Naime, članovi kabineta premijerke Ane Brnabić dogovorili su se danas sa rukovodstvom udruženja akcionara Robnih kuća Beograd da će deo novčanih sredstava iz stečajne mase biti isplaćen deoničarima u narednom periodu.
Iz vlade je saopšteno da će preostali deo novca biti realizovan po okončanju preostalih postupaka, čime su učinjeni značajni pomaci u rešavanju ovog problema koji traje skoro dve decenije.
Nakon četvrtog sastanka održanog u Vladi Srbije u vezi sa raspodelom sredstava iz stečajne mase RKB-a u korist malih akcionara, rečeno je da se do pomenutih rezultata došlo na osnovu dobre saradnje dveju strana i napora koji su učinjeni iz kabineta premijerke.
Rukovodstvo Udruženja akcionara-deoničara, poverilaca i bivših radnika Kompanije "Robnih kuća Beograd" A. D. i Preduzeća "Robnih kuća Beograd" D. D., takođe je izrazilo "zadovoljstvo zbog konstruktivnog pristupa i efikasnosti u rešavanju njihovih zahteva", navedeno je u saopštenju vlade.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 1
Pogledaj komentare