Svet

Sreda, 12.07.2023.

14:12

Sagrađen najveći kruzer na svetu VIDEO

Kao da ogromni luksuzni brodovi za krstarenje već nisu dovoljno veliki, "Ikona mora" kompanije Royal Caribbean International je tu da obori sve rekorde.

Izvor: Biznis.rs

Sagrađen najveći kruzer na svetu VIDEO
Ilustracija: Shutterstock/Franco Deriu

Brod, koji bi trebalo da postane najveći kruzer na svetu, nedavno je i zvanično sagrađen u finskom brodogradilištu i trebalo bi da krene na svoje prvo putovanje početkom sledeće godine.

Njegov obim je zaista zapanjujući. Dugačak je 365 metara, težak četvrt miliona tona — što je pet puta više od Titanika — i može da preveze 5.610 putnika i 2.350 članova posade na svojih 20 paluba, prenosi portal Biznis.

Takođe će imati šest tobogana, sedam bazena – od kojih će jedan biti "najveći bazen na moru" – i devet hidromasažnih bazena. Njegov "Central park" će takođe imati "hiljade pravih biljaka", navodi se na internet stranici kompanije, piše CNN travel.

Industrija brodova za krstarenje je i dalje veliki zagađivač i puno doprinosi emisiji gasova staklene bašte. Prema nedavnoj studiji, veliki brod za krstarenje ima više emisije CO2 nego 12.000 automobila.

Prethodno je rekorder trebalo da postane brod “Globalni san 2” (Global Dream 2) nemačke kompanije MV Werften. Ovaj kruzer bio bi težak 260.000 tona i trebalo je primi ukupno 9.000 ljudi ali je zbog bankrota brodograditelja završio nedovršen na đubrištu velikih brodova.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 4

Pogledaj komentare

4 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: