Subota, 17.01.2009.

20:43

Dominacija Van Persija

Poslednju utakmicu 22. kola Premijer lige u subotu Arsenal je savladao Hal Siti 3:1.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Igrač utakmice bio je Robin van Persi koji nije postigao gol ali je asistirao kod sva tri. Prvo u 30. minutu kada je Adebajor glavom savladao golmana Hala, onda u 82. minutu asistira Nasriju, a treći gol Holanđanin je namestio Niklasu Bentneru. „Tigrovi“ su u 65. minutu preko sjajnog Kuzena uspeli da izjednače ali je Arsenal do pobede došao, kao i protiv Boltona, u poslednjih deset minuta.

Pre svega nekoliko dana upravo golom Danijela Kuzena Hal je na Sent Džejms Parku savladao Njukasl i plasirao se u četvrtu rundu FA kupa.

Ovom pobedom Arsenal je zadržao korak za Aston Vilom koja se sa tri boda više nalazi na četvrtom mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Ranije u toku dana je odigrano šest utakmica, a preostale se igraju u nedelju i ponedeljak.