Pogled unutra: Zavirite u novi Mercedes E klase (FOTO)
Uoči svetske premijere zakazane za januar 2016. i sajam automobila u Detroitu, Mercedes je otkrio kako izgleda enterijer nove generacije limuzine E klase.
Proizvođač iz Štutgarta opredelio se da nam postepeno predstavi novi model, pa je za početak krenuo od kabine vozila.
U osnovi, unutrašnjost E klase dosta podseća na enterijer Mercedesa S klase. Kao i u najluksuznijem modelu, na komandnoj tabli su dva velika 12,3 inčna ekrana.
Prvi, koji je smešten ispred vozača, menja konvencionalnu analognu instrument tablu, dok drugi predstavlja displej multimedijalnog sistema i nalazi se na vrhu centralne konzole.
Raspored ventilacionih otvora isti je kao u najvećoj Mercedesovoj limuzini. Za razliku od S klase multifunkcionalni volan u novom Mercedesu E klase ima tri kraka.
Osim toga, po prvi put, na volanu se nalaze kontrolni tasteri osetljivi na dodir.
Široki dual displej može biti konfigurisan da odgovara ličnim potrebama
Dva displeja, sa dijagonalom ekrana od 31,2 cm (12,3 inča) i rezolucijom 1920 x 720 piksela, mogu se podesiti prema željama i potrebama vozača koji može da bira između tri različita stila svoje instrument table: „klasičan”, „sportski” i „progresivan”.
Tako, na primer, za ljubitelje klasičnog analognog stila, E klasa kombinuje dva tipa kružnih brojčanika a između njih nalazi se displej u boji sa najbitnijim podacima za vozača.
Sa izuzetkom mape za navigaciju, grafički sadržaj centralnog displeja multimedijalnog COMAND online sistema podeljen je na dve glavne oblasti: jednu za informativnu grafiku i animacije (2/3 na desnoj strani ekrana) i drugu za dopunske oblasti (1/3 na levoj strani ekrana).
Kontrole na volanu osetljive na dodir
Nova E klasa je prvi automobil koji integriše dugmad osetljivu na dodir i multifunkcionalni volan.
Mercedes tvrdi da ovo omogućava vozaču da kontroliše sve funkcije multimedijalnog uređaja na jednostavan, logičan i intuitivan način kao kod smart telefona.
Unutrašnjost nove E klase kombinuje eleganciju luksuzne klase sa završnom obradom sportskog izgleda Mercedesa C klase. Upotrebljeni materijali visokog kvaliteta definišu i sportski i elegantni stil enterijera.
Za unutrašnje osvetljenje upotrebljana je štedljiva LED tehnologija a 64 dostupne boje nude mnoštvo mogućnosti za personalizaciju.
3D zvuk sa doživljajem koncertne dvorane
Mercedes se potrudio da vlasnicima nove E klase omogući vrhunski audio ugođaj.
Tako, Frontbass sistem pruža poseban doživaljaj slušanja a ako je vozilo dodatno opremljeno opcionim Burmester 3D zvučnim sistemom, putnici imaju iskustvo slušanja koje podseća na akustiku u koncertnoj dvorani.
Ovaj doživljaj postiže se pomoću četiri krovna zvučnika – dva u prednjem i dva u zadnjem delu krova.
Pogledajte kratku video prezentaciju enterijera E klase:
Fotografije spoljašnjosti i više tehničkih detalja o novom Mercedesu E klase biće dostupno uskoro, s obzirom da će ovaj automobil imati zvaničnu svetsku premijeru već početkom januara 2016.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hapoel Ber Ševe rezultatom 1:0 u mađarskom Sombathelju, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Nemački trgovinski lanac Mac Geiz u Nemačkoj suočava se sa velikim preokretom. U okviru stečajnog postupka očekuje se zatvaranje oko 50 prodavnica – nekoliko radnika već je ostalo bez posla“, pišu nemački mediji.
Milan Aleksić, fudbaler Partizana, izneo je utiske nakon ubedljvog trijumfa nad Tobolom (3:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije.
Rat u Ukrajini – 1.624. dan. Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da su ruske snage tokom noći u Crnom moru napale dva teretna broda za koja tvrde da su prevozila vojnu opremu namenjenu ukrajinskim oružanim snagama.
Policija u Torontu uhapsila je 19-godišnjaka i 15-godišnjaka zbog julske pucnjave na Konzulat SAD, za koju tvrdi da je povezana sa mrežom plaćenih napada.
Vatrogasno-spasilačke ekipe danas su gasili požare na više mesta u Srbiji, a najteža situacija je u Ibarskoj klisuri, gde gori od Magliča do Polumira, kao i na Žaračkim planinama iznad Ušća i iznad Seoceta.
Bela Torn otkrila je detalje drame sa navodnim hakerom koji joj je pretio objavljivanjem intimnih fotografija. Glumica je govorila i o reakcijama javnosti koje su je povredile, pomoći FBI-ja, kao i odnosu sa Zendajom.
Gubitak uloge dolazi nakon premijere BBC-jevog dokumentarca "Džared Leto: Mračna tajna Holivuda", u kojem deset žena iznosi optužbe za seksualno nedolično ponašanje protiv glumca.
Glumica tvrdi da je zbog svoje finansijske situacije Pit imao "značajan uticaj i kontrolu" nad njom, uprkos procenama da njena imovina vredi više od 100 miliona dolara.
Producentkinja Ejmi Paskal otkrila je kada se očekuje izbor novog Džejmsa Bonda. U najužem izboru su Kalum Tarner i Džejkob Elordi, dok su Tom Holand i Teron Edžerton otpali iz trke.
Kompanija Nothing zvanično je predstavila CMF Clip Pro, nove bežične "clip-on" slušalice koje se kače za uho i donose nekoliko zanimljivih funkcija, među kojima se posebno izdvaja Smart Dial.
Evropska unija priprema izveštaj o tome da li pametne naočare ugrožavaju privatnost onih koji su snimani, kao i na koji način će njihova upotreba biti regulisana u EU.
Interesovanje za državne subvencije u Nemačkoj premašilo je očekivanja. Za manje od tri meseca podneto je više od 100.000 zahteva za kupovinu električnih automobila, a većina se odnosi na potpuno električne modele.
Letnji odmor je prošao, i red je da objavimo recenzije koje smo dužni. Počinjemo sa kineskom perjanicom, modelom Geely Starray EM-i kom je proizvođač dao klasifikaciju "super hibrida".
Iako proizvođači ulažu milijarde u nove tehnologije, vozači imaju drugačije prioritete. Novo istraživanje pokazalo je da kupci novih automobila najviše žele – grejanje sedišta.
Da li i vi instinktivno utišate radio kada parkirate u rikverc? Stručnjaci objašnjavaju da to nije navika, već način na koji mozak smanjuje ometanja i lakše se fokusira na složen zadatak.
Komentari 46
Pogledaj komentare