Fudbal 45

12.5.2024.

20:31

Trijumf Zvezde u goleadi – Šerif nastavio seriju

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički iz Kragujevca 3:2 u meču 35. kola Superlige.

Izvor: B92.Sport

Starsport

Svi golovi postignuti su u dinamičnom, uzbudjivom prvom poluvremenu - dva su stigla u režiji Šerifa Endiajea.

Napadač domaćih je tako isplivao na vrh liste strelaca Zvezde sa 11 golova ove sezone u šampionatu. Ukupno ih ima 15 u svim takmičenjima.

Crvena zvezda - Radnički 1923 3:2 (3:2)

Stadion: Rajko Mitić
Sudija: Nenad Minaković
Strelci: Endiaj 19, 29, Hvang 35 - Đurić 24, Sali 38

Deluje da je sa ovim uzletom Senegalac sa sebe definitivno skinuo etiketu "promašaja" koju je dugo nosio.

Uz njega, Zvezda je najjačeg aduta danas imala u poletnom Piteru Olajinki, dvostrukom asistentu i kreatoru velikog broja konkretnih akcija i napada.

Nije imao sreće Olajinka da kruniše sjajnu partiju golom, ali je zato to omogućio Šerifu i Hvangu za novo vođstvo domaćih (2:1), potom i za rezultatski beg (3:1).

Radnički se pokazao u sjajnom izdanju, igra ekipe Feđe Dudića imala je "i glavu i rep", opravdali su gosti poziciju na tabeli ali im je za podvig danas bilo potrebno više odvažnosti i mirnije, preciznije završnice napada.

Strelci za Šumadince, kojima je današnji poraz Čukaričkog od TSC-a išao na ruku, bili su Đurić (za 1:1) i Sali (za 3:2) na vrhuncu goleade u kojoj je pet pogodaka viđeno u samo 17 minuta.

Nastavak meča neočekivano je doneo - zatišje.

Bilo je ritma, energije, bilo je vatre u duelima, žutih kartona, težnje i jednih i drugih da promene rezultat na semaforu, ali su mreže ostale mirne.

Najbolju priliku u drugom poluvremenu nije iskoristio mladi rezervista Zvezde Šljivić - pogodio je u glavu golmana gostiju Lekovića iz dobre pozicije. Potom se Katai nije snašao na odbitak.

Ta situacija bila je i jedina vredna pomena iz ovog dela meča u kojem je igračima oba tima jednostavno ponestalo baruta.

19:30 Vojvodina - Napredak

Utakmicu između Zvezde i Radničkog iz Kragujevca, ispratite UŽIVO uz live blog B92.Sport:

Kraj - pobeda Zvezde

Pet golova Zvezde u prvom, nijedan u drugom poluvremenu. Šerif Endiaj dvostruki strelac, uz Olajinku najzaslužniji za pobedu crveno-belih.

Zvezda - Radnički 3:2.

20:26

90' Igraće se još tri minuta

Još toliko vremena za jedne i druge da promene stanje na semaforu.

Gosti, naravno, imaju daleko više motiva da krenu svim silama u napad i pokušaju da osvoje bod.

20:20

85' Milošević se žrtvovao

Zaradio je žuti karton desni bek Radničkog, telom se isprečio Šljiviću koji je hitao u kontru i potencijalno bi ugrozio gol gostiju.

20:09

74' Katai na terenu

Kraso i Katai su na terenu, izašli su Šerif i Ivanić.

20:09

80' Najveća uzbuđenja u nastavku

Šljivić je ugrozio Lekovića, bio je vrlo blizu da postigne gol međutim pogodio je sa nekoliko metara mladi igrač Zvezde u glavu dobro postavljenog Lekovića.

Potom je udarac Kataija završio u bloku igrača Radničkog.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima pred golom Šumadinaca, oprobao je i Hvang udarac, po zemlji jako, ali i tada je golman gostiju bio spreman.

20:05

73' Iveljin težak pokušaj

Prvi kakav takav za Kragujevčane u drugom poluvremenu, Glazer nije imao potrebe da interveniše. Radnički bezopasan u nastavku.

20:04

Neumorni Hvang
Starsport

20:03

67' Nove izmene

Sali izlazi, Đurić takođe, u pitanju su oba strelca za goste danas. Umesto njih na terenu su Bevis i Bukumira.

19:58

65' Olajinka traži penal

Šerbečić je odgurnuo napadača Zvezde koji se kao šilo probio pošto je Visosavljević izgubio loptu u kritičnoj zoni. Koristio je obe ruke defanzovac gostiju.

Sudija Minaković nije reagovao, nije video da je bilo nedozvoljenog intenziteta u startu Šerbečića.

19:57

60' Bez uzbuđenja u nastavku

Drugačiji, mirniji ritam meča u nastavku u odnosu na dinaično prvo poluvreme. Ima, istina, težnji i jednih i drugih da se dođedo golova, ali zasada sev ostaje samo na pokušajima.

19:50

57' Milojević uvodi mlade nade

Izlazi Kanga iz igre, Ognjen Mimović umesto njega. Izašao je i Stamenić, a u igri je još jedan Zvezdin poletarac Jovan Šljivić.

19:47

54' Zvezda se brani

U ofanzivi su gosti. Olajinka je faulirao Gluščevića na tridesetak metara od gola, Sali je ubacio pred gol, Zvezda se odbranila.

Sali je potom vrlo loše izveo korner.

19:46

Olajinka raspoložen za igru
Starsport

19:45

49' Zvezda preti

Nastavljaju crveno-beli u ofanzivnom ritmu, sada je Ivanić probio po levoj strani, odigrao do Olajinke međutim nije najbolje zahvatio loptu ofanzivac i šansa je propala.

19:41

46' Trostruka izmena u Radničkom

Ljubiša Pecelj, Branislav Milošević, Milan Aleksić su novi igrači na terenu u ekipi Radničkog.

Izapli su Dadić, Vidović i Ćosić.

19:21

POLUVREME

Zanimljiv prvi deo utakmice između Crvene zvezde i Radničkog iz Kragujevca.

Videli smo pet golova. Zvezda je vodila, Kragujevčani su izjednačili.

Ipak, u nastavku su crveno-beli sa dva gola došli do nešto veće prednost, ali se gosti nisu predavali i umanjili zaostatak.

Trenutni rezultat je 3:2.

19:18

Pogodak Salija

19:17

34' Žestok ritam

Utakmica u žestokom ritmu.

Nema stajanja na obe strane. Igra se otvoreno, o čemu govori i pet golova.

19:17

45' Nadoknada

Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu!

19:14

Pogodak Hvanga

19:11

38' GOOOOOL! Radnički umanjio zaostatak

Posle gužve u kaznenom prostoru Sali je došao do lopte i uspeo da savlada Glazera.

Loptu mu je u gužvi dodao Ivelja.

Radnički umanjio zaostatak – 3:2.

19:10

Drugi pogodak Endijaea

19:09

37' Velika šansa za Radnički

Imao je Radnički šansu odmah da se vrati u meč.

Ipak, Glazer je bio siguran i zaustavio brzu kontru Kragujevčana.

19:08

35' GOOOL – Hvang povećao prednost Zvezde

Olajinka je proigrao Hvanga, koji je sa nekih 11 metara pogodio uz desnu stativu.

Zvezda vodi 3:1!

19:05

Pogodak Đurića

19:02

29' GOOOL – Endijae ponovo!

Endijae deluje nezaustavljivo. Novi pogodak za Senegalca.

Ispratio je ubacivanje Olajinke i pogodio glavom za 2:1.

19:00

Pogodak Endijaea

18:57

24' GOOOL – Radnički izjednačio

Radnički je došao do izjednačenja!

Dobru kontru je povukao Matija Gluščević, ubacio je loptu u "srce" šesnaesterca, na pravom mestu se našao Vasilije Đurić i pogodio za 1:1.

18:56

23' Šansa za Radnički

Imao je Radnički šansu iz slobodnog udarca da matira Glazera, ali neprecizan je bio fudbaler Radničkog.

Na drugoj strani i Endijae je imao još jednu šansu.

18:53

22' Žuti karton za Spajića

Spajić je prvi igrač javno opomentu na ovom meču iz tabora Crvene zvezde.

18:52

19' GOOL – Zvezda vodi 1:0

Zvezda vodi 1:0.

Endijae se lepo postavio u kaznenom prostoru, prihvatio dodavanje Mijailovića i rutinski sproveo loptu u mrežu.

Nemoćan je bio Leković.

18:46

12' Nova šansa za Zvezdu

Bilo je gužve u šesnaestercu Radničkog, imali su crveno-beli šansu da dođu do vođstva.

Ipak, odbranili su se gosti.

18:46

14' Zvezda u naletu

Veliki pritisak je na zadnjoj liniji Radničkog.

Posle šanse Gluševića, Kragujevčani nisu prelazili polovinu terena.

18:41

11' Prvi žuti karton

Dadić je zaustavio na neprimeren način šansu Zvezde, zbog čega je sankcionisan žutim kartonom.

Slobodan udarac za Zvezdu.

18:39

8' Ivanić u prilici

Ivanić je oprobao šut sa ivice kaznenog prostora.

Ipak, lak posao za Lekovića, nije bio toliko snažan šut.

18:37

6' Prva šansa za Radnički

Ostao je Spajić na sredini terena.

Lopta je došla do Gluševića, koji je ušao u kazneni prostor, namestio se na šut, ali preko gola.

Bez posla za Glazera.

18:36

4' Zvezda kontroliše meč

Slabo je Radnički ušao u meč, za sada veći posed lopte na strani Crvene zvezde.

18:33

2' Dve šanse za Zvezdu

Zvezda je krenula dosta ofanzivno od samog starta.

Prvu šansu imali su crveno-beli već u drugom minutu.