pcelica
pre 15 godina
Kada muz prevari balkanska pacenica ga krije ispod suknje i brani njegovu cast jer zna da ne moze imati lagodan zivot bez njega:-)
pre 15 godina
Kada muz prevari balkanska pacenica ga krije ispod suknje i brani njegovu cast jer zna da ne moze imati lagodan zivot bez njega:-)
pre 15 godina
@gagi
prijatelju moj nepoznati, glavu gore i shvati jedno...iako je to majka tvoje dece ta q. ne zasluzuje da te ima ni sekund vise...dozvolila je svojoj strasti da ndvlada i sada mora da plati, tacka.
pre 15 godina
ja sam 13 godina u braku imamo troje dece kada sam otišao u inostranstvo da radim a bio sam samo 45 dana moja voljena je našla drugoga ali tvrdi da tu nije bilo ničega samo jedan poljubac bilo je tu još nekih likova i njenih gluposti non stop je lagala i sada laže iako ja sve znam čak sam razgovarao sa tipom sa kojim je bila dok sam bio odsutan tako nam se život pretvorio u pakao i posle 3 meseca ja nemogu da izbacim neke stvari iz glave a ona kaže kako sam ja kriv za sve iako sam je zadovoljio svime što je poželela varao je nikad nisam a što je najgore ja je volim
pre 15 godina
Uzasno me nervira generalizacija i podela razloga zasto zene varaju a zasto muskarci varaju. Normalno i otvoreno gledajucu na zivot varaju samo oni koji su silom prilika sa onima koje vise ne vole. Jednonocne afere imaju oni koji su nezadovoljni i koji isto tako ne vole samo sto jos nisu spremni da tu cinjenicu priznanju.
Podjite od sebe i zapitajte se malo Koji normalan covek ce da vara ono i onoga koga voli. Interesantno< ne?
pre 15 godina
Koliko gluposti.
Zenska prevara je 'razumljivija' od muske? Po cemu?
I sta, to je sad kao 'in' i 'kul'?
Varanje zbog ljubavi je opet varanje, sto ukazuje na slabost karaktera tj. nemogucnost da se otvoreno suoci sa problemima. Takodje predstavlja i nepostovanje trenutnog partnera i nepaznju.
Jednostavno nema tog izgovora koji mozete iskoristiti, a da ne ispadnete g***o i to ono mekano.
Sto se mene tice, oni koji varaju su zigosani istim zigom, kojeg god pola da su. Ako nisu, trebalo bi.
pre 15 godina
Muskarci su ti koji zapocinju svaku preljubu.
Zenama uglavnom seks ne znaci puno kada deca dodju na svet pogotovo ako su sa seksualno nekompetabilnim partnerom. Zene uglavnom mogu bez seksa dok muskarci na zalost to ne mogu.
pre 15 godina
Varam jer ne volim, kada sam voleo nisam varao niti pomisljao.. Voleo sam samo jednu, ali nesrecno.
pre 15 godina
"Ona zbog ljubavi stavlja na kocku svoju reputaciju i ugled u "drustvu". "
To samo radi zena koja istinski voli!!!
pre 15 godina
@Adam
Nedavno sam od drugarice cuo najbolju izjavu " zar ti nemas nista vrednije da ponudis od vernosti".
I je li ti otkrila tajnu šta bi to moglo biti?
Šta je to veće od žrtve za voljenu osobu?
Da li bi držala nevernog psa pored sebe čitav život i strepela kada će je ugristi?
pre 15 godina
Iz svega ovog se zaključuje da je zena koja vara žrtveno jagnje lažnog, spoljašnjeg, dogmatskom morala koji ljude sateruje u kut i ugnjetava ih oduzimajući im razum. "Uvek iskrena" je iznad licemernog društva po poštenju i iskrenosti. Uraditi nesto iz ljubavi i biti dosledno iskren o svojoj odluci i ne stideti se te odluke u javnosti iziskuje jako mnogo od jedne zene. Ona zbog ljubavi stavlja na kocku svoju reputaciju i ugled u "drustvu".
Ne postoje apsolutno čisti ljudi, pa samim tim ni zena koja vara iz ljubavi nije uvek cista. Dakle, neka društvno ne sudi o njoj jer je i samo grešno. Na bogu je da nagradi pravedne, a kazni grešne.
"Nije naše da sudimo".
"Nema životnih pravila na koja se čovek ne bi mogao navici ili izbeći, videvši da sva njegova okolina živi isto tako." Moral je promenjljiva kategorija, a diktira ga preovladavajuća svest o tome šta je dobro, a šta zlo.
pre 15 godina
@Adam
slazem se sa tobom.
Izgleda da je (na zalost) brak kao institucija prevazidjen. Razvoda i losih brakova ima mnogo vise od bracnih parova za uzor, bar je to moje iskustvo, a mislim da ne gresim? Da li je to posledica, kako kazes, danka civilizacije, borbe za prezivljavanje, otudjenja i opste moralne krize ili od svega po malo...?
Tako je i prevara relativizovana i ne smatra se grehom, jer svi ili bar vecina varaju... ili je oduvek bilo tako, ali se bolje krilo?
pre 15 godina
Do pre nekoliko godian bio sam nevin, ali ne fizicki nego emotivno, nisam varao svoje devojke i bivao sam u vezama.... Onu fizicku nevinost sam izgubio sa 19, i sa tom devojkom sam bio u vezi 3 god.... nisam je varao niti je ona mene, bili smo zaljubljeni. I tako do 22ge sam mislio da je svet saren i lep... a onda.... raskid sa devojkom zbog distance, vise nismo ziveli u istoj drzavi. Nisam imao snage za novu znacajnu vezu, pa sam polako ulazio u one kratke! Shvatio sam, iako su mi to svi pre govorili, da se devojkama dopadam i da ih privlacim koliko i one mene.... Da ne duzim.... sad imam 26 god, u polsednjih 7 god. ziveo sam u Grckoj, Srbiji i trenutno na Bliskom Istoku.... Broj devojaka sa kojima sam bio odavno nije bitan niti ga znam, za cetiri godine neki bi mozda rekli pozamasan. Ovo govorim iz samo jednog razloga, vecina devojaka sa kojim sam bio su ili bile u vezi a neke i udate. Ono sto mi je trenutno tema sa bliskim ljudima, prijateljima, je kako verovati devojkama i uci u vezu, kad znam toliko njih za koje niko nikad ne bi rekao da varaju svoje muskarce, a ponajmanje oni!
pre 15 godina
Srećan je, ne onaj koji ima šta želi, već onaj koji ne želi šta nema
(Latinka, 14. septembar 2010 14:59)
....
Nije istina!
Srecni i zadovoljjni sobom su samo oni ljudi koji kada nesto zele znaju kako to da izvedu, sprovedu i ostvare. Da nije tako nikada ali nikada ne bi bilo napretka u covecanstvu i jos uvek bi ziveli u kamenom dobu!!!
pre 15 godina
@Latinka
Slazem se sa tobom u potpunosti i verujem duboko u to da su Srecni su samo oni koji znaju da sacuvaju ono sto imaju. Medjutim oni koji su izgubili veru u nesto i nekoga vise nikad nece biti srecni sa njima.
Salute
pre 15 godina
Danasnji tempo zivota izuskuje neprestanu borbu za onim sta zelis. Svi mi zelimo ljubav. Sedeti i umisljati da je ono sto imamo sreca koju zaista zelimo je svaciji san. I ja sam sedela i tako mislila sve dok se nije pojavio ON koji mi je otvorio vrata i uveo u novu dimenziju zivota za koju verovatno nikada ne bih ni znala da postoji. Ljubav nema granice davanja i uzimanja i u ljubavi nema koristi ni sa jedne strane. To je samo predivan osecaj u kojem svi zelimo da uzivamo...
Ljubav je ljubav i kada ti se desi (bila udata ili bio ozenjen) ne mozes nista da uradis da je sprecis.
pre 15 godina
Postoje suvisni i nepotrebni odnosi. Problem je u tome sto ljudi uglavnom toga nisu svesni kad ih nemaju! Brak je kao i pojam "varanja" mrtav. Jednostavno je to neka vrsta danka civilizacije. Nedavno sam od drugarice cuo najbolju izjavu " zar ti nemas nista vrednije da ponudis od vernosti". Jednostavno...vise sustinski nije bitno. Na sve strane su prilike, za sve...ne verujem da ima ljudi koji te prilike nisu iskoristili. Verujem samo da su ih neki bolje neki gore sakrili. U svakom slucaju, zanimljiva je tema, misljenja, cela prica...al je nekako vise za istorijsku citanku. BRAK kao i VARANJE vise i ne postoji!
pre 15 godina
Beatus, non qui habet quae cupit sed qui non cupit quae non habet /
Srećan je, ne onaj koji ima šta želi, već onaj koji ne želi šta nema
pre 15 godina
Licno znam dvoje ljudi koji vec dugo, dugo varaju svoje supruznike i nikako mi nije jasno da ti supruznici to ne primete. Verovatno tu nesto debelo ne stima vec odavno jer kako mozes da ne primetis da te supruznik vara ako ga zaista istinski volis. Mislim da je to nemoguce da bude neprimetno...
pre 15 godina
Dok god volimo izabranicu srca naseg NEMA varanja. Kada vise nema ljubavi onda dolazi do raznih shema, akcija i manipulacija da bi bar zadovoljili svoju mushkost. Zene bi se iznenadile kada bi samo znale koliko su muskarci emocionalni i koliko mogu da se zaljube u zenu koja budi njihovu mushkost, koja im pruza zadovoljstva i kojoj je uvek lepo sa njima.
Samo tesko je sve to sumirati i tesko je to sve priznati kako sebi tako i drugima.
Mushkarci oupste nisu tako jaki i otporni na zaljubljivanje u ljubavnice kako se prezentiraju samo znaju da se bolje pretvaraju...
pre 15 godina
Volim drugog coveka ali nazalost jos uvek sam u braku sa drugim jer MNOGO volim svoju decu i ne zelim da im srusim dom dok jos malo ne poodrastu.
Inace sto se tice seksa imam ga samo jednim muskarcem i to sa onim koga volim. Muskarci su drugaciji oni mnogo lakse mogu da odrade seks iz obaveze ali ja to ne mogu...
I naravno nista ne krijem od coveka sa kojim sam u braku!!!
pre 15 godina
A sto da ne varaju? Zene nisu specijalna pod-vrsta sa posebnim ponasanjem one su ljudi kao i muskarci.
Kao i muskarci, zene otupe kad im je dosadno, ubija ih u pojam rutina, sledjuje ih povremena partnerova bezosecajnost i bahatost.
Takodje, uprkos onom sto pokusava da se dokaze u poslednje vreme u medijima da zenama nije bitan muski izgled- bitan im je i osetljive su na musku lepotu i sarm. Ponekad bi da se malo provesele, da ispitaju teren ili zamisle kako bi bilo kad bi bilo. Ili jednostavno im prija paznja koja im se pokanja jer svima treba da ih neko voli.A ponekad idu i malo dalje od toga. Nikakva misterija.
pre 15 godina
Ovaj tekst je poprilicno bezvezan! Vecina komentara ovde takodje nisu vrijedna citanja! Varanje je malo kompleksnija stvar .. Ljudi varaju iz razlicitih razloga! Ako ne poznajete pozadine tih prica onda se suzdrzite vrijedjanja .. Ni sami ne znate sta vam nosi dan a sta noc .. Lako se moze desiti da vas jedan obicni kreten zavede .. kao sto je bilo u mom slucaju. Ne smatram niti da sam glupa, niti da imam los i slab karakter vec sam nazalost zbog mog neiskustva pala na pricu jednog idiota! Da sam imala vise tipova nikada mi se nesto slicno ne bi desilo al nisam ... To iskustvo me je naucilo mnogo cemu .. naucilo me je da postujem i volim ljude oko sebe, naucilo me je da budem zadovoljna sa onim sto imam, naucilo me je da sto je i najvaznije volim i cijenim i postujem SEBE i da vise nikome ne dozvolim da se prema meni ponasa ruzno, da me omalozava, vrijedja i sl.. Nazalost bez ovoga ruznog iskustva u mom zivotu ne bih nekih stvari nikada postala svjesna !!!
pre 15 godina
@Lin & @Giurra
Klasican stereotip je da muskarci vise varaju, a omiljen je i kod zena (mozda da opravdaju sebe ili osude muskarce?) i kod muskaraca (sujeta, sta li?).
Ubedjen sam da i zene i muskarci (skoro podjednako) varaju, posto je za prevaru (kao i za tango:)) potrebno dvoje, a cak sam sklon misljenju da su tu zene u (blagoj?) prednosti. Medjutim, one manje pricaju i bolje se kriju da bi izbegle poznate "epitete" koje bi im zalepila nasa "malo" konzervativna sredina...
Muskarci, bar vecina, o svojim "akcijama" pricaju otvoreno (cak i kada ne rade nista po tom pitanju) da bi tako dobili status "velikog" svalera...
pre 15 godina
Neverovatno koliko je komentatora/ki sklono pametovanju, moralisanju i soljenju pameti - a i vređanju. Lako je kada niste nikada do sada bili u situaciji koje neki opisuju ...
Kada sam prestala da volim, ja sam se razvela. To je razlog koji je teže objasniti partneru nego priznati da ste prevarili. Reći mu u lice: ne volim te više, ne želim sa tobom da ostarim me je koštalo ogromne borbe za opstanak u svakom pogledu.
A kako sam ustanovila da ga više ne volim? Tako što sam počela da gledam druge muškarce i da se za njih interesujem, ali sam znala da pre nego li nešto započnem moram da okončam brak. Ne zato što sam moralno visokih vrednosti, već što ne umem da varam, nemam za to kapaciteta. Laganje, pretvaranje, izmišljanje mi deluje jako naporno i znam jednu koja se vrlo dobro snalazi na tom terenu i svaka joj čast za smirenost i pribranost - to je ne definiše kao osobu i ne govori ni malo o njenoj ljudskosti - divan je roditelj i prijatelj. Voli da šara i radi to iz čistog zadovoljstva kad joj se pruži prilika. Njen život i njena stvar.
Mislim da ono što većinu njih, m ili ž, motiviše da prevare je jedina izvesnost koje smo svi svesni, a to je svesnost o sopstvenoj konačnosti. Umrećemo svi jednog dana, to nam podsvest šapuće i kada se pruži prilika za prevaru onda to podsvest naprosto vrišti - sad ili nikad usreći sebe!
Prava ljubav, ono kad vam je zaista do nekoga stalo kada volite svim svojim bićem je jedino stanje svesti u kome vam ne pada na pamet ni da pogledate nekog drugog, a kamoli da nešto više uradite.
Na žalost i prava velika ljubav zna da isčezne ... nekad je moguće osvežiti i oživeti je, a nekad je dovoljna sitnica da i ono malo što je od nje ostalo potpuno sahranite.
pre 15 godina
Zato sto i one vole da se sexaju.
pre 15 godina
Ma kako da ne, žene manje varaju. A sa kim onda muškarci varaju svoje žene? Pa sa drugim ženama! Čak i računamo da je broj žena veći za 10-20% onda je jedina stavka da procentualno manje varaju pošto ih je više.
Kao muškarci varaju "da iskoriste priliku"? A žene ne, ponesu ih emocije? Pa i žene vole seks i varaju zbog istog!
Nebuloza, pa i njih ponese "iskoristi priliku" momenat. Kakva su to glupa opravdanja? Varanje je varanje, bez obzira da je neko ušao u to iz seksulnih ili emotivnih razloga.
Glupih i naivnih pravdanja nema. Prevariti nekog je prevara. Bilo koji razlog ili situacija je nebitna. Budi čovek, pa priznaj prvo sebi, a možda i drugima ako imaš herca, bio muškog ili ženskog pola. Radi šta ti se radi i to pravo ti niko ne može oduzeti. Jedinu slobodu na svetu, a to da je da odlučuješ za sebe iskoristi, ali budi iskren i prema sebi i prema drugima...
To da neko koga voli ne vara nije tačna. Znam više primera da se ljudi vole, da su u braku i da čak imaju decu, a varaju. Ljubav nema veze sa tim, već prilika... I nije fora "biti jak" i ne iskoristiti priliku, već biti pametan i ne dolaziti u situacije za priliku. Svi smo mi od krvi i mesa i podložni "zabranjenom voću" - slatko je...
pre 15 godina
Varam svoga muza godinama. Imamo skladan brak, svi nas smatraju za idealan par! Od kada ga varam zadovoljnija sam i srecnija, u krevetu nam je sve bolje i bolje!! Desava se da isti dan imam seks prvo sa ljubavnikom, pa sa njim- tada je najbolje!!! Volim ga i beskrajno sam voljena, srecna sam u braku. Svesna sam u potpunosti da je sa drugima u pitanju strast i da su oni samo zacin za moj brak.
U pocetku sam se stidela ovog dela sebe, nisam zelela da ulazim u seks sa drugim muskarcima, ali vuklo me je da probam...
Sada kada jednostavno radim ono sto zelim, osecam se vrlo srecno i nekako potpuno.
Cini mi se da ovaj tekst predstavlja tipicno stereotipno i musko razmisljanje o zenama koje varaju. Mnogi komentari su naivni.
Nisam dosla do toga da su moji razlozi drugaciji od muskih. Naravno, mnogo se bolje trudim da sve to sakrijem, jer sam zena koja zivi gde zivi.
Adrenalin, gubljenje strasti u braku sa godinama i ona neizreciva strast koju izaziva seks sa nekim drugim- to su bar moji razlozi.
Nesporne su jedino individualne razlike!
pre 15 godina
Neki put pozelim da mi zena nadje nekog ljubavnika da mi se skine malo sa ledja da imam malo vise slobode za svoje akcije. Pokusao sam da budem "veran" i shvatio da to nije deo moje licnosti. Trenutno nisam u mogucnosti da budem samo sa svojom zenom jer me to jako zatvara kao licnost i mislim da imamo mnogo bolju vezu kad imam negde da se izduvam sa strane, bez obaveza. Sa druge strane osecam odgovornost prema deci da ne preteram sa slobodama ali opet pitanje je sta je to biti roditelj i sta im treba preneti kao vrednosti. Mislim da solidno poznajem zene, mnogo ih volim svih oblika i mirisa i ima ih puno, stvarno ima nije problem. Problem su muskarci jer nije lako biti pravi muskarac ovih dana, finansijski i potencijalno.
pre 15 godina
samo jedna stvar.
muskarci su masovno hipnotizirani.
nije isto zenska prevara i muska.to je najdublja istina ali muskarcima 21.veka kao da je neka sila(zenska emancipacija i razgolicavanje) stavila veo preko razuma.
pobedili su nas posle 5000 godina.dobile su prava da varaju nekaznjeno.i to masovno rade.mnogo vise nego sto ste svesni.ja sam istrazivao..i nikad nisam upoznao zenu koja nije prevarila svoga muskarca,makar i virtuelno,a skoro sve i fizicki.
i ja mislim da je to razlog svega loseg sto se danas desava.mi muskarci mastamo o zeni koja je samo nasa.one ne mastaju,nego mogu da menjaju kad hoce,jer tako stvari funkcionisu.
zene ne smeju da imaju prava da varaju nekaznjeno,jer su one same po sebi subjekat koji je trazen i koji je u prednosti.uveren sam da cemo to zakonima dovesti u red u nekoj blizoj buducnosti.
verovatno je ovo naivcima smesno ali evo objasnicu.vec za nekih 5 dodina postojace testovi za utvrdjivanje prevare,a za 20 godina postojace aparti za citanje misli.kada bude ustanovljena prirodna potreba zena za menjanjem muskaraca,mi cemo biti prinudjeni da uvedemo zakone koji ih u tome sputavaju.
i tu nece pomoci ljudska prava i slicno.
muskarac ce biti doveden pred svrsen cin,i morace da pokaze kome ova planeta pripada.
strpite se uvericete se.
pre 15 godina
Sa ženom sam u vezi više od dvadeset godina, a poslednjih deset smo u skladnom braku. Imamo i decu. Prevario sam je par puta dok smo još bili klinci, ali kada sam shvatio da je ona žena mog života prekinuo sam. Danas živimo u skladnom braku punom razumevanja, radosti, ljubavi, pa i dobrog seksa. Nije da mi ponekada ne pada na pamet neka mlađa i lepša, a bilo je prilika kao i mogućnosti koje nisam želeo da iskoristim zato jer ono što želim imam pored sebe. Nedovoljno razumevanja, ljubavi i poštovanja tera ljude da traže neki drugi "ventil" što može biti i prevara. Samo što ta instant zadovoljstva ne rešavaju probleme koji postoje. Posmatramo ovaj egocentrični svet i čudimo se da ljudi teško nalaze sreću u sebi i svojim bližnjima jer je traže na nekim mestima gde ona ne obitava.
pre 15 godina
Onaj ko je toliko hrabar da krese zenu svog prijatelja treba da bude hrabar da to i prizna. Ako je voli onda cu da razumem ali ako to radi sa nekim drugim motivima onda mu necu nikad oprostit.
-----
pre 15 godina
Mene bas briga sto zene varaju, ima ih na svakom cosku, lako ih je smuvati, bilo udate, bilo slobodne, bilo u vezi.Ja sam ih imao gomilu, koje su bile u vezama, izigram se sa njima i odem dalje.Mene moja da vara, bas me briga, moze da ide odmah kod drugog, nece me ni najmanje pogoditi, jer znam da ih ima gomila koja jedva ceka da nadje muskarca i nadam se da mi nece doci na vrata novi partner moje da mi trazi novac sto mi je skinuo teret sa vrata.
Ne kapiram zasto ovaj tekst, ova tema, narocito ono kad je kasno, jer mi izgleda kao da kad ode zena, to je smak Sveta, sto je mozda samo u zenskim glavama i onih muskaraca, koji misle da su zene/devojke postene i da ih nece varati.
Nisu vam to ni majke a ni sestre, tu su, sutra mogu da odu, kao i vi sto mozete da odete.
Mene zubarka za malo nije izbacila napolje iz ordinacije, kad me je upozorila da previse dugo boravim van Italije i da tamo moze zenska da mi zbrise, na sta joj odgovorih da na svakom semaforu ceka po jedna potencijalna buduca i da su zenske tu da se menjaju.
Muskarcima je ionako duzi vremenski rok, tako da trebamo da razumemo i zenske sa neke strane.
pre 15 godina
Dakle, ovaj tekst je unazadio čovečanstvo bar pola veka. Prvo se u tekstu navodi (a ko je autor teksta možemo samo da gledamo u bob pa da saznamo) da muškarci mogu da razdvoje seks od emocija (!), a zatim se kaže da postoje dupli standardi što se tiče prevare. A ko je kriv za duple standarde? Pa autor/ka ovog teksta, ko god to bio/la. Prvi deo teksta je jedan veliki dupli standard. Zatim se kasnije u tekstu (a i između te dve tvrdnje ima velikih nebuloza, ali avaj, ne bih da trošim svoje vreme na nabrajanje) navodi da češće varaju žene koje imaju karijeru i ekonomski su situarane. Šta je predlog ovog teksta, da ne kažem slučajno autora/ke. Vratiti žene u kuhinje da, ne daj bože, ne bi prevarile svog dragog. Inače, ovaj tekst, kao i ostale tvrdnje ove vrste, da se neverstvo i uzroci neverstva mogu izmeriti ili nabrojati tako da su primenjivi u svakom pojedinačnom slučaju prevare, su nebulozne i štetne.
pre 15 godina
Komplimenti svima za komentare, možda 10% ne. Ovakve teme zaslužuju više pažnje u medijima, ali ne da ih vode isfrustrirane kalašture, kako voditeljke sa Pinka, tako i gošće.
Varao sam i bio prevaren i šta??? Šta je ostalo na kraju.Loša navika, razvodi, uplakana deca...
U jednom od komentara je lepo napisano-Rekla mi je da sam je podigao na viši nivo seksa.
U pravu je. Onaj nivo seksa koji muškarac(Balkanac) je jako nizak, a žena ih ima pet, deset ili dvadeset.
Istu energiju koju ulažete u varanje, laganje,šarmiranje druge žene uložite u sopstvenu ženu.
pre 15 godina
@hoces jos?
to sto varas muza je samo delimican kurvarluk koji cak mogu i da shvatim, ali to sto si sa njim samo zbog finansijske sigurnosti te od lokalne prostitutke na cosku razlikuje samo po radnom mestu.
pre 15 godina
Prevare tj. izdaje nikad i nikome nisu donele nista dobro. Slabici koji ne znaju da zavrse ono sto treba da se zavrsi pa tek onda da ulaze u nesto novo ostaju uvek slabici i uglavnom se uvek bave prevarama i manipulacijam svih ukljucenih u njihovu igru.
Nekad je najteze biti covek i priznati...
pre 15 godina
@komentar za sve opaske
Sve ono sto se radi iz ljubavi nije za osudu!
pre 15 godina
Znate sta, ako je kresne bolje nego ja, i ako joj pruzi njeznije momente nego sto to ja mogu, pa neka dodje onda i mene da kresne slobodno.
pre 15 godina
@Hoces jos?
Mozda mene tvoj muz tajno voli, a ti i ne sanjas!
U komentaru u kom si navela svoj stav, pa i u ovom drugom ne treba da te bude sramota kao zenu, jer ima mnogo takvih pa nisi jedina, vec kao majku, jer onda se ne bi hvalila ovako, pogotovo ako imas cerku ili vise njih, e onda bi se opametila vrlo brzo! A mogla bi malo i da pomeris svoju .... pa da zaradis, a ne samo da zavisis finansijski, osim sto je tebi samoj dobro, ne vidim kome bi mogla da budes uzor u zivotu. To sto varas, imas svoje razloge, mozda i opravdane, ali ne mislim da je pametno da se o tome hvalis..
pre 15 godina
Moja zena i ja smo dugo godina imali problema u krevetu. Medjutim vec nekliko godina zivimo u "otvorenom" braku gde oboje imamo druge partnere i mogu da vam priznam da nikada nismo imali tako dobar seks kao sto ga imamo sada.
pre 15 godina
Lep je osecaj kada znas da te tudji muz tajno voli:-)
pre 15 godina
@abc
Auuu covece nemoj nikad dozvoliti da te prevari sa jednim 100 puta je onda se moze jos i zaljubit. Ipak je bolje da te prevari sa nih 100 jer onda nece bit emotivnog vezivanja...
pre 15 godina
JA nikada nisam prevario svoju devojku sa kojom sam 8 godina , mislim da i onda nije mene. Ja na varnjae gledam kao na licnu slabost i laganje samog sebe i kao osoba koja ima postovanje prema sebi i devojci ne zelim da povlacim pogresne poteze zbog kojih cu se kajati. Potpuno razumem da ima ljudi koji mogu da varaju zenu ili muza i onda se vrate svojoj porodici kuci i nastave potpuno normalno. Uglavnom ne volim da sam u njihovoj blizini jer imaju ogroman problem koji ne znaju da rese a nisu dovoljno jaki kao osobe da mogu da se suoce sa ne tako bajnom realnoscu. Naravno ima i onaj mali procenat onih koji jednostavno ne mogu da zive u monogamnoj vezi i ja to potpuno razumem , samo taj procenat je stvarno mali , ostalo su izgovori za nezrelost, emocionalnu i mentalnu slabost, zaostalu svest o sebi i zivotnoj svrsi i hronicni nedostatak postenja i hrabrosti. Najtuznije je da takve manipulativne osobe smatraju da su "majstori igre"i lukavi "igraci" a u stvari su promasaji koji iz dana u dan samo odlazu nesrecnu istinu da su promasili brak, zenu, muza , zivot, posao, karijeru, ulicu,grad, zemlju a ponekad i ceo zivot.
pre 15 godina
kakva horoskopska nagadjanja.
katastrofa.
pre 15 godina
@Stereotipi out - e jest ti komentar, praznina tastine, na visokom nivou.
A varanje? Vecina ljudi se odluci na poslu jer tu imaju najvise prilika. Ja sam imala vise prilika ali se odlucila da ih ne iskoristim ponajvise jer znam da me svi ti stariji, bogati sefovi gledaju prvo kao malo istocnoevropske egzotike a meni to ne treba. Onda dok se dokazem da sam ja jedan sposoban istocnoevropski mozak, naravno da mi je poslednje na pameti da se kresnem sa gospodinom Zverkom kao neka notorna glupaca. A to sto sam nesrecna (bila) u svojoj vezi je druga prica... naucila sam da je sve u zivotu tezak rad, pa tako i trajna ljubav. Evo mi radimo na tome, trudimo se da budemo srecni, da delimo kucne poslove, da ja ne budem Pepeljuga, da bar jednom nedeljno idemo zajedno da podelimo parce torte i popijemo nesto, da on nauci da me ne nervira a i ja to isto, da kvalitetnije pricamo jedno sa drugim, bez praznjenja licnih strahova i napadanja. I tek onda seks...
ljubavnika ne zelim ma kako bio lep, namirisan, pemetan i voljan dok ovaj moj hoce da pokusa da napravimo nesto bolje. Cak i da je eventualni ljubavnik shvatio kako to ovi Francuzi vole da kazu "da sam prava zena." Verujem da ovaj koji me je ozenio i ja mozemo da sagradimo zajedno tu dugotrajnu srecu, ali uz puno truda. Mislim da je zapravo mnogo veca sreca ta koju dobijes od dugotrajne veze, uprkos svim njenim usponima i padovima, nego kratkotrajne avanture sa lepim tim i tim koji vam donosi sampanjac u krevet, kupuje skup ves a mi se tu kao nesto sakrivamo i cekamo kada ce da pukne bomba. no thanks!
pre 15 godina
Hoces jos?
Pa sta ti mislis da si mnogo pametna sto to radis?
Pogledaj se u ogledalo i reci sebi jesi li dobra osoba? I da li zasluzujes srecu?
Ne brini, kako kaze Balasevic:" Neko to od gore vidi sve."
Sjeti se jednog dana kad "kola krenu nizbrdo"
pre 15 godina
Ovi navedeni "znakovi" da žena vara ili namerava da vara nemaju veze s' mozgom. To samo pokazuje da je žena nečim nezadovoljna vezi. Ne mora da znači da se obavezno radi o krupnim stvarima. Žene su emocionalno osetljivije i dovoljno je samo malo pažnje i ljubavi i nema bojazni da će žena varati. Za muškarca važi slično. Zadovoljan, voljen i muškarac koji voli nema potrebu da vara.
Generalno, bilo koja vrsta prevare je stvar poštenja i ljudskosti. Ako ti sa nekim nije dobro u vezi, rastavi se pa traži nešto što ti odgovara. Varanje uvek vuče dublje, nikad se ne završava na jednom putu, a to ne vodi sreći.
pre 15 godina
Za lika koji misli da je "varanje zenska teritorija." Bato, imam ja posao - i svoje pare - i to tipicno muski, sa svim kolegama muskarcima. Ako u njemu mogu da uspevam, sigurno mi ne treba musko medjunozje da mi dokaze svrhu mog postojanja sa evolucionarnog stanovista. A da rodim ne zelim i necu, vec cu da usvojim.
Ne koketiram, niti mi treba muska paznja da mi zadovolji moje nezne zenske slabosti - i eventualno napravi dete - na koje treba gledati blagonaklono, valjda kao sto se sa infantilnim razumevanjem gleda na pilice, decu i krave. Ti me podsecas na tipove iz horor feministickih prica iz devetnaestog veka koji tepaju zenama zivotinjskim imenima - pile, kokosi i guskice moja mala - a cim okrenu ledja, te zene izgube zdrav razum, jecaju i cekaju da odapnu, da se razrese bede. To sto ti nikad nisi zenu usrecio, trazi razlog u samom sebi a ne u nebuloznim teorijama urodjene zenske slabosti i genetske zudnje za motkom. Zvucis kao iz natproslog veka, kako samo trazis razloge da objasnis licne neuspehe, da ne poveruje covek.
pre 15 godina
Praksa i teorija su dve razlicite stvari. Sad ne znam da li je bolje da me prevari 100 puta sa jednim ili jedanput sa njih 100 :))
pre 15 godina
Kao sto se iz nekih komentara na oba zadnja dva teksta o varanju i vidi ne varaju ponaosob muskarci i zene, varaju sebicni i razmazeni,a nijedna ni druga osobina nisu ekskluzivno osobine jednog pola. Jednostavno su to ljudi koji su naviknuti da koriste druge ljude u svom okruzenju bez dva grama savesti, to bi isto radili i u kontekstu nekih drugih medjuljudskih odnosa.
@Hoces jos
Ne cudim se ja tebi, kao sto se ne cudim ni muskarcima koji to rade. Za mene su veca enigma oni koji vam to tolerisu. Ne mislis da i taj koji ti obezbedjuje finansijsku sigurnost mozda zeli nesto drugo za sebe.
I kad vas vec boli uvo za one koji su vam "bliski" sta ima da vas boli uvo sto neka grupa komentarise nesto unaokolo.
Moj utisak je da boli nesto drugo, sto nemate petlje da svoje zivote stvarno imate u svojim rukama. To svakom coveku daje slobodu da bude sa onim koga zadovoljava bez da nekog drugog ponizava.
pre 15 godina
Citajuci ovaj tekst, moja logika je proradila ovako: "Hej, muskarci!!! Razlozi zbog kojih vi varate su tako plitki, smesni, povrsni i krajnje nagonski...i u tome ste ispod nas. Mi varamo iz ljubavi!!!" Gspode Boze, pa jesmo li krenuli i u tome dase nadmecemo....??? Jesu li ovo zene pocele da traze ravnopravnost u varanju...
Okrenuti smo na pogresnu strano...pametnije bi bilo pricati o razlozima zbog kojih je potrebno biti potpun pored jede osobe u emotivnoj vezi i kako i koliko truda je potrebno u to uloziti. Verujem da bismo bili zadovoljniji.
pre 15 godina
Kakvi glupi komentari?
Bio sam deset godina u vezi, a djevojka me je varala citave tri godine, jos trazila da je razumijem, kad sam saznao?!
To je takav cinizam, fuj gadi mi se kad pomislim na nju!
Sta je problem doci, pogledati u oci i reci:
Znas sta? Ja mislim da ce mi tamo biti ljepse, ja bih da idem!
Ja bih joj pruzio ruku i rekao hvala ti.
I jos nesto?
Najgore su mi one sto glume svetice, a ovamo samo sto se ne .ebu ispod pazuha!
pre 15 godina
Seks je najslađa stvar na svetu. Nekome je cilj(zadovoljstvo), a drugome sredstvo(manipulacija). A kada dođete u pozne godine, ostaje vam jedino sećanje.
pre 15 godina
@stereotipi out
Стичем утисак да жешће лажеш о свом животу који ме тотално не занима већ су ми твоји надобудни коментари смешни просто се види да измишљаш.А дечко ти је папучар пар екселанс ако је такав каквим га описујеш и ако га уопште имаш, ниједан нормалан те не би трпео.
pre 15 godina
Varaju ako imaju dobru priliku. Da ih ne košta ničega, a da im bude lepo, ukratko rečeno.
pre 15 godina
Interesantna tema.
Dosta stvari u ovom tekstu je tacno, jer bio sam na obe strane, tako da prepoznajem ponesto od napisanog.
Previse komentara je stereotipno... Neki samo puste zelje ili razocarenja ;)
Istina je jedna po meni. Mozes biti iskren ili prema sebi ili prema drugima. Svako ko ima ono sto iskreno zeli, nikada nece posegnuti za necim drugim. Svako kome nesto nedostaje ili otkrije nesto novo sto ga neobuzdano privlaci tesko ce odoleti. Kada se tako nesto desi, sasvim je ocekivano odustajanje od priznatih vrednosti i partnera koji ne te ne ispunjava dovoljno.
Da zene su strpljivije od nas, zato im treba vise vremena da se odvaze, da podju za necim drugim kada se suoce sa razocarenjem.. Da zene najcesce traze tu ljubav, i nekad su previse naivne u potrazi za njom. Narocito ako pravu ljubav do tada nisu osetile. I ne nije istina da nece napraviti prvi korak.
Vestina je prepoznati razliku izmedju flerta i potrebe.
Pozdrav :)
pre 15 godina
Muska percepcija zena nije bas na zavidnom nivou i neverovatno je koliko stvaralacke muske energije je potroseno na rasvetljavanje zenskog ponasanja i njegovih efekata....izgleda da se istina o zenama jedva provlaci kroz mozak muskarca, jer je on tako evolutivno programiran da slabije percipira. Upravo zbog toga zenske prevare uglavnom se desavaju i ostaju u tajnosti zauvek.
pre 15 godina
@ ma sve vas znam
Za tvoju informaciju (da ne bi živeo u zabludi) imam jako ispunjen život kako profesionalno (radim posao koji volim na jako kvalitetan način), tako i privatno (imam lepu vezu, puno prijatelja i odlične odnose sa porodicom).
Ima ljudi koji imaju veći kapacitet da rade, žive, vole, zabavljaju se, uče, smeju, razmišljaju, čitaju, pišu...
Vežbaj, možda i ti stekneš neophodnu veštinu i kondiciju za isto.
pre 15 godina
Nikada ne bih mogla da varam nekog koga volim sa onim koga ne volim...
Ja varam samo onda kada znam da me onaj sa kojim varam voli. Varacu dok ljubav traje:-)
pre 15 godina
@Aca, 10. septembar 2010 14:41
odlican komentar. mnoge zene zaista nisu dozivele ni obican orgazam, a kamoli onaj dublji visestruki.
zenama je seks podjednako vazan. a kada nema seksa dovolje su im i emocije (bez seksa). zvuci paradoksalno ali je tako.
seks je blagotvoran i dobar za zdravlje. relaksira i podize nivo energije.
i samo jedan razlog - sta drugo da radi zena ciji je muz beznadezno impotentan, nego da nadje ljubavnika sa strane.
pre 15 godina
"Ljudi koji varaju osecaju se zapostavljeno od strane partnera"
Ma ajde nemoj mi reci da je to izgovor koji ce neki dovoljno intelegentan partner da proguta?
To je zvaka za ludaka ali slabasni se hvataju za najtanju slamku da ne potonu o ponor istine tj realnosti situacije...
pre 15 godina
Imam redovan keks sa covekom sa kojim sam nasla seksualno emotivnu kompetabilnost a zivim sa covekom sa kojim sam nasla finansijsku sugurnost.
Iskreno-bas me briga sta drugi misle!
pre 15 godina
Monogamista sam do kraja i ne bih mogla sebe da zamislim da ostanem sa muskarcem kog prevarim. Isto tako ne bih oprostila prevaru, mozda samo u slucaju da mi sam partner prizna, ali ni za to nisam sigurna. Ne verujem da cu u zivotu naci to sto trazim jer imam osecaj da zivim u nekom svetu polu-ljudi i ne verujem nikome. Radije bih pristala na neku neobaveznu vezu u kojoj znam na cemu sam nego da budem dobra zenica koja se pravi corava i glupa.
pre 15 godina
Tekst je totalni promasaj.Glorifikacija zena u svakom pogledu.Pa sa kim ti muskarci varaju svoje zene,nego sa tudjim zenama.Kao zena vara iz emocija.Pricam ti pricu.Zena vara iz bilo kakve koristi,trenutne ili dugorocne,kao uostalom i muskarac.Muka mi je vise od te price "zene manje varaju,i to cisto iz emotivnih razloga".Slazem se sa onim komentarom koji kaze "prevarice te kad-tad".
pre 15 godina
@varanje je zenska teritorija Blago nama kad imamo ovakve 'antropologe' koji mogu sve to strucno da nam objasne...a sta bi se iz datog komentara moglo izanalizirati o piscu, to ipak ne bi trebalo javno...Od sebe ne mozemo da pobegnemo!
pre 15 godina
Vjernost je nedostatak prilika...
pre 15 godina
Zena ne zeli da povredi drugu zenu ali nekad kada cuje pravu i tuznu pricu o toj zeni od ljubavnika (nesrecnog ceveka cuju muskost je ta ista zena unistavala godinama) ljubavnica dobije zelju da za inat ima seks sa njenim muzem, i to jos i jos i nikad dosta...Po mogucstvu zeni ispred nosa!!!
pre 15 godina
Ehh, tamo gde nema ljubavi tamo ima varanja i kod muskih i kod zenskih. To su ljudi koji zive u nesrecnim brakovima i prevarama pune svoje iscpljene baterije jer ziveti zivot pored onoga koga vise ne volis je ravno unistenju licnosti kako psihicki tako i fizicki. Covek mora da ima razlog da se probudi sledeceg dana i da zna zasto zivi. A nekad je taj razlog ljubavnik/ca.
:-)
pre 15 godina
Zasto zene prastaju prevaru??? To je fenomen koji kao musko nikad necu razumeti//
Koje su to tupavke koje misle da jedan muski adikt koji prevari vise od 50 puta nece opet????
Mislim da je to mnogo bolja tema nego zasto zene varaju.
pre 15 godina
tesko je govoriti protiv zena,kad se setimo nasih majki..ipak cinjenice su drugacije.i bolne..
pre 15 godina
@ ma sve vas znam:
Najiskrenije cestitam, bio je to zaista komentar godine, kad je ova rubrika u pitanju!
pre 15 godina
Clanak SUPER... Komentari NAJSUPER... Tema NAJNAJSUPER...
pre 15 godina
Ulazi pijanac u tramvaj i počne da se dere:
- Svi vi sa leve strane ste kurve i lopovi, a vi sa desne budale!
Svi se okrenu i odmere ga, ali ćute. Malo posle on opet:
- Svi vi sa leve strane ste kurve i lopovi, a vi sa desne budale!
Na to se digne jedna postarija gospođa i vikne na njega:
- Molim vas ne budite prosti, ja u 40 godina braka nikad nisam prevarila muža!
- Pa što ste onda seli na levu stranu?
pre 15 godina
`...varaju nezrele i podeljene ličnosti, bili žene ili muškarci, nesrećni ljudi koji ne znaju šta žele i ne poštuju prvo sebe pa onda druge... `
Podrzavam!
@inkognito - ne pricaj kojesta... Svako je ponekad usamljen i bla,bla sve to sto si napisao. To apsolutno nije razlog za bilo sta. To ti se zovu `IZGOVORI`. Zenska/muska kurva resila da to uradi zbog ovog prvog pod navodnicima, pa ili ne prizna, ili prizna i briga je, ili prizna pa zbog toga pod navodnicima trazi za sebe opravdanje. `Jaoj zapustila me moja voljena osoba, jadan/jadna ja...! Smrc, smrc, prc, prc...`
Ma daj...
pre 15 godina
Varaju i zene i muskarci i ne moze se generalizovati i dati jedan odgovor zasto je tako.
Ja volim svoju zenu, dobro se slazemo, uvek smo imali super sexualni zivot, a poceo sam da je varam nakon rodjenja naseg drugog deteta kada su stvari na tom polju usprile i ona pocela da pokazuje manje interesa za nas. Prevario sam je sa udatom zenom koju sam u tom trenutku poznavao vise od pet godina. Ona je u svojim dvadesetim i 14 godina mladja od mene i moje zene. Izuzetno je atraktivna, nema dece i njene se obaveze svode na odlazak na masazu, fitnes, itd dok muz zaradjuje. Uvek je pozitivna i dobro raspolozena. Oduvek mi je davala signale i pokazivala da je zainteresovana za mene, ali sam ja to uvek ignorisao. Imponovalo mi je to sto se ona koju gotovo svi zele uvek zanima samo za mene, ali citavih pet godina nisam zeleo da napravim taj korak. Imali smo izuzetnu platonsku vezu u kojoj smo delili druge interese i ja nikada pre toga nisam prevario svoju zenu. Od kada sam "pokleko" i od kada sam poceo da imam sex sa drugom zenom, stvari su se popravile i kod mene kuci i ja trenutno imam neverovatan sex i sa njom i sa svojom zenom. Iako sam ja imao puno manje zena u svome zivotu od moje ljubavnice ona kaze da sam je podigao na novi nivo sexualnog zadovoljstva i da nikada nije toliko uzivala. Neznam koji su njeni motivi da vara svoga muza, ali ona kaze da je zivot jedan i da ona hoce u njemu da uziva dok moze. Ja se trenutno slazem sa tim.
Znam da ce me mnogi ovde osudjivati zbog ovoga, ali ja zaista volim svoju zenu i podjednako uzivam u sexu (i svemu drugom) sa njom kao i sa drugom zenom.
Ja svojoj zeni verovatno nebih oprostio ovakvu preljubu, ali to je samo zato sto sam odrastao u ovom drustvu i ovim moralnim normama. Kao zaostali Balkanac moj mozak nije u stanju da realno sagleda stvari i nebi bio u mogucnosti da uradim ono sto je pravedno i oprostim ljudsku slabost zvanu preljuba.
pre 15 godina
Zene nikada ne prave prvi korak niti iniciraju vezu sa ozenjenim muskarcem.
(Istina o zenama, 9. septembar 2010 16:09)
Iz ličnog primera znam da je ovo netačno...Startovala me je, doduše dosta stidljivo, možda zbog toga što je 17 godina mlađa, zna da sam oženjen, i ona je u vezi, ali po njenoj priči dečko nije prišao nekoliko meseci...da ne detaljišem dalje, samo sam hteo reći da tvrdnja NIJE TAČNA!!!
pre 15 godina
Jako loš tekst. Stvari nisu tako komplikovane. Žene su se emancipovale, gledaju filmove gde žene doživaljavaju vrhunac. Preko 40% žena ne može da svrši. Kada je žene u braku jednu deceniju, a ne može da doživi orgazam, naravno da će probati sa nekim drugim "jarbolom". Kada su žene shvatile koliko je seks važan, počele su da varaju svoje muževi, koji naravno misle da su extra dobri jeb..i, a blage veze nemaju ni šta je G tačka, a kamoli nešto drugo. Ženu treba šarmirati, treba je voleti, treba je od srca j####i, pa vas onda neće varati. Muškarci ipaj više varaju, ali sebe.
pre 15 godina
Svako vara!?
Dok sam citao ove komentare mogao sam da zakljucim samo jedno. Vi sami odredjujete sta je dobro a sta lose! Podlijezete strastima. Ja sam musko i znam da bi svaki muskarac svakog dana volio i mogao da ima odnos i to uvijek sa razlicitim. Ali gdje vam je vjera u Boga!? Zar vas nije strah!? Mozete vecno goreti u Paklu... Sutra mozemo umrijeti i sta cete onda? Mislite da je kraj? Trazite vi istinu. Ta zivotinjska ponasanja u vidu nemogucnosti da kontrolisete svoje strasti su vise nego "LOW".
pre 15 godina
Zene varaju ukoliko se osete zapostavljeno od strane partnera, ukoliko im on ne pruza paznju koja im je potrebna. Usled toga, cesto zele da nadomeste taj deo koji im nedostaje. Ponekad varaju iz osecaja monotonije, kada im je potrebno neko uzbudjenje. Ponekad se sve zavrsi na tome, na zadovoljenom osecaju za samopotvrdjivanjem koji je i bio inicijalna kapisla svega toga.
pre 15 godina
Svi mi jednako varamo, jer niko nije monogam!!!
pre 15 godina
@stereotipi out- Takvo razmisljanje je sasvim ok, ali retko koji muskrac ne vara, zeli da resava probleme u odnosu itd... Dok zena gleda porodicu,muza, decu, muskarac gleda samo sebe i udovoljava samo sebi.
Da, zena koja voli ne vara, a muskarac koji voli, voli da proba i nesto sa strane. To je prosto tako.Njih ne mozes edukovati, to je jace od njih.
Zato podrzavam zene koje prevare.
pre 15 godina
@Izneveren muz
Žena uvek pravi prvi korak koji pokreće muškarca.
pre 15 godina
I muskarci i zene varaju zato sto nemaju nista pametnije da rade.Isto kao I ostatak populacije ne zele mir vec postojano cimanje i "adrenalin".
pre 15 godina
I ja imam par prijatelja koji su bili sa zauzetim da ne kažem udatim ženama, i svako od njih je posle imao problem da ih se otrese jer su one već htele da napuste i brak i muža ili verenika i momka da bi bile sa njima, a što je najgore oni su bili ti koji su započeli flert i udvaranje, na žalost tek posle seksa su se njihove slatkorečive priče pretvorile u one malo otvorenije tipa mene ništa ozbiljnije sa tobom ne zanima a sa tobom sam i bio jer si u vezi ili braku i mislio sam da zato nećeš smarati mene za nešto ozbiljnije. Muškarci najviše vole da imaju kombinacije sa zauzetim odnosno udatim ženama jer misle da je to razlog zbog koga one posle tog seksa ništa neće tražiti od njih. E a zašto žene varaju......pa previše se vode srcem što ih svrstava u naivne i lako podložne slatkorečivim udvračaima koji tačno znaju šta rade, da samo malo razmisle glavom sve bi im bilo jasno ali na žalost njihov osonovni kriterijum koji se ogleda pri donošenju bilo kakve odluke o bilo čemu je sviđa mi se - ne sviđa mi se.
pre 15 godina
Kakav debilan naslov
"...sve dok ne bude suviše kasno!"
pa kad pocne da vara vec je kasno.
pre 15 godina
@ bob rock & stereotipi out
Odavno sam negde pročitao kontstataciju jedne iskusne i pametne žene da su ustvari gay-evi idealni muževi. Naravno to treba da bude pravi gay a ne neka obična pederčina
pre 15 godina
Dakle, evo jedne lepe sale na tu temu.
Upecao Lala zlatnu ribicu, a ona mu obecala tri zelje za slobodu. Lala, malo porazmislio pa kaze:
1) "Hocu da me Sosa ne vara"
2) "Ako me ipak Sosa vara, da ja to ne saznam"
3) "Ako me Sosa prevari i ja to saznam, da se ne sekiram puno"
:))
pre 15 godina
Danas zivimo u vremenu politicke korektnosti i masovne hipnoze.Ipak,ako uzmemo realne mehanizme opstanka zene,oni se primarno ogledaju kroz radjanje i culna zadovoljstva,i gde je jasno da one ne poseduju fizicku snagu i stvaralacke mogucnosti za opstanak ili,da bi u slucaju nepostojanja stvaralastva muske vrste,one izumrle sa planete Zemlje,dolazimo do cinjenice da je zenama polni kontakt sa muskarcem,primarni zadatak i svrha samog pola.
Znaci ako je njima primarna svrha spajanje sa muskarcem,logicno je da je rec varanje vise povezana sa zenama nego sa muskarcem.Jednostavno to su cinjenice,iako je drugacije uverenje vecine(iskljucivo zbog pristrasnosti i emotivnog odnosa prema majki/cerki)
Inace moje iskustvo i poznavanje zena je sledece.
Svaka ali bas svaka ima potrebu za koketiranjem i trazenjem drugih muskaraca.I kad tad to izbije na povrsinu i stvara sukobe u vezi.Naravno,cesto je to pod maskom ekonomskih frustracija,ali i u vezi gde muskarac finansijski upotpunjava zenine potrebe i hirove,djavo opet ne spava(mada je cinjenica da ce zena teze prevariti ako je sa platezno sposobnim muskarcem u vezi,ali ona to zeli u sebi i dalje)
Znaci budite uvereni da ce vas kad tad prevariti.
Ipak treba biti blag sa ovom zeninom potrebom,jer je to antropoloski mehanizam,instikt,i stvari treba posmatrati sa vedrije strane a ne kako to muskarci shvataju kao kraj sveta.
pre 15 godina
Ja sam stereotip, vise puta sam "prevario" zenu sa udatim zenama. Sumnjam da smo malobrojni. Nekada kontakte uspostavimo uzivo, nekada preko interneta. Tekst je OK, a zivot je za zivljenje.
pre 15 godina
@Obra
A meni je rekla da bas voli i ceni svoga muza. Ustvari, kad bolje razmislim, sve su govorile isto ali eto, zavrsise kod mene u krevetu.
pre 15 godina
@ Stereotipi Out:
Konačno neko i tebi da kaže istinu (mislim na Bob Rocka).
Ser.. sestro i smaraš za medalju, izmišljaš neke priče a privatnog života nemaš, ti- pametna seksi intelektualko ispunjenog života na koju smo svi mi ljubomorni. Draga moja, da je tvoj život zaista takav kakvim ga opiuješ, ne bi ti imala ni vremena ni želje da ga razglabaš po kilometarskim komentarima na B92!
A i onaj komentar "žena nesvesno ne želi da povredi drugu ženu"- AHHHAHAHA ma kako da ne!
pre 15 godina
@Bob Rock
Brutalno, ali "u sridu". Svaka ti se pozlatila!
pre 15 godina
pa tekst je paušalan i smešan kad posle onih 'ozbiljnih' razloga za prevaru navede internet istim tonom :)
varaju nezrele i podeljene ličnosti, bili žene ili muškarci, nesrećni ljudi koji ne znaju šta žele i ne poštuju prvo sebe pa onda druge
žalosno je što mnogima ljubav nije sveta i ne žele ništa da urade za nju
pre 15 godina
Slazem se sa teorijom da zena nikada nece napraviti prvi korak u prevari. Uvek je tu kriv neki nesrecno ozenjen zavodnik ili seksualni adikt. Takvih se cuvajte, nema ih puno na srecu ali nazalost tu su oko nas.
pre 15 godina
@ Bob Rock
Vau!!! Pa ti si ljubomoran na mog dečka!!! A čak me nikad nisi ni video. ;-) Hvala na komplimentu (malo obrnutom ali potpuno jasnom).
pre 15 godina
Rekla mi je da ne voli muza...
pre 15 godina
@stereotipi out Decko ti je gay!
pre 15 godina
Ne, zene u braku ne zele da varaju. Svaka zena ce pre razvesti nego varati!
Udate uvek odbijaju potencijalne udvarace pogotovo ako su u pitanju ozenjeni muskarci. Zena instiktivno nikada ne zeli da svojim postupkom povredi drugu zenu. Ali ozenjeni muskarci uvek pocnu pricu o nesrecnom braku o tome kako nema ljubavi, nema seksa etc...Zena koja tome podlegne i pristane nesvesno na takvu vezu ili je vec zavrsila svoj brak ili je brak pri kraju a potencijalni udvarac izgleda toliko ubedljivo zaljubljen u nju da vise ne moze da se odupre njegovom navaljivanju, sarmu i obecanjima o vecnoj ljubavi.
Zene nikada ne prave prvi korak niti iniciraju vezu sa ozenjenim muskarcem.
pre 15 godina
Nema puno studija o zenskom neverstvu jer zene generalno nisu neverne. One pre nego sto stupe u novu seksualnu vezu uglavnom prekinu predhodnu. Koliko ja znam kao zena, zena moze fizicki da pripada samo jednom muskarcu!
Upravo zato zene su te koje prve iniciraju razvod braka jer one nemaju strah koji postoji kod muskaraca. Muskarac sa razvodom cesto gubi decu i to je ono sto ga sputava i sto ga tera u neverstvo prema zeni koju ne voli. Takve muskarce ne treba kriviti nego zaliti.
Samo jedno je sigurno da ni zena ni muskarac ne varaju one koje VOLE!!!
pre 15 godina
Jednako kao što u životu više pažnje može da mi privuče veran muškarac, zanimljiviji tekst bi bio zašto muškarci i žene ne varaju svog stalnog partnera.
- za partnera biram muškarca koji me privlači emotivno, intelektualno i seksualno tako da mi okupira pažnju na svaki način pa nemam vremena da se bavim drugim muškarcima
- laganje mi je dosadno i naporno a prevara zahteva niz laži stalnom partneru i švaleru, a bogami i prijateljima...
- nezadovoljstvo u stalnoj vezi vidim kao izazov i jako mi je zanimljivo da zajedno sa stalnim partnerom tražim pravi način da prevaziđemo krizu u odnosu
- stalni partner zna da ako nisam zadovoljna našim odnosom mora da radi na tome da se popravi situacija jer u suprotnom ću da ga napustim - moj partner se maksimalno trudi oko našeg odnosa (umesto da analizira da li sam ga prevarila)
- imam dovoljno životnog iskustva da znam da nije lako naći adekvatnog partnera i ne bih da rizikujem da zarad kratkotrajnog zadovoljstva u naizgled različitom iskustvu sa novom osobom izgubim kvalitetnog partnera
Zaključak: osoba koja poštuje i ceni sebe kao privlačnu suprotnom polu bira partnere koji je privlače u celini i u vezi/braku uvek iznova zahteva da odnos bude kvalitetan pa stoga nema potrebu da vara ni partnera, ni sebe.
Edukujte ljude, prekinite da nalazite opravdanja za nezrela a često jako štetna ponašanja.
pre 15 godina
navedeni znaci su cista glupost i svaki normalan muskarac/zena mora razmisliti o osecanjima svoje partnerke/partnera koja su dovela do promene u ponasanju a ne odmah pomisliti da je u pitanju prevara. ili u sto bismo mi rekli k..va/svinja. najlakse je pomisliti da se onaj drugi ... sa strane. a to da li joj je tesko, da li je neko od rodbine bolestan, da li je sve ok na poslu, ma, resice ona to sama.
pre 15 godina
nesto mi bilo cudno kad mi je ortak pircao da najvise voli mlade mame a zbog mladih mama u drugom stanju izgubi glavu...inace ih menja ko carape... ali izgleda eto da udate zene itekako varaju i to sa mladjim muskarcima...
pre 15 godina
Najzad i zene malo da gledaju sebe i da uzivaju u zivotu, zasto bi to bilo samo za muski rod
pre 15 godina
Jednako kao što u životu više pažnje može da mi privuče veran muškarac, zanimljiviji tekst bi bio zašto muškarci i žene ne varaju svog stalnog partnera.
- za partnera biram muškarca koji me privlači emotivno, intelektualno i seksualno tako da mi okupira pažnju na svaki način pa nemam vremena da se bavim drugim muškarcima
- laganje mi je dosadno i naporno a prevara zahteva niz laži stalnom partneru i švaleru, a bogami i prijateljima...
- nezadovoljstvo u stalnoj vezi vidim kao izazov i jako mi je zanimljivo da zajedno sa stalnim partnerom tražim pravi način da prevaziđemo krizu u odnosu
- stalni partner zna da ako nisam zadovoljna našim odnosom mora da radi na tome da se popravi situacija jer u suprotnom ću da ga napustim - moj partner se maksimalno trudi oko našeg odnosa (umesto da analizira da li sam ga prevarila)
- imam dovoljno životnog iskustva da znam da nije lako naći adekvatnog partnera i ne bih da rizikujem da zarad kratkotrajnog zadovoljstva u naizgled različitom iskustvu sa novom osobom izgubim kvalitetnog partnera
Zaključak: osoba koja poštuje i ceni sebe kao privlačnu suprotnom polu bira partnere koji je privlače u celini i u vezi/braku uvek iznova zahteva da odnos bude kvalitetan pa stoga nema potrebu da vara ni partnera, ni sebe.
Edukujte ljude, prekinite da nalazite opravdanja za nezrela a često jako štetna ponašanja.
pre 15 godina
Dakle, evo jedne lepe sale na tu temu.
Upecao Lala zlatnu ribicu, a ona mu obecala tri zelje za slobodu. Lala, malo porazmislio pa kaze:
1) "Hocu da me Sosa ne vara"
2) "Ako me ipak Sosa vara, da ja to ne saznam"
3) "Ako me Sosa prevari i ja to saznam, da se ne sekiram puno"
:))
pre 15 godina
@ Stereotipi Out:
Konačno neko i tebi da kaže istinu (mislim na Bob Rocka).
Ser.. sestro i smaraš za medalju, izmišljaš neke priče a privatnog života nemaš, ti- pametna seksi intelektualko ispunjenog života na koju smo svi mi ljubomorni. Draga moja, da je tvoj život zaista takav kakvim ga opiuješ, ne bi ti imala ni vremena ni želje da ga razglabaš po kilometarskim komentarima na B92!
A i onaj komentar "žena nesvesno ne želi da povredi drugu ženu"- AHHHAHAHA ma kako da ne!
pre 15 godina
Nema puno studija o zenskom neverstvu jer zene generalno nisu neverne. One pre nego sto stupe u novu seksualnu vezu uglavnom prekinu predhodnu. Koliko ja znam kao zena, zena moze fizicki da pripada samo jednom muskarcu!
Upravo zato zene su te koje prve iniciraju razvod braka jer one nemaju strah koji postoji kod muskaraca. Muskarac sa razvodom cesto gubi decu i to je ono sto ga sputava i sto ga tera u neverstvo prema zeni koju ne voli. Takve muskarce ne treba kriviti nego zaliti.
Samo jedno je sigurno da ni zena ni muskarac ne varaju one koje VOLE!!!
pre 15 godina
Kakvi glupi komentari?
Bio sam deset godina u vezi, a djevojka me je varala citave tri godine, jos trazila da je razumijem, kad sam saznao?!
To je takav cinizam, fuj gadi mi se kad pomislim na nju!
Sta je problem doci, pogledati u oci i reci:
Znas sta? Ja mislim da ce mi tamo biti ljepse, ja bih da idem!
Ja bih joj pruzio ruku i rekao hvala ti.
I jos nesto?
Najgore su mi one sto glume svetice, a ovamo samo sto se ne .ebu ispod pazuha!
pre 15 godina
Volim drugog coveka ali nazalost jos uvek sam u braku sa drugim jer MNOGO volim svoju decu i ne zelim da im srusim dom dok jos malo ne poodrastu.
Inace sto se tice seksa imam ga samo jednim muskarcem i to sa onim koga volim. Muskarci su drugaciji oni mnogo lakse mogu da odrade seks iz obaveze ali ja to ne mogu...
I naravno nista ne krijem od coveka sa kojim sam u braku!!!
pre 15 godina
Znate sta, ako je kresne bolje nego ja, i ako joj pruzi njeznije momente nego sto to ja mogu, pa neka dodje onda i mene da kresne slobodno.
pre 15 godina
Zasto zene prastaju prevaru??? To je fenomen koji kao musko nikad necu razumeti//
Koje su to tupavke koje misle da jedan muski adikt koji prevari vise od 50 puta nece opet????
Mislim da je to mnogo bolja tema nego zasto zene varaju.
pre 15 godina
nesto mi bilo cudno kad mi je ortak pircao da najvise voli mlade mame a zbog mladih mama u drugom stanju izgubi glavu...inace ih menja ko carape... ali izgleda eto da udate zene itekako varaju i to sa mladjim muskarcima...
pre 15 godina
@stereotipi out Decko ti je gay!
pre 15 godina
Jako loš tekst. Stvari nisu tako komplikovane. Žene su se emancipovale, gledaju filmove gde žene doživaljavaju vrhunac. Preko 40% žena ne može da svrši. Kada je žene u braku jednu deceniju, a ne može da doživi orgazam, naravno da će probati sa nekim drugim "jarbolom". Kada su žene shvatile koliko je seks važan, počele su da varaju svoje muževi, koji naravno misle da su extra dobri jeb..i, a blage veze nemaju ni šta je G tačka, a kamoli nešto drugo. Ženu treba šarmirati, treba je voleti, treba je od srca j####i, pa vas onda neće varati. Muškarci ipaj više varaju, ali sebe.
pre 15 godina
Ehh, tamo gde nema ljubavi tamo ima varanja i kod muskih i kod zenskih. To su ljudi koji zive u nesrecnim brakovima i prevarama pune svoje iscpljene baterije jer ziveti zivot pored onoga koga vise ne volis je ravno unistenju licnosti kako psihicki tako i fizicki. Covek mora da ima razlog da se probudi sledeceg dana i da zna zasto zivi. A nekad je taj razlog ljubavnik/ca.
:-)
pre 15 godina
Varaju i zene i muskarci i ne moze se generalizovati i dati jedan odgovor zasto je tako.
Ja volim svoju zenu, dobro se slazemo, uvek smo imali super sexualni zivot, a poceo sam da je varam nakon rodjenja naseg drugog deteta kada su stvari na tom polju usprile i ona pocela da pokazuje manje interesa za nas. Prevario sam je sa udatom zenom koju sam u tom trenutku poznavao vise od pet godina. Ona je u svojim dvadesetim i 14 godina mladja od mene i moje zene. Izuzetno je atraktivna, nema dece i njene se obaveze svode na odlazak na masazu, fitnes, itd dok muz zaradjuje. Uvek je pozitivna i dobro raspolozena. Oduvek mi je davala signale i pokazivala da je zainteresovana za mene, ali sam ja to uvek ignorisao. Imponovalo mi je to sto se ona koju gotovo svi zele uvek zanima samo za mene, ali citavih pet godina nisam zeleo da napravim taj korak. Imali smo izuzetnu platonsku vezu u kojoj smo delili druge interese i ja nikada pre toga nisam prevario svoju zenu. Od kada sam "pokleko" i od kada sam poceo da imam sex sa drugom zenom, stvari su se popravile i kod mene kuci i ja trenutno imam neverovatan sex i sa njom i sa svojom zenom. Iako sam ja imao puno manje zena u svome zivotu od moje ljubavnice ona kaze da sam je podigao na novi nivo sexualnog zadovoljstva i da nikada nije toliko uzivala. Neznam koji su njeni motivi da vara svoga muza, ali ona kaze da je zivot jedan i da ona hoce u njemu da uziva dok moze. Ja se trenutno slazem sa tim.
Znam da ce me mnogi ovde osudjivati zbog ovoga, ali ja zaista volim svoju zenu i podjednako uzivam u sexu (i svemu drugom) sa njom kao i sa drugom zenom.
Ja svojoj zeni verovatno nebih oprostio ovakvu preljubu, ali to je samo zato sto sam odrastao u ovom drustvu i ovim moralnim normama. Kao zaostali Balkanac moj mozak nije u stanju da realno sagleda stvari i nebi bio u mogucnosti da uradim ono sto je pravedno i oprostim ljudsku slabost zvanu preljuba.
pre 15 godina
Ulazi pijanac u tramvaj i počne da se dere:
- Svi vi sa leve strane ste kurve i lopovi, a vi sa desne budale!
Svi se okrenu i odmere ga, ali ćute. Malo posle on opet:
- Svi vi sa leve strane ste kurve i lopovi, a vi sa desne budale!
Na to se digne jedna postarija gospođa i vikne na njega:
- Molim vas ne budite prosti, ja u 40 godina braka nikad nisam prevarila muža!
- Pa što ste onda seli na levu stranu?
pre 15 godina
Zena ne zeli da povredi drugu zenu ali nekad kada cuje pravu i tuznu pricu o toj zeni od ljubavnika (nesrecnog ceveka cuju muskost je ta ista zena unistavala godinama) ljubavnica dobije zelju da za inat ima seks sa njenim muzem, i to jos i jos i nikad dosta...Po mogucstvu zeni ispred nosa!!!
pre 15 godina
Prevare tj. izdaje nikad i nikome nisu donele nista dobro. Slabici koji ne znaju da zavrse ono sto treba da se zavrsi pa tek onda da ulaze u nesto novo ostaju uvek slabici i uglavnom se uvek bave prevarama i manipulacijam svih ukljucenih u njihovu igru.
Nekad je najteze biti covek i priznati...
pre 15 godina
pa tekst je paušalan i smešan kad posle onih 'ozbiljnih' razloga za prevaru navede internet istim tonom :)
varaju nezrele i podeljene ličnosti, bili žene ili muškarci, nesrećni ljudi koji ne znaju šta žele i ne poštuju prvo sebe pa onda druge
žalosno je što mnogima ljubav nije sveta i ne žele ništa da urade za nju
pre 15 godina
@Stereotipi out - e jest ti komentar, praznina tastine, na visokom nivou.
A varanje? Vecina ljudi se odluci na poslu jer tu imaju najvise prilika. Ja sam imala vise prilika ali se odlucila da ih ne iskoristim ponajvise jer znam da me svi ti stariji, bogati sefovi gledaju prvo kao malo istocnoevropske egzotike a meni to ne treba. Onda dok se dokazem da sam ja jedan sposoban istocnoevropski mozak, naravno da mi je poslednje na pameti da se kresnem sa gospodinom Zverkom kao neka notorna glupaca. A to sto sam nesrecna (bila) u svojoj vezi je druga prica... naucila sam da je sve u zivotu tezak rad, pa tako i trajna ljubav. Evo mi radimo na tome, trudimo se da budemo srecni, da delimo kucne poslove, da ja ne budem Pepeljuga, da bar jednom nedeljno idemo zajedno da podelimo parce torte i popijemo nesto, da on nauci da me ne nervira a i ja to isto, da kvalitetnije pricamo jedno sa drugim, bez praznjenja licnih strahova i napadanja. I tek onda seks...
ljubavnika ne zelim ma kako bio lep, namirisan, pemetan i voljan dok ovaj moj hoce da pokusa da napravimo nesto bolje. Cak i da je eventualni ljubavnik shvatio kako to ovi Francuzi vole da kazu "da sam prava zena." Verujem da ovaj koji me je ozenio i ja mozemo da sagradimo zajedno tu dugotrajnu srecu, ali uz puno truda. Mislim da je zapravo mnogo veca sreca ta koju dobijes od dugotrajne veze, uprkos svim njenim usponima i padovima, nego kratkotrajne avanture sa lepim tim i tim koji vam donosi sampanjac u krevet, kupuje skup ves a mi se tu kao nesto sakrivamo i cekamo kada ce da pukne bomba. no thanks!
pre 15 godina
I muskarci i zene varaju zato sto nemaju nista pametnije da rade.Isto kao I ostatak populacije ne zele mir vec postojano cimanje i "adrenalin".
pre 15 godina
Danas zivimo u vremenu politicke korektnosti i masovne hipnoze.Ipak,ako uzmemo realne mehanizme opstanka zene,oni se primarno ogledaju kroz radjanje i culna zadovoljstva,i gde je jasno da one ne poseduju fizicku snagu i stvaralacke mogucnosti za opstanak ili,da bi u slucaju nepostojanja stvaralastva muske vrste,one izumrle sa planete Zemlje,dolazimo do cinjenice da je zenama polni kontakt sa muskarcem,primarni zadatak i svrha samog pola.
Znaci ako je njima primarna svrha spajanje sa muskarcem,logicno je da je rec varanje vise povezana sa zenama nego sa muskarcem.Jednostavno to su cinjenice,iako je drugacije uverenje vecine(iskljucivo zbog pristrasnosti i emotivnog odnosa prema majki/cerki)
Inace moje iskustvo i poznavanje zena je sledece.
Svaka ali bas svaka ima potrebu za koketiranjem i trazenjem drugih muskaraca.I kad tad to izbije na povrsinu i stvara sukobe u vezi.Naravno,cesto je to pod maskom ekonomskih frustracija,ali i u vezi gde muskarac finansijski upotpunjava zenine potrebe i hirove,djavo opet ne spava(mada je cinjenica da ce zena teze prevariti ako je sa platezno sposobnim muskarcem u vezi,ali ona to zeli u sebi i dalje)
Znaci budite uvereni da ce vas kad tad prevariti.
Ipak treba biti blag sa ovom zeninom potrebom,jer je to antropoloski mehanizam,instikt,i stvari treba posmatrati sa vedrije strane a ne kako to muskarci shvataju kao kraj sveta.
pre 15 godina
Ne, zene u braku ne zele da varaju. Svaka zena ce pre razvesti nego varati!
Udate uvek odbijaju potencijalne udvarace pogotovo ako su u pitanju ozenjeni muskarci. Zena instiktivno nikada ne zeli da svojim postupkom povredi drugu zenu. Ali ozenjeni muskarci uvek pocnu pricu o nesrecnom braku o tome kako nema ljubavi, nema seksa etc...Zena koja tome podlegne i pristane nesvesno na takvu vezu ili je vec zavrsila svoj brak ili je brak pri kraju a potencijalni udvarac izgleda toliko ubedljivo zaljubljen u nju da vise ne moze da se odupre njegovom navaljivanju, sarmu i obecanjima o vecnoj ljubavi.
Zene nikada ne prave prvi korak niti iniciraju vezu sa ozenjenim muskarcem.
pre 15 godina
Rekla mi je da ne voli muza...
pre 15 godina
Licno znam dvoje ljudi koji vec dugo, dugo varaju svoje supruznike i nikako mi nije jasno da ti supruznici to ne primete. Verovatno tu nesto debelo ne stima vec odavno jer kako mozes da ne primetis da te supruznik vara ako ga zaista istinski volis. Mislim da je to nemoguce da bude neprimetno...
pre 15 godina
Najzad i zene malo da gledaju sebe i da uzivaju u zivotu, zasto bi to bilo samo za muski rod
pre 15 godina
Moja zena i ja smo dugo godina imali problema u krevetu. Medjutim vec nekliko godina zivimo u "otvorenom" braku gde oboje imamo druge partnere i mogu da vam priznam da nikada nismo imali tako dobar seks kao sto ga imamo sada.
pre 15 godina
@ bob rock & stereotipi out
Odavno sam negde pročitao kontstataciju jedne iskusne i pametne žene da su ustvari gay-evi idealni muževi. Naravno to treba da bude pravi gay a ne neka obična pederčina
pre 15 godina
JA nikada nisam prevario svoju devojku sa kojom sam 8 godina , mislim da i onda nije mene. Ja na varnjae gledam kao na licnu slabost i laganje samog sebe i kao osoba koja ima postovanje prema sebi i devojci ne zelim da povlacim pogresne poteze zbog kojih cu se kajati. Potpuno razumem da ima ljudi koji mogu da varaju zenu ili muza i onda se vrate svojoj porodici kuci i nastave potpuno normalno. Uglavnom ne volim da sam u njihovoj blizini jer imaju ogroman problem koji ne znaju da rese a nisu dovoljno jaki kao osobe da mogu da se suoce sa ne tako bajnom realnoscu. Naravno ima i onaj mali procenat onih koji jednostavno ne mogu da zive u monogamnoj vezi i ja to potpuno razumem , samo taj procenat je stvarno mali , ostalo su izgovori za nezrelost, emocionalnu i mentalnu slabost, zaostalu svest o sebi i zivotnoj svrsi i hronicni nedostatak postenja i hrabrosti. Najtuznije je da takve manipulativne osobe smatraju da su "majstori igre"i lukavi "igraci" a u stvari su promasaji koji iz dana u dan samo odlazu nesrecnu istinu da su promasili brak, zenu, muza , zivot, posao, karijeru, ulicu,grad, zemlju a ponekad i ceo zivot.
pre 15 godina
Dok god volimo izabranicu srca naseg NEMA varanja. Kada vise nema ljubavi onda dolazi do raznih shema, akcija i manipulacija da bi bar zadovoljili svoju mushkost. Zene bi se iznenadile kada bi samo znale koliko su muskarci emocionalni i koliko mogu da se zaljube u zenu koja budi njihovu mushkost, koja im pruza zadovoljstva i kojoj je uvek lepo sa njima.
Samo tesko je sve to sumirati i tesko je to sve priznati kako sebi tako i drugima.
Mushkarci oupste nisu tako jaki i otporni na zaljubljivanje u ljubavnice kako se prezentiraju samo znaju da se bolje pretvaraju...
pre 15 godina
Kakav debilan naslov
"...sve dok ne bude suviše kasno!"
pa kad pocne da vara vec je kasno.
pre 15 godina
`...varaju nezrele i podeljene ličnosti, bili žene ili muškarci, nesrećni ljudi koji ne znaju šta žele i ne poštuju prvo sebe pa onda druge... `
Podrzavam!
@inkognito - ne pricaj kojesta... Svako je ponekad usamljen i bla,bla sve to sto si napisao. To apsolutno nije razlog za bilo sta. To ti se zovu `IZGOVORI`. Zenska/muska kurva resila da to uradi zbog ovog prvog pod navodnicima, pa ili ne prizna, ili prizna i briga je, ili prizna pa zbog toga pod navodnicima trazi za sebe opravdanje. `Jaoj zapustila me moja voljena osoba, jadan/jadna ja...! Smrc, smrc, prc, prc...`
Ma daj...
pre 15 godina
navedeni znaci su cista glupost i svaki normalan muskarac/zena mora razmisliti o osecanjima svoje partnerke/partnera koja su dovela do promene u ponasanju a ne odmah pomisliti da je u pitanju prevara. ili u sto bismo mi rekli k..va/svinja. najlakse je pomisliti da se onaj drugi ... sa strane. a to da li joj je tesko, da li je neko od rodbine bolestan, da li je sve ok na poslu, ma, resice ona to sama.
pre 15 godina
I ja imam par prijatelja koji su bili sa zauzetim da ne kažem udatim ženama, i svako od njih je posle imao problem da ih se otrese jer su one već htele da napuste i brak i muža ili verenika i momka da bi bile sa njima, a što je najgore oni su bili ti koji su započeli flert i udvaranje, na žalost tek posle seksa su se njihove slatkorečive priče pretvorile u one malo otvorenije tipa mene ništa ozbiljnije sa tobom ne zanima a sa tobom sam i bio jer si u vezi ili braku i mislio sam da zato nećeš smarati mene za nešto ozbiljnije. Muškarci najviše vole da imaju kombinacije sa zauzetim odnosno udatim ženama jer misle da je to razlog zbog koga one posle tog seksa ništa neće tražiti od njih. E a zašto žene varaju......pa previše se vode srcem što ih svrstava u naivne i lako podložne slatkorečivim udvračaima koji tačno znaju šta rade, da samo malo razmisle glavom sve bi im bilo jasno ali na žalost njihov osonovni kriterijum koji se ogleda pri donošenju bilo kakve odluke o bilo čemu je sviđa mi se - ne sviđa mi se.
pre 15 godina
@hoces jos?
to sto varas muza je samo delimican kurvarluk koji cak mogu i da shvatim, ali to sto si sa njim samo zbog finansijske sigurnosti te od lokalne prostitutke na cosku razlikuje samo po radnom mestu.
pre 15 godina
@Adam
Nedavno sam od drugarice cuo najbolju izjavu " zar ti nemas nista vrednije da ponudis od vernosti".
I je li ti otkrila tajnu šta bi to moglo biti?
Šta je to veće od žrtve za voljenu osobu?
Da li bi držala nevernog psa pored sebe čitav život i strepela kada će je ugristi?
pre 15 godina
Neverovatno koliko je komentatora/ki sklono pametovanju, moralisanju i soljenju pameti - a i vređanju. Lako je kada niste nikada do sada bili u situaciji koje neki opisuju ...
Kada sam prestala da volim, ja sam se razvela. To je razlog koji je teže objasniti partneru nego priznati da ste prevarili. Reći mu u lice: ne volim te više, ne želim sa tobom da ostarim me je koštalo ogromne borbe za opstanak u svakom pogledu.
A kako sam ustanovila da ga više ne volim? Tako što sam počela da gledam druge muškarce i da se za njih interesujem, ali sam znala da pre nego li nešto započnem moram da okončam brak. Ne zato što sam moralno visokih vrednosti, već što ne umem da varam, nemam za to kapaciteta. Laganje, pretvaranje, izmišljanje mi deluje jako naporno i znam jednu koja se vrlo dobro snalazi na tom terenu i svaka joj čast za smirenost i pribranost - to je ne definiše kao osobu i ne govori ni malo o njenoj ljudskosti - divan je roditelj i prijatelj. Voli da šara i radi to iz čistog zadovoljstva kad joj se pruži prilika. Njen život i njena stvar.
Mislim da ono što većinu njih, m ili ž, motiviše da prevare je jedina izvesnost koje smo svi svesni, a to je svesnost o sopstvenoj konačnosti. Umrećemo svi jednog dana, to nam podsvest šapuće i kada se pruži prilika za prevaru onda to podsvest naprosto vrišti - sad ili nikad usreći sebe!
Prava ljubav, ono kad vam je zaista do nekoga stalo kada volite svim svojim bićem je jedino stanje svesti u kome vam ne pada na pamet ni da pogledate nekog drugog, a kamoli da nešto više uradite.
Na žalost i prava velika ljubav zna da isčezne ... nekad je moguće osvežiti i oživeti je, a nekad je dovoljna sitnica da i ono malo što je od nje ostalo potpuno sahranite.
pre 15 godina
@Bob Rock
Brutalno, ali "u sridu". Svaka ti se pozlatila!
pre 15 godina
@Obra
A meni je rekla da bas voli i ceni svoga muza. Ustvari, kad bolje razmislim, sve su govorile isto ali eto, zavrsise kod mene u krevetu.
pre 15 godina
@abc
Auuu covece nemoj nikad dozvoliti da te prevari sa jednim 100 puta je onda se moze jos i zaljubit. Ipak je bolje da te prevari sa nih 100 jer onda nece bit emotivnog vezivanja...
pre 15 godina
Srećan je, ne onaj koji ima šta želi, već onaj koji ne želi šta nema
(Latinka, 14. septembar 2010 14:59)
....
Nije istina!
Srecni i zadovoljjni sobom su samo oni ljudi koji kada nesto zele znaju kako to da izvedu, sprovedu i ostvare. Da nije tako nikada ali nikada ne bi bilo napretka u covecanstvu i jos uvek bi ziveli u kamenom dobu!!!
pre 15 godina
Lep je osecaj kada znas da te tudji muz tajno voli:-)
pre 15 godina
@ Bob Rock
Vau!!! Pa ti si ljubomoran na mog dečka!!! A čak me nikad nisi ni video. ;-) Hvala na komplimentu (malo obrnutom ali potpuno jasnom).
pre 15 godina
@komentar za sve opaske
Sve ono sto se radi iz ljubavi nije za osudu!
pre 15 godina
A sto da ne varaju? Zene nisu specijalna pod-vrsta sa posebnim ponasanjem one su ljudi kao i muskarci.
Kao i muskarci, zene otupe kad im je dosadno, ubija ih u pojam rutina, sledjuje ih povremena partnerova bezosecajnost i bahatost.
Takodje, uprkos onom sto pokusava da se dokaze u poslednje vreme u medijima da zenama nije bitan muski izgled- bitan im je i osetljive su na musku lepotu i sarm. Ponekad bi da se malo provesele, da ispitaju teren ili zamisle kako bi bilo kad bi bilo. Ili jednostavno im prija paznja koja im se pokanja jer svima treba da ih neko voli.A ponekad idu i malo dalje od toga. Nikakva misterija.
pre 15 godina
Varam jer ne volim, kada sam voleo nisam varao niti pomisljao.. Voleo sam samo jednu, ali nesrecno.
pre 15 godina
Komplimenti svima za komentare, možda 10% ne. Ovakve teme zaslužuju više pažnje u medijima, ali ne da ih vode isfrustrirane kalašture, kako voditeljke sa Pinka, tako i gošće.
Varao sam i bio prevaren i šta??? Šta je ostalo na kraju.Loša navika, razvodi, uplakana deca...
U jednom od komentara je lepo napisano-Rekla mi je da sam je podigao na viši nivo seksa.
U pravu je. Onaj nivo seksa koji muškarac(Balkanac) je jako nizak, a žena ih ima pet, deset ili dvadeset.
Istu energiju koju ulažete u varanje, laganje,šarmiranje druge žene uložite u sopstvenu ženu.
pre 15 godina
"Ona zbog ljubavi stavlja na kocku svoju reputaciju i ugled u "drustvu". "
To samo radi zena koja istinski voli!!!
pre 15 godina
@stereotipi out
Стичем утисак да жешће лажеш о свом животу који ме тотално не занима већ су ми твоји надобудни коментари смешни просто се види да измишљаш.А дечко ти је папучар пар екселанс ако је такав каквим га описујеш и ако га уопште имаш, ниједан нормалан те не би трпео.
pre 15 godina
Ovaj tekst je poprilicno bezvezan! Vecina komentara ovde takodje nisu vrijedna citanja! Varanje je malo kompleksnija stvar .. Ljudi varaju iz razlicitih razloga! Ako ne poznajete pozadine tih prica onda se suzdrzite vrijedjanja .. Ni sami ne znate sta vam nosi dan a sta noc .. Lako se moze desiti da vas jedan obicni kreten zavede .. kao sto je bilo u mom slucaju. Ne smatram niti da sam glupa, niti da imam los i slab karakter vec sam nazalost zbog mog neiskustva pala na pricu jednog idiota! Da sam imala vise tipova nikada mi se nesto slicno ne bi desilo al nisam ... To iskustvo me je naucilo mnogo cemu .. naucilo me je da postujem i volim ljude oko sebe, naucilo me je da budem zadovoljna sa onim sto imam, naucilo me je da sto je i najvaznije volim i cijenim i postujem SEBE i da vise nikome ne dozvolim da se prema meni ponasa ruzno, da me omalozava, vrijedja i sl.. Nazalost bez ovoga ruznog iskustva u mom zivotu ne bih nekih stvari nikada postala svjesna !!!
pre 15 godina
Zene varaju ukoliko se osete zapostavljeno od strane partnera, ukoliko im on ne pruza paznju koja im je potrebna. Usled toga, cesto zele da nadomeste taj deo koji im nedostaje. Ponekad varaju iz osecaja monotonije, kada im je potrebno neko uzbudjenje. Ponekad se sve zavrsi na tome, na zadovoljenom osecaju za samopotvrdjivanjem koji je i bio inicijalna kapisla svega toga.
pre 15 godina
Zene nikada ne prave prvi korak niti iniciraju vezu sa ozenjenim muskarcem.
(Istina o zenama, 9. septembar 2010 16:09)
Iz ličnog primera znam da je ovo netačno...Startovala me je, doduše dosta stidljivo, možda zbog toga što je 17 godina mlađa, zna da sam oženjen, i ona je u vezi, ali po njenoj priči dečko nije prišao nekoliko meseci...da ne detaljišem dalje, samo sam hteo reći da tvrdnja NIJE TAČNA!!!
pre 15 godina
Sa ženom sam u vezi više od dvadeset godina, a poslednjih deset smo u skladnom braku. Imamo i decu. Prevario sam je par puta dok smo još bili klinci, ali kada sam shvatio da je ona žena mog života prekinuo sam. Danas živimo u skladnom braku punom razumevanja, radosti, ljubavi, pa i dobrog seksa. Nije da mi ponekada ne pada na pamet neka mlađa i lepša, a bilo je prilika kao i mogućnosti koje nisam želeo da iskoristim zato jer ono što želim imam pored sebe. Nedovoljno razumevanja, ljubavi i poštovanja tera ljude da traže neki drugi "ventil" što može biti i prevara. Samo što ta instant zadovoljstva ne rešavaju probleme koji postoje. Posmatramo ovaj egocentrični svet i čudimo se da ljudi teško nalaze sreću u sebi i svojim bližnjima jer je traže na nekim mestima gde ona ne obitava.
pre 15 godina
Zato sto i one vole da se sexaju.
pre 15 godina
Danasnji tempo zivota izuskuje neprestanu borbu za onim sta zelis. Svi mi zelimo ljubav. Sedeti i umisljati da je ono sto imamo sreca koju zaista zelimo je svaciji san. I ja sam sedela i tako mislila sve dok se nije pojavio ON koji mi je otvorio vrata i uveo u novu dimenziju zivota za koju verovatno nikada ne bih ni znala da postoji. Ljubav nema granice davanja i uzimanja i u ljubavi nema koristi ni sa jedne strane. To je samo predivan osecaj u kojem svi zelimo da uzivamo...
Ljubav je ljubav i kada ti se desi (bila udata ili bio ozenjen) ne mozes nista da uradis da je sprecis.
pre 15 godina
@Lin & @Giurra
Klasican stereotip je da muskarci vise varaju, a omiljen je i kod zena (mozda da opravdaju sebe ili osude muskarce?) i kod muskaraca (sujeta, sta li?).
Ubedjen sam da i zene i muskarci (skoro podjednako) varaju, posto je za prevaru (kao i za tango:)) potrebno dvoje, a cak sam sklon misljenju da su tu zene u (blagoj?) prednosti. Medjutim, one manje pricaju i bolje se kriju da bi izbegle poznate "epitete" koje bi im zalepila nasa "malo" konzervativna sredina...
Muskarci, bar vecina, o svojim "akcijama" pricaju otvoreno (cak i kada ne rade nista po tom pitanju) da bi tako dobili status "velikog" svalera...
pre 15 godina
Monogamista sam do kraja i ne bih mogla sebe da zamislim da ostanem sa muskarcem kog prevarim. Isto tako ne bih oprostila prevaru, mozda samo u slucaju da mi sam partner prizna, ali ni za to nisam sigurna. Ne verujem da cu u zivotu naci to sto trazim jer imam osecaj da zivim u nekom svetu polu-ljudi i ne verujem nikome. Radije bih pristala na neku neobaveznu vezu u kojoj znam na cemu sam nego da budem dobra zenica koja se pravi corava i glupa.
pre 15 godina
@Izneveren muz
Žena uvek pravi prvi korak koji pokreće muškarca.
pre 15 godina
Iz svega ovog se zaključuje da je zena koja vara žrtveno jagnje lažnog, spoljašnjeg, dogmatskom morala koji ljude sateruje u kut i ugnjetava ih oduzimajući im razum. "Uvek iskrena" je iznad licemernog društva po poštenju i iskrenosti. Uraditi nesto iz ljubavi i biti dosledno iskren o svojoj odluci i ne stideti se te odluke u javnosti iziskuje jako mnogo od jedne zene. Ona zbog ljubavi stavlja na kocku svoju reputaciju i ugled u "drustvu".
Ne postoje apsolutno čisti ljudi, pa samim tim ni zena koja vara iz ljubavi nije uvek cista. Dakle, neka društvno ne sudi o njoj jer je i samo grešno. Na bogu je da nagradi pravedne, a kazni grešne.
"Nije naše da sudimo".
"Nema životnih pravila na koja se čovek ne bi mogao navici ili izbeći, videvši da sva njegova okolina živi isto tako." Moral je promenjljiva kategorija, a diktira ga preovladavajuća svest o tome šta je dobro, a šta zlo.
pre 15 godina
Onaj ko je toliko hrabar da krese zenu svog prijatelja treba da bude hrabar da to i prizna. Ako je voli onda cu da razumem ali ako to radi sa nekim drugim motivima onda mu necu nikad oprostit.
-----
pre 15 godina
Svako vara!?
Dok sam citao ove komentare mogao sam da zakljucim samo jedno. Vi sami odredjujete sta je dobro a sta lose! Podlijezete strastima. Ja sam musko i znam da bi svaki muskarac svakog dana volio i mogao da ima odnos i to uvijek sa razlicitim. Ali gdje vam je vjera u Boga!? Zar vas nije strah!? Mozete vecno goreti u Paklu... Sutra mozemo umrijeti i sta cete onda? Mislite da je kraj? Trazite vi istinu. Ta zivotinjska ponasanja u vidu nemogucnosti da kontrolisete svoje strasti su vise nego "LOW".
pre 15 godina
Interesantna tema.
Dosta stvari u ovom tekstu je tacno, jer bio sam na obe strane, tako da prepoznajem ponesto od napisanog.
Previse komentara je stereotipno... Neki samo puste zelje ili razocarenja ;)
Istina je jedna po meni. Mozes biti iskren ili prema sebi ili prema drugima. Svako ko ima ono sto iskreno zeli, nikada nece posegnuti za necim drugim. Svako kome nesto nedostaje ili otkrije nesto novo sto ga neobuzdano privlaci tesko ce odoleti. Kada se tako nesto desi, sasvim je ocekivano odustajanje od priznatih vrednosti i partnera koji ne te ne ispunjava dovoljno.
Da zene su strpljivije od nas, zato im treba vise vremena da se odvaze, da podju za necim drugim kada se suoce sa razocarenjem.. Da zene najcesce traze tu ljubav, i nekad su previse naivne u potrazi za njom. Narocito ako pravu ljubav do tada nisu osetile. I ne nije istina da nece napraviti prvi korak.
Vestina je prepoznati razliku izmedju flerta i potrebe.
Pozdrav :)
pre 15 godina
@ ma sve vas znam:
Najiskrenije cestitam, bio je to zaista komentar godine, kad je ova rubrika u pitanju!
pre 15 godina
Hoces jos?
Pa sta ti mislis da si mnogo pametna sto to radis?
Pogledaj se u ogledalo i reci sebi jesi li dobra osoba? I da li zasluzujes srecu?
Ne brini, kako kaze Balasevic:" Neko to od gore vidi sve."
Sjeti se jednog dana kad "kola krenu nizbrdo"
pre 15 godina
Kao sto se iz nekih komentara na oba zadnja dva teksta o varanju i vidi ne varaju ponaosob muskarci i zene, varaju sebicni i razmazeni,a nijedna ni druga osobina nisu ekskluzivno osobine jednog pola. Jednostavno su to ljudi koji su naviknuti da koriste druge ljude u svom okruzenju bez dva grama savesti, to bi isto radili i u kontekstu nekih drugih medjuljudskih odnosa.
@Hoces jos
Ne cudim se ja tebi, kao sto se ne cudim ni muskarcima koji to rade. Za mene su veca enigma oni koji vam to tolerisu. Ne mislis da i taj koji ti obezbedjuje finansijsku sigurnost mozda zeli nesto drugo za sebe.
I kad vas vec boli uvo za one koji su vam "bliski" sta ima da vas boli uvo sto neka grupa komentarise nesto unaokolo.
Moj utisak je da boli nesto drugo, sto nemate petlje da svoje zivote stvarno imate u svojim rukama. To svakom coveku daje slobodu da bude sa onim koga zadovoljava bez da nekog drugog ponizava.
pre 15 godina
Imam redovan keks sa covekom sa kojim sam nasla seksualno emotivnu kompetabilnost a zivim sa covekom sa kojim sam nasla finansijsku sugurnost.
Iskreno-bas me briga sta drugi misle!
pre 15 godina
Ja sam stereotip, vise puta sam "prevario" zenu sa udatim zenama. Sumnjam da smo malobrojni. Nekada kontakte uspostavimo uzivo, nekada preko interneta. Tekst je OK, a zivot je za zivljenje.
pre 15 godina
Seks je najslađa stvar na svetu. Nekome je cilj(zadovoljstvo), a drugome sredstvo(manipulacija). A kada dođete u pozne godine, ostaje vam jedino sećanje.
pre 15 godina
@stereotipi out- Takvo razmisljanje je sasvim ok, ali retko koji muskrac ne vara, zeli da resava probleme u odnosu itd... Dok zena gleda porodicu,muza, decu, muskarac gleda samo sebe i udovoljava samo sebi.
Da, zena koja voli ne vara, a muskarac koji voli, voli da proba i nesto sa strane. To je prosto tako.Njih ne mozes edukovati, to je jace od njih.
Zato podrzavam zene koje prevare.
pre 15 godina
Varaju ako imaju dobru priliku. Da ih ne košta ničega, a da im bude lepo, ukratko rečeno.
pre 15 godina
@Latinka
Slazem se sa tobom u potpunosti i verujem duboko u to da su Srecni su samo oni koji znaju da sacuvaju ono sto imaju. Medjutim oni koji su izgubili veru u nesto i nekoga vise nikad nece biti srecni sa njima.
Salute
pre 15 godina
Ovi navedeni "znakovi" da žena vara ili namerava da vara nemaju veze s' mozgom. To samo pokazuje da je žena nečim nezadovoljna vezi. Ne mora da znači da se obavezno radi o krupnim stvarima. Žene su emocionalno osetljivije i dovoljno je samo malo pažnje i ljubavi i nema bojazni da će žena varati. Za muškarca važi slično. Zadovoljan, voljen i muškarac koji voli nema potrebu da vara.
Generalno, bilo koja vrsta prevare je stvar poštenja i ljudskosti. Ako ti sa nekim nije dobro u vezi, rastavi se pa traži nešto što ti odgovara. Varanje uvek vuče dublje, nikad se ne završava na jednom putu, a to ne vodi sreći.
pre 15 godina
Ma kako da ne, žene manje varaju. A sa kim onda muškarci varaju svoje žene? Pa sa drugim ženama! Čak i računamo da je broj žena veći za 10-20% onda je jedina stavka da procentualno manje varaju pošto ih je više.
Kao muškarci varaju "da iskoriste priliku"? A žene ne, ponesu ih emocije? Pa i žene vole seks i varaju zbog istog!
Nebuloza, pa i njih ponese "iskoristi priliku" momenat. Kakva su to glupa opravdanja? Varanje je varanje, bez obzira da je neko ušao u to iz seksulnih ili emotivnih razloga.
Glupih i naivnih pravdanja nema. Prevariti nekog je prevara. Bilo koji razlog ili situacija je nebitna. Budi čovek, pa priznaj prvo sebi, a možda i drugima ako imaš herca, bio muškog ili ženskog pola. Radi šta ti se radi i to pravo ti niko ne može oduzeti. Jedinu slobodu na svetu, a to da je da odlučuješ za sebe iskoristi, ali budi iskren i prema sebi i prema drugima...
To da neko koga voli ne vara nije tačna. Znam više primera da se ljudi vole, da su u braku i da čak imaju decu, a varaju. Ljubav nema veze sa tim, već prilika... I nije fora "biti jak" i ne iskoristiti priliku, već biti pametan i ne dolaziti u situacije za priliku. Svi smo mi od krvi i mesa i podložni "zabranjenom voću" - slatko je...
pre 15 godina
Slazem se sa teorijom da zena nikada nece napraviti prvi korak u prevari. Uvek je tu kriv neki nesrecno ozenjen zavodnik ili seksualni adikt. Takvih se cuvajte, nema ih puno na srecu ali nazalost tu su oko nas.
pre 15 godina
Svi mi jednako varamo, jer niko nije monogam!!!
pre 15 godina
Vjernost je nedostatak prilika...
pre 15 godina
Varam svoga muza godinama. Imamo skladan brak, svi nas smatraju za idealan par! Od kada ga varam zadovoljnija sam i srecnija, u krevetu nam je sve bolje i bolje!! Desava se da isti dan imam seks prvo sa ljubavnikom, pa sa njim- tada je najbolje!!! Volim ga i beskrajno sam voljena, srecna sam u braku. Svesna sam u potpunosti da je sa drugima u pitanju strast i da su oni samo zacin za moj brak.
U pocetku sam se stidela ovog dela sebe, nisam zelela da ulazim u seks sa drugim muskarcima, ali vuklo me je da probam...
Sada kada jednostavno radim ono sto zelim, osecam se vrlo srecno i nekako potpuno.
Cini mi se da ovaj tekst predstavlja tipicno stereotipno i musko razmisljanje o zenama koje varaju. Mnogi komentari su naivni.
Nisam dosla do toga da su moji razlozi drugaciji od muskih. Naravno, mnogo se bolje trudim da sve to sakrijem, jer sam zena koja zivi gde zivi.
Adrenalin, gubljenje strasti u braku sa godinama i ona neizreciva strast koju izaziva seks sa nekim drugim- to su bar moji razlozi.
Nesporne su jedino individualne razlike!
pre 15 godina
Tekst je totalni promasaj.Glorifikacija zena u svakom pogledu.Pa sa kim ti muskarci varaju svoje zene,nego sa tudjim zenama.Kao zena vara iz emocija.Pricam ti pricu.Zena vara iz bilo kakve koristi,trenutne ili dugorocne,kao uostalom i muskarac.Muka mi je vise od te price "zene manje varaju,i to cisto iz emotivnih razloga".Slazem se sa onim komentarom koji kaze "prevarice te kad-tad".
pre 15 godina
Muska percepcija zena nije bas na zavidnom nivou i neverovatno je koliko stvaralacke muske energije je potroseno na rasvetljavanje zenskog ponasanja i njegovih efekata....izgleda da se istina o zenama jedva provlaci kroz mozak muskarca, jer je on tako evolutivno programiran da slabije percipira. Upravo zbog toga zenske prevare uglavnom se desavaju i ostaju u tajnosti zauvek.
pre 15 godina
tesko je govoriti protiv zena,kad se setimo nasih majki..ipak cinjenice su drugacije.i bolne..
pre 15 godina
"Ljudi koji varaju osecaju se zapostavljeno od strane partnera"
Ma ajde nemoj mi reci da je to izgovor koji ce neki dovoljno intelegentan partner da proguta?
To je zvaka za ludaka ali slabasni se hvataju za najtanju slamku da ne potonu o ponor istine tj realnosti situacije...
pre 15 godina
Do pre nekoliko godian bio sam nevin, ali ne fizicki nego emotivno, nisam varao svoje devojke i bivao sam u vezama.... Onu fizicku nevinost sam izgubio sa 19, i sa tom devojkom sam bio u vezi 3 god.... nisam je varao niti je ona mene, bili smo zaljubljeni. I tako do 22ge sam mislio da je svet saren i lep... a onda.... raskid sa devojkom zbog distance, vise nismo ziveli u istoj drzavi. Nisam imao snage za novu znacajnu vezu, pa sam polako ulazio u one kratke! Shvatio sam, iako su mi to svi pre govorili, da se devojkama dopadam i da ih privlacim koliko i one mene.... Da ne duzim.... sad imam 26 god, u polsednjih 7 god. ziveo sam u Grckoj, Srbiji i trenutno na Bliskom Istoku.... Broj devojaka sa kojima sam bio odavno nije bitan niti ga znam, za cetiri godine neki bi mozda rekli pozamasan. Ovo govorim iz samo jednog razloga, vecina devojaka sa kojim sam bio su ili bile u vezi a neke i udate. Ono sto mi je trenutno tema sa bliskim ljudima, prijateljima, je kako verovati devojkama i uci u vezu, kad znam toliko njih za koje niko nikad ne bi rekao da varaju svoje muskarce, a ponajmanje oni!
pre 15 godina
Citajuci ovaj tekst, moja logika je proradila ovako: "Hej, muskarci!!! Razlozi zbog kojih vi varate su tako plitki, smesni, povrsni i krajnje nagonski...i u tome ste ispod nas. Mi varamo iz ljubavi!!!" Gspode Boze, pa jesmo li krenuli i u tome dase nadmecemo....??? Jesu li ovo zene pocele da traze ravnopravnost u varanju...
Okrenuti smo na pogresnu strano...pametnije bi bilo pricati o razlozima zbog kojih je potrebno biti potpun pored jede osobe u emotivnoj vezi i kako i koliko truda je potrebno u to uloziti. Verujem da bismo bili zadovoljniji.
pre 15 godina
Uzasno me nervira generalizacija i podela razloga zasto zene varaju a zasto muskarci varaju. Normalno i otvoreno gledajucu na zivot varaju samo oni koji su silom prilika sa onima koje vise ne vole. Jednonocne afere imaju oni koji su nezadovoljni i koji isto tako ne vole samo sto jos nisu spremni da tu cinjenicu priznanju.
Podjite od sebe i zapitajte se malo Koji normalan covek ce da vara ono i onoga koga voli. Interesantno< ne?
pre 15 godina
Za lika koji misli da je "varanje zenska teritorija." Bato, imam ja posao - i svoje pare - i to tipicno muski, sa svim kolegama muskarcima. Ako u njemu mogu da uspevam, sigurno mi ne treba musko medjunozje da mi dokaze svrhu mog postojanja sa evolucionarnog stanovista. A da rodim ne zelim i necu, vec cu da usvojim.
Ne koketiram, niti mi treba muska paznja da mi zadovolji moje nezne zenske slabosti - i eventualno napravi dete - na koje treba gledati blagonaklono, valjda kao sto se sa infantilnim razumevanjem gleda na pilice, decu i krave. Ti me podsecas na tipove iz horor feministickih prica iz devetnaestog veka koji tepaju zenama zivotinjskim imenima - pile, kokosi i guskice moja mala - a cim okrenu ledja, te zene izgube zdrav razum, jecaju i cekaju da odapnu, da se razrese bede. To sto ti nikad nisi zenu usrecio, trazi razlog u samom sebi a ne u nebuloznim teorijama urodjene zenske slabosti i genetske zudnje za motkom. Zvucis kao iz natproslog veka, kako samo trazis razloge da objasnis licne neuspehe, da ne poveruje covek.
pre 15 godina
Clanak SUPER... Komentari NAJSUPER... Tema NAJNAJSUPER...
pre 15 godina
Nikada ne bih mogla da varam nekog koga volim sa onim koga ne volim...
Ja varam samo onda kada znam da me onaj sa kojim varam voli. Varacu dok ljubav traje:-)
pre 15 godina
Dakle, ovaj tekst je unazadio čovečanstvo bar pola veka. Prvo se u tekstu navodi (a ko je autor teksta možemo samo da gledamo u bob pa da saznamo) da muškarci mogu da razdvoje seks od emocija (!), a zatim se kaže da postoje dupli standardi što se tiče prevare. A ko je kriv za duple standarde? Pa autor/ka ovog teksta, ko god to bio/la. Prvi deo teksta je jedan veliki dupli standard. Zatim se kasnije u tekstu (a i između te dve tvrdnje ima velikih nebuloza, ali avaj, ne bih da trošim svoje vreme na nabrajanje) navodi da češće varaju žene koje imaju karijeru i ekonomski su situarane. Šta je predlog ovog teksta, da ne kažem slučajno autora/ke. Vratiti žene u kuhinje da, ne daj bože, ne bi prevarile svog dragog. Inače, ovaj tekst, kao i ostale tvrdnje ove vrste, da se neverstvo i uzroci neverstva mogu izmeriti ili nabrojati tako da su primenjivi u svakom pojedinačnom slučaju prevare, su nebulozne i štetne.
pre 15 godina
Koliko gluposti.
Zenska prevara je 'razumljivija' od muske? Po cemu?
I sta, to je sad kao 'in' i 'kul'?
Varanje zbog ljubavi je opet varanje, sto ukazuje na slabost karaktera tj. nemogucnost da se otvoreno suoci sa problemima. Takodje predstavlja i nepostovanje trenutnog partnera i nepaznju.
Jednostavno nema tog izgovora koji mozete iskoristiti, a da ne ispadnete g***o i to ono mekano.
Sto se mene tice, oni koji varaju su zigosani istim zigom, kojeg god pola da su. Ako nisu, trebalo bi.
pre 15 godina
@ ma sve vas znam
Za tvoju informaciju (da ne bi živeo u zabludi) imam jako ispunjen život kako profesionalno (radim posao koji volim na jako kvalitetan način), tako i privatno (imam lepu vezu, puno prijatelja i odlične odnose sa porodicom).
Ima ljudi koji imaju veći kapacitet da rade, žive, vole, zabavljaju se, uče, smeju, razmišljaju, čitaju, pišu...
Vežbaj, možda i ti stekneš neophodnu veštinu i kondiciju za isto.
pre 15 godina
@Hoces jos?
Mozda mene tvoj muz tajno voli, a ti i ne sanjas!
U komentaru u kom si navela svoj stav, pa i u ovom drugom ne treba da te bude sramota kao zenu, jer ima mnogo takvih pa nisi jedina, vec kao majku, jer onda se ne bi hvalila ovako, pogotovo ako imas cerku ili vise njih, e onda bi se opametila vrlo brzo! A mogla bi malo i da pomeris svoju .... pa da zaradis, a ne samo da zavisis finansijski, osim sto je tebi samoj dobro, ne vidim kome bi mogla da budes uzor u zivotu. To sto varas, imas svoje razloge, mozda i opravdane, ali ne mislim da je pametno da se o tome hvalis..
pre 15 godina
@Aca, 10. septembar 2010 14:41
odlican komentar. mnoge zene zaista nisu dozivele ni obican orgazam, a kamoli onaj dublji visestruki.
zenama je seks podjednako vazan. a kada nema seksa dovolje su im i emocije (bez seksa). zvuci paradoksalno ali je tako.
seks je blagotvoran i dobar za zdravlje. relaksira i podize nivo energije.
i samo jedan razlog - sta drugo da radi zena ciji je muz beznadezno impotentan, nego da nadje ljubavnika sa strane.
pre 15 godina
kakva horoskopska nagadjanja.
katastrofa.
pre 15 godina
Beatus, non qui habet quae cupit sed qui non cupit quae non habet /
Srećan je, ne onaj koji ima šta želi, već onaj koji ne želi šta nema
pre 15 godina
Neki put pozelim da mi zena nadje nekog ljubavnika da mi se skine malo sa ledja da imam malo vise slobode za svoje akcije. Pokusao sam da budem "veran" i shvatio da to nije deo moje licnosti. Trenutno nisam u mogucnosti da budem samo sa svojom zenom jer me to jako zatvara kao licnost i mislim da imamo mnogo bolju vezu kad imam negde da se izduvam sa strane, bez obaveza. Sa druge strane osecam odgovornost prema deci da ne preteram sa slobodama ali opet pitanje je sta je to biti roditelj i sta im treba preneti kao vrednosti. Mislim da solidno poznajem zene, mnogo ih volim svih oblika i mirisa i ima ih puno, stvarno ima nije problem. Problem su muskarci jer nije lako biti pravi muskarac ovih dana, finansijski i potencijalno.
pre 15 godina
Praksa i teorija su dve razlicite stvari. Sad ne znam da li je bolje da me prevari 100 puta sa jednim ili jedanput sa njih 100 :))
pre 15 godina
@varanje je zenska teritorija Blago nama kad imamo ovakve 'antropologe' koji mogu sve to strucno da nam objasne...a sta bi se iz datog komentara moglo izanalizirati o piscu, to ipak ne bi trebalo javno...Od sebe ne mozemo da pobegnemo!
pre 15 godina
samo jedna stvar.
muskarci su masovno hipnotizirani.
nije isto zenska prevara i muska.to je najdublja istina ali muskarcima 21.veka kao da je neka sila(zenska emancipacija i razgolicavanje) stavila veo preko razuma.
pobedili su nas posle 5000 godina.dobile su prava da varaju nekaznjeno.i to masovno rade.mnogo vise nego sto ste svesni.ja sam istrazivao..i nikad nisam upoznao zenu koja nije prevarila svoga muskarca,makar i virtuelno,a skoro sve i fizicki.
i ja mislim da je to razlog svega loseg sto se danas desava.mi muskarci mastamo o zeni koja je samo nasa.one ne mastaju,nego mogu da menjaju kad hoce,jer tako stvari funkcionisu.
zene ne smeju da imaju prava da varaju nekaznjeno,jer su one same po sebi subjekat koji je trazen i koji je u prednosti.uveren sam da cemo to zakonima dovesti u red u nekoj blizoj buducnosti.
verovatno je ovo naivcima smesno ali evo objasnicu.vec za nekih 5 dodina postojace testovi za utvrdjivanje prevare,a za 20 godina postojace aparti za citanje misli.kada bude ustanovljena prirodna potreba zena za menjanjem muskaraca,mi cemo biti prinudjeni da uvedemo zakone koji ih u tome sputavaju.
i tu nece pomoci ljudska prava i slicno.
muskarac ce biti doveden pred svrsen cin,i morace da pokaze kome ova planeta pripada.
strpite se uvericete se.
pre 15 godina
@Adam
slazem se sa tobom.
Izgleda da je (na zalost) brak kao institucija prevazidjen. Razvoda i losih brakova ima mnogo vise od bracnih parova za uzor, bar je to moje iskustvo, a mislim da ne gresim? Da li je to posledica, kako kazes, danka civilizacije, borbe za prezivljavanje, otudjenja i opste moralne krize ili od svega po malo...?
Tako je i prevara relativizovana i ne smatra se grehom, jer svi ili bar vecina varaju... ili je oduvek bilo tako, ali se bolje krilo?
pre 15 godina
Kada muz prevari balkanska pacenica ga krije ispod suknje i brani njegovu cast jer zna da ne moze imati lagodan zivot bez njega:-)
pre 15 godina
Mene bas briga sto zene varaju, ima ih na svakom cosku, lako ih je smuvati, bilo udate, bilo slobodne, bilo u vezi.Ja sam ih imao gomilu, koje su bile u vezama, izigram se sa njima i odem dalje.Mene moja da vara, bas me briga, moze da ide odmah kod drugog, nece me ni najmanje pogoditi, jer znam da ih ima gomila koja jedva ceka da nadje muskarca i nadam se da mi nece doci na vrata novi partner moje da mi trazi novac sto mi je skinuo teret sa vrata.
Ne kapiram zasto ovaj tekst, ova tema, narocito ono kad je kasno, jer mi izgleda kao da kad ode zena, to je smak Sveta, sto je mozda samo u zenskim glavama i onih muskaraca, koji misle da su zene/devojke postene i da ih nece varati.
Nisu vam to ni majke a ni sestre, tu su, sutra mogu da odu, kao i vi sto mozete da odete.
Mene zubarka za malo nije izbacila napolje iz ordinacije, kad me je upozorila da previse dugo boravim van Italije i da tamo moze zenska da mi zbrise, na sta joj odgovorih da na svakom semaforu ceka po jedna potencijalna buduca i da su zenske tu da se menjaju.
Muskarcima je ionako duzi vremenski rok, tako da trebamo da razumemo i zenske sa neke strane.
pre 15 godina
ja sam 13 godina u braku imamo troje dece kada sam otišao u inostranstvo da radim a bio sam samo 45 dana moja voljena je našla drugoga ali tvrdi da tu nije bilo ničega samo jedan poljubac bilo je tu još nekih likova i njenih gluposti non stop je lagala i sada laže iako ja sve znam čak sam razgovarao sa tipom sa kojim je bila dok sam bio odsutan tako nam se život pretvorio u pakao i posle 3 meseca ja nemogu da izbacim neke stvari iz glave a ona kaže kako sam ja kriv za sve iako sam je zadovoljio svime što je poželela varao je nikad nisam a što je najgore ja je volim
pre 15 godina
Muskarci su ti koji zapocinju svaku preljubu.
Zenama uglavnom seks ne znaci puno kada deca dodju na svet pogotovo ako su sa seksualno nekompetabilnim partnerom. Zene uglavnom mogu bez seksa dok muskarci na zalost to ne mogu.
pre 15 godina
@gagi
prijatelju moj nepoznati, glavu gore i shvati jedno...iako je to majka tvoje dece ta q. ne zasluzuje da te ima ni sekund vise...dozvolila je svojoj strasti da ndvlada i sada mora da plati, tacka.
pre 15 godina
Postoje suvisni i nepotrebni odnosi. Problem je u tome sto ljudi uglavnom toga nisu svesni kad ih nemaju! Brak je kao i pojam "varanja" mrtav. Jednostavno je to neka vrsta danka civilizacije. Nedavno sam od drugarice cuo najbolju izjavu " zar ti nemas nista vrednije da ponudis od vernosti". Jednostavno...vise sustinski nije bitno. Na sve strane su prilike, za sve...ne verujem da ima ljudi koji te prilike nisu iskoristili. Verujem samo da su ih neki bolje neki gore sakrili. U svakom slucaju, zanimljiva je tema, misljenja, cela prica...al je nekako vise za istorijsku citanku. BRAK kao i VARANJE vise i ne postoji!
pre 15 godina
Ne, zene u braku ne zele da varaju. Svaka zena ce pre razvesti nego varati!
Udate uvek odbijaju potencijalne udvarace pogotovo ako su u pitanju ozenjeni muskarci. Zena instiktivno nikada ne zeli da svojim postupkom povredi drugu zenu. Ali ozenjeni muskarci uvek pocnu pricu o nesrecnom braku o tome kako nema ljubavi, nema seksa etc...Zena koja tome podlegne i pristane nesvesno na takvu vezu ili je vec zavrsila svoj brak ili je brak pri kraju a potencijalni udvarac izgleda toliko ubedljivo zaljubljen u nju da vise ne moze da se odupre njegovom navaljivanju, sarmu i obecanjima o vecnoj ljubavi.
Zene nikada ne prave prvi korak niti iniciraju vezu sa ozenjenim muskarcem.
pre 15 godina
Varaju i zene i muskarci i ne moze se generalizovati i dati jedan odgovor zasto je tako.
Ja volim svoju zenu, dobro se slazemo, uvek smo imali super sexualni zivot, a poceo sam da je varam nakon rodjenja naseg drugog deteta kada su stvari na tom polju usprile i ona pocela da pokazuje manje interesa za nas. Prevario sam je sa udatom zenom koju sam u tom trenutku poznavao vise od pet godina. Ona je u svojim dvadesetim i 14 godina mladja od mene i moje zene. Izuzetno je atraktivna, nema dece i njene se obaveze svode na odlazak na masazu, fitnes, itd dok muz zaradjuje. Uvek je pozitivna i dobro raspolozena. Oduvek mi je davala signale i pokazivala da je zainteresovana za mene, ali sam ja to uvek ignorisao. Imponovalo mi je to sto se ona koju gotovo svi zele uvek zanima samo za mene, ali citavih pet godina nisam zeleo da napravim taj korak. Imali smo izuzetnu platonsku vezu u kojoj smo delili druge interese i ja nikada pre toga nisam prevario svoju zenu. Od kada sam "pokleko" i od kada sam poceo da imam sex sa drugom zenom, stvari su se popravile i kod mene kuci i ja trenutno imam neverovatan sex i sa njom i sa svojom zenom. Iako sam ja imao puno manje zena u svome zivotu od moje ljubavnice ona kaze da sam je podigao na novi nivo sexualnog zadovoljstva i da nikada nije toliko uzivala. Neznam koji su njeni motivi da vara svoga muza, ali ona kaze da je zivot jedan i da ona hoce u njemu da uziva dok moze. Ja se trenutno slazem sa tim.
Znam da ce me mnogi ovde osudjivati zbog ovoga, ali ja zaista volim svoju zenu i podjednako uzivam u sexu (i svemu drugom) sa njom kao i sa drugom zenom.
Ja svojoj zeni verovatno nebih oprostio ovakvu preljubu, ali to je samo zato sto sam odrastao u ovom drustvu i ovim moralnim normama. Kao zaostali Balkanac moj mozak nije u stanju da realno sagleda stvari i nebi bio u mogucnosti da uradim ono sto je pravedno i oprostim ljudsku slabost zvanu preljuba.
pre 15 godina
Najzad i zene malo da gledaju sebe i da uzivaju u zivotu, zasto bi to bilo samo za muski rod
pre 15 godina
@stereotipi out Decko ti je gay!
pre 15 godina
Danas zivimo u vremenu politicke korektnosti i masovne hipnoze.Ipak,ako uzmemo realne mehanizme opstanka zene,oni se primarno ogledaju kroz radjanje i culna zadovoljstva,i gde je jasno da one ne poseduju fizicku snagu i stvaralacke mogucnosti za opstanak ili,da bi u slucaju nepostojanja stvaralastva muske vrste,one izumrle sa planete Zemlje,dolazimo do cinjenice da je zenama polni kontakt sa muskarcem,primarni zadatak i svrha samog pola.
Znaci ako je njima primarna svrha spajanje sa muskarcem,logicno je da je rec varanje vise povezana sa zenama nego sa muskarcem.Jednostavno to su cinjenice,iako je drugacije uverenje vecine(iskljucivo zbog pristrasnosti i emotivnog odnosa prema majki/cerki)
Inace moje iskustvo i poznavanje zena je sledece.
Svaka ali bas svaka ima potrebu za koketiranjem i trazenjem drugih muskaraca.I kad tad to izbije na povrsinu i stvara sukobe u vezi.Naravno,cesto je to pod maskom ekonomskih frustracija,ali i u vezi gde muskarac finansijski upotpunjava zenine potrebe i hirove,djavo opet ne spava(mada je cinjenica da ce zena teze prevariti ako je sa platezno sposobnim muskarcem u vezi,ali ona to zeli u sebi i dalje)
Znaci budite uvereni da ce vas kad tad prevariti.
Ipak treba biti blag sa ovom zeninom potrebom,jer je to antropoloski mehanizam,instikt,i stvari treba posmatrati sa vedrije strane a ne kako to muskarci shvataju kao kraj sveta.
pre 15 godina
Slazem se sa teorijom da zena nikada nece napraviti prvi korak u prevari. Uvek je tu kriv neki nesrecno ozenjen zavodnik ili seksualni adikt. Takvih se cuvajte, nema ih puno na srecu ali nazalost tu su oko nas.
pre 15 godina
Nema puno studija o zenskom neverstvu jer zene generalno nisu neverne. One pre nego sto stupe u novu seksualnu vezu uglavnom prekinu predhodnu. Koliko ja znam kao zena, zena moze fizicki da pripada samo jednom muskarcu!
Upravo zato zene su te koje prve iniciraju razvod braka jer one nemaju strah koji postoji kod muskaraca. Muskarac sa razvodom cesto gubi decu i to je ono sto ga sputava i sto ga tera u neverstvo prema zeni koju ne voli. Takve muskarce ne treba kriviti nego zaliti.
Samo jedno je sigurno da ni zena ni muskarac ne varaju one koje VOLE!!!
pre 15 godina
@ Bob Rock
Vau!!! Pa ti si ljubomoran na mog dečka!!! A čak me nikad nisi ni video. ;-) Hvala na komplimentu (malo obrnutom ali potpuno jasnom).
pre 15 godina
Imam redovan keks sa covekom sa kojim sam nasla seksualno emotivnu kompetabilnost a zivim sa covekom sa kojim sam nasla finansijsku sugurnost.
Iskreno-bas me briga sta drugi misle!
pre 15 godina
I ja imam par prijatelja koji su bili sa zauzetim da ne kažem udatim ženama, i svako od njih je posle imao problem da ih se otrese jer su one već htele da napuste i brak i muža ili verenika i momka da bi bile sa njima, a što je najgore oni su bili ti koji su započeli flert i udvaranje, na žalost tek posle seksa su se njihove slatkorečive priče pretvorile u one malo otvorenije tipa mene ništa ozbiljnije sa tobom ne zanima a sa tobom sam i bio jer si u vezi ili braku i mislio sam da zato nećeš smarati mene za nešto ozbiljnije. Muškarci najviše vole da imaju kombinacije sa zauzetim odnosno udatim ženama jer misle da je to razlog zbog koga one posle tog seksa ništa neće tražiti od njih. E a zašto žene varaju......pa previše se vode srcem što ih svrstava u naivne i lako podložne slatkorečivim udvračaima koji tačno znaju šta rade, da samo malo razmisle glavom sve bi im bilo jasno ali na žalost njihov osonovni kriterijum koji se ogleda pri donošenju bilo kakve odluke o bilo čemu je sviđa mi se - ne sviđa mi se.
pre 15 godina
@stereotipi out- Takvo razmisljanje je sasvim ok, ali retko koji muskrac ne vara, zeli da resava probleme u odnosu itd... Dok zena gleda porodicu,muza, decu, muskarac gleda samo sebe i udovoljava samo sebi.
Da, zena koja voli ne vara, a muskarac koji voli, voli da proba i nesto sa strane. To je prosto tako.Njih ne mozes edukovati, to je jace od njih.
Zato podrzavam zene koje prevare.
pre 15 godina
Jednako kao što u životu više pažnje može da mi privuče veran muškarac, zanimljiviji tekst bi bio zašto muškarci i žene ne varaju svog stalnog partnera.
- za partnera biram muškarca koji me privlači emotivno, intelektualno i seksualno tako da mi okupira pažnju na svaki način pa nemam vremena da se bavim drugim muškarcima
- laganje mi je dosadno i naporno a prevara zahteva niz laži stalnom partneru i švaleru, a bogami i prijateljima...
- nezadovoljstvo u stalnoj vezi vidim kao izazov i jako mi je zanimljivo da zajedno sa stalnim partnerom tražim pravi način da prevaziđemo krizu u odnosu
- stalni partner zna da ako nisam zadovoljna našim odnosom mora da radi na tome da se popravi situacija jer u suprotnom ću da ga napustim - moj partner se maksimalno trudi oko našeg odnosa (umesto da analizira da li sam ga prevarila)
- imam dovoljno životnog iskustva da znam da nije lako naći adekvatnog partnera i ne bih da rizikujem da zarad kratkotrajnog zadovoljstva u naizgled različitom iskustvu sa novom osobom izgubim kvalitetnog partnera
Zaključak: osoba koja poštuje i ceni sebe kao privlačnu suprotnom polu bira partnere koji je privlače u celini i u vezi/braku uvek iznova zahteva da odnos bude kvalitetan pa stoga nema potrebu da vara ni partnera, ni sebe.
Edukujte ljude, prekinite da nalazite opravdanja za nezrela a često jako štetna ponašanja.
pre 15 godina
Ja sam stereotip, vise puta sam "prevario" zenu sa udatim zenama. Sumnjam da smo malobrojni. Nekada kontakte uspostavimo uzivo, nekada preko interneta. Tekst je OK, a zivot je za zivljenje.
pre 15 godina
Mene bas briga sto zene varaju, ima ih na svakom cosku, lako ih je smuvati, bilo udate, bilo slobodne, bilo u vezi.Ja sam ih imao gomilu, koje su bile u vezama, izigram se sa njima i odem dalje.Mene moja da vara, bas me briga, moze da ide odmah kod drugog, nece me ni najmanje pogoditi, jer znam da ih ima gomila koja jedva ceka da nadje muskarca i nadam se da mi nece doci na vrata novi partner moje da mi trazi novac sto mi je skinuo teret sa vrata.
Ne kapiram zasto ovaj tekst, ova tema, narocito ono kad je kasno, jer mi izgleda kao da kad ode zena, to je smak Sveta, sto je mozda samo u zenskim glavama i onih muskaraca, koji misle da su zene/devojke postene i da ih nece varati.
Nisu vam to ni majke a ni sestre, tu su, sutra mogu da odu, kao i vi sto mozete da odete.
Mene zubarka za malo nije izbacila napolje iz ordinacije, kad me je upozorila da previse dugo boravim van Italije i da tamo moze zenska da mi zbrise, na sta joj odgovorih da na svakom semaforu ceka po jedna potencijalna buduca i da su zenske tu da se menjaju.
Muskarcima je ionako duzi vremenski rok, tako da trebamo da razumemo i zenske sa neke strane.
pre 15 godina
Lep je osecaj kada znas da te tudji muz tajno voli:-)
pre 15 godina
Svako vara!?
Dok sam citao ove komentare mogao sam da zakljucim samo jedno. Vi sami odredjujete sta je dobro a sta lose! Podlijezete strastima. Ja sam musko i znam da bi svaki muskarac svakog dana volio i mogao da ima odnos i to uvijek sa razlicitim. Ali gdje vam je vjera u Boga!? Zar vas nije strah!? Mozete vecno goreti u Paklu... Sutra mozemo umrijeti i sta cete onda? Mislite da je kraj? Trazite vi istinu. Ta zivotinjska ponasanja u vidu nemogucnosti da kontrolisete svoje strasti su vise nego "LOW".
pre 15 godina
Beatus, non qui habet quae cupit sed qui non cupit quae non habet /
Srećan je, ne onaj koji ima šta želi, već onaj koji ne želi šta nema
pre 15 godina
@ Stereotipi Out:
Konačno neko i tebi da kaže istinu (mislim na Bob Rocka).
Ser.. sestro i smaraš za medalju, izmišljaš neke priče a privatnog života nemaš, ti- pametna seksi intelektualko ispunjenog života na koju smo svi mi ljubomorni. Draga moja, da je tvoj život zaista takav kakvim ga opiuješ, ne bi ti imala ni vremena ni želje da ga razglabaš po kilometarskim komentarima na B92!
A i onaj komentar "žena nesvesno ne želi da povredi drugu ženu"- AHHHAHAHA ma kako da ne!
pre 15 godina
Svi mi jednako varamo, jer niko nije monogam!!!
pre 15 godina
@Hoces jos?
Mozda mene tvoj muz tajno voli, a ti i ne sanjas!
U komentaru u kom si navela svoj stav, pa i u ovom drugom ne treba da te bude sramota kao zenu, jer ima mnogo takvih pa nisi jedina, vec kao majku, jer onda se ne bi hvalila ovako, pogotovo ako imas cerku ili vise njih, e onda bi se opametila vrlo brzo! A mogla bi malo i da pomeris svoju .... pa da zaradis, a ne samo da zavisis finansijski, osim sto je tebi samoj dobro, ne vidim kome bi mogla da budes uzor u zivotu. To sto varas, imas svoje razloge, mozda i opravdane, ali ne mislim da je pametno da se o tome hvalis..
pre 15 godina
@Obra
A meni je rekla da bas voli i ceni svoga muza. Ustvari, kad bolje razmislim, sve su govorile isto ali eto, zavrsise kod mene u krevetu.
pre 15 godina
Varam svoga muza godinama. Imamo skladan brak, svi nas smatraju za idealan par! Od kada ga varam zadovoljnija sam i srecnija, u krevetu nam je sve bolje i bolje!! Desava se da isti dan imam seks prvo sa ljubavnikom, pa sa njim- tada je najbolje!!! Volim ga i beskrajno sam voljena, srecna sam u braku. Svesna sam u potpunosti da je sa drugima u pitanju strast i da su oni samo zacin za moj brak.
U pocetku sam se stidela ovog dela sebe, nisam zelela da ulazim u seks sa drugim muskarcima, ali vuklo me je da probam...
Sada kada jednostavno radim ono sto zelim, osecam se vrlo srecno i nekako potpuno.
Cini mi se da ovaj tekst predstavlja tipicno stereotipno i musko razmisljanje o zenama koje varaju. Mnogi komentari su naivni.
Nisam dosla do toga da su moji razlozi drugaciji od muskih. Naravno, mnogo se bolje trudim da sve to sakrijem, jer sam zena koja zivi gde zivi.
Adrenalin, gubljenje strasti u braku sa godinama i ona neizreciva strast koju izaziva seks sa nekim drugim- to su bar moji razlozi.
Nesporne su jedino individualne razlike!
pre 15 godina
samo jedna stvar.
muskarci su masovno hipnotizirani.
nije isto zenska prevara i muska.to je najdublja istina ali muskarcima 21.veka kao da je neka sila(zenska emancipacija i razgolicavanje) stavila veo preko razuma.
pobedili su nas posle 5000 godina.dobile su prava da varaju nekaznjeno.i to masovno rade.mnogo vise nego sto ste svesni.ja sam istrazivao..i nikad nisam upoznao zenu koja nije prevarila svoga muskarca,makar i virtuelno,a skoro sve i fizicki.
i ja mislim da je to razlog svega loseg sto se danas desava.mi muskarci mastamo o zeni koja je samo nasa.one ne mastaju,nego mogu da menjaju kad hoce,jer tako stvari funkcionisu.
zene ne smeju da imaju prava da varaju nekaznjeno,jer su one same po sebi subjekat koji je trazen i koji je u prednosti.uveren sam da cemo to zakonima dovesti u red u nekoj blizoj buducnosti.
verovatno je ovo naivcima smesno ali evo objasnicu.vec za nekih 5 dodina postojace testovi za utvrdjivanje prevare,a za 20 godina postojace aparti za citanje misli.kada bude ustanovljena prirodna potreba zena za menjanjem muskaraca,mi cemo biti prinudjeni da uvedemo zakone koji ih u tome sputavaju.
i tu nece pomoci ljudska prava i slicno.
muskarac ce biti doveden pred svrsen cin,i morace da pokaze kome ova planeta pripada.
strpite se uvericete se.
pre 15 godina
@ ma sve vas znam:
Najiskrenije cestitam, bio je to zaista komentar godine, kad je ova rubrika u pitanju!
pre 15 godina
tesko je govoriti protiv zena,kad se setimo nasih majki..ipak cinjenice su drugacije.i bolne..
pre 15 godina
Neki put pozelim da mi zena nadje nekog ljubavnika da mi se skine malo sa ledja da imam malo vise slobode za svoje akcije. Pokusao sam da budem "veran" i shvatio da to nije deo moje licnosti. Trenutno nisam u mogucnosti da budem samo sa svojom zenom jer me to jako zatvara kao licnost i mislim da imamo mnogo bolju vezu kad imam negde da se izduvam sa strane, bez obaveza. Sa druge strane osecam odgovornost prema deci da ne preteram sa slobodama ali opet pitanje je sta je to biti roditelj i sta im treba preneti kao vrednosti. Mislim da solidno poznajem zene, mnogo ih volim svih oblika i mirisa i ima ih puno, stvarno ima nije problem. Problem su muskarci jer nije lako biti pravi muskarac ovih dana, finansijski i potencijalno.
pre 15 godina
@ ma sve vas znam
Za tvoju informaciju (da ne bi živeo u zabludi) imam jako ispunjen život kako profesionalno (radim posao koji volim na jako kvalitetan način), tako i privatno (imam lepu vezu, puno prijatelja i odlične odnose sa porodicom).
Ima ljudi koji imaju veći kapacitet da rade, žive, vole, zabavljaju se, uče, smeju, razmišljaju, čitaju, pišu...
Vežbaj, možda i ti stekneš neophodnu veštinu i kondiciju za isto.
pre 15 godina
nesto mi bilo cudno kad mi je ortak pircao da najvise voli mlade mame a zbog mladih mama u drugom stanju izgubi glavu...inace ih menja ko carape... ali izgleda eto da udate zene itekako varaju i to sa mladjim muskarcima...
pre 15 godina
Muskarci su ti koji zapocinju svaku preljubu.
Zenama uglavnom seks ne znaci puno kada deca dodju na svet pogotovo ako su sa seksualno nekompetabilnim partnerom. Zene uglavnom mogu bez seksa dok muskarci na zalost to ne mogu.
pre 15 godina
Vjernost je nedostatak prilika...
pre 15 godina
Volim drugog coveka ali nazalost jos uvek sam u braku sa drugim jer MNOGO volim svoju decu i ne zelim da im srusim dom dok jos malo ne poodrastu.
Inace sto se tice seksa imam ga samo jednim muskarcem i to sa onim koga volim. Muskarci su drugaciji oni mnogo lakse mogu da odrade seks iz obaveze ali ja to ne mogu...
I naravno nista ne krijem od coveka sa kojim sam u braku!!!
pre 15 godina
@komentar za sve opaske
Sve ono sto se radi iz ljubavi nije za osudu!
pre 15 godina
Rekla mi je da ne voli muza...
pre 15 godina
@Bob Rock
Brutalno, ali "u sridu". Svaka ti se pozlatila!
pre 15 godina
Moja zena i ja smo dugo godina imali problema u krevetu. Medjutim vec nekliko godina zivimo u "otvorenom" braku gde oboje imamo druge partnere i mogu da vam priznam da nikada nismo imali tako dobar seks kao sto ga imamo sada.
pre 15 godina
Nikada ne bih mogla da varam nekog koga volim sa onim koga ne volim...
Ja varam samo onda kada znam da me onaj sa kojim varam voli. Varacu dok ljubav traje:-)
pre 15 godina
Za lika koji misli da je "varanje zenska teritorija." Bato, imam ja posao - i svoje pare - i to tipicno muski, sa svim kolegama muskarcima. Ako u njemu mogu da uspevam, sigurno mi ne treba musko medjunozje da mi dokaze svrhu mog postojanja sa evolucionarnog stanovista. A da rodim ne zelim i necu, vec cu da usvojim.
Ne koketiram, niti mi treba muska paznja da mi zadovolji moje nezne zenske slabosti - i eventualno napravi dete - na koje treba gledati blagonaklono, valjda kao sto se sa infantilnim razumevanjem gleda na pilice, decu i krave. Ti me podsecas na tipove iz horor feministickih prica iz devetnaestog veka koji tepaju zenama zivotinjskim imenima - pile, kokosi i guskice moja mala - a cim okrenu ledja, te zene izgube zdrav razum, jecaju i cekaju da odapnu, da se razrese bede. To sto ti nikad nisi zenu usrecio, trazi razlog u samom sebi a ne u nebuloznim teorijama urodjene zenske slabosti i genetske zudnje za motkom. Zvucis kao iz natproslog veka, kako samo trazis razloge da objasnis licne neuspehe, da ne poveruje covek.
pre 15 godina
@Izneveren muz
Žena uvek pravi prvi korak koji pokreće muškarca.
pre 15 godina
@stereotipi out
Стичем утисак да жешће лажеш о свом животу који ме тотално не занима већ су ми твоји надобудни коментари смешни просто се види да измишљаш.А дечко ти је папучар пар екселанс ако је такав каквим га описујеш и ако га уопште имаш, ниједан нормалан те не би трпео.
pre 15 godina
Do pre nekoliko godian bio sam nevin, ali ne fizicki nego emotivno, nisam varao svoje devojke i bivao sam u vezama.... Onu fizicku nevinost sam izgubio sa 19, i sa tom devojkom sam bio u vezi 3 god.... nisam je varao niti je ona mene, bili smo zaljubljeni. I tako do 22ge sam mislio da je svet saren i lep... a onda.... raskid sa devojkom zbog distance, vise nismo ziveli u istoj drzavi. Nisam imao snage za novu znacajnu vezu, pa sam polako ulazio u one kratke! Shvatio sam, iako su mi to svi pre govorili, da se devojkama dopadam i da ih privlacim koliko i one mene.... Da ne duzim.... sad imam 26 god, u polsednjih 7 god. ziveo sam u Grckoj, Srbiji i trenutno na Bliskom Istoku.... Broj devojaka sa kojima sam bio odavno nije bitan niti ga znam, za cetiri godine neki bi mozda rekli pozamasan. Ovo govorim iz samo jednog razloga, vecina devojaka sa kojim sam bio su ili bile u vezi a neke i udate. Ono sto mi je trenutno tema sa bliskim ljudima, prijateljima, je kako verovati devojkama i uci u vezu, kad znam toliko njih za koje niko nikad ne bi rekao da varaju svoje muskarce, a ponajmanje oni!
pre 15 godina
@hoces jos?
to sto varas muza je samo delimican kurvarluk koji cak mogu i da shvatim, ali to sto si sa njim samo zbog finansijske sigurnosti te od lokalne prostitutke na cosku razlikuje samo po radnom mestu.
pre 15 godina
Postoje suvisni i nepotrebni odnosi. Problem je u tome sto ljudi uglavnom toga nisu svesni kad ih nemaju! Brak je kao i pojam "varanja" mrtav. Jednostavno je to neka vrsta danka civilizacije. Nedavno sam od drugarice cuo najbolju izjavu " zar ti nemas nista vrednije da ponudis od vernosti". Jednostavno...vise sustinski nije bitno. Na sve strane su prilike, za sve...ne verujem da ima ljudi koji te prilike nisu iskoristili. Verujem samo da su ih neki bolje neki gore sakrili. U svakom slucaju, zanimljiva je tema, misljenja, cela prica...al je nekako vise za istorijsku citanku. BRAK kao i VARANJE vise i ne postoji!
pre 15 godina
Seks je najslađa stvar na svetu. Nekome je cilj(zadovoljstvo), a drugome sredstvo(manipulacija). A kada dođete u pozne godine, ostaje vam jedino sećanje.
pre 15 godina
Ehh, tamo gde nema ljubavi tamo ima varanja i kod muskih i kod zenskih. To su ljudi koji zive u nesrecnim brakovima i prevarama pune svoje iscpljene baterije jer ziveti zivot pored onoga koga vise ne volis je ravno unistenju licnosti kako psihicki tako i fizicki. Covek mora da ima razlog da se probudi sledeceg dana i da zna zasto zivi. A nekad je taj razlog ljubavnik/ca.
:-)
pre 15 godina
navedeni znaci su cista glupost i svaki normalan muskarac/zena mora razmisliti o osecanjima svoje partnerke/partnera koja su dovela do promene u ponasanju a ne odmah pomisliti da je u pitanju prevara. ili u sto bismo mi rekli k..va/svinja. najlakse je pomisliti da se onaj drugi ... sa strane. a to da li joj je tesko, da li je neko od rodbine bolestan, da li je sve ok na poslu, ma, resice ona to sama.
pre 15 godina
Zena ne zeli da povredi drugu zenu ali nekad kada cuje pravu i tuznu pricu o toj zeni od ljubavnika (nesrecnog ceveka cuju muskost je ta ista zena unistavala godinama) ljubavnica dobije zelju da za inat ima seks sa njenim muzem, i to jos i jos i nikad dosta...Po mogucstvu zeni ispred nosa!!!
pre 15 godina
Hoces jos?
Pa sta ti mislis da si mnogo pametna sto to radis?
Pogledaj se u ogledalo i reci sebi jesi li dobra osoba? I da li zasluzujes srecu?
Ne brini, kako kaze Balasevic:" Neko to od gore vidi sve."
Sjeti se jednog dana kad "kola krenu nizbrdo"
pre 15 godina
JA nikada nisam prevario svoju devojku sa kojom sam 8 godina , mislim da i onda nije mene. Ja na varnjae gledam kao na licnu slabost i laganje samog sebe i kao osoba koja ima postovanje prema sebi i devojci ne zelim da povlacim pogresne poteze zbog kojih cu se kajati. Potpuno razumem da ima ljudi koji mogu da varaju zenu ili muza i onda se vrate svojoj porodici kuci i nastave potpuno normalno. Uglavnom ne volim da sam u njihovoj blizini jer imaju ogroman problem koji ne znaju da rese a nisu dovoljno jaki kao osobe da mogu da se suoce sa ne tako bajnom realnoscu. Naravno ima i onaj mali procenat onih koji jednostavno ne mogu da zive u monogamnoj vezi i ja to potpuno razumem , samo taj procenat je stvarno mali , ostalo su izgovori za nezrelost, emocionalnu i mentalnu slabost, zaostalu svest o sebi i zivotnoj svrsi i hronicni nedostatak postenja i hrabrosti. Najtuznije je da takve manipulativne osobe smatraju da su "majstori igre"i lukavi "igraci" a u stvari su promasaji koji iz dana u dan samo odlazu nesrecnu istinu da su promasili brak, zenu, muza , zivot, posao, karijeru, ulicu,grad, zemlju a ponekad i ceo zivot.
pre 15 godina
I muskarci i zene varaju zato sto nemaju nista pametnije da rade.Isto kao I ostatak populacije ne zele mir vec postojano cimanje i "adrenalin".
pre 15 godina
Zene nikada ne prave prvi korak niti iniciraju vezu sa ozenjenim muskarcem.
(Istina o zenama, 9. septembar 2010 16:09)
Iz ličnog primera znam da je ovo netačno...Startovala me je, doduše dosta stidljivo, možda zbog toga što je 17 godina mlađa, zna da sam oženjen, i ona je u vezi, ali po njenoj priči dečko nije prišao nekoliko meseci...da ne detaljišem dalje, samo sam hteo reći da tvrdnja NIJE TAČNA!!!
pre 15 godina
Jako loš tekst. Stvari nisu tako komplikovane. Žene su se emancipovale, gledaju filmove gde žene doživaljavaju vrhunac. Preko 40% žena ne može da svrši. Kada je žene u braku jednu deceniju, a ne može da doživi orgazam, naravno da će probati sa nekim drugim "jarbolom". Kada su žene shvatile koliko je seks važan, počele su da varaju svoje muževi, koji naravno misle da su extra dobri jeb..i, a blage veze nemaju ni šta je G tačka, a kamoli nešto drugo. Ženu treba šarmirati, treba je voleti, treba je od srca j####i, pa vas onda neće varati. Muškarci ipaj više varaju, ali sebe.
pre 15 godina
Zene varaju ukoliko se osete zapostavljeno od strane partnera, ukoliko im on ne pruza paznju koja im je potrebna. Usled toga, cesto zele da nadomeste taj deo koji im nedostaje. Ponekad varaju iz osecaja monotonije, kada im je potrebno neko uzbudjenje. Ponekad se sve zavrsi na tome, na zadovoljenom osecaju za samopotvrdjivanjem koji je i bio inicijalna kapisla svega toga.
pre 15 godina
@Lin & @Giurra
Klasican stereotip je da muskarci vise varaju, a omiljen je i kod zena (mozda da opravdaju sebe ili osude muskarce?) i kod muskaraca (sujeta, sta li?).
Ubedjen sam da i zene i muskarci (skoro podjednako) varaju, posto je za prevaru (kao i za tango:)) potrebno dvoje, a cak sam sklon misljenju da su tu zene u (blagoj?) prednosti. Medjutim, one manje pricaju i bolje se kriju da bi izbegle poznate "epitete" koje bi im zalepila nasa "malo" konzervativna sredina...
Muskarci, bar vecina, o svojim "akcijama" pricaju otvoreno (cak i kada ne rade nista po tom pitanju) da bi tako dobili status "velikog" svalera...
pre 15 godina
@ bob rock & stereotipi out
Odavno sam negde pročitao kontstataciju jedne iskusne i pametne žene da su ustvari gay-evi idealni muževi. Naravno to treba da bude pravi gay a ne neka obična pederčina
pre 15 godina
pa tekst je paušalan i smešan kad posle onih 'ozbiljnih' razloga za prevaru navede internet istim tonom :)
varaju nezrele i podeljene ličnosti, bili žene ili muškarci, nesrećni ljudi koji ne znaju šta žele i ne poštuju prvo sebe pa onda druge
žalosno je što mnogima ljubav nije sveta i ne žele ništa da urade za nju
pre 15 godina
Varaju ako imaju dobru priliku. Da ih ne košta ničega, a da im bude lepo, ukratko rečeno.
pre 15 godina
Kao sto se iz nekih komentara na oba zadnja dva teksta o varanju i vidi ne varaju ponaosob muskarci i zene, varaju sebicni i razmazeni,a nijedna ni druga osobina nisu ekskluzivno osobine jednog pola. Jednostavno su to ljudi koji su naviknuti da koriste druge ljude u svom okruzenju bez dva grama savesti, to bi isto radili i u kontekstu nekih drugih medjuljudskih odnosa.
@Hoces jos
Ne cudim se ja tebi, kao sto se ne cudim ni muskarcima koji to rade. Za mene su veca enigma oni koji vam to tolerisu. Ne mislis da i taj koji ti obezbedjuje finansijsku sigurnost mozda zeli nesto drugo za sebe.
I kad vas vec boli uvo za one koji su vam "bliski" sta ima da vas boli uvo sto neka grupa komentarise nesto unaokolo.
Moj utisak je da boli nesto drugo, sto nemate petlje da svoje zivote stvarno imate u svojim rukama. To svakom coveku daje slobodu da bude sa onim koga zadovoljava bez da nekog drugog ponizava.
pre 15 godina
Dakle, evo jedne lepe sale na tu temu.
Upecao Lala zlatnu ribicu, a ona mu obecala tri zelje za slobodu. Lala, malo porazmislio pa kaze:
1) "Hocu da me Sosa ne vara"
2) "Ako me ipak Sosa vara, da ja to ne saznam"
3) "Ako me Sosa prevari i ja to saznam, da se ne sekiram puno"
:))
pre 15 godina
Ma kako da ne, žene manje varaju. A sa kim onda muškarci varaju svoje žene? Pa sa drugim ženama! Čak i računamo da je broj žena veći za 10-20% onda je jedina stavka da procentualno manje varaju pošto ih je više.
Kao muškarci varaju "da iskoriste priliku"? A žene ne, ponesu ih emocije? Pa i žene vole seks i varaju zbog istog!
Nebuloza, pa i njih ponese "iskoristi priliku" momenat. Kakva su to glupa opravdanja? Varanje je varanje, bez obzira da je neko ušao u to iz seksulnih ili emotivnih razloga.
Glupih i naivnih pravdanja nema. Prevariti nekog je prevara. Bilo koji razlog ili situacija je nebitna. Budi čovek, pa priznaj prvo sebi, a možda i drugima ako imaš herca, bio muškog ili ženskog pola. Radi šta ti se radi i to pravo ti niko ne može oduzeti. Jedinu slobodu na svetu, a to da je da odlučuješ za sebe iskoristi, ali budi iskren i prema sebi i prema drugima...
To da neko koga voli ne vara nije tačna. Znam više primera da se ljudi vole, da su u braku i da čak imaju decu, a varaju. Ljubav nema veze sa tim, već prilika... I nije fora "biti jak" i ne iskoristiti priliku, već biti pametan i ne dolaziti u situacije za priliku. Svi smo mi od krvi i mesa i podložni "zabranjenom voću" - slatko je...
pre 15 godina
@Adam
slazem se sa tobom.
Izgleda da je (na zalost) brak kao institucija prevazidjen. Razvoda i losih brakova ima mnogo vise od bracnih parova za uzor, bar je to moje iskustvo, a mislim da ne gresim? Da li je to posledica, kako kazes, danka civilizacije, borbe za prezivljavanje, otudjenja i opste moralne krize ili od svega po malo...?
Tako je i prevara relativizovana i ne smatra se grehom, jer svi ili bar vecina varaju... ili je oduvek bilo tako, ali se bolje krilo?
pre 15 godina
@gagi
prijatelju moj nepoznati, glavu gore i shvati jedno...iako je to majka tvoje dece ta q. ne zasluzuje da te ima ni sekund vise...dozvolila je svojoj strasti da ndvlada i sada mora da plati, tacka.
pre 15 godina
Clanak SUPER... Komentari NAJSUPER... Tema NAJNAJSUPER...
pre 15 godina
@Stereotipi out - e jest ti komentar, praznina tastine, na visokom nivou.
A varanje? Vecina ljudi se odluci na poslu jer tu imaju najvise prilika. Ja sam imala vise prilika ali se odlucila da ih ne iskoristim ponajvise jer znam da me svi ti stariji, bogati sefovi gledaju prvo kao malo istocnoevropske egzotike a meni to ne treba. Onda dok se dokazem da sam ja jedan sposoban istocnoevropski mozak, naravno da mi je poslednje na pameti da se kresnem sa gospodinom Zverkom kao neka notorna glupaca. A to sto sam nesrecna (bila) u svojoj vezi je druga prica... naucila sam da je sve u zivotu tezak rad, pa tako i trajna ljubav. Evo mi radimo na tome, trudimo se da budemo srecni, da delimo kucne poslove, da ja ne budem Pepeljuga, da bar jednom nedeljno idemo zajedno da podelimo parce torte i popijemo nesto, da on nauci da me ne nervira a i ja to isto, da kvalitetnije pricamo jedno sa drugim, bez praznjenja licnih strahova i napadanja. I tek onda seks...
ljubavnika ne zelim ma kako bio lep, namirisan, pemetan i voljan dok ovaj moj hoce da pokusa da napravimo nesto bolje. Cak i da je eventualni ljubavnik shvatio kako to ovi Francuzi vole da kazu "da sam prava zena." Verujem da ovaj koji me je ozenio i ja mozemo da sagradimo zajedno tu dugotrajnu srecu, ali uz puno truda. Mislim da je zapravo mnogo veca sreca ta koju dobijes od dugotrajne veze, uprkos svim njenim usponima i padovima, nego kratkotrajne avanture sa lepim tim i tim koji vam donosi sampanjac u krevet, kupuje skup ves a mi se tu kao nesto sakrivamo i cekamo kada ce da pukne bomba. no thanks!
pre 15 godina
Licno znam dvoje ljudi koji vec dugo, dugo varaju svoje supruznike i nikako mi nije jasno da ti supruznici to ne primete. Verovatno tu nesto debelo ne stima vec odavno jer kako mozes da ne primetis da te supruznik vara ako ga zaista istinski volis. Mislim da je to nemoguce da bude neprimetno...
pre 15 godina
Srećan je, ne onaj koji ima šta želi, već onaj koji ne želi šta nema
(Latinka, 14. septembar 2010 14:59)
....
Nije istina!
Srecni i zadovoljjni sobom su samo oni ljudi koji kada nesto zele znaju kako to da izvedu, sprovedu i ostvare. Da nije tako nikada ali nikada ne bi bilo napretka u covecanstvu i jos uvek bi ziveli u kamenom dobu!!!
pre 15 godina
Ovaj tekst je poprilicno bezvezan! Vecina komentara ovde takodje nisu vrijedna citanja! Varanje je malo kompleksnija stvar .. Ljudi varaju iz razlicitih razloga! Ako ne poznajete pozadine tih prica onda se suzdrzite vrijedjanja .. Ni sami ne znate sta vam nosi dan a sta noc .. Lako se moze desiti da vas jedan obicni kreten zavede .. kao sto je bilo u mom slucaju. Ne smatram niti da sam glupa, niti da imam los i slab karakter vec sam nazalost zbog mog neiskustva pala na pricu jednog idiota! Da sam imala vise tipova nikada mi se nesto slicno ne bi desilo al nisam ... To iskustvo me je naucilo mnogo cemu .. naucilo me je da postujem i volim ljude oko sebe, naucilo me je da budem zadovoljna sa onim sto imam, naucilo me je da sto je i najvaznije volim i cijenim i postujem SEBE i da vise nikome ne dozvolim da se prema meni ponasa ruzno, da me omalozava, vrijedja i sl.. Nazalost bez ovoga ruznog iskustva u mom zivotu ne bih nekih stvari nikada postala svjesna !!!
pre 15 godina
Ulazi pijanac u tramvaj i počne da se dere:
- Svi vi sa leve strane ste kurve i lopovi, a vi sa desne budale!
Svi se okrenu i odmere ga, ali ćute. Malo posle on opet:
- Svi vi sa leve strane ste kurve i lopovi, a vi sa desne budale!
Na to se digne jedna postarija gospođa i vikne na njega:
- Molim vas ne budite prosti, ja u 40 godina braka nikad nisam prevarila muža!
- Pa što ste onda seli na levu stranu?
pre 15 godina
Tekst je totalni promasaj.Glorifikacija zena u svakom pogledu.Pa sa kim ti muskarci varaju svoje zene,nego sa tudjim zenama.Kao zena vara iz emocija.Pricam ti pricu.Zena vara iz bilo kakve koristi,trenutne ili dugorocne,kao uostalom i muskarac.Muka mi je vise od te price "zene manje varaju,i to cisto iz emotivnih razloga".Slazem se sa onim komentarom koji kaze "prevarice te kad-tad".
pre 15 godina
`...varaju nezrele i podeljene ličnosti, bili žene ili muškarci, nesrećni ljudi koji ne znaju šta žele i ne poštuju prvo sebe pa onda druge... `
Podrzavam!
@inkognito - ne pricaj kojesta... Svako je ponekad usamljen i bla,bla sve to sto si napisao. To apsolutno nije razlog za bilo sta. To ti se zovu `IZGOVORI`. Zenska/muska kurva resila da to uradi zbog ovog prvog pod navodnicima, pa ili ne prizna, ili prizna i briga je, ili prizna pa zbog toga pod navodnicima trazi za sebe opravdanje. `Jaoj zapustila me moja voljena osoba, jadan/jadna ja...! Smrc, smrc, prc, prc...`
Ma daj...
pre 15 godina
@Aca, 10. septembar 2010 14:41
odlican komentar. mnoge zene zaista nisu dozivele ni obican orgazam, a kamoli onaj dublji visestruki.
zenama je seks podjednako vazan. a kada nema seksa dovolje su im i emocije (bez seksa). zvuci paradoksalno ali je tako.
seks je blagotvoran i dobar za zdravlje. relaksira i podize nivo energije.
i samo jedan razlog - sta drugo da radi zena ciji je muz beznadezno impotentan, nego da nadje ljubavnika sa strane.
pre 15 godina
@abc
Auuu covece nemoj nikad dozvoliti da te prevari sa jednim 100 puta je onda se moze jos i zaljubit. Ipak je bolje da te prevari sa nih 100 jer onda nece bit emotivnog vezivanja...
pre 15 godina
Kakvi glupi komentari?
Bio sam deset godina u vezi, a djevojka me je varala citave tri godine, jos trazila da je razumijem, kad sam saznao?!
To je takav cinizam, fuj gadi mi se kad pomislim na nju!
Sta je problem doci, pogledati u oci i reci:
Znas sta? Ja mislim da ce mi tamo biti ljepse, ja bih da idem!
Ja bih joj pruzio ruku i rekao hvala ti.
I jos nesto?
Najgore su mi one sto glume svetice, a ovamo samo sto se ne .ebu ispod pazuha!
pre 15 godina
Dok god volimo izabranicu srca naseg NEMA varanja. Kada vise nema ljubavi onda dolazi do raznih shema, akcija i manipulacija da bi bar zadovoljili svoju mushkost. Zene bi se iznenadile kada bi samo znale koliko su muskarci emocionalni i koliko mogu da se zaljube u zenu koja budi njihovu mushkost, koja im pruza zadovoljstva i kojoj je uvek lepo sa njima.
Samo tesko je sve to sumirati i tesko je to sve priznati kako sebi tako i drugima.
Mushkarci oupste nisu tako jaki i otporni na zaljubljivanje u ljubavnice kako se prezentiraju samo znaju da se bolje pretvaraju...
pre 15 godina
Muska percepcija zena nije bas na zavidnom nivou i neverovatno je koliko stvaralacke muske energije je potroseno na rasvetljavanje zenskog ponasanja i njegovih efekata....izgleda da se istina o zenama jedva provlaci kroz mozak muskarca, jer je on tako evolutivno programiran da slabije percipira. Upravo zbog toga zenske prevare uglavnom se desavaju i ostaju u tajnosti zauvek.
pre 15 godina
Ovi navedeni "znakovi" da žena vara ili namerava da vara nemaju veze s' mozgom. To samo pokazuje da je žena nečim nezadovoljna vezi. Ne mora da znači da se obavezno radi o krupnim stvarima. Žene su emocionalno osetljivije i dovoljno je samo malo pažnje i ljubavi i nema bojazni da će žena varati. Za muškarca važi slično. Zadovoljan, voljen i muškarac koji voli nema potrebu da vara.
Generalno, bilo koja vrsta prevare je stvar poštenja i ljudskosti. Ako ti sa nekim nije dobro u vezi, rastavi se pa traži nešto što ti odgovara. Varanje uvek vuče dublje, nikad se ne završava na jednom putu, a to ne vodi sreći.
pre 15 godina
Znate sta, ako je kresne bolje nego ja, i ako joj pruzi njeznije momente nego sto to ja mogu, pa neka dodje onda i mene da kresne slobodno.
pre 15 godina
A sto da ne varaju? Zene nisu specijalna pod-vrsta sa posebnim ponasanjem one su ljudi kao i muskarci.
Kao i muskarci, zene otupe kad im je dosadno, ubija ih u pojam rutina, sledjuje ih povremena partnerova bezosecajnost i bahatost.
Takodje, uprkos onom sto pokusava da se dokaze u poslednje vreme u medijima da zenama nije bitan muski izgled- bitan im je i osetljive su na musku lepotu i sarm. Ponekad bi da se malo provesele, da ispitaju teren ili zamisle kako bi bilo kad bi bilo. Ili jednostavno im prija paznja koja im se pokanja jer svima treba da ih neko voli.A ponekad idu i malo dalje od toga. Nikakva misterija.
pre 15 godina
@varanje je zenska teritorija Blago nama kad imamo ovakve 'antropologe' koji mogu sve to strucno da nam objasne...a sta bi se iz datog komentara moglo izanalizirati o piscu, to ipak ne bi trebalo javno...Od sebe ne mozemo da pobegnemo!
pre 15 godina
Prevare tj. izdaje nikad i nikome nisu donele nista dobro. Slabici koji ne znaju da zavrse ono sto treba da se zavrsi pa tek onda da ulaze u nesto novo ostaju uvek slabici i uglavnom se uvek bave prevarama i manipulacijam svih ukljucenih u njihovu igru.
Nekad je najteze biti covek i priznati...
pre 15 godina
"Ljudi koji varaju osecaju se zapostavljeno od strane partnera"
Ma ajde nemoj mi reci da je to izgovor koji ce neki dovoljno intelegentan partner da proguta?
To je zvaka za ludaka ali slabasni se hvataju za najtanju slamku da ne potonu o ponor istine tj realnosti situacije...
pre 15 godina
Onaj ko je toliko hrabar da krese zenu svog prijatelja treba da bude hrabar da to i prizna. Ako je voli onda cu da razumem ali ako to radi sa nekim drugim motivima onda mu necu nikad oprostit.
-----
pre 15 godina
Zasto zene prastaju prevaru??? To je fenomen koji kao musko nikad necu razumeti//
Koje su to tupavke koje misle da jedan muski adikt koji prevari vise od 50 puta nece opet????
Mislim da je to mnogo bolja tema nego zasto zene varaju.
pre 15 godina
Monogamista sam do kraja i ne bih mogla sebe da zamislim da ostanem sa muskarcem kog prevarim. Isto tako ne bih oprostila prevaru, mozda samo u slucaju da mi sam partner prizna, ali ni za to nisam sigurna. Ne verujem da cu u zivotu naci to sto trazim jer imam osecaj da zivim u nekom svetu polu-ljudi i ne verujem nikome. Radije bih pristala na neku neobaveznu vezu u kojoj znam na cemu sam nego da budem dobra zenica koja se pravi corava i glupa.
pre 15 godina
Praksa i teorija su dve razlicite stvari. Sad ne znam da li je bolje da me prevari 100 puta sa jednim ili jedanput sa njih 100 :))
pre 15 godina
Dakle, ovaj tekst je unazadio čovečanstvo bar pola veka. Prvo se u tekstu navodi (a ko je autor teksta možemo samo da gledamo u bob pa da saznamo) da muškarci mogu da razdvoje seks od emocija (!), a zatim se kaže da postoje dupli standardi što se tiče prevare. A ko je kriv za duple standarde? Pa autor/ka ovog teksta, ko god to bio/la. Prvi deo teksta je jedan veliki dupli standard. Zatim se kasnije u tekstu (a i između te dve tvrdnje ima velikih nebuloza, ali avaj, ne bih da trošim svoje vreme na nabrajanje) navodi da češće varaju žene koje imaju karijeru i ekonomski su situarane. Šta je predlog ovog teksta, da ne kažem slučajno autora/ke. Vratiti žene u kuhinje da, ne daj bože, ne bi prevarile svog dragog. Inače, ovaj tekst, kao i ostale tvrdnje ove vrste, da se neverstvo i uzroci neverstva mogu izmeriti ili nabrojati tako da su primenjivi u svakom pojedinačnom slučaju prevare, su nebulozne i štetne.
pre 15 godina
Sa ženom sam u vezi više od dvadeset godina, a poslednjih deset smo u skladnom braku. Imamo i decu. Prevario sam je par puta dok smo još bili klinci, ali kada sam shvatio da je ona žena mog života prekinuo sam. Danas živimo u skladnom braku punom razumevanja, radosti, ljubavi, pa i dobrog seksa. Nije da mi ponekada ne pada na pamet neka mlađa i lepša, a bilo je prilika kao i mogućnosti koje nisam želeo da iskoristim zato jer ono što želim imam pored sebe. Nedovoljno razumevanja, ljubavi i poštovanja tera ljude da traže neki drugi "ventil" što može biti i prevara. Samo što ta instant zadovoljstva ne rešavaju probleme koji postoje. Posmatramo ovaj egocentrični svet i čudimo se da ljudi teško nalaze sreću u sebi i svojim bližnjima jer je traže na nekim mestima gde ona ne obitava.
pre 15 godina
Iz svega ovog se zaključuje da je zena koja vara žrtveno jagnje lažnog, spoljašnjeg, dogmatskom morala koji ljude sateruje u kut i ugnjetava ih oduzimajući im razum. "Uvek iskrena" je iznad licemernog društva po poštenju i iskrenosti. Uraditi nesto iz ljubavi i biti dosledno iskren o svojoj odluci i ne stideti se te odluke u javnosti iziskuje jako mnogo od jedne zene. Ona zbog ljubavi stavlja na kocku svoju reputaciju i ugled u "drustvu".
Ne postoje apsolutno čisti ljudi, pa samim tim ni zena koja vara iz ljubavi nije uvek cista. Dakle, neka društvno ne sudi o njoj jer je i samo grešno. Na bogu je da nagradi pravedne, a kazni grešne.
"Nije naše da sudimo".
"Nema životnih pravila na koja se čovek ne bi mogao navici ili izbeći, videvši da sva njegova okolina živi isto tako." Moral je promenjljiva kategorija, a diktira ga preovladavajuća svest o tome šta je dobro, a šta zlo.
pre 15 godina
Kakav debilan naslov
"...sve dok ne bude suviše kasno!"
pa kad pocne da vara vec je kasno.
pre 15 godina
kakva horoskopska nagadjanja.
katastrofa.
pre 15 godina
@Latinka
Slazem se sa tobom u potpunosti i verujem duboko u to da su Srecni su samo oni koji znaju da sacuvaju ono sto imaju. Medjutim oni koji su izgubili veru u nesto i nekoga vise nikad nece biti srecni sa njima.
Salute
pre 15 godina
Interesantna tema.
Dosta stvari u ovom tekstu je tacno, jer bio sam na obe strane, tako da prepoznajem ponesto od napisanog.
Previse komentara je stereotipno... Neki samo puste zelje ili razocarenja ;)
Istina je jedna po meni. Mozes biti iskren ili prema sebi ili prema drugima. Svako ko ima ono sto iskreno zeli, nikada nece posegnuti za necim drugim. Svako kome nesto nedostaje ili otkrije nesto novo sto ga neobuzdano privlaci tesko ce odoleti. Kada se tako nesto desi, sasvim je ocekivano odustajanje od priznatih vrednosti i partnera koji ne te ne ispunjava dovoljno.
Da zene su strpljivije od nas, zato im treba vise vremena da se odvaze, da podju za necim drugim kada se suoce sa razocarenjem.. Da zene najcesce traze tu ljubav, i nekad su previse naivne u potrazi za njom. Narocito ako pravu ljubav do tada nisu osetile. I ne nije istina da nece napraviti prvi korak.
Vestina je prepoznati razliku izmedju flerta i potrebe.
Pozdrav :)
pre 15 godina
Neverovatno koliko je komentatora/ki sklono pametovanju, moralisanju i soljenju pameti - a i vređanju. Lako je kada niste nikada do sada bili u situaciji koje neki opisuju ...
Kada sam prestala da volim, ja sam se razvela. To je razlog koji je teže objasniti partneru nego priznati da ste prevarili. Reći mu u lice: ne volim te više, ne želim sa tobom da ostarim me je koštalo ogromne borbe za opstanak u svakom pogledu.
A kako sam ustanovila da ga više ne volim? Tako što sam počela da gledam druge muškarce i da se za njih interesujem, ali sam znala da pre nego li nešto započnem moram da okončam brak. Ne zato što sam moralno visokih vrednosti, već što ne umem da varam, nemam za to kapaciteta. Laganje, pretvaranje, izmišljanje mi deluje jako naporno i znam jednu koja se vrlo dobro snalazi na tom terenu i svaka joj čast za smirenost i pribranost - to je ne definiše kao osobu i ne govori ni malo o njenoj ljudskosti - divan je roditelj i prijatelj. Voli da šara i radi to iz čistog zadovoljstva kad joj se pruži prilika. Njen život i njena stvar.
Mislim da ono što većinu njih, m ili ž, motiviše da prevare je jedina izvesnost koje smo svi svesni, a to je svesnost o sopstvenoj konačnosti. Umrećemo svi jednog dana, to nam podsvest šapuće i kada se pruži prilika za prevaru onda to podsvest naprosto vrišti - sad ili nikad usreći sebe!
Prava ljubav, ono kad vam je zaista do nekoga stalo kada volite svim svojim bićem je jedino stanje svesti u kome vam ne pada na pamet ni da pogledate nekog drugog, a kamoli da nešto više uradite.
Na žalost i prava velika ljubav zna da isčezne ... nekad je moguće osvežiti i oživeti je, a nekad je dovoljna sitnica da i ono malo što je od nje ostalo potpuno sahranite.
pre 15 godina
@Adam
Nedavno sam od drugarice cuo najbolju izjavu " zar ti nemas nista vrednije da ponudis od vernosti".
I je li ti otkrila tajnu šta bi to moglo biti?
Šta je to veće od žrtve za voljenu osobu?
Da li bi držala nevernog psa pored sebe čitav život i strepela kada će je ugristi?
pre 15 godina
Kada muz prevari balkanska pacenica ga krije ispod suknje i brani njegovu cast jer zna da ne moze imati lagodan zivot bez njega:-)
pre 15 godina
Komplimenti svima za komentare, možda 10% ne. Ovakve teme zaslužuju više pažnje u medijima, ali ne da ih vode isfrustrirane kalašture, kako voditeljke sa Pinka, tako i gošće.
Varao sam i bio prevaren i šta??? Šta je ostalo na kraju.Loša navika, razvodi, uplakana deca...
U jednom od komentara je lepo napisano-Rekla mi je da sam je podigao na viši nivo seksa.
U pravu je. Onaj nivo seksa koji muškarac(Balkanac) je jako nizak, a žena ih ima pet, deset ili dvadeset.
Istu energiju koju ulažete u varanje, laganje,šarmiranje druge žene uložite u sopstvenu ženu.
pre 15 godina
Zato sto i one vole da se sexaju.
pre 15 godina
Danasnji tempo zivota izuskuje neprestanu borbu za onim sta zelis. Svi mi zelimo ljubav. Sedeti i umisljati da je ono sto imamo sreca koju zaista zelimo je svaciji san. I ja sam sedela i tako mislila sve dok se nije pojavio ON koji mi je otvorio vrata i uveo u novu dimenziju zivota za koju verovatno nikada ne bih ni znala da postoji. Ljubav nema granice davanja i uzimanja i u ljubavi nema koristi ni sa jedne strane. To je samo predivan osecaj u kojem svi zelimo da uzivamo...
Ljubav je ljubav i kada ti se desi (bila udata ili bio ozenjen) ne mozes nista da uradis da je sprecis.
pre 15 godina
Citajuci ovaj tekst, moja logika je proradila ovako: "Hej, muskarci!!! Razlozi zbog kojih vi varate su tako plitki, smesni, povrsni i krajnje nagonski...i u tome ste ispod nas. Mi varamo iz ljubavi!!!" Gspode Boze, pa jesmo li krenuli i u tome dase nadmecemo....??? Jesu li ovo zene pocele da traze ravnopravnost u varanju...
Okrenuti smo na pogresnu strano...pametnije bi bilo pricati o razlozima zbog kojih je potrebno biti potpun pored jede osobe u emotivnoj vezi i kako i koliko truda je potrebno u to uloziti. Verujem da bismo bili zadovoljniji.
pre 15 godina
"Ona zbog ljubavi stavlja na kocku svoju reputaciju i ugled u "drustvu". "
To samo radi zena koja istinski voli!!!
pre 15 godina
Koliko gluposti.
Zenska prevara je 'razumljivija' od muske? Po cemu?
I sta, to je sad kao 'in' i 'kul'?
Varanje zbog ljubavi je opet varanje, sto ukazuje na slabost karaktera tj. nemogucnost da se otvoreno suoci sa problemima. Takodje predstavlja i nepostovanje trenutnog partnera i nepaznju.
Jednostavno nema tog izgovora koji mozete iskoristiti, a da ne ispadnete g***o i to ono mekano.
Sto se mene tice, oni koji varaju su zigosani istim zigom, kojeg god pola da su. Ako nisu, trebalo bi.
pre 15 godina
Uzasno me nervira generalizacija i podela razloga zasto zene varaju a zasto muskarci varaju. Normalno i otvoreno gledajucu na zivot varaju samo oni koji su silom prilika sa onima koje vise ne vole. Jednonocne afere imaju oni koji su nezadovoljni i koji isto tako ne vole samo sto jos nisu spremni da tu cinjenicu priznanju.
Podjite od sebe i zapitajte se malo Koji normalan covek ce da vara ono i onoga koga voli. Interesantno< ne?
pre 15 godina
ja sam 13 godina u braku imamo troje dece kada sam otišao u inostranstvo da radim a bio sam samo 45 dana moja voljena je našla drugoga ali tvrdi da tu nije bilo ničega samo jedan poljubac bilo je tu još nekih likova i njenih gluposti non stop je lagala i sada laže iako ja sve znam čak sam razgovarao sa tipom sa kojim je bila dok sam bio odsutan tako nam se život pretvorio u pakao i posle 3 meseca ja nemogu da izbacim neke stvari iz glave a ona kaže kako sam ja kriv za sve iako sam je zadovoljio svime što je poželela varao je nikad nisam a što je najgore ja je volim
pre 15 godina
Varam jer ne volim, kada sam voleo nisam varao niti pomisljao.. Voleo sam samo jednu, ali nesrecno.
103 Komentari
Sortiraj po: