Student
pre 11 godina
Virus velikih boginja ne moze biti biolosko oruzje jer protiv njega postoji vakcina. Biolosko oruzje pre moze da bude HIV ili Ebola virus.
Utorak, 08.07.2014.
20:32
IMAGE SOURCE
pre 11 godina
Virus velikih boginja ne moze biti biolosko oruzje jer protiv njega postoji vakcina. Biolosko oruzje pre moze da bude HIV ili Ebola virus.
pre 11 godina
Virusi se cuvaju da bi se u slucaju pojave epidemije, mogla napraviti vakcina. Sta mislite odakle onolike vakcine 1972? Kad bi se sad desila epidemija, trebalo bi mnooogo vremena da se napravi vakcina, jer je potrebno izolovati soj virusa a to traje jako dugo. Ovako kad ga vec imas u epruveti, mozes da krenes sa izradom vakcine odmah.
pre 11 godina
zbog cega se cuvaju ovi virusi?
(Petar, 8. jul 2014 23:16)
Kako zašto? Pa da ne zaraze nekog.
pre 11 godina
Mislim da bi iz predostroznosti trebalo unistiti uzorke koji se cuvaju u laboratorijama jer Ali, kao sto vec rece jedan komentator, to uopste ne znaci da ce virus biti zbrisan sa lica Zemlje. Vec dugo nema zabelezenih slucajeva zarazenih, ali kao da mi znamo kako je i kada virus evoluirao i gde se "krije" u prirodi, koji je bio primarni izvor zaraze... Epidemije su jenjavale i kad nismo imali vakcine, pa mi je malo suludo i prepotentno tvrditi da je bolest iskorenjena zato sto neko vreme nije bilo epidemije. Ne bih se uopste slozila da je to dug period; u bioloskom smislu, poslednja epidemija se desila malocas, maltene u sadasnjem trenutku.
pre 11 godina
Nadam se samo da neće naći za shodno da te bočice nekim putem dodju na Balkan. Izuzimam onaj sa cirkulacijom turista.
Pročitala sam dole jedan komentar vezan za imunitet i mogu samo reći da nisam sigurna da je jak kao kod naših starih. Za razliku od njih, mi se hranimo gomilom gluposti.
pre 11 godina
Sasvim je blisko pameti da su bočice sa virusom variole vere vrlo hotimično sačuvane - kao NAJMOĆNIJE biološko oružje - "zlu ne trebalo".
Atomsko naoružanje je, u poređenju sa ovim "čudesnim" virusom "bleda senka moći".
pre 11 godina
Nisam siguran da bi trebalo unistiti sve uzorke,jer je priroda dokazala puno puta da ako uklonimo nesto iz nje,ona to brzo nadoknadi na drugi nacin.
Iako se velike boginje smatraju iskorenjenom bolesti ,tesko da mozemo da budemo 100% sigurni u to.Sve velike zaraze u istoriji su mahom dolazile sa istoka,pa tako i velike boginje,kuga,grip,tako da iako vec nekoliko decenija nema zabelezenih slucajeva,ne znaci da ne postoji neko potencijalno zariste koje je trenutno pritajeno.Posto je odavno nema,najveci deo populacije rodjene 80' na ovamo nije vakcinisano protiv te opake bolesti i ako bi se nekim slucajem pojavila,posledice bi bile strasne..
Iskorenili smo velike boginje,ali Ebola je tu,strasnija nego ikad,a verovatno postoji jos bolesti koje su jos i gore i samo cekaju trenutak da se rasire.Interesantno je za sve epidemije da naglo buknu,ostave stravicne zrtve,kako su dosle tako i nestanu.
Ako izuzmemo teorije zavere i blebetanje razlicitih crkava,epidemija neke potencijalne opasne bolesti bi danas napravila vise zrtava nego ijedna u istoriji,jer je svet toliko povezan svim vrstama transporta,ljudi cirkulisu u stravicnom broju izmedju kontinenata,tako da je sirenje zaraze prilicno jednostavno.Ako poznajemo istoriju,velika je mogucnost da ce se tako nesto desiti pre ili kasnije .To je jednostavno prirodni mehanizam.....a da ne pominjem bolesti koje se mogu pojaviti ljudskim delovanje u laboratorijama,bilo greskom,bilo namerno!
pre 11 godina
Sistem kvaliteta
pre 11 godina
Moja baka je prezivela infekciju (pocetkom 20. veka) spanske groznice, trbusnog tifusa, zutice i velikih boginja. Imala je boginje, ali joj na licu nisu ostali nikakvi tragovi. Nadam se da sam nasledio makar i delic takvog imuniteta.
pre 11 godina
pomrecemo.
pre 11 godina
Najveci svetski umovi vode debatu da li ga treba unistiti ili ne, ali je jako bitno i sta misle nasi dezurni trolovi
[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)] (superb, 8. jul 2014 22:02)
Vauuuuuu...zamisli ti te "najvece svetske umove"...mora da je to neshto tako specijalno..aa ??..
Zapamti, ti i oni koji se odushevljavaju "najvecim svestkim umovima", da oni koji poznaju sushtinu stvari, nikada ne prichaju i zive najnormalnijim, obichnim svakodnevnim zivotom i uopshte se ne ralizkuju od "trolova" , kako ti nazivash ljude.
pre 11 godina
Torlak je bio nateran da svoje primerke unisti... Da li je unistio ne znamo, kao sto i ne znamo koje sve zemlje idalje ipak imaju uzorke...
pre 11 godina
sio mi ga Djura i posle dao mrmotu da zavije u foliju
pre 11 godina
Kao malog plasila me variola vera...
pre 11 godina
tako je i virus side ispusten iz carobne bocice na africki kontinent...
pre 11 godina
zbog cega se cuvaju ovi virusi?
pre 11 godina
Znaci uskoro i to da očekujemo...
pre 11 godina
...ali virus se obično i drži na hladnom mestu da ostane živ i opasan...da obicno se drzi pa se onda pusti na slobodu...
pre 11 godina
Najveci svetski umovi vode debatu da li ga treba unistiti ili ne, ali je jako bitno i sta misle nasi dezurni trolovi
pre 11 godina
Hajde, vratite je više u život,izgleda da nas je previše na planeti? Budite 'transparentni',a ne ovako,kaobajagi,slučajno našli!
pre 11 godina
Ajd' ne pretite,samo se nadam da ste stvarno zaboravili.
pre 11 godina
Bas me zanima kako to sve dospe do novinara.
pre 11 godina
a ja mislio da se to desava samo pijanim Rusima. Bar tako Holivud kaze...
pre 11 godina
"... jedini uzorci ostavljeni sigurno uskladišteni u bezbednim laboratorijama u američkom gradu Atlanti i u ruskom gradu Novosibirsku."
И после неко каже "теорија завере" је глупост?!:-)
pre 11 godina
Uzorci su poslati na dvonedeljnu analizu u Atlantu gde će se ustanoviti da li su zarazni, a zatim uništiti.
pre 11 godina
a ja mislio da se to desava samo pijanim Rusima. Bar tako Holivud kaze...
pre 11 godina
"... jedini uzorci ostavljeni sigurno uskladišteni u bezbednim laboratorijama u američkom gradu Atlanti i u ruskom gradu Novosibirsku."
И после неко каже "теорија завере" је глупост?!:-)
pre 11 godina
Bas me zanima kako to sve dospe do novinara.
pre 11 godina
Hajde, vratite je više u život,izgleda da nas je previše na planeti? Budite 'transparentni',a ne ovako,kaobajagi,slučajno našli!
pre 11 godina
Uzorci su poslati na dvonedeljnu analizu u Atlantu gde će se ustanoviti da li su zarazni, a zatim uništiti.
pre 11 godina
Ajd' ne pretite,samo se nadam da ste stvarno zaboravili.
pre 11 godina
Torlak je bio nateran da svoje primerke unisti... Da li je unistio ne znamo, kao sto i ne znamo koje sve zemlje idalje ipak imaju uzorke...
pre 11 godina
Kao malog plasila me variola vera...
pre 11 godina
tako je i virus side ispusten iz carobne bocice na africki kontinent...
pre 11 godina
zbog cega se cuvaju ovi virusi?
pre 11 godina
Najveci svetski umovi vode debatu da li ga treba unistiti ili ne, ali je jako bitno i sta misle nasi dezurni trolovi
pre 11 godina
Znaci uskoro i to da očekujemo...
pre 11 godina
...ali virus se obično i drži na hladnom mestu da ostane živ i opasan...da obicno se drzi pa se onda pusti na slobodu...
pre 11 godina
sio mi ga Djura i posle dao mrmotu da zavije u foliju
pre 11 godina
Nisam siguran da bi trebalo unistiti sve uzorke,jer je priroda dokazala puno puta da ako uklonimo nesto iz nje,ona to brzo nadoknadi na drugi nacin.
Iako se velike boginje smatraju iskorenjenom bolesti ,tesko da mozemo da budemo 100% sigurni u to.Sve velike zaraze u istoriji su mahom dolazile sa istoka,pa tako i velike boginje,kuga,grip,tako da iako vec nekoliko decenija nema zabelezenih slucajeva,ne znaci da ne postoji neko potencijalno zariste koje je trenutno pritajeno.Posto je odavno nema,najveci deo populacije rodjene 80' na ovamo nije vakcinisano protiv te opake bolesti i ako bi se nekim slucajem pojavila,posledice bi bile strasne..
Iskorenili smo velike boginje,ali Ebola je tu,strasnija nego ikad,a verovatno postoji jos bolesti koje su jos i gore i samo cekaju trenutak da se rasire.Interesantno je za sve epidemije da naglo buknu,ostave stravicne zrtve,kako su dosle tako i nestanu.
Ako izuzmemo teorije zavere i blebetanje razlicitih crkava,epidemija neke potencijalne opasne bolesti bi danas napravila vise zrtava nego ijedna u istoriji,jer je svet toliko povezan svim vrstama transporta,ljudi cirkulisu u stravicnom broju izmedju kontinenata,tako da je sirenje zaraze prilicno jednostavno.Ako poznajemo istoriju,velika je mogucnost da ce se tako nesto desiti pre ili kasnije .To je jednostavno prirodni mehanizam.....a da ne pominjem bolesti koje se mogu pojaviti ljudskim delovanje u laboratorijama,bilo greskom,bilo namerno!
pre 11 godina
Moja baka je prezivela infekciju (pocetkom 20. veka) spanske groznice, trbusnog tifusa, zutice i velikih boginja. Imala je boginje, ali joj na licu nisu ostali nikakvi tragovi. Nadam se da sam nasledio makar i delic takvog imuniteta.
pre 11 godina
Najveci svetski umovi vode debatu da li ga treba unistiti ili ne, ali je jako bitno i sta misle nasi dezurni trolovi
[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)] (superb, 8. jul 2014 22:02)
Vauuuuuu...zamisli ti te "najvece svetske umove"...mora da je to neshto tako specijalno..aa ??..
Zapamti, ti i oni koji se odushevljavaju "najvecim svestkim umovima", da oni koji poznaju sushtinu stvari, nikada ne prichaju i zive najnormalnijim, obichnim svakodnevnim zivotom i uopshte se ne ralizkuju od "trolova" , kako ti nazivash ljude.
pre 11 godina
Sasvim je blisko pameti da su bočice sa virusom variole vere vrlo hotimično sačuvane - kao NAJMOĆNIJE biološko oružje - "zlu ne trebalo".
Atomsko naoružanje je, u poređenju sa ovim "čudesnim" virusom "bleda senka moći".
pre 11 godina
Sistem kvaliteta
pre 11 godina
Nadam se samo da neće naći za shodno da te bočice nekim putem dodju na Balkan. Izuzimam onaj sa cirkulacijom turista.
Pročitala sam dole jedan komentar vezan za imunitet i mogu samo reći da nisam sigurna da je jak kao kod naših starih. Za razliku od njih, mi se hranimo gomilom gluposti.
pre 11 godina
Mislim da bi iz predostroznosti trebalo unistiti uzorke koji se cuvaju u laboratorijama jer Ali, kao sto vec rece jedan komentator, to uopste ne znaci da ce virus biti zbrisan sa lica Zemlje. Vec dugo nema zabelezenih slucajeva zarazenih, ali kao da mi znamo kako je i kada virus evoluirao i gde se "krije" u prirodi, koji je bio primarni izvor zaraze... Epidemije su jenjavale i kad nismo imali vakcine, pa mi je malo suludo i prepotentno tvrditi da je bolest iskorenjena zato sto neko vreme nije bilo epidemije. Ne bih se uopste slozila da je to dug period; u bioloskom smislu, poslednja epidemija se desila malocas, maltene u sadasnjem trenutku.
pre 11 godina
pomrecemo.
pre 11 godina
zbog cega se cuvaju ovi virusi?
(Petar, 8. jul 2014 23:16)
Kako zašto? Pa da ne zaraze nekog.
pre 11 godina
Virusi se cuvaju da bi se u slucaju pojave epidemije, mogla napraviti vakcina. Sta mislite odakle onolike vakcine 1972? Kad bi se sad desila epidemija, trebalo bi mnooogo vremena da se napravi vakcina, jer je potrebno izolovati soj virusa a to traje jako dugo. Ovako kad ga vec imas u epruveti, mozes da krenes sa izradom vakcine odmah.
pre 11 godina
Virus velikih boginja ne moze biti biolosko oruzje jer protiv njega postoji vakcina. Biolosko oruzje pre moze da bude HIV ili Ebola virus.
pre 11 godina
"... jedini uzorci ostavljeni sigurno uskladišteni u bezbednim laboratorijama u američkom gradu Atlanti i u ruskom gradu Novosibirsku."
И после неко каже "теорија завере" је глупост?!:-)
pre 11 godina
Hajde, vratite je više u život,izgleda da nas je previše na planeti? Budite 'transparentni',a ne ovako,kaobajagi,slučajno našli!
pre 11 godina
Najveci svetski umovi vode debatu da li ga treba unistiti ili ne, ali je jako bitno i sta misle nasi dezurni trolovi
[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)] (superb, 8. jul 2014 22:02)
Vauuuuuu...zamisli ti te "najvece svetske umove"...mora da je to neshto tako specijalno..aa ??..
Zapamti, ti i oni koji se odushevljavaju "najvecim svestkim umovima", da oni koji poznaju sushtinu stvari, nikada ne prichaju i zive najnormalnijim, obichnim svakodnevnim zivotom i uopshte se ne ralizkuju od "trolova" , kako ti nazivash ljude.
pre 11 godina
a ja mislio da se to desava samo pijanim Rusima. Bar tako Holivud kaze...
pre 11 godina
Ajd' ne pretite,samo se nadam da ste stvarno zaboravili.
pre 11 godina
tako je i virus side ispusten iz carobne bocice na africki kontinent...
pre 11 godina
Uzorci su poslati na dvonedeljnu analizu u Atlantu gde će se ustanoviti da li su zarazni, a zatim uništiti.
pre 11 godina
sio mi ga Djura i posle dao mrmotu da zavije u foliju
pre 11 godina
Bas me zanima kako to sve dospe do novinara.
pre 11 godina
zbog cega se cuvaju ovi virusi?
pre 11 godina
...ali virus se obično i drži na hladnom mestu da ostane živ i opasan...da obicno se drzi pa se onda pusti na slobodu...
pre 11 godina
Znaci uskoro i to da očekujemo...
pre 11 godina
Najveci svetski umovi vode debatu da li ga treba unistiti ili ne, ali je jako bitno i sta misle nasi dezurni trolovi
pre 11 godina
Moja baka je prezivela infekciju (pocetkom 20. veka) spanske groznice, trbusnog tifusa, zutice i velikih boginja. Imala je boginje, ali joj na licu nisu ostali nikakvi tragovi. Nadam se da sam nasledio makar i delic takvog imuniteta.
pre 11 godina
pomrecemo.
pre 11 godina
Torlak je bio nateran da svoje primerke unisti... Da li je unistio ne znamo, kao sto i ne znamo koje sve zemlje idalje ipak imaju uzorke...
pre 11 godina
Sasvim je blisko pameti da su bočice sa virusom variole vere vrlo hotimično sačuvane - kao NAJMOĆNIJE biološko oružje - "zlu ne trebalo".
Atomsko naoružanje je, u poređenju sa ovim "čudesnim" virusom "bleda senka moći".
pre 11 godina
Nadam se samo da neće naći za shodno da te bočice nekim putem dodju na Balkan. Izuzimam onaj sa cirkulacijom turista.
Pročitala sam dole jedan komentar vezan za imunitet i mogu samo reći da nisam sigurna da je jak kao kod naših starih. Za razliku od njih, mi se hranimo gomilom gluposti.
pre 11 godina
Sistem kvaliteta
pre 11 godina
Kao malog plasila me variola vera...
pre 11 godina
Nisam siguran da bi trebalo unistiti sve uzorke,jer je priroda dokazala puno puta da ako uklonimo nesto iz nje,ona to brzo nadoknadi na drugi nacin.
Iako se velike boginje smatraju iskorenjenom bolesti ,tesko da mozemo da budemo 100% sigurni u to.Sve velike zaraze u istoriji su mahom dolazile sa istoka,pa tako i velike boginje,kuga,grip,tako da iako vec nekoliko decenija nema zabelezenih slucajeva,ne znaci da ne postoji neko potencijalno zariste koje je trenutno pritajeno.Posto je odavno nema,najveci deo populacije rodjene 80' na ovamo nije vakcinisano protiv te opake bolesti i ako bi se nekim slucajem pojavila,posledice bi bile strasne..
Iskorenili smo velike boginje,ali Ebola je tu,strasnija nego ikad,a verovatno postoji jos bolesti koje su jos i gore i samo cekaju trenutak da se rasire.Interesantno je za sve epidemije da naglo buknu,ostave stravicne zrtve,kako su dosle tako i nestanu.
Ako izuzmemo teorije zavere i blebetanje razlicitih crkava,epidemija neke potencijalne opasne bolesti bi danas napravila vise zrtava nego ijedna u istoriji,jer je svet toliko povezan svim vrstama transporta,ljudi cirkulisu u stravicnom broju izmedju kontinenata,tako da je sirenje zaraze prilicno jednostavno.Ako poznajemo istoriju,velika je mogucnost da ce se tako nesto desiti pre ili kasnije .To je jednostavno prirodni mehanizam.....a da ne pominjem bolesti koje se mogu pojaviti ljudskim delovanje u laboratorijama,bilo greskom,bilo namerno!
pre 11 godina
Mislim da bi iz predostroznosti trebalo unistiti uzorke koji se cuvaju u laboratorijama jer Ali, kao sto vec rece jedan komentator, to uopste ne znaci da ce virus biti zbrisan sa lica Zemlje. Vec dugo nema zabelezenih slucajeva zarazenih, ali kao da mi znamo kako je i kada virus evoluirao i gde se "krije" u prirodi, koji je bio primarni izvor zaraze... Epidemije su jenjavale i kad nismo imali vakcine, pa mi je malo suludo i prepotentno tvrditi da je bolest iskorenjena zato sto neko vreme nije bilo epidemije. Ne bih se uopste slozila da je to dug period; u bioloskom smislu, poslednja epidemija se desila malocas, maltene u sadasnjem trenutku.
pre 11 godina
zbog cega se cuvaju ovi virusi?
(Petar, 8. jul 2014 23:16)
Kako zašto? Pa da ne zaraze nekog.
pre 11 godina
Virusi se cuvaju da bi se u slucaju pojave epidemije, mogla napraviti vakcina. Sta mislite odakle onolike vakcine 1972? Kad bi se sad desila epidemija, trebalo bi mnooogo vremena da se napravi vakcina, jer je potrebno izolovati soj virusa a to traje jako dugo. Ovako kad ga vec imas u epruveti, mozes da krenes sa izradom vakcine odmah.
pre 11 godina
Virus velikih boginja ne moze biti biolosko oruzje jer protiv njega postoji vakcina. Biolosko oruzje pre moze da bude HIV ili Ebola virus.
25 Komentari
Sortiraj po: