Veće srce, želja, na kraju krajeva i kvalitet, dodbra taktika, postavka i organizacija igre ekipa koje su bili rivali Italijanima, doprineli su retko viđenom krahu perjanica Serije A. U samo 24 sata Italija je ostala bez tri od četiri predstavnika u prvoj rundi nokaut faze Lige šampiona.
Ostao je Inter da nosi baklju "kalča" kroz Ligu šampiona i čuva sada pomalo poljuljan ugled velikana sa Apenina.
Nakon pobeda Fejenorda nad Milanom, te Briža nad Atalantom, trijumfom PSV-a nad Juventusom (4:3 u dvomeču) zaokružen je pobednički niz zemalja beneluksa nad ekipama koje zbirno imaju 21 evropski pehar u svojoj istoriji.
Vrednost klubova (transfermarkt)
Juventus - 645 miliona
Milan - 570 miliona
Atalanta - 475 miliona
PSV - 346 miliona
Fejenord - 280 miliona
Klub Briž - 150 miliona
O imenima poput Juventusa i Milana i njihovoj trofejnoj istoriji suvišno je i govoriti, Atalanta je aktuelni osvajač Lige Evrope, ali PSV, Fejenord i Klub Briž su pokazali kako se igra i kako se može protiv većih, jačih, bogatijih.
Italijanski mediji dan posle eliminacije trija u jednoj reči konstatuju ovaj rezultat - katastrofa.
Kao najveću istinu navode da su platežno moćni italijanski klubovi eliminisani od timova koji vrede značajno manje. Makar, na papiru. Teren je i ovog puta bio jedino merilo.
"Sigurno da je naša fudbalska javnost, uključujući medije, kriva za nepažnju jer smo olako videli prolaz italijanskih klubova samo zato što su igrali protiv holandskih ili belgijskih ekipa, protiv igrača čije su plate enormno niže od onih u našim vrhunskim klubovima. Kao da je jedino merilo u tim duelima potrošen novac ili istorija. Onda se suočite sa protivnikom koji više trči od vas, koji igra bolje, koji ubacuje dobre mlade igrače, nama malo poznate ili nekog vrlo starog poznanika (Perišić) i tada se sve ogoli, vaša umišljenost, vaše mane. To se desilo Juventusu, Milanu i Atalanti", piše Gazeta delo Sport u osvrtu na dve košmarne večeri italijanskih predstavnika.
Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Autor teksta konstatuje da je teško pronaći opravdanje za ovakav debakl iako je bilo detalja, sudijskih grešaka na štetu Italijana, koji su imali određeni uticaj, ne veliki i nikako ne odlučujući, na epiloge ova tri dvomeča.
"Bilo je pojedinačnih grešaka: nepostojeći penal koji je omogućio Brižu da pobedi u prvoj utakmici protiv Atalante, te neoprostiva dva žuta kartona za Tea Ernandesa koji je opteretio Milan u revanšu sa Fejenordom. Ali bilo bi pogrešno pripisati eliminaciju samo ovim situacijama. Realnost je da je Konseisaov Milan, uprkos značajnim investicijama u januaru, još uvek ekipa bez igre i identiteta. Kao što ranije nije bio sve kriv Fonseka, sada nije ni drugi Portugalac, ali osim pokazane kuraži pred kamerama i na konferencijama, promena na klupi (izuzimajući osvajanje Superkupa Italije) kao da nije donela neke posebne koristi. Malo je verovatno da će Konseisao ostati na klupi i naredne sezone ako ne stigne u zonu Lige šampiona u Seriji A. Neuspeh u osmini finala takođe označava "game over" za nekoliko igrača, počevši od gore pomenutog Tea Ernandesa, pa do Leaa i drugih igrača manje zvučnih imena , ali podjednako razočaravajući", piše Gazeta delo Sport koja je eliminaciji Milana posvetila veći značaj nego ispadanju Atalante i Juventusa.
Vlade Đurović, bivši košarkaški trener i stručni konsultant TV Arena Sport je bio gost "Jutra" na TV Prva i govorio o proteklom derbiju u Evroligi, kao i šansama Zvezde do kraja sezone.
Pratila je naša javnost kako će izgledati A selekcija Srbije pod vođstvom Veljka Paunovića protiv Španije i Saudijske Arabije, ali je na kraju sav fokus prešao na omladinsku i kadetsku selekciju naše zemlje.
Pratila je naša javnost kako će izgledati A selekcija Srbije pod vođstvom Veljka Paunovića protiv Španije i Saudijske Arabije, ali je na kraju sav fokus prešao na omladinsku i kadetsku selekciju naše zemlje.
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Chery i Jaguar Land Rover zajednički su lansirali Freelander kao samostalan premijum brend električnih vozila. Konceptni automobil Concept 97 predstavljen je na Sajmu automobila u Njujorku.
Iako su mnogi očekivali da će Apple uskoro potpuno "sakriti" senzore ispod ekrana, najnoviji izveštaji sugerišu da će prepoznatljivi Dynamic Island (dinamičko ostrvo) krasiti prednju stranu iPhone uređaja još neko vreme.
Kompanija TP Vision, koja stoji iza brenda Philips, donela je neočekivanu odluku koja će značajno promeniti korisničko iskustvo na njihovim predstojećim TV modelima.
NordVPN je predstavio My Location, besplatni alat koji korisnicima omogućava da odmah provere svoju pravu fizičku lokaciju i virtuelnu lokaciju koju vide sajtovi koje posećuju.
Xiaomi je objavio rezultate za 2025. godinu, pohvalivši se porastom prihoda od 25%. Ukupna dobit dostigla je 4,9 mlijardi evra, a najveće iznenađenje dolazi iz sektora električnih automobila.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar