Petak, 10.03.2023.

15:48

Počinju iskopavanja u parku pored Skupštine: Šta arheolozi veruju da će naći ispod zemlje?

Izvor: Sve o arheologiji

Poèinju iskopavanja u parku pored Skupštine: Šta arheolozi veruju da æe naæi ispod zemlje? IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

45 Komentari

Sortiraj po:

arheolog

pre 3 godine

@cicibannn

U Nemackoj i Britaniji sigurno nece, barem ne na javnim aukcijama, jer su zakoni o poreklu artefakta veoma strogi i moze da se desi bez problema da i kupac i prodavac zarade debelu kaznu, a u nekim slucajevima i robiju. Upravo to se desilo sa par tipova koji su svercovali starine iz Sirije i Afganistana. Svajcarska je po tom pitanju daleko, daleko najveci problem u Evropi, jer njima stvarno pare ne smrde. Sta se sve nadje po njihovim antikvarijatima bez ikakve uverljive dokumentacije je tema za ozbiljno istrazivanje. Najveci problem u Srbiji su divlji "arheolozi" koji skenerima nalaze i vade anticke kovanice i umetnine. Pre desetak godina je na Ebayu bila na aukciji puna kesa imperijalnih i provincijalnih rimskih kovanica iz Sirmiuma, delom jos pokrivenih blatom. Pisao sam i policiji i novinarima, niko nije ni trepnuo.

Nino Belov

pre 3 godine

A dozvoljeno je kopati samo do Rimskih nalaza?

Sve ispod se ili pripisuje Rimljanima ili se zatrpava i uništava.

Koga zanima istorija nebitnih naroda poput Rimljana, Grka, Turaka i sl. kojih ne bi bilo da nije bilo Srba i koji su osnovani i nastali na našoj kulturi, izumima, pronalascima, kalendaru, pismu, kulturi, nauci, zanatstvu i sl?

To je agenda pro Nemačkih i Britanskih plaćenika sa Filozofskog fakulteta koji su korumpirani i plaćeni da prikrivaju najstariju tj. prvu civilizaciju na svetu, narod i prestonicu na svetu.

Nema veze. Mi pravi Srbi koji znamo istinu, a ima nas sve više ćemo sami otkopati i pronaći ono što će dokazati kontinuitet Srba na ovim prostorima još od Lepenskog vira a onda ćete svi vi prodane duše dobiti otkaze i biti procesuirani krivično za falsifikovanje istorije Srba i prikrivanje velike istorije sveta i Evrope koju su Srbi stvorili.

Dosta nam je izdajica u sopstvenim redovima.

Otkrićemo kompletnu istinu vezanu za istorju Srba i nastanka civilizacije uprkos svim izdajicama i prodanim dušama u Srbiji.

Regode

pre 3 godine

Šta vredi kad su arheolozi sahranili Đorđa Jankovića pre vremena. Sada nalazi sigurno neće ići u prilog Srpskoj istoriji. Ako nešto i nađu, kazaće da su to Rimljani doneli iz osvajački pohoda.

Low Key Lyesmith

pre 3 godine

@Veruj u ljubav, 10. mart 2023 20:20
"memorije prostora"!?
FFS, kako neko može verovati u te New Age budalaštine? Uključujući i to "veruj u ljubav"? Stvarno treba brinuti za budućnost Čovečanstva...

@Samo jako i snazno, 10. mart 2023 23:00
Turskim naseljima!? Zaista?
Iskreno, koga briga za arheološke ostatke iz vremena turske okupacije ovih prostora. Iste bi - sem onih koji su dokaz zlodela koje su Turci činili - trebalo uništiti. Posmatrano u tom kontekstu, onaj culturcide koji se trenutno dešava na području Beogradske tvrđave - u režiji izvesnih sumnjivih skorojevića prezimena Đoković - možda i nije loša stvar. But, I digress. Treba konzervirati arheološke ostatke, pa, ostale iza Kelta, Rimljana - i drevnih, i Romeja (pogrešno zvanih Vizantincima) - a što se turskih tiče - uključujući tu i turske nekropole - koga zaista briga.

@Beogradjanin sa velikim B, 10. mart 2023 19:41
"Batali Dzamija, unistena posle Karadjordja..."
Quid pro quo.
Neki bi to nazvali i vipakom.

Ako su potencijalni nalazi iz keltskog, rimskog, ili perioda Srednjeg veka pre turskih osvajanja - ili stariji - treba ih zaštiti. Ako su nalazi turski, a nisu dokaz turskih zločina i zlodela, pa, možda ta garaža i nije tako loša ideja.

*Nadam se da će komentar biti objavljen, u celosti.

Samo jako i snazno

pre 3 godine

Ostatke Batal dzamije. Inace nekad najveca dzamija na Balkanu. Svasta bi se naslo kada bi se kopalo po turskim naseljima Kalemegdan, Dorcol, Terazije, Vracar, Cukur cesma...

Uh

pre 3 godine

I sta ce biti nakon istrazivanja? Izlomice se i nepovratno unistiti istorija kao i do sada sto su uradili na ostalim lokacijama?
Ostali zgrcu pare od turizma na ostacima gradova, samo nasi debili ruse sve. Silokanjarska politika, povrsno i jeftino, talibanski.

Error

pre 3 godine

Kao u horor filmu. Živim na indijanskom groblju i prate me nesreće i bauci. Rešenje za naše probleme je da izmestimo skupštinu.
Napravimo park u centru da malo razbijemo monotoniju betona.Ukineš ulicu i dva parka se spajaju.
Pokojnici i preci srećni a građani dobijaju muzej u parku. A da, i skidamo kletvu :-)

Veruj u ljubav

pre 3 godine

Koliko je to sve sablasno.
Mozda stvarno tu zgradu treba ostaviti kao spomenik kulture ,a skupstinu prebaciti u SIV.
Pre par godina sam bas gledala emisuju na tu temu memorije prostora koji nas okruzuje prikazano kroz vremenska razdoblja...prosto neka energija ostane vezana za prostor i ciklicno se ponavlja.

mile

pre 3 godine

Ako trazite Drazin grob, Krcun ga je zakopao ispod Marakane.
(Rounder, 10. mart 2023 19:11)

Po toj analogiji Tudjman je ispod jna zakopao par desetina hiljada ubijenih srba

Beogradjanin sa velikim B

pre 3 godine

Batali Dzamija, unistena posle Karadjordja i tursko groblje sa svih strana prema Tasmajdanu. Nekoliko tunela koji idu prema dvoru i Tasmajdanu, nije Rimska nekropola nego redovi rimskih sarkofaga i grobnica koje prate put koji je tuda prolazio.

cicibannn

pre 3 godine

Bice tu svega a naj veci deo toga ce zavrsiti na aukcijama u Nemackoj i Velikoj Britaniji dok ce kod nas u muzeju stajati lepe kopije svega .Kad bi policija usla i proverila sta od svega upisano se nalazi u podrumima nasih muzeja shvatili bi da vise od 80% vrednog nije tamo vec po privatnim kolekcijama bogatih ljudi zapadnog sveta.

cicibannn

pre 3 godine

Bice tu svega a naj veci deo toga ce zavrsiti na aukcijama u Nemackoj i Velikoj Britaniji dok ce kod nas u muzeju stajati lepe kopije svega .Kad bi policija usla i proverila sta od svega upisano se nalazi u podrumima nasih muzeja shvatili bi da vise od 80% vrednog nije tamo vec po privatnim kolekcijama bogatih ljudi zapadnog sveta.

Uh

pre 3 godine

I sta ce biti nakon istrazivanja? Izlomice se i nepovratno unistiti istorija kao i do sada sto su uradili na ostalim lokacijama?
Ostali zgrcu pare od turizma na ostacima gradova, samo nasi debili ruse sve. Silokanjarska politika, povrsno i jeftino, talibanski.

Error

pre 3 godine

Kao u horor filmu. Živim na indijanskom groblju i prate me nesreće i bauci. Rešenje za naše probleme je da izmestimo skupštinu.
Napravimo park u centru da malo razbijemo monotoniju betona.Ukineš ulicu i dva parka se spajaju.
Pokojnici i preci srećni a građani dobijaju muzej u parku. A da, i skidamo kletvu :-)

Samo jako i snazno

pre 3 godine

Ostatke Batal dzamije. Inace nekad najveca dzamija na Balkanu. Svasta bi se naslo kada bi se kopalo po turskim naseljima Kalemegdan, Dorcol, Terazije, Vracar, Cukur cesma...

Beogradjanin sa velikim B

pre 3 godine

Batali Dzamija, unistena posle Karadjordja i tursko groblje sa svih strana prema Tasmajdanu. Nekoliko tunela koji idu prema dvoru i Tasmajdanu, nije Rimska nekropola nego redovi rimskih sarkofaga i grobnica koje prate put koji je tuda prolazio.

Veruj u ljubav

pre 3 godine

Koliko je to sve sablasno.
Mozda stvarno tu zgradu treba ostaviti kao spomenik kulture ,a skupstinu prebaciti u SIV.
Pre par godina sam bas gledala emisuju na tu temu memorije prostora koji nas okruzuje prikazano kroz vremenska razdoblja...prosto neka energija ostane vezana za prostor i ciklicno se ponavlja.

mile

pre 3 godine

Ako trazite Drazin grob, Krcun ga je zakopao ispod Marakane.
(Rounder, 10. mart 2023 19:11)

Po toj analogiji Tudjman je ispod jna zakopao par desetina hiljada ubijenih srba

Nino Belov

pre 3 godine

A dozvoljeno je kopati samo do Rimskih nalaza?

Sve ispod se ili pripisuje Rimljanima ili se zatrpava i uništava.

Koga zanima istorija nebitnih naroda poput Rimljana, Grka, Turaka i sl. kojih ne bi bilo da nije bilo Srba i koji su osnovani i nastali na našoj kulturi, izumima, pronalascima, kalendaru, pismu, kulturi, nauci, zanatstvu i sl?

To je agenda pro Nemačkih i Britanskih plaćenika sa Filozofskog fakulteta koji su korumpirani i plaćeni da prikrivaju najstariju tj. prvu civilizaciju na svetu, narod i prestonicu na svetu.

Nema veze. Mi pravi Srbi koji znamo istinu, a ima nas sve više ćemo sami otkopati i pronaći ono što će dokazati kontinuitet Srba na ovim prostorima još od Lepenskog vira a onda ćete svi vi prodane duše dobiti otkaze i biti procesuirani krivično za falsifikovanje istorije Srba i prikrivanje velike istorije sveta i Evrope koju su Srbi stvorili.

Dosta nam je izdajica u sopstvenim redovima.

Otkrićemo kompletnu istinu vezanu za istorju Srba i nastanka civilizacije uprkos svim izdajicama i prodanim dušama u Srbiji.

arheolog

pre 3 godine

@cicibannn

U Nemackoj i Britaniji sigurno nece, barem ne na javnim aukcijama, jer su zakoni o poreklu artefakta veoma strogi i moze da se desi bez problema da i kupac i prodavac zarade debelu kaznu, a u nekim slucajevima i robiju. Upravo to se desilo sa par tipova koji su svercovali starine iz Sirije i Afganistana. Svajcarska je po tom pitanju daleko, daleko najveci problem u Evropi, jer njima stvarno pare ne smrde. Sta se sve nadje po njihovim antikvarijatima bez ikakve uverljive dokumentacije je tema za ozbiljno istrazivanje. Najveci problem u Srbiji su divlji "arheolozi" koji skenerima nalaze i vade anticke kovanice i umetnine. Pre desetak godina je na Ebayu bila na aukciji puna kesa imperijalnih i provincijalnih rimskih kovanica iz Sirmiuma, delom jos pokrivenih blatom. Pisao sam i policiji i novinarima, niko nije ni trepnuo.

Low Key Lyesmith

pre 3 godine

@Veruj u ljubav, 10. mart 2023 20:20
"memorije prostora"!?
FFS, kako neko može verovati u te New Age budalaštine? Uključujući i to "veruj u ljubav"? Stvarno treba brinuti za budućnost Čovečanstva...

@Samo jako i snazno, 10. mart 2023 23:00
Turskim naseljima!? Zaista?
Iskreno, koga briga za arheološke ostatke iz vremena turske okupacije ovih prostora. Iste bi - sem onih koji su dokaz zlodela koje su Turci činili - trebalo uništiti. Posmatrano u tom kontekstu, onaj culturcide koji se trenutno dešava na području Beogradske tvrđave - u režiji izvesnih sumnjivih skorojevića prezimena Đoković - možda i nije loša stvar. But, I digress. Treba konzervirati arheološke ostatke, pa, ostale iza Kelta, Rimljana - i drevnih, i Romeja (pogrešno zvanih Vizantincima) - a što se turskih tiče - uključujući tu i turske nekropole - koga zaista briga.

@Beogradjanin sa velikim B, 10. mart 2023 19:41
"Batali Dzamija, unistena posle Karadjordja..."
Quid pro quo.
Neki bi to nazvali i vipakom.

Ako su potencijalni nalazi iz keltskog, rimskog, ili perioda Srednjeg veka pre turskih osvajanja - ili stariji - treba ih zaštiti. Ako su nalazi turski, a nisu dokaz turskih zločina i zlodela, pa, možda ta garaža i nije tako loša ideja.

*Nadam se da će komentar biti objavljen, u celosti.

Regode

pre 3 godine

Šta vredi kad su arheolozi sahranili Đorđa Jankovića pre vremena. Sada nalazi sigurno neće ići u prilog Srpskoj istoriji. Ako nešto i nađu, kazaće da su to Rimljani doneli iz osvajački pohoda.

mile

pre 3 godine

Ako trazite Drazin grob, Krcun ga je zakopao ispod Marakane.
(Rounder, 10. mart 2023 19:11)

Po toj analogiji Tudjman je ispod jna zakopao par desetina hiljada ubijenih srba

Veruj u ljubav

pre 3 godine

Koliko je to sve sablasno.
Mozda stvarno tu zgradu treba ostaviti kao spomenik kulture ,a skupstinu prebaciti u SIV.
Pre par godina sam bas gledala emisuju na tu temu memorije prostora koji nas okruzuje prikazano kroz vremenska razdoblja...prosto neka energija ostane vezana za prostor i ciklicno se ponavlja.

cicibannn

pre 3 godine

Bice tu svega a naj veci deo toga ce zavrsiti na aukcijama u Nemackoj i Velikoj Britaniji dok ce kod nas u muzeju stajati lepe kopije svega .Kad bi policija usla i proverila sta od svega upisano se nalazi u podrumima nasih muzeja shvatili bi da vise od 80% vrednog nije tamo vec po privatnim kolekcijama bogatih ljudi zapadnog sveta.

Samo jako i snazno

pre 3 godine

Ostatke Batal dzamije. Inace nekad najveca dzamija na Balkanu. Svasta bi se naslo kada bi se kopalo po turskim naseljima Kalemegdan, Dorcol, Terazije, Vracar, Cukur cesma...

Error

pre 3 godine

Kao u horor filmu. Živim na indijanskom groblju i prate me nesreće i bauci. Rešenje za naše probleme je da izmestimo skupštinu.
Napravimo park u centru da malo razbijemo monotoniju betona.Ukineš ulicu i dva parka se spajaju.
Pokojnici i preci srećni a građani dobijaju muzej u parku. A da, i skidamo kletvu :-)

Uh

pre 3 godine

I sta ce biti nakon istrazivanja? Izlomice se i nepovratno unistiti istorija kao i do sada sto su uradili na ostalim lokacijama?
Ostali zgrcu pare od turizma na ostacima gradova, samo nasi debili ruse sve. Silokanjarska politika, povrsno i jeftino, talibanski.

Beogradjanin sa velikim B

pre 3 godine

Batali Dzamija, unistena posle Karadjordja i tursko groblje sa svih strana prema Tasmajdanu. Nekoliko tunela koji idu prema dvoru i Tasmajdanu, nije Rimska nekropola nego redovi rimskih sarkofaga i grobnica koje prate put koji je tuda prolazio.

Low Key Lyesmith

pre 3 godine

@Veruj u ljubav, 10. mart 2023 20:20
"memorije prostora"!?
FFS, kako neko može verovati u te New Age budalaštine? Uključujući i to "veruj u ljubav"? Stvarno treba brinuti za budućnost Čovečanstva...

@Samo jako i snazno, 10. mart 2023 23:00
Turskim naseljima!? Zaista?
Iskreno, koga briga za arheološke ostatke iz vremena turske okupacije ovih prostora. Iste bi - sem onih koji su dokaz zlodela koje su Turci činili - trebalo uništiti. Posmatrano u tom kontekstu, onaj culturcide koji se trenutno dešava na području Beogradske tvrđave - u režiji izvesnih sumnjivih skorojevića prezimena Đoković - možda i nije loša stvar. But, I digress. Treba konzervirati arheološke ostatke, pa, ostale iza Kelta, Rimljana - i drevnih, i Romeja (pogrešno zvanih Vizantincima) - a što se turskih tiče - uključujući tu i turske nekropole - koga zaista briga.

@Beogradjanin sa velikim B, 10. mart 2023 19:41
"Batali Dzamija, unistena posle Karadjordja..."
Quid pro quo.
Neki bi to nazvali i vipakom.

Ako su potencijalni nalazi iz keltskog, rimskog, ili perioda Srednjeg veka pre turskih osvajanja - ili stariji - treba ih zaštiti. Ako su nalazi turski, a nisu dokaz turskih zločina i zlodela, pa, možda ta garaža i nije tako loša ideja.

*Nadam se da će komentar biti objavljen, u celosti.

Nino Belov

pre 3 godine

A dozvoljeno je kopati samo do Rimskih nalaza?

Sve ispod se ili pripisuje Rimljanima ili se zatrpava i uništava.

Koga zanima istorija nebitnih naroda poput Rimljana, Grka, Turaka i sl. kojih ne bi bilo da nije bilo Srba i koji su osnovani i nastali na našoj kulturi, izumima, pronalascima, kalendaru, pismu, kulturi, nauci, zanatstvu i sl?

To je agenda pro Nemačkih i Britanskih plaćenika sa Filozofskog fakulteta koji su korumpirani i plaćeni da prikrivaju najstariju tj. prvu civilizaciju na svetu, narod i prestonicu na svetu.

Nema veze. Mi pravi Srbi koji znamo istinu, a ima nas sve više ćemo sami otkopati i pronaći ono što će dokazati kontinuitet Srba na ovim prostorima još od Lepenskog vira a onda ćete svi vi prodane duše dobiti otkaze i biti procesuirani krivično za falsifikovanje istorije Srba i prikrivanje velike istorije sveta i Evrope koju su Srbi stvorili.

Dosta nam je izdajica u sopstvenim redovima.

Otkrićemo kompletnu istinu vezanu za istorju Srba i nastanka civilizacije uprkos svim izdajicama i prodanim dušama u Srbiji.

arheolog

pre 3 godine

@cicibannn

U Nemackoj i Britaniji sigurno nece, barem ne na javnim aukcijama, jer su zakoni o poreklu artefakta veoma strogi i moze da se desi bez problema da i kupac i prodavac zarade debelu kaznu, a u nekim slucajevima i robiju. Upravo to se desilo sa par tipova koji su svercovali starine iz Sirije i Afganistana. Svajcarska je po tom pitanju daleko, daleko najveci problem u Evropi, jer njima stvarno pare ne smrde. Sta se sve nadje po njihovim antikvarijatima bez ikakve uverljive dokumentacije je tema za ozbiljno istrazivanje. Najveci problem u Srbiji su divlji "arheolozi" koji skenerima nalaze i vade anticke kovanice i umetnine. Pre desetak godina je na Ebayu bila na aukciji puna kesa imperijalnih i provincijalnih rimskih kovanica iz Sirmiuma, delom jos pokrivenih blatom. Pisao sam i policiji i novinarima, niko nije ni trepnuo.

Regode

pre 3 godine

Šta vredi kad su arheolozi sahranili Đorđa Jankovića pre vremena. Sada nalazi sigurno neće ići u prilog Srpskoj istoriji. Ako nešto i nađu, kazaće da su to Rimljani doneli iz osvajački pohoda.