Ubedljiv poraz Zvezde u Atini, kraj nadanju plej-ofa

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Panatinaikosa sa 91:71, u 27. kolu Evrolige.

Izvor: PT

Utorak, 20.03.2018.

20:00

StarSport

Izabranici Dušana Alimpijevića ovim neuspehom izgubili su šanse za plej-of Evrolige, pošto imaju dva poraza više od Makabija, odnosno tri od Baskonije.

Zvezdi bi bilo potrebno da Baskonija i Makabi izgube sva tri meča do kraja, ali to je nemoguće pošto se dve ekipe sastaju u 29. kolu Evrolige.

Ovo je bio 16. poraz Crvene zvezde, dok je PAO ostvario isto toliko trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Kris Singlton sa 21 poenom, dok je neverovatan meč odigrao Nik Kalatis - 17 poena, 10 asistencija, šest ukradenih, pet skokova.

Kod gostiju Dejan Davidovac postigao je 17 poena, uz pet skokova, dok je Alen Omić ostvario učinak od 15 poena i sedam skokova.
StarSport
Aktuelni šampion Srbije i regiona loše je ušao u duel i posle samo šest minuta igre gigant iz Atine imao je +15, 19:4.

Zvezda je uspela da se vrati do kraja deonice, a potom i da dođe na samo četiri poena zaostatka, ali je PAO završio prvi dvadesetominutni period sa rezultatom 47:38.

Treća deonica biće odlučujuća za dalji tok utakmice, pošto je PAO u ovom delu igre skroz otklonio bilo kakvo pitanje pobednika. Ekipa Ćavija Paskvala dobila je 30:18 treću četvrtinu.

U poslednjih deset minuta pokušala je Zvezda da se vrati, ali je zaostatak bio prevelik.

Crveno-bele za dva dana očekuje duel sa Fenerbahčeom u 28. kolu Evrolige. Sa druge strane PAO očekuje utakmica sa Makabijem u Tel Avivu.

IV četvrtina:

StarSport
KRAJ Zvezda je odigrala bled meč u OAKA areni, ali opet ništa ne može da se zameri igračima. Zvezda za samo dva dana igra protiv Fenera, a potom je očekuje meč sezone u Baru protiv Mornara.

39' Tanasis Adetokumbo bio je polovičan sa linije za slobodna bacanja i prednost PAO je 91:71.

38' Uspela je Zvezda da priđe na -12, ali je PAO brzo dobio nalet i na 2:30 domaći sastav ima +17, 85:68. Izabranici Dušana Alimpijevića bliže se 16. porazu u Evroligi.

36' Priliku da spusti još više zaostatak imao je Janković, ali je krilni igrač Zvezde promašio polaganje. U narednom napadu, Papas je pogodio oba slobodna, 82:68.

35' Ništa ne ide Panatinaikos u četvrtoj deonici. Matijas Lesor pogodio je uz faul, a potom domaći sastav nije iskoristio napad.

33' Bore se crveno-beli do kraja. Davidovac je smanjio zaostatak na -15, 80:65. Imao je Dobrić čistu trojku za -12, ali je bez Zvezde promašio.

31' Poslednja četvrtina krenula je napadom Zvezde. Dobrić je promašio trojku, ali je potom Davidovac bio precizan van linije 6,75, 77:59. Odmah je uzvratio KC Rivers 80:59.

III četvrtina:

StarSport

30' Loša četvrtin je iza crveno-belih. Dopustili su čak 30 poena u ovom periodu igre i gotovo da nemaju šanse za pobedu. Do kraja meča ostalo je još deset minuta, a PAO vodi sa 77:56.

29' Omić postiže 13 poen na meču. Kej Si Rivers ušao je u dobar ritam i postiže osmi poen, 74:52. U završnici četvrtine ne igraju se dobre odbrane na obe strane.

27' Lazić nije uspeo da pogodi iz dobre pozicije, ali jeste potom ubacio trojku 68:50.

25' Alen Omić poentirao je posle ofanzivnog skoka, međutim na drugoj strani Bjelica pravi faul za 2+1. Singlton je promašio bacanje, ali je Kalatis ukrao loptu, posle čega je Singlton pogodio trojku 64:47.

24' Ročesti je poentirao posle tajm-auta, a potom je i Zvezda odbranila napad posle čega Feldin pogađa za tri, 57:45. U narednom napadu Majk Džejms pogađa za dva, 59:45.

23' Nije dobro Zvezda krenula treći period igre. Posle samo tri minuta igre u nastavku PAO ponovo ima velikih +17, 57:40.

22' Prve poene za crveno-bele u drugom poluvremenu postiže Ročesti sa linije bacanja, 51:40. Na drugoj strani Kalatis pogađa uz faul, 53:40.

21' PAO treću deonicu kreće promašajem Kalatisa, ali se Adetokumbo izborio za novi posed, nakon čega Kalatis pogađa za dva, 49:38. Zvezda preko Feldina nije iskoristila napad.

II četvrtina:

StarSport
POLUVREME Rezultat posle 20 minuta igre je 47:38. Zvezde je loše krenula meč, gubila je sa 19:4, ali je ubrzo pronašla ritam i za sada ima pristojan zaostatak.

18' Dejan Davidovac pogodio je oba slobodna bacanja, ali na drugoj strani Kalatis poentirao posle kontranapada, 43:34. Davidovac ponovo je bio precizan sa linije za slobodna bacanja, 43:35.

17' Trojka Dejana Davidovca naterala je Ćavija Paskvala da zatraži tajm-aut. Zvezda je na samo -4, 36:32. Dobro je reagovala ekipa PAO posle tajm-auta, serija 5:0, 41:32.

16' PAO poentirao posle skoro dva minuta posta. Lako je do koša došao Lukas Lekavičijus, 36:27. Posle tajm-auta Zvezda nije uspela da poentira, ali se potom odbranila posle čega je Lesor zakucao 36:29.

14' Milko Bjelica odlično se pozicionirao pod košem i lako je položio loptu u koš. Potom i Ročesti pogađa trojku za 34:25.

13' Alen Omić igra jedan od najboljih mečeva od kada je došao u Zvezdu. Pogađa za dva poena za 29:20, ipak Slovenac je napravio grešku i Rivers je pogodio uz faul, ali je promašio bacanje, 31:20.

12' Odličnom odbranom crveno-beli došli su do mogućnosti da brzo napadnu koš. Još bacanja za Bjelicu, koji ovog puta pogađa jedno od dva, 27:18. Na drugoj strani Papas pogađa za dva, 29:18.

11' Odmah na startu deonice Kris Singlton pogađa za tri poena, 27:15. Zvezda je odgovorila preko Bjelice koji je pogodio oba bacanja, 27:17.

I četvrtina:

StarSport
10' Posle deset minuta igre Panatinaikos ima prednost od +9, 24:15. Crveno-beli su loše krenuli, ali su potom uhvatili dobar ritam i ne zaostaju mnogo.

9' Pronašla je Zvezda ritam u napadu. Omić je pogodio uz faul, a potom je i bacanje, 21:12. Na drugoj strani Papas je ubacio dvjku, 23:12. Omić je ponovo bio precizan za 23:14.

8' Uspela je Zvezda da odbrani nekoliko napada, ali i dalje fali realizacija u napadu. Feldin je napao jako i dobio je dva slobodna bacanja, pogodio je jedno 19:7, a potom je Omić uhvatio ofanzivan skok nakon čega je Dobrić poentirao, 19:9.

6' Posle velike borbe Matija Lesor uspeva da postigne koš pod obručem, 17:4. Na drugoj strani uzvratio je Gist, 19:4.

5' Crveno-beli ponovo nisu uspeli da reše napad, dok je na drugoj strani Singlton pogodio uz tablu, 17:2. "Paklen" start domaćina iz Atine.

4' Iz teške pozicije Majk Džejms pogađa za tri poena. PAO već ima dvocifrenu prednost, 12:2. Loše je Zvezda odigrala posle tajm-auta... Novu trojku za PAO pogađa Singlton 15:2.

3' Nisu dobro krenuli gosti. Davidovac napravio je nesportsku grešku, nakon čega je Kalatis pogodio oba bacanja, 9:2. Ročesti je napravio drugu ličnu grešku i na terenu umesto njega je Dilan Enis.

2' Još jedan loš napad beogradskog kluba završen je promašajem Davidovca. Na drugoj strani Adetokumbo je poentirao, 5:0. Prve poene za Zvezdu postigao je Lesor, 5:2.

1' Prvi napad na utakmici ima Zvezde, međutim veoma loše je Ročesti organizovao napad posle čega Davidovac nije uspeo da šutne loptu na vreme. Na drugoj strani Kalatis pogađa uz faul, 3:0.