Novi-stari prvak je imao dva gola prednosti na ovom meču, ali je domaćin u samom finišu stigao do vrlo važnog boda.
Strelci za crveno-bele su bili Felisio Milson u 21, Mirko Ivanić u 46. i Aleksandar Katai u 59, dok su za domaće pogađali Adetunđi Adešina u 44, Džon Meri u 62. i Nemanja Miletić u 87. minutu.
Zvezda je na vrhu tabele sa 97 bodova, dok je Novi Pazar peti sa 51 poenom, što je za jedan više od TSC-a i kragujevačkog Radničkog, glavnih konkurenata za preostalo mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu konferencije.
Pazarci će u poslednjem kolu gostovati OFK Beogradu, dok će spomenuti Radnički i TSC snage odmeriti na "Čika Dači".
Što se tiče Zvezde, ona će titulu proslaviti na "Marakani", gde će gostovati lučanska Mladost. Pre toga, u sredu u Zaječaru igra protiv Vojvodine u finalu Kupa Srbije.
Susret u Novom Pazaru je prvi put posle devet godina igran pred navijačima, koji su odmah po početku meča, isti i prekinuli.
Bakljada u plavo-beloj boji napravila je dimnu zavesu, zbog koje je arbitar Nenad Minaković rešio da zaustavi igru.
Elem, Novi Pazar je ušao prilično dobru u utakmicu i vrlo brzo stvorio šansu. Prvi je Ivanu Guteši zapretio Džon Meri, koji je gađao, ali nedovoljno dobro.
Srpski šampion se trgao, a posle centaršuta Timija Maksa Elšnika i gužve u šesnaestercu domaćih, Andrej Đurić je zamalo promašio.
Adem Ljajić je ubrzo imao priliku posle slabije intervencije Guteše i dodavanja Aleksandra Mesarovića. Nije lepo zahvatio loptu kapiten domaćih.
Crveno-beli su iz prve prave akcije stigli do vođstva, a strelac je bio Brazilac Felisio Milson.
Mirko Ivanić je poslao izvanredan pas do Milana Rodića na levoj strani, ovaj je proigrao Milsona, kome nije bilo teško da pogodi dalji ugao golmana Željka Samčovića.
Pao je malo tempo u nastavku, ali to nije smetalo domaćima da u 44. minutu stignu do izjednačenja, za veliku radost na tribinama.
Adetunđi Adešina je sa leve strane ušao u sredinu, odigrao dupli pas sa Seadom Islamovićem, a onda savladao Gutešu.
Zvezdi je za novo vođstvo bilo potrebno tek dvadesetak sekundi u nastavku, a majstoriju je pokazao Ivanić.
Šerif Ndiaje se dobro zagradio, Ivanić je pokupio loptu, odigrao sa Aleksandrom Kataijem, a onda fino bocnuo istrčalog Samčovića.
Ndiaje je koji minut kasnije umalo makazicama sa desetak metara zatresao mrežu. Ipak, akrobatski pokušaj završio je malo pored stative.
Na drugoj strani probao je da uzvrati Islamović, pre nego što su opet na muke Samčovića stavljali Ivanić i Ndiaje.
Zvezda je nastavila sa dominacijom, nakon nove šanse za Šerifa, Katai je konačno pogodio posle solo akcije.
Zvezdin Magiko je u 59. minutu predriblao Slobodan Rubežića i savladao Samčovića. Loptu je na putu ka golu kačio Numana Kurdića.
Samo minut kasnije, Novi Pazar je uzvratio. Meri je pogodio posle lepog dodavanja Mesarovića – VAR je posle dugog gledanja mogao samo da prizna gol.
I kada je delovalo da od drame neće biti ništa, na scenu je stupio Nemanja Miletić, koji je spektakularnim golom, od prečke, u 87. minutu savladao Gutešu i postavio konačnih 3:3.
Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.
Superliga, 6. kolo plej-ofa:
Mladost – Partizan 0:4 (0:2) Novi Pazar – Crvena zvezda 3:3 (1:1) TSC – OFK Beograd 3:2 (2:2) Vojvodina – Radnički KG 0:0
Grčki košarkaš Janis Adetokumbo našao se u centru pažnje, ali ovog puta ne zbog igre na parketu. Posle dana nagađanja o njegovoj budućnosti u Milvokiju i mogućem transferu, objavljeno je da je reprezentativac Grčke postao suvlasnik kompanije "Kalši".
Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković izjavio je pred utakmicu 22. kola Superlige Srbije da je Novi Pazar kompaktan tim koji može da bide veoma opasan iz prekida.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Mala bara puna krokodila - ovo opisuje tržište automobila u Kini. Danas, čak i najveći krokodili moraju da daju popuste o kojima nisu ni sanjali, samo da bi opstali među konkurencijom.
Mladi na TikToku pokazuju kako izgleda kad su drogirani. Na platformi se maltene ugovara i prodaja droge. Ali, ima i onih koji tamo traže i nalaze pomoć.
Nakon što je Anthropic tokom Super Bowla emitovao reklame kojima ismeva uvođenje oglasa u ChatGPT, direktor OpenAI-ja Sem Altman odgovorio je žestokim optužbama, nazivajući konkurentsku firmu "autoritarnom" i "obmanjujućom".
Komentari 19
Pogledaj komentare Pošalji komentar