Flavius Valerius
pre 15 godina
Ali je vazno zato da je Jeremic u Azerbajdzanu, valjda tamo sreduje sengen za Srbiju?
Utorak, 03.05.2011.
11:32
U Evropskom parlamentu je dato "zeleno svetlo" za ulazak Bugarske i Rumunije u "šengensku zonu" bez granica unutar EU.
IMAGE SOURCE
pre 15 godina
Ali je vazno zato da je Jeremic u Azerbajdzanu, valjda tamo sreduje sengen za Srbiju?
pre 15 godina
S obzirom da bugari i rumuni tek sada dobijaju sengen, dolazimo do zakljucka da mi i nismo toliko daleko od EU koliko ne postoji politicka volja u evropi da nas prime vec samo traze dodatne izgovore.
(lev, 3. maj 2011 12:50)
oni ulaze u sengenski prostor care. to sto mi imamo to je beli sengen. samo opusteno.
pre 15 godina
nego sta je bilo na Dvoru i Parovima, sta nas briga za ove sto zive normalno!!!
pre 15 godina
Umesto busanja u grudi junačke, šta vlast u Srbiji radi po pitanju ulaska u šengenski sistem? Taj sistem je odvojen od članstva u EU (Norveška, Švajcarska, Island nisu u EU a jesu u šengenskom sistemu), zasniva se mahom na tehničkim pitanjima kao i pitanjima saradnje sa drugim državama i institucijam i na poštovanju ljudskih prava. Sve su to uslovi koje smo mi morali odavno da zadovoljimo, i ne vidim ni jedan racionalni razlog zašto vlast, pre svega MUP ne radi na ovom. Bojim se da svi znamo razlog - otvorena zemlja = zatvoreni tajkuni.
pre 15 godina
pristajem da udjemo u EU, ali samo ako ce nemci da se pitaju za sve u toj uniji, od ovih ostalih lezilebovica nema nista
pre 15 godina
Srbijo, Srbijo suzu sam pustio...
pre 15 godina
Moglo bi se ponesto napisati i o inicijativi Italije i Francuske da se izmeni Sengen, tacnije da se drzavama vrati pravo da privremeno uspostave granicne prelaze u slucaju, npr. velikog talasa migracije (kao ove danas iz Tunisa). Zahtev je upucen Barosu, koji je odgovorio na 2 strane da je saglasan sa inicijativom. O svemu ce se raspravljati u junu. U aprilu desilo nesto neverovatno - Francuska je prvi put uvela granicnu kontrolu na vozove koji dolaze iz Italije zbog migranata. "Eurofobi" jedni, moguce i "antievropejci". Dragi moji, vreme je da pocnemo da razlikujemo Brisel od drzava, pa ce stvari biti jednostavnije. Ako to skapiramo u odnosima Srbija-EU, mozda i imamo neke sanse da nas jednog dana prime.
pre 15 godina
Lepo je videti kako se naša(sada je to svima više nego jasno)buduća zajednička domovina zaokružuje,na radost evropejaca,na žalost eurofoba koji misle da će se ta tvorevina raspasti ali sled događaja ih brutalno demantuje.
pre 15 godina
Samo mala dopuna poslednjeg paragrafa.
"...tako da se sada u šengenskom prostoru slobodno, bez ikakvih granica, može kretati više od 400 miliona ljudi."
- bi trebalo da glasi
"... bez kontrole pri prelasku iz jedne u drugu zemlju, moze kretati, više od 400 miliona ljudi."
Granice jos uvek postoje, samo ne postoji unutrasnja kontrola izmedju zemalja potpisnica sporazuma.
pre 15 godina
S obzirom da bugari i rumuni tek sada dobijaju sengen, dolazimo do zakljucka da mi i nismo toliko daleko od EU koliko ne postoji politicka volja u evropi da nas prime vec samo traze dodatne izgovore.
pre 15 godina
Ko iskljucuje svetlo?
pre 15 godina
Nije problem u Evropskom parlamentu, naravno da su sve briselske institucije za dalju integraciju. Problem je medju drzavama clanicama - Francuska i Nemacka koce prijem (Rumunija i Bugarska je trebalo da budu primljene u martu, pa nisu). Naslov je netacan, dok se drzave ne sloze - Bugarska i Rumunija su van Sengena.
pre 15 godina
Lepo je videti kako se naša(sada je to svima više nego jasno)buduća zajednička domovina zaokružuje,na radost evropejaca,na žalost eurofoba koji misle da će se ta tvorevina raspasti ali sled događaja ih brutalno demantuje.
pre 15 godina
Samo mala dopuna poslednjeg paragrafa.
"...tako da se sada u šengenskom prostoru slobodno, bez ikakvih granica, može kretati više od 400 miliona ljudi."
- bi trebalo da glasi
"... bez kontrole pri prelasku iz jedne u drugu zemlju, moze kretati, više od 400 miliona ljudi."
Granice jos uvek postoje, samo ne postoji unutrasnja kontrola izmedju zemalja potpisnica sporazuma.
pre 15 godina
Umesto busanja u grudi junačke, šta vlast u Srbiji radi po pitanju ulaska u šengenski sistem? Taj sistem je odvojen od članstva u EU (Norveška, Švajcarska, Island nisu u EU a jesu u šengenskom sistemu), zasniva se mahom na tehničkim pitanjima kao i pitanjima saradnje sa drugim državama i institucijam i na poštovanju ljudskih prava. Sve su to uslovi koje smo mi morali odavno da zadovoljimo, i ne vidim ni jedan racionalni razlog zašto vlast, pre svega MUP ne radi na ovom. Bojim se da svi znamo razlog - otvorena zemlja = zatvoreni tajkuni.
pre 15 godina
Nije problem u Evropskom parlamentu, naravno da su sve briselske institucije za dalju integraciju. Problem je medju drzavama clanicama - Francuska i Nemacka koce prijem (Rumunija i Bugarska je trebalo da budu primljene u martu, pa nisu). Naslov je netacan, dok se drzave ne sloze - Bugarska i Rumunija su van Sengena.
pre 15 godina
Moglo bi se ponesto napisati i o inicijativi Italije i Francuske da se izmeni Sengen, tacnije da se drzavama vrati pravo da privremeno uspostave granicne prelaze u slucaju, npr. velikog talasa migracije (kao ove danas iz Tunisa). Zahtev je upucen Barosu, koji je odgovorio na 2 strane da je saglasan sa inicijativom. O svemu ce se raspravljati u junu. U aprilu desilo nesto neverovatno - Francuska je prvi put uvela granicnu kontrolu na vozove koji dolaze iz Italije zbog migranata. "Eurofobi" jedni, moguce i "antievropejci". Dragi moji, vreme je da pocnemo da razlikujemo Brisel od drzava, pa ce stvari biti jednostavnije. Ako to skapiramo u odnosima Srbija-EU, mozda i imamo neke sanse da nas jednog dana prime.
pre 15 godina
Ko iskljucuje svetlo?
pre 15 godina
S obzirom da bugari i rumuni tek sada dobijaju sengen, dolazimo do zakljucka da mi i nismo toliko daleko od EU koliko ne postoji politicka volja u evropi da nas prime vec samo traze dodatne izgovore.
(lev, 3. maj 2011 12:50)
oni ulaze u sengenski prostor care. to sto mi imamo to je beli sengen. samo opusteno.
pre 15 godina
pristajem da udjemo u EU, ali samo ako ce nemci da se pitaju za sve u toj uniji, od ovih ostalih lezilebovica nema nista
pre 15 godina
nego sta je bilo na Dvoru i Parovima, sta nas briga za ove sto zive normalno!!!
pre 15 godina
Srbijo, Srbijo suzu sam pustio...
pre 15 godina
Ali je vazno zato da je Jeremic u Azerbajdzanu, valjda tamo sreduje sengen za Srbiju?
pre 15 godina
S obzirom da bugari i rumuni tek sada dobijaju sengen, dolazimo do zakljucka da mi i nismo toliko daleko od EU koliko ne postoji politicka volja u evropi da nas prime vec samo traze dodatne izgovore.
pre 15 godina
S obzirom da bugari i rumuni tek sada dobijaju sengen, dolazimo do zakljucka da mi i nismo toliko daleko od EU koliko ne postoji politicka volja u evropi da nas prime vec samo traze dodatne izgovore.
pre 15 godina
Lepo je videti kako se naša(sada je to svima više nego jasno)buduća zajednička domovina zaokružuje,na radost evropejaca,na žalost eurofoba koji misle da će se ta tvorevina raspasti ali sled događaja ih brutalno demantuje.
pre 15 godina
Nije problem u Evropskom parlamentu, naravno da su sve briselske institucije za dalju integraciju. Problem je medju drzavama clanicama - Francuska i Nemacka koce prijem (Rumunija i Bugarska je trebalo da budu primljene u martu, pa nisu). Naslov je netacan, dok se drzave ne sloze - Bugarska i Rumunija su van Sengena.
pre 15 godina
Ko iskljucuje svetlo?
pre 15 godina
pristajem da udjemo u EU, ali samo ako ce nemci da se pitaju za sve u toj uniji, od ovih ostalih lezilebovica nema nista
pre 15 godina
Samo mala dopuna poslednjeg paragrafa.
"...tako da se sada u šengenskom prostoru slobodno, bez ikakvih granica, može kretati više od 400 miliona ljudi."
- bi trebalo da glasi
"... bez kontrole pri prelasku iz jedne u drugu zemlju, moze kretati, više od 400 miliona ljudi."
Granice jos uvek postoje, samo ne postoji unutrasnja kontrola izmedju zemalja potpisnica sporazuma.
pre 15 godina
Srbijo, Srbijo suzu sam pustio...
pre 15 godina
Umesto busanja u grudi junačke, šta vlast u Srbiji radi po pitanju ulaska u šengenski sistem? Taj sistem je odvojen od članstva u EU (Norveška, Švajcarska, Island nisu u EU a jesu u šengenskom sistemu), zasniva se mahom na tehničkim pitanjima kao i pitanjima saradnje sa drugim državama i institucijam i na poštovanju ljudskih prava. Sve su to uslovi koje smo mi morali odavno da zadovoljimo, i ne vidim ni jedan racionalni razlog zašto vlast, pre svega MUP ne radi na ovom. Bojim se da svi znamo razlog - otvorena zemlja = zatvoreni tajkuni.
pre 15 godina
nego sta je bilo na Dvoru i Parovima, sta nas briga za ove sto zive normalno!!!
pre 15 godina
Moglo bi se ponesto napisati i o inicijativi Italije i Francuske da se izmeni Sengen, tacnije da se drzavama vrati pravo da privremeno uspostave granicne prelaze u slucaju, npr. velikog talasa migracije (kao ove danas iz Tunisa). Zahtev je upucen Barosu, koji je odgovorio na 2 strane da je saglasan sa inicijativom. O svemu ce se raspravljati u junu. U aprilu desilo nesto neverovatno - Francuska je prvi put uvela granicnu kontrolu na vozove koji dolaze iz Italije zbog migranata. "Eurofobi" jedni, moguce i "antievropejci". Dragi moji, vreme je da pocnemo da razlikujemo Brisel od drzava, pa ce stvari biti jednostavnije. Ako to skapiramo u odnosima Srbija-EU, mozda i imamo neke sanse da nas jednog dana prime.
pre 15 godina
Ali je vazno zato da je Jeremic u Azerbajdzanu, valjda tamo sreduje sengen za Srbiju?
pre 15 godina
S obzirom da bugari i rumuni tek sada dobijaju sengen, dolazimo do zakljucka da mi i nismo toliko daleko od EU koliko ne postoji politicka volja u evropi da nas prime vec samo traze dodatne izgovore.
(lev, 3. maj 2011 12:50)
oni ulaze u sengenski prostor care. to sto mi imamo to je beli sengen. samo opusteno.
12 Komentari
Sortiraj po: