raks
pre 11 godina
Citam ove vase komentare i mislim da niste u pravu. OK JE, vas pas je divan prema vama u kuci i stiti vas i sve je to ok. Problem je sto se veoma retko desava da ta rasa pasa bez ikakvog razloga napadne nekoga potpuno neduznog, a cest je slucaj da to bude malo dete koje ne ume ni da se odbrani. Ovo se desava veoma retko ali je problem sto ovih pasa ima puno i onda zakon verovatnoce x broj pasa=na svakih mesec dana neko dete bude ujedeno. MORAM DA NAPOMENEM, ne pricam o krvolocnim psima, vec bas o ovima porodicnim koje vecina vas ima. Pas je stvarno dobar ali ima tu manu,dodje mu nesto. Pogledajte malo guglajte, svaki napad izvrsi porodicni pas, upravo kao vas koji ne nosi korpu. Vi odmah prebacujete krivicu da vlasnike koji ove pse gaje za borbe. Takvi ljudi pse drze striktno sa korpom i nikad nemaju problem. Evo ako mi ne verujete trazite u pretrazivacu arhive vesti, uvek je u pitanju porodican pas koji je pusten bez korpe i koji nikad ne bi uradio tako nesto. ja sam uvek imao neke dzukele da mi cuvaju kucu i svaka je ujela nekog, ali naravno uvek ujede odrasle nepoznate koji pokusaju da mi udju u kucu, znaci sa razlogom i ujed je kao kod zmije- ujede i posle pola sekudne pusti i krene da laje i dalje i ceka, naravno da nikad ne ujede malo dete pa taman ono nosilo pusku. sa druge strane internet je pun slucajeva kad ovakve vrse pasa pokusavaju da zakolju (ne ujedaju vec kolju, ima razlike) nekog neduznog i cesto je to neko nemocan. Resenje je jednostavno, psu staviti korpu
52 Komentari
Sortiraj po: