Fudbal 55

28.4.2024.

19:24

Vojvodina posle osam godina odolela Zvezdi na "Karađorđu"

Fudbaleri Vojvodine i Crvene zvezde remizirali su bez golova u Novom Sadu (0:0), u meču 32. kola Superlige Srbije.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Srdjan Stevanovic/Starsport

"Lale" su tako prvi put posle osam godina i 11 mečeva u nizu uspele da ostanu neporažene na "Karađorđu" protiv rivala iz Ljutice Bogdana.

Ne samo da su odoleli, već su bili i bliži trijumfu, međutim, stativa u prvom, odnosno Omri Glazer u drugom poluvremenu, isprečili su se.

Superliga, 32. kolo

Vojvodina – Crvena zvezda 0:0
Sudija: N. Simović
Stadion: "Karađorđe", Novi Sad

Zvezda je prva na tabeli sa sa 81 bodom i u narednom kolu je očekuje meč protiv TSC-a na svom terenu.

Voša je šesta sa 51 bodom, baš koliko ima i Čukarički, a u sledećoj rundi je čeka gostovanje Partizanu.

Uprkos tome što je utakmica Vojvodine i Zvezde bila sasvim otvorena, prvo poluvreme nije donelo baš mnogo prilika za gol.

Prvi, nešto opasniji pokušaj, gosti su imali preko Pitera Olajinke, koji je šutirao glavom, da bi Voša uzvratila preko Mihaila Ivanovića.

Sudija Novak Simović je u prvih 45 minuta pokazao čak četiri žuta kartona, a prvi je opomenut kapiten Zvezde Aleksandar Dragović.

Nakon nešto mirnijeg perioda igre, najbolju šansu za Vojvodinu imao je Kejleb Seri u 34. minutu, kada je prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor, a potom uzdrmao stativu golmana Omrija Glazera.

Zvezda je pokušavala da kroz pas igru stigne do gola Lazara Carevića, ali to joj, makar u prvom delu susreta, nije polazilo za rukom.

Beograđani su odmah na startu nastavka imali veliku šansu preko Aleksandra Kataija, ali je Lazar Carević odlično intervenisao.

Jednu od retkih grešaka u organizaciji igre "lala", umalo je kaznio Zvezdin "Magiko". Odličan "lažnjak", a onda i udarac, međutim, golman Voše je bio na mestu.

Mada, čak i da je Katai postigao gol, morao bi VAR da reaguje i ispita da li je Kraso pre toga bio u nedozvoljenoj poziciji.

Žan Filip Kraso, koji je na poluvremenu ušao umesto Uroša Sremčevića, mogao je da bude kažnjen zbog olako izgubljene lopte koji minut kasnije.

Lopta je stigla do Dejana Zukića na levoj strani, međutim, kapiten domaćih je poslao loptu u sredinu, jako i nikome, daleko od svojih saigrača.

Vrlo brzo, u drugu veliku šansu na meču ušao je Seri, koji je istrčao pred Glazera, koji se sjajno postavio i sprečio čist gol domaćih.

Vojvodina je nastavila sa napadima, najpre je pokušaj Vukana Savićevića izblokirao Dragović, da bi potom Radulović imao veliku šansu, ali se Glazer istakao pravovremenim istrčavanjem i intervencijom.

Domaći su se u finišu malo i umorili, što je Zvezda probala da iskoristi, a najbliži je bio Hvang u nadoknadi, međutim, Carević je bio na visini zadatka, pa je i rezultat ostao 0:0.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

19:22

90+2' Dobar udarac Hvanga

Lažnjak, pa udarac Hvanga, ali i sjajna parada Carevića.

19:20

90+' Nadoknada

Igraće se još tri minuta.

19:19

89' Zvezda juri pobedu

Beograđani deluju za nijansu svežije. Probaće u samoj završnici da stignu do tri boda.

U međuvremenu, Šerif Ndiaje je zamenio Pitera Olajinku.

19:13

83' Karambol

Mogla je Zvezda posle kornera i prekida da stigne do gola, ali nisu se snašli gosti.

Najpre je Dragović probao, ali loše, a onda je i Šljivić probao da dođe do lopte.

19:12

19:09

80' Izašao Savićević

Dobra partija bivšeg igrača Zvezde.

Nagrađen je i aplauzom sa tribina.

19:05

75' Olajinka zaustavljen

Lazarević ga je faulirao, udarivši ga levom rukom po licu.

19:01

18:59

69' Olajinka ljut na Simovića

Udario je Olajinka Serija sa leđa zbog čega je opomenut.

Ljut je jer sudija nije svirao faul nad njim pre toga.

U međuvremenu, Kembel je zamenio Radulovića.

18:58

68' Glazer opet spasao Zvezdu

Ponovo kombinacija Savićevića i Radulovića, ali i dobra intervencija Glazera.

Pravovremeno je istrčao Glazer, "skratio" ugao i još jednom sprečio gol Vojvodine.

18:56

67' Odličan blok Dragovića

Raspoloženi Savićević je šutirao, ali je lopta na putu do gola pogodila Dragovića.

18:54

18:51

61' Nove promene kod gostiju

Šljivić i Bukari su zamenili Kataija i Stamenića, dok je Kanga ušao umesto Ivanića.

18:49

59' Glazer skinuo zicer

Seri je imao drugu veliku priliku na meču, istrčao je pred Glazera, koji se odlično postavio i tako sprečio pogodak.

Sjajno je Seri kombinovao sa Savićevićem, ali je Glazer bio siguran.

Izraelac je nešto kasnije osetio bolove u mišiću.

18:48

58' Glazer siguran

Dobila je lopta čudnu putanju posle šuta Radulovića, ali je Izraelac sprečio lob.

Lopta je na putu do njega kačila Mijailovića.

18:41

Srđan Stevanović/Starsport

18:40

51' Kraso umalo kažnjen

Olako je izgubio loptu Zvezdin rezervista, lopta je stigla do Zukića na levoj strani, koji je ubacio loptu u sredinu, ali loše, daleko od svojih saigrača.

18:38

49' Velika prilika za Kataija

Šutirao je Katai iz blizine, ali je Carević odbranio zicer.

Jednu od retkih grešaka u organizaciji igre "lala", umalo je kaznio Zvezdin "Magiko".

Odličan "lažnjak", a onda i udarac, međutim, golman Voše je bio na mestu.

18:35

46' Počelo drugo poluvreme

Milojević je odlučio da u nastavku uvede Krasoa umesto Sremčevića.

18:19

18:18

Poluvreme

Nije bilo golova na "Karađorđu" u prvih 45 minuta utakmice.

18:15

44' Pljušte kartoni

Ukupno četvrti žuti na utakmici Simović je pokazao Mimoviću, koji je sa leđa zaustavio Serija.

18:10

37' Stamenić opomenut

Pogrešno je procenio loptu Stamenić, pa je morao da faulira Vukana Savićevića.

Zbog toga je i zaradio žuti.

18:08

18:06

34' Stativa!

Seri je uzdrmao stativu golmana Glazera.

Odlično je prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor, a potom pogodio bližu stativu gola Zvezde.

18:04

32' Novi žuti karton

Andrija Radulović je zaradio žuti karton zbog protesta.

Smatrao je da je Zukić fauliran od strane Hvanga.

17:58

26' Voša parira Zvezdi

I dalje čekamo na pravu šansu, a poslednji je sreću sa distance okušao Mateus.

17:53

17:49

17' Dragović "požuteo"

Kapiten Zvezde je "pokosio" Mateusa Indija i zbog toga mu je Simović pokazao javnu opomenu.

17:45

12' Probao i Stamenić

Ivanić je prošao Lazarevića na levoj strani, vratio "povratnu", ali je Stamenić levom nogom šutirao i pogodio Kataija.

Lopta je završila u gol autu potom.

17:45

13' Uzvratila Vojvodina

Ivanović je odlično prošao po desnoj strani, šutirao iz mrtvog ugla, pokušavajući da iznenadi Glazera, koji se nije dao.

Samo korner.

17:45

17:44

11' Prvi opasan napad Zvezde

Mijailović je centrirao sa leve strane, a Olajinka ju je sačekao na drugoj stativi i šutirao, ali neprecizno.

17:38

7' Zvezda ima inicijativu

Bez velikih šansi za sada na "Karađorđu", a Zvezda je bila blizu jedne, nakon centaršuta Hvanga.

Ipak, domaći su raščistili opasnost.

17:33

1' Počela je utakmica

Sa centra su krenuli fudbaleri Vojvodine.