Legendarni španski golman Andoni Subisareta, koji je tokom karijere branio boje Alavesa, Atletik Bilbaa, Barselone i Valensije, otkrio je jedan od najtežih trenutaka svog života i sportske karijere.
Izvor: Marca
OLIVIER MORIN / AFP / Profimedia
Subisareta se prisetio događaja koji se odigrao tokom njegovog transfera iz Barselone u Valensiju 1994. godine.
Dogodilo se odmah nakon teškog poraza Barselone u finalu Lige šampiona u Atini, kada je Milan slavio sa 4:0 – poraz koji je označio početak kraja čuvenog "Tima snova".
"U prvim mesecima u Valensiji sve je izgledalo dobro. Imali smo Karlosa Alberta Pareiru kao trenera i odličan tim", ispričao je danas 64-godišnji Subisareta u emisiji "Onda Sero".
Podsetio je da je nakon ostavke na mesto sportskog direktora Porta u avgustu 2025. imao više vremena da razmišlja o prošlim događajima — i nekima koje nikada nije uspeo da objasni.
Subisareta je otkrio da je jednog oktobarskog dana, na putu iz Rokaforta u Paternu, bez ikakvog razloga zaustavio automobil.
"Zaustavio sam se i ostao parkiran ne znam koliko dugo. Mislio sam da su prošli možda pet minuta, ali ispostavilo se da je prošlo mnogo više", rekao je bivši golman i dodao, "Bio sam parkiran dva sata. Dva sata mog života – ne znam gde su".
Szwarc Henri/ABACA / Abaca Press / Profimedia
Kada je na kraju stigao na trening, zatekao je završenu sesiju, a trener Pareira ga je zbunjeno upitao: "Šta se desilo? Vi ste profesionalac".
Subisareta je priznao da je tek kasnije shvatio da je reč o ozbiljnom psihološkom trenutku.
"To je verovatno bio odličan povod da odem na terapiju i da o svemu tome porazgovaram sa stručnjakom".
Subisareta je bio jedan od najvažnijih golmana svoje generacije, sa 126 nastupa za reprezentaciju Španije i više od 1.000 za klubove, ali, kako kaže, taj period ostaje najteža i najneobičnija epizoda njegove karijere.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Nedeljni vaterpolo klasik u okviru drugog kruga Evropskog prvenstva u Beogradu pripao je Srbiji koja je u pravom raspucavanju savladala Mađarsku rezultatom 15:14.
Nakon što je Rafael Nadal prošle godine završio igračku karijeru, samo nekoliko meseci kasnije u prvi plan je iskočio mladi teniser iz Madrida koji je ovog utorka ostvario jedan od svojih snova.
Nakon što je Rafael Nadal prošle godine završio igračku karijeru, samo nekoliko meseci kasnije u prvi plan je iskočio mladi teniser iz Madrida koji je ovog utorka ostvario jedan od svojih snova.
U meču poslednjeg kola druge faze Evropskog prvenstva u vaterpolu sastaju se Srbija i Crna Gora (20.30), nekada zajednička selekcija, a u poslednje dve decenije veliki sportski rivali.
Partizan u meču 23. kola Evrolige gostuje Bajernu u Minhenu (20.30) u trenutku kada se dve ekipe nalaze na potpuno različitim putanjama, iako im je položaj na tabeli sličan.
Samo osam novih kamera sa veštačkom inteligencijom postavljenih u Atini zabeležilo je skoro 29.000 saobraćajnih prekršaja tokom testnog perioda koji je trajao manje od mesec dana.
Nove slike za Volvo EX60 procurile su manje od tri dana pre zvanične premijere, pružajući do sada najjasniji uvid u izgled jednog od najvažnijih budućih modela ove marke.
Dok milioni gejmera širom sveta nestrpljivo iščekuju jesen 2026. godine za premijeru najambicioznijeg projekta u gejming industriji, Rockstar Games još jednom je pokazao svoju humanu stranu.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar