Ubedljiv poraz Srbije od SAD

Odbojkaška reprezentacija Srbije pretrpela je poraz na startu četvrtog vikenda Lige nacija, pošto je u Hofman Estejtsu izgubila od SAD, 25:22, 25:16, 25:14.

Izvor: B92, Beta

Subota, 16.06.2018.

09:40

Srbija je tako upisala četvrti poraz u deset utakmica i trenutno je osma na tabeli, dok je SAD na četvrtom mestu sa skorom 8/2.

Izabranici Nikole Grbića su ozbiljan otpor domaćinu pružili jedino u prvom setu. Vodila se izjednačena borba do završnice, kada su SAD uspele da se odvoje i set dobiju sa 25:22.

Tokom preostala dva seta Amerikanci su nedostižnu prednost stvorili posle drugog tehničkog tajm auta, pa su u drugom setu (16:12) Srbiji do kraja prepustili samo četiri poena (25:16), a u trećem setu dva (16:12, 25:14).

Uroš Kovačević je bio najbolji u redovima Srbije sa sedam poena, šest je upisao Marko Ivović, a Srećko Lisinac poen manje. SAD je do pobede vodio Aron Rasel sa 14 poena, dok je Metju Anderson upisao 13.

Srbija će u dugom kolu igrati protiv Irana od 21.00, a u poslednjem kolu protiv Poljske u nedelju od 19.00.