Nedelja, 24.02.2008.

17:12

Remi Intera u Đenovi

Najatraktivnija utakmica 24. kola italijanske Serije A odigrana je u Udinama. Fudbaleri Đenoe savladali su Udineze sa 5:3. Pobedu na strani ostvarila je i ekipa Napolija, u Livornu, a vodeći Inter je na gostovanju Sampdoriji osvojio jedan bod. Roma je pobedom smanjila zaostatak u odnosu na branioca titule na devet bodova. U poslednjem meču večeri Milan je pogotkom Filipa Inzagija u nadoknadi vremena pobedio Palermo 2:1.

Jedini gol za Romu u duelu sa Fiorentinom postigao je Sisinjo koji je kasnije zbog dva žuta kartona isključen.

Prvo poluvreme duela u Đenovi završeno je bez pogodaka, u nastavku je Kasano doneo prednost Doriji, a Krespo izjednačenje Interu koji je i posle 24 utakmice neporažen.

Uzbudljivo je bilo i u Bergamu gde je Sijena povela sa 2:0, ekipa Atalante do poluvremena stigla do izjednačenja ali u nastavku nije bilo pogodaka.

Kaljari je do pobede nad ekipom Lacija došao u finišu iako je od 63. minuta igrao sa desetoricom.

Rezultati 24. kola: Roma – Fiorentina 1:0 (Sisinjo 54), Atalanta – Sijena 2:2 (Flokari 42, 45 – Bertoto 32, Lokateli 40), Kaljari – Lacio 1:0 (Matri 88), Empoli – Katanija 2:0 (Đovinko 36, Budel 78), Livorno – Napoli 1:2 (Diamanti 74 – Kalajo 59, 90), Sampdorija – Inter 1:1 (Kasano 65 – Krespo 76), Udineze – Đenova 3:5 (Di Natale 28(p), 39(p), Flores 72 – Dejli 9, Skuli 43, Borijelo 54, 78, 85), Torino – Parma 4:4 (Steljone 11, 68, Natali 45, Di Mikele 82 – Gazbaroni 28, 32, Morone 42, Budan 43), Ređina – Juventus 2:1 (Brijenca 32, Amoruso 90(p) – Del Pjero 71), Milan – Palermo 2:1 (Ambrozini 24, Inzagi 90 - Brešano 9).