Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno – 1:1 sa Vojvodinom u poslednoj utakmici šestog kola Meridijan Superlige. U dosta lošoj utakmici pred oko 4 hiljade gledalaca, Zvezda je povela golom Milijaša u 57. minutu nakon odlične asistencije Lukaša, ali je Kačar samo tri minuta pre kraja utakmice doneo bod Vojvodini.
Zvezda je sada treća na tabeli, sa 9 bodova i utakmicom manje, od prvoplasiranog Partizana.
Sastavi:
Crvena zvezda: Ranđelović, Milijaš, Koroman, Tutorić, Bronovicki, Bajalica, Lukaš, Gaj, Basta, Kastiljo (46' Bogdanović), Jestrović.
Vojvodina: Kahriman, Milutinović, Pekarić, Đurić, Stošić, Kačar, Popović, Buač, Đurovski, Tadić (56' Stojčev), Despotović.
Trener Crvene Zvezde Milorad Kosanović izjavio je posle večerašnjeg derbija protiv novosadske Vojvodine (1:1) da je njegova ekipa odigrala do sada najbolju utakmicu u domaćem prvenstvu od kada je on predvodi.
"Sve do 87. minuta, kada je Vojvodina izjednačila preko Kačara, Crvena zvezda je potpuno kontrolisala igru i imala dominaciju na svakom delu terena. Jedna greška skupo nas je koštala i žao mi je zbog igrača što u ovoj utakmiici nismo pobedili, jer bi to bio veliki podsticaj pred seriju teških utakmica", rekao je Kosanović na konferenciji za novinare.
On smatra da Crvena zvezda ima problem zbog toga što istovremeno mora da radi na pravljenju igre, formiranju tima i istovremeno postizanju rezultata. Forma "crveno belih" se, prema mišljenju Kosanovića, iz kola u kolo podiže, ali to još nije dovoljno da bi se ostvarile sigurne pobede.
"Priznajem da je naša igra još uvek najslabija u fazi napada. Tu imamo najveće probleme i na tome moramo najviše da radimo", ocenio je Kosanović.
Trener Vojvodine Ivica Brzić, koji je posle 16 godina predvodio Vojvodinu na stadionu u Beogradu, čini se da je bio je mnogo realniji u proceni onoga što se dešavalo na terenu Marakane.
"Protiv Crvene zvezde je teško igrati. Bila je to borbena utakmica, ali bez kvaliteta i sa mnogo tehničkih grešaka. Oba tima su posebno slabo igrala u završnici, iako su domaćini imali izrazitu prednost na sredini terena. Nisam se nadao ovakvom rezultatu, s obzirom na igru koju smo pružali tokom 90 minuta", iskren je bio Brzić.
On je priznao da je nerešen rezultat maksimum koji je Vojvodina mogla da ostvari Beogradu, s obzirom na prikazanu igru.
"Tehnika, kontrola lopte, pasovi i sve ostalo što nas je nekad krasilo, čini mi se da u ovom trenutku nedostaje našem fudbalu. Nekada smo nadaleko bili poznati po tehnički doteranoj igri, a sada, kako vidim, to predstavlja veliki problem za sve naše fudbalere. Stoga znatno zaostajemo za svetom u tom segmentu igre", ocenio je Brzić.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 393
Pogledaj komentare