08:00

Majami srušio Seltikse i zakazao finale sa Lejkersima

Majami Hit igraće veliko finale posle šest godina.

Photo by Kevin C. Cox/Getty Images

Hit je u šestoj utakmici savladao Boston Seltikse rezultatom 125:113 i tako završio finalnu seriju Istoka sa 4-2.

Igraće finale po prvi put posle 2014. godine, kada su poraženi od San Antonio Sparsa.

Majami je utakmicu otvorio serijom od 6:0 i napadački odigrao dobru četvrtinu.

Imali su +6 nakon prvih 12 minuta i tu prednost su održavali sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena.

Tada su Tejtum i Voker serijom 8:0 preokrenuli rezultat, ali je ipak Majami zahvaljujući Adebaju i Dragiću imao +2 na poluvremenu. Održavali su prednost tokom čitave treće deonice i ponovo je u završnici uspeo Boston da dođe do izjednačenja.

Koš prednosti pred poslednjih 12 minuta doneo je Dragić.

Boston je na startu poslednjeg kvartala serijom 10:2 preokrenuo rezultat i imao je +6.

Tajler Hiro donosi novi preokret, a poslednji put su Seltiksi vodili na šest minuta do kraja (100:98), posle trojke Tejtuma.

Od rezultata 103:102 za Majami, Hit pravi seriju od 12:0 i lomi ovaj meč, kao i celu seriju na dva minuta do kraja. Adebajo je sa 32 poena, 14 skokova i 5 asistencija bio igrač utakmice.

Pratili su ga Džimi Batler sa 22 poena i 8 asistencija, Tajler Hiro sa 19 poena, 5 skokova i 7 asistencija, Dankan Robinson i Andre Igudala ubacili su po 15, dok je Dragić imao 13 poena i 7 asistencija.

Igrali su još i Džej Krauder koji je ubacio 9 poena i Solomon Hil koji je proveo 5 minuta na parketu i nije se upisao.

Na drugoj strani je najefikasniji bio Džejlen Braun sa 26 poena i 8 skokova, dok je Tejtum ubacio 24, uz 7 skokova i 11 asistencija. Po 20 poena ubacili su Smart i Voker, a Hejvord je ubacio 12.

Tajs je imao 6, Kanter 3, Robert Vilijams 2, dok je Vonamejker meč završio bez poena.

Prvi meč igra velikog finala igra se u sredu od 3:00.