Zvezda koju su zvali monstrumom oslobođena optužbi: "Nije silovatelj, bilo je sporazumno" VIDEO
Okružno tužiteljstvo Los Anđelesa u sredu je donelo odluku da neće dići optužnicu protiv Amija Hamera, nakon što se godinama istraživala tvrdnja da je silovao ženu 2017. godine.
Izvor: Jutarnji.hr
Foto: EPA-EFE/NINA PROMMER
"Slučajeve seksualnog napada je vrlo teško dokazati, zato i angažujemo naše najiskusnije tužitelje da ih provere. U ovom slučaju, ti tužitelji sproveli su izuzetno temeljan pregled, ali su utvrdili da u ovom trenutku nema dovoljno dokaza da se gospodin Hamer optuži za zločin", rekao je branilac Okružnog tužioca dodajući kako njihova kancelarija ima "etičku odgovornost" da podigne optužnicu samo za one slučajeve koji se mogu dokazati "izvan razumne sumnje".
"Znamo da je ženama teško da prijave seksualni napad. Čak i kad ne možemo da nastavimo sa kaznenim progonom, naši predstavnici službe za žrtve biće dostupni onima koji traže naše usluge podrške. Zbog složenosti odnosa i nemogućnosti dokazivanja prisilnog seksualnog čina bez obostranog pristanka, ne možemo dokazati slučaj izvan razumne sumnje", napomenuo je branilac.
U martu 2021., žena koja se predstavila samo imenom Efi, optužila je 36-godišnjeg Hamera za "mentalno, emocionalno i seksualno" zlostavljanje tokom njihove četiri godine duge veze.
Tvrdila je kako je slavni glumac postao "sve nasilniji" tokom njihove romanse, a 24. aprila 2017. njegovo je zlostavljanje navodno eskaliralo do silovanja. U
"Vjerujem da su se mnoge njegove žrtve bojale da istupe. Nadam se da se jednog dana silovatelji neće izvući s tim", zaključila je Efi nakon odbacivanja optužbi.
Hamer je presudu takođe prokomentirao, ali na društvenim mrežama. Na Instagramu je tako uputio "posebnu zahvalnicu svim ljudima koji su mu pomogli da prebrodi to vreme".
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Od početka ove godine u Italiji se primenjuju ažurirana pravila za korišćenje bankomata, koja utiču na način podizanja gotovine, identifikaciju korisnika i obračun naknada.
Hitna sednica Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija o Iranu održana je večeras na zahtev Sjedinjenih Američkih Država, a UN su upozorile da bi mogući vojni udari na Iran dodali "nestabilnost već zapaljivoj situaciji".
Niška banja važi za jednu od najstarijih termalnih banja u Srbiji, njene lekovite izvore koristili su još Rimljani, a danas privlači domaće i strane goste, stare i mlade.
Zvaničnici administracije predsednika SAD Donalda Trampa razgovarali su sa venecuelanskim ministrom unutrašnjih poslova Diosdadom Kabeljom mesecima pre američke operacije hapšenja Nikolasa Madura i od tada su sa njim u komunikaciji, koju smatraju ključnom.
Policija u Nišu podneće krivične prijave protiv Z. N. (52), S. B. (47), V. R. (52) i Lj. S. (63) iz Niša, kod kojih je pronašla i zaplenila 236,1 kilogram rezanog duvana i 6.330 paklica cigareta.
Sudiju Ljubicu smo već imali priliku da upoznamo kao pravog profesionalca u takmičenju MasterChef Srbija, a sada nam je dozvolila da zavirimo i u njen privatni život.
Vicešampionka 4. sezone MasterChefa, Sanja Berić, otkriva u kakvim odnosima je bila sa Aleksandrom, koja je njena supermoć u kuhinji, ali i koji će trenutak pamtiti.
Majka deteta američkog milijardera Ilona Maska, infuenserka Ešli Sent Kler tužila je njegovu kompaniju xAI zbog seksualizovanih dipfejkova na društvenoj mreži X, prenosi danas BBC.
Emilija Klark (39), zvezda Igre prestola, otkrila je da je tokom snimanja nove serije "Ponies" povredila rebro – i to dok je snimala eksplicitnu scenu.
Glumac i reditelj Timoti Basfild (68) mogao bi biti osuđen na zatvorsku kaznu do 15 godina ako bude proglašen krivim po optužbama za seksualno zlostavljanje dece, saopštio je Kancelar okružnog tužioca okruga Bernalilo.
Kiplingov sin Džon poginuo je u prvoj akciji u Francuskoj 1915. Mučen grižom savesti, otac je na sinovljevom nadgrobnom spomeniku ostavio zapis: "Ako neko pita, zašto smo umrli, recite mu – jer su naši očevi lagali“.
Serbian President Aleksandar Vučić said today that he is confident Serbia will find a solution and accelerate its path toward the EU, adding that he is not boycotting Members of the European Parliament, but that they have shown great disrespect toward Serbia.
As Donald Trump threatens to use the U.S. military to seize Greenland, European officials and diplomats have begun quietly voicing a previously unspoken thought: what would it look like to strike back at Trump?
In the Arctic mountains of Norway, British Royal Marines are training in extreme conditions for a potential war with Russia, the Brussels-based portal Politico reported today.
The President’s media adviser, Suzana Vasiljević, stated today that talks on the takeover of the Russian stake in NIS have reached the final stage, and she expects negotiators to send the final document to the U.S. OFAC by the end of this week.
Google bi zahvaljujući svom novom AI modelu Gemini 3 mogao da preuzme vodeću ulogu u razvoju veštačke inteligencije, tri godine nakon što je kompanija bila zatečena lansiranjem alata ChatGPT kompanije Open AI.
Komentari 17
Pogledaj komentare