Fudbal 5

4.4.2024.

22:34

"Projektil" Mekalistera vratio Liverpul na vrh VIDEO

Fudbaleri Liverpula savladali su Šefild junajted na "Enfildu" rezultatom 3:1 u meču 31. kola Premijer lige.

Profimedia

Tim Jirgena Klopa je nakon jučerašnjeg trijumfa Arsenala dočekao večerašnji duel protiv "oštrica" na drugom mestu, te sa dodatnim pritiskom u nastavku šampionske trke.

Rezultat bi rekao da su "redsi" upisali laku pobedu, ali daleko da je tako bilo.

Poveo je Liverpul već u 17. minutu kada se presing Darvina Nunjesa isplatio. "Častio" ga je hrvatski golman Ivo Grbić koji je pokušao da ispuca loptu, ali je samo napucao urugvajskog napadača od kog se lopta odbila u gol.

To je bio i rezultat sa kojim se otišlo na poluvreme, a Liverpul je u ranoj fazi stigla kazna za to što nisu uspeli da postignu još koji gol i završe meč.

Lopta je posle jednog od retkih napada Šefilda pogodila u nogu mladog Konora Bredlija, koji je još jednom u kratkom vremenskom razmaku postigao auto-gol.

Na semaforu je ostalo više od pola sata do kraja regularnog dela, ali kada je ulog titula Premijer lige panik tasteri su pritisnuti odmah.

Klop je doneo nekarakterističnu odluku da izvede Mohameda Salaha iz igre, a bez njega na terenu heroj je bio Aleksis Mekalister koji je u 78. minutu postigao sjajan gol.

Argentinac je učestvovao u golu i na osmom od poslednjih devet mečeva koje je startovao, a u tom periodu ima po pet golova i asistencija. Lopta mu se posle "karambola" u šesnaestercu Šefilda odbila tik izvan njega, a Mekalister ju je snažno poklopio u sam vrh mreže.

Do kraja se upisao i rezervista Kodi Gakpo u 90. minutu, na asistenciju Endija Robertsona.

Liverpul je prvi na tabeli sa 70 bodova, dva više od Arsenala i tri više od Mančester sitija. Šefild junajted je na poslednjem, 20. mestu sa 15 bodova.

U narednom kolu, Liverpul će gostovati Mančester junajtedu, dok će Šefild junajted dočekati Čelsi.