. Kraj meča obeležilo je i nezadovoljstvo domaćih navijača kriterijumom suđenja na njihovom terenu.

Jagodina je na svom terenu pobedila Javor sa 2:0 golovima Bojovića u šestom i Đilasa u 25. minutu i došla do drugog trijumfa u šampionatu.