U razgovoru za "Mozzart sport" je govorio o raznim temama, a jedna od njih je bila o Crvenoj zvezdi, koju je vodio u periodu 2014/15.
Istakao je da je očekivao poziv posle smene Milojevića.
"Posle svih ovih godina, otkako sam otišao iz Zvezde, mada se sad vratio jedan od najboljih trenera i to nema veze sa Dejanom Stankovićem, on je čudo i pozdravljam ga, možda je sada bio trenutak da kažu: 'Nenade, vratićemo te na tri meseca, da ti vratimo sve ono što si ti dao Zvezdi kao igrač i trener, što si poginuo dva puta za nas'. Prvo sam 'poginuo' kao igrač kada sam otišao u Šahtjor, a imao sam Galatasaraj, drugi put kada sam odlazio kao trener. Da sam ostao još dve godine, ko zna gde bih danas bio. Nismo imali ništa, struju i vodu, igrači imali po 3.000 evra plate, ali sam sve to prihvatio. Stabilizovao sam Zvezdu tada, možda su sad mogli da me vrate do leta, da mi kažu da za leto planiraju 'Petra Petrovića', Dejana Stankovića ili onog trenera što su ga hvalili da je novi Murinjo, ali da će prvo meni da se oduže za sve, da osvojim titulu što bi mi posle olakšalo da ostvarim milionski transfer u inostranstvo kao trener. Sad je bila šansa."
Bez dlake na jeziku kaže:
"Znam da neću moći da budem trener u Zvezdi sigurno još narednih tri do pet godina, ne bi me sada ni pozvali. Očigledno me ovi ljudi iz kluba ne cene i ne poštuju kao trenera, cene više druge, poštujem. Ali, moram i da pohvalim Zvezdana Terzića, jer je prešao igricu što se tiče domaćeg prvenstva, kako je stavio klub na noge, kako dovodi igrače, kako Zvezda igra u Evropi... Treba biti iskren. Opet, da su me poštovali i cenili i malo želeli, pozvali bi me da dođem bar na tri meseca. Ali, sad mi je jasno da se to neće desiti, dok su oni u klubu."
Srdjan Stevanovic/Starsport
Prisetio se Lalatović dana kada je kao igrač dolazio u Crvenu zvezdu.
"Ja sam došao u ono vreme da pomognem Zvezdi, jer sam Zvezdino dete, ona mi je sve pružila i dala, pomogla mi je da preživim neke traume koje sam imao kao dete... Zvezda mi je davala i novac, radio sam... Zvezdi nikad ništa nisam tražio. Moj ugovor kod Dragana Džajića je bio 40.000 godišnje. Bilo me je sramota da tražim (više). I to sam prihvatio, iako sam imao Mec za 750.000 evra. Otac me moli da prihvatim Mec, 750.000 za četiri godina, a ja mu kažem: 'Tata, neću, idem u Zvezdu za 40.000'. Otac samo što mu suze ne idu, ali ja sam ostvario svoj san. Odlazim posle u Šahtjor, 700.000, uzimam upola manje para, samo kako bi Zvezda uzela dva miliona za obeštećenje", rekao je Lalatović za "Mozzart sport".
Superstar Los Anđeles Lejkersa, Luka Dončić, biće spreman za večerašnji susret protiv Detroita, nakon što je NBA poništila njegovu šesnaestu tehničku grešku u sezoni.
Vaterpolisti Novog Beograda izubili su na gostovanju od ekipe Barselonete sa 16:19 (6:6, 3:4, 4:4, 3:5), u utakmici drugog kola Grupe A u drugoj fazi Lige šampiona.
Košarkaši Real Madrid napravili su ogroman korak ka prednosti domaćeg terena u plej-ofu Evrolige, pošto su u 33. kolu savladali Hapoel Tel Aviv rezultatom 92:83.
Vaterpolisti Novog Beograda izubili su na gostovanju od ekipe Barselonete sa 16:19 (6:6, 3:4, 4:4, 3:5), u utakmici drugog kola Grupe A u drugoj fazi Lige šampiona.
Crvena zvezda je u "večitom" derbiju ABA lige savladala Partizan rezultatom 100:96, u utakmici koja je donela mnogo napadačke produkcije, ali i određenu dozu takmičarskog opreza.
Sajam automobila u Beogradu doneo je čak 73 premijere. U fokusu je bila najezda "Kineza", ali i ostali globalni brendovi nastupili su sa zanimljivim novim modelima.
YouTube testira novu funkciju zasnovanu na veštačkoj inteligenciji koja obećava da će zauvek promeniti način na koji konzumiramo sadržaj na ovoj platformi.
Američki vazduhoplovni fotograf Džarod Hamilton objavio je snimke bombardera B-52 sa prototipovima novih krstarećih raketa AGM-181A, prenosi portal The War Zone.
Federalni istražni biro (FBI) i američka Agencija za sajber bezbednost i infrastrukturnu bezbednost (CISA) upozoravaju na tekuću špijunsku kampanju ruskih sajber špijuna.
Komentari 11
Pogledaj komentare Pošalji komentar