Nenad
pre 5 godina
Primio sam Sinofarm vakcinu uradio test 30 dana posle revakcinacije na antitela imao sam antitela,posle samo mesec dana proveravam antitela i na moju žalost nije ih bilo.Ko je ovde kriv?
Utorak, 16.03.2021.
20:57
IMAGE SOURCE
pre 5 godina
Primio sam Sinofarm vakcinu uradio test 30 dana posle revakcinacije na antitela imao sam antitela,posle samo mesec dana proveravam antitela i na moju žalost nije ih bilo.Ko je ovde kriv?
pre 5 godina
Posle 2 meseca revakcinacije Sinifarm vakcine test IGA, IGM, IGG antitela su bila 10.500
pre 5 godina
PCR je bio pozitivan zbog vakcinacije!
(zoran, 16. mart 2021 22:59)
Nije bas tako, ja sam primio Sinofarm u Decembru, pa u Januaru booster, radio PCR test u Martu radi putovanja i naravno bio je negativan. Danas sam radio test na S-Protein, mjerna jedinica je S/Co( ne znam sta je to) ali pise da je gornja granica 1.00, meni je bio 22.48, pozitivan, i prema misljenju doktora iz Labaratorije organizam je dobro odreagovao na vakcinu.
pre 5 godina
@PAR
Pa napisao sam jasno zašto ne verujem OVOJ vakcini.
Zato što je u pozadini lova i ništa više.
Znači nisam antivakser, ne verujem da je zemlja ravna ploča, ne ložim se na ove priče o čipovanju, verujem u nauku.
Ali ne verujem multinacionalnim konglomeratima, naročito nakon godinu dana ovoga.
Razvili vakcinu za tri meseca, političke igre oko kupovine vakcina, respiratora, maski, gluposti.....i treba da im verujem?!
Ja, ne hvala.
Za ovih godinu dana svaki dan sam išao u kancelariju, svaki dan sam u direktnom kontaktu sa ljudima, imao sam hiljade prilika da je zakačim, ali ništa.
Imao temperaturu jedan dan u decembru 2019te, pa onda pola dana temperaturu u februaru 2020te.
Radio test u decembru 2020te, navodno je nisam preležao.
Kad budu dali recept za vakcinu svima bez naknade, kao onaj lik kad je izmislio (mislim) penicilin, kad svi budu znali šta je u tim vakcinama, onda ću da im verujem da im lova nije na prvom mestu, i onda ću da se vakcinišem bez problema.
pre 5 godina
Видим да велики број људи у коментарима не жели да прими вакцину због тога што их производе, како кажу ПРИВАТНЕ КОМПАНИЈЕ, па немају поверења. Е, па драги моји, руску и кинеску производе познати ДРЖАВНИ научни институти. Шта ћемо сад?
pre 5 godina
Dakle, ili nešto sa mnom nije u redu, ili je vest nejasna. Kaže naime, radio sam test na antitela tri nedelje posle revakcine i imao zadovoljavajući nivo antitela, što su lekari prokomentarisali da to znači, da sam NAJVEROVATNIJE već preboleo asimptomatski kovid19!
Zašto tako misle, da li to znači onda da od vakcine koju je primio lekari ne očekuju da revakcinacijom razvijemo antitela ili šta je u pitanju, otkud taj zaključak?
pre 5 godina
Evo još jednog dokaza da se vakcikisanjem praktično zarazio.
Prva doza i eto traga preležane zaraze kasnije.
pre 5 godina
Jahorina je čist vazduh
Vot iss yo nem
Cist vazduh ne postoji više.
Masku nosim zbog vazduha ne zbog korone.
pre 5 godina
Vidi sinko, da ti kaže nešto čovek od 48 punih godina koji je bio Titov pionir i koji je od tebe stariji samo celo punoletstvo. Nikada se nije vakcinisalo u pauzama između časova, a o tekovinama čovečanstva, neko ko ima isuviše malo godina, ne da netreba da priča, nego da ih i ne spominje.
pre 5 godina
- Priča ovog novinara ima više nelogičnosti, da ne kažem "rupa".
Prva: ne znam da li mu je, i ko (lekar ili neko drugi), savetovao da uradi test na antitela;
Druga: trebao je da uradi i test na IgM antitela a ne samo na IgG;
Treća: trebao je odmah posle prvog testa da uradi novi ali u drugoj laboratoriji (ima 2 ruke pa može da mu se uzme krv i sutradan).
- Ako se prethodnih meseci vakcinisao i protiv sezonskog gripa, to može da bude uzrok visokog procenta IgG antitela.
- Da sam na njegovom mestu, ja bih sada u 2 laboratorije (koje imaju sopstvenu tehnologiju odn. ne šalju uzorke u drugu) uradio oba testa na antitela - i IgM i IgG. U jednoj, recimo, danas, a u drugoj sutradan.
- Pisano iz ličnog iskustva u periodu novembar-januar :((
pre 5 godina
Kada si bio mali vakcinisao si se JEDNOM vakcinom za svaku bolest i više nikada jer se vakcine nisu pravile za 6 meseci. Nisu ti vadili antitela, nisu pravili zelene pasose posle variole vere. Dobio si vakcinu za sva vremena, a sada tiza formu gripa traže da se vakcinišeš svako leto.
Šta nam to govori?
pre 5 godina
Pa da. Opšte poznato medju ljudima koji su uzeli Sinofarm. Čim si korektno pozitivan posle Kineza, znači da si vec imao antitela. Inače ih nema ili ih ima jako malo. Molim, objavite komentar jednom, ili naprosto proverite u InEpu i po privatnim laboratorijama ovu tvrdnju.
(nevolem, 16. mart 2021 21:30)
Nisi ni svestan koliko ništa ne znaš.
pre 5 godina
Moj kolega ima puno antitela, nije imao nikakve simptome
pre 5 godina
a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)
A jesi ti radio IQ test? šta kaže?
pre 5 godina
Najveća ironija je što su svi antivakseri do sada u životu dobili minimum 5-6 vakcina.
pre 5 godina
Kad god ga vidim , ja okrenem kanal. Antipatičan lik. Ako mi neka poruka ne treba, to je od tebe. Ko si ti da deliš savjete nisi se vakcinisao pred kamerama zbog toga, nego da dižeš rejting i prikažeš se kao novinar u centru zbivanja i trudiš se da budeš zanimljiv.
pre 5 godina
Mogao je da zarazi sve oko sebe.
pre 5 godina
Toliko opaka bolest - imas je, a ni ne znas da je imas!
pre 5 godina
@Ja, mozda predsednik tada nije otvarao samoposluge, ali su neistomisljenici nestajali u sred noci. Mislis da je u onakvom totalitarnom sistemu bilo moguce saznati da nesto nije bilo u redu sa nekom vakcinom?
pre 5 godina
Pa morao je da preleži kad ga je Palma bacao po studiju. ?
pre 5 godina
Muškarčina je zato i ima toliko antitela..
pre 5 godina
"Zasto bih verovao? Vakcine prave privatne firme koje su u trci za monopolom nad trzistem. Privatne firme prave i cigarete ako cemo realno."
Sinofarm je drzavna firma. Ali ljudi ce uvek naci neki izgovor.
pre 5 godina
Cekajte, on je uradio test an AT 3 nedelje nakon REvakcinacije i na osnovu toga su rekli da je prelezao koronu? Kako znaju da nije od vakcine?
pre 5 godina
@pedu...ipak mislim da si ti pre svega kukavica, kao i većina antivaksera. Ostavi nauku naučnicima.
pre 5 godina
Vi koji ste se vakcinisali zar ne vidite da smo mi živi koji nismo i nećemo da se vakcinisemo
(gagi, 16. mart 2021 21:55)
Blago tebi ali nazalost mnogi nisu zivi i mnogi nevakcinisani nece biti zivi. Jel ti imas empatije prema starim i bolesnim ljudima?
pre 5 godina
stručnjaci kažu da su sve vakcine podjednako dobre a onda se jedna zabrani za korišćenje. stručnjaci su rekli da će virus nestati kada dodje leto a ono nije. stručnjaci su rekli da će za vakcine biti potrebno min 2 godine pa se onda pojavile za 6 meseci, stručnjaci još uvek ne znaju koliko traje imunitet, naši stručnjaci su prvo kupili i uvezli vakcine pa tek onda dali dozvolu da se koriste..itd itd.. ima stručnjaka, ali ima i stručnjaka..
pre 5 godina
Malo ti je to priki s obzirom da si vakcinisan
pre 5 godina
Dotični je antitelo sam po sebi.
pre 5 godina
15.1. uradio Elisa test u Aqualabu i vrednost je bila 2,49. Granica za pozitivne je 1. Imao sam malo iznad granice jer sam preležao Kovid19 sa blagim, blagim simptomim, 50 dana ranije. Informisao sam se i o vakcinama i svim preporukama lekara i vakcinisao. Revakcinisao se 13.2. Sinofarm vakcinom. Uradio ponovo test (sada Clia) u Aqualabu 15.3. Vrednost je bila 48. Mnogo mirnije spavam, jer znam da u ovom haosu neću biti uzrok nečijeg inficiranja, ili daleko bilo smrti. Pogotovo što imam starije roditelje i znam šta je virus uradio njihovim poznanicima. Ko hoće, nek se pravi da će se problem rešiti sam od sebe, ali bar nek pročita malo o pandemijama u istoriji. Nije ovo prva. Dok ne bude 70% stanovništva (trenutno) imuno/preležalo ili vakcinisano, ovaj virus se neće zaustaviti. Za kraj jedno pitanje: koliko znate umrlih od Kovid19, a koliko umrlih (ili sa nekim posledicama) od vakcine (1.000.000+)?
pre 5 godina
a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)
Jeste, svi smo odmah to prvo uradili. A ti? Jos nisi? Pa sta cekas???
pre 5 godina
Нећу да се цепам, ко хоће нек се цепа
(џем, пекмез или мармелада?, 16. mart 2021 21:31)
Onda korona nikad neće proći. Uvek će imati vas nevakcinisane da zaražava i cirkuliše u populaciji. Baš vam hvala pametnjakovići.
pre 5 godina
@a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)
Odakle li je potekla ta teorija o neplodnosti nakon vakcinacije stvarno me zanima,jer sve vise to cujem kod antivaksera.
Sta sad vakcina sprecava spermatogenezu i oogenezu,kako,na koji nacin?
pre 5 godina
Jeste, ali tada kada smo primali vakcine kao mali, nismo živeli u državi u kojoj predsednik otvarao svaku samoposlugu u državi.
pre 5 godina
Znam od koga je i dobio.
pre 5 godina
@Pedu A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega. Kažete da mislite svojom glavom, ja takođe smatram da mislim svojom glavom. Moj argument je da vakcine očito proizvode antitela (lako dokazivo), pa će mi time pomoći da, ako se eventualno razbolim, prođem sa lakšom slikom. Smatram da je nakon svih istraživanja (a nikada više ljudi u istoriji nije bilo mobilisano u istraživanju, čime verujem da se nadomešćuje kratak rok) vakcina dovoljno bezbedna da njeni benefiti prevazilaze rizike (rizike koji postoje bukvalno za svaki lek koji uzmemo, od analgetika do antipsihotika). Zašto ne verujete ovoj vakcini?
pre 5 godina
a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
pre 5 godina
Znam samo da ovde pišu oni koji nisu izgubili nikog svog, tužno je sve to. Uzdravlje
pre 5 godina
"A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega...."
Zasto bih verovao? Vakcine prave privatne firme koje su u trci za monopolom nad trzistem. Privatne firme prave i cigarete ako cemo realno.
Ugovori ih zasticuju te niko ne objavljuje sastav tih vakcina.
Niko nema ideju koje su dugorocne posledice.
Niko nije odgovoran ako nesto podje po zlu, verujem i da te firme imaju imunitet na bilo kakvu tuzbu.
I opet politicke igre, covid pasosi, zabrana putovanja ako je neko primio ovu ili onu vakcinu.
Pre svega postavim sebi pitanje, da li je vakcina radi zdravlja ljudi ili necijeg dzepa? Posto se vidi da je vise zbog dzepa, onda se vise brinem za sopstveno zdravlje jer u danasnjem svetu, na prvo mesto ide neciji dzep a onda ono sto on nudi UZ PRATNJU MARKETINGA I MEDIJA da bi cokoladica izgledala sladje no sto jeste.
Naravno, to je moje licno misljenje i vidjenje kako stoje stvari.
pre 5 godina
Primio sam pre tri nedelje drugu dozu kineske vakcine, juce uradio test na antitela. Rezultat 0. Zaista prestrasno..
(Radovasnica, 16. mart 2021 21:58)
Pa nisi dobar test uradio, baš je danas bila vest u vezi toga da ljudi rade testove na antitetela S proteina dok Sinofarm vakcina pravi antitela na N protein itd ...proguglaj baš je danas bilo reči o tome.
pre 5 godina
U UAE nude treću, booster kinesku vakcinu onima koji nemaju dovoljno antitela.
(Inače, 16. mart 2021 22:30)
Da za osobe sa težim komorbiditetima, posle 6 meseci kad krenu da opadaju antitela.
pre 5 godina
Retko ljigav tip.
pre 5 godina
Mnogo neukih Tutubana izbegava vakcinu, zato ne može ovo brže da se završi.
pre 5 godina
Čovek je toliko antipatičan
pre 5 godina
@Pedu A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega. Kažete da mislite svojom glavom, ja takođe smatram da mislim svojom glavom. Moj argument je da vakcine očito proizvode antitela (lako dokazivo), pa će mi time pomoći da, ako se eventualno razbolim, prođem sa lakšom slikom. Smatram da je nakon svih istraživanja (a nikada više ljudi u istoriji nije bilo mobilisano u istraživanju, čime verujem da se nadomešćuje kratak rok) vakcina dovoljno bezbedna da njeni benefiti prevazilaze rizike (rizike koji postoje bukvalno za svaki lek koji uzmemo, od analgetika do antipsihotika). Zašto ne verujete ovoj vakcini?
(PAR, 16. mart 2021 23:04)
Sam si negde odgvorio sebi u ovome sto si napisao. Nije ispitano sta je i koliki je rizik. Bas za to je potrebno vreme, koje ne moze da se ubrza iako su svi doktori i naucnici ovoga sveta bili mobilisani. Za neke stvari je jednostavno potreban proces!
pre 5 godina
Pa ovo I nije neki rezultat. Preko 20 imaš antitela, a njemu rezultat 100.
Mama od drugarice gde je referentna vrednost 250 ima rezultat preko 11000. Tako da bi Fićko još uvek trebao da se čuva koronice.
(hardcase, 16. mart 2021 22:29), ovo ti je test u INEP-u. Pitao sam ih koliko je maksimum kada sam radio test. Kažu, nema maksimuma ali retko ko dobaci stotku. Nas trojica, tri nedelje posle revakcine (Sinofarm) imali 52, 52 i 58.
Moji matorci posle isto toliko vremena, 15 i 17 (granična vrednost je 15-20). Zašto se njima nije "primila" nemam pojma. Možda godine...
pre 5 godina
Super, sad je bezbedan 3 meseca.
pre 5 godina
E zato u Nemačkoj prvo testiraju antitela pa onda kreću na vakcinizaciju.
Izgleda da je takvo razmišljanje "prenapredno"
pre 5 godina
Pa ovo I nije neki rezultat. Preko 20 imaš antitela, a njemu rezultat 100.
Mama od drugarice gde je referentna vrednost 250 ima rezultat preko 11000. Tako da bi Fićko još uvek trebao da se čuva koronice.
pre 5 godina
U UAE nude treću, booster kinesku vakcinu onima koji nemaju dovoljno antitela.
pre 5 godina
Prehodao koronu a poručuje čuvajte se, koliko su isprali ljudima mozgove.
OK treba se čuvati ali spinuju u vezi orone za sve pare, ja lično mislim da je imuni sistem br1 protiv ove veštačke bolesti.
pre 5 godina
Video sam ga na Jahorini. Tu je zakacio koronu :)
(srbo, 16. mart 2021 21:14)
Pre bi rekao da je zakačio nakon što ga je Palma u dve sekunde otresao u pod. Jahorina je čist vazduh, a ovo bliski susret treće vrste, bez distance.
pre 5 godina
Dok se jadni lekari bore za zivote hiljade bas me briga za antitela jednog "voditelja" ali ozbiljno!
pre 5 godina
" Očigledno zbog toga što se plaše nečega, a zapravo ne znaju sadržaj vakcine."
Dečko, a da li TI znaš sadržaj OVIH vakcina?
"Setimo se kada smo bili mali, mi ili naši roditelji vakcinisali su nas bukvalno u pauzama između dva časa. Nismo ni znali šta primamo, te niko nije pravio pitanje od čega je koja vakcina sačinjena."
Dečak, velika razlika je svet kad smo bili klinci, i svet sada.
Tu paralela nema gde da se povuče.
Kada su se pravile vakcine dok smo mi bili klinci, nisu postojale multinacionalne kompanije, i cilj je bio prestiž, a ne lova.
ZATO ne verujem OVIM vakcinama.
Znači primiću ponovo sve vakcine koje sam primio od kako sam se rodio, bez problema.
OVE ću da izbegavam sve dok ne dođe do toga da ne mogu da mrdnem iz kuće ako nisam vakcinisan, a i tad ću da gledam negde da platim da mi napišu da sam vakcinisan.
Da zaključimo.
Da, verujem u vakcine i one su tekovina 19og veka, i zaslužne su za napredak civilizacije i produženje životnog veka.
Ne, ne verujem OVOJ vakcini.
Prema tome, nema svrhe ni potrbe da budeš isključiv, jer svet se ne deli na one koji su za vakcinisanje, ili protiv vakcinisanja.
Postoji sredina u koju spadaju oni koji misle svojom glavom.
pre 5 godina
PCR je bio pozitivan zbog vakcinacije!
pre 5 godina
Decko, a ko si ti?
pre 5 godina
"Uopšte nisam imao dilemu da li treba da se vakcinišem ili ne. To je tekovina 21. veka koja je spasila decenijama unazad milione života. Iskreno ne razumem ljude koji ne žele da se vakcinišu. Očigledno zbog toga što se plaše nečega, a zapravo ne znaju sadržaj vakcine.
Управо због овог задњег не желим да се вакцинишем, јер што каже наш народ "што је брзо, то је и кусо"
pre 5 godina
Vi koji ste se vakcinisali zar ne vidite da smo mi živi koji nismo i nećemo da se vakcinisemo
pre 5 godina
Voleo bi da ga ne vidim vise na tv-u
pre 5 godina
Нећу да се цепам, ко хоће нек се цепа
pre 5 godina
Video sam ga na Jahorini. Tu je zakacio koronu :)
pre 5 godina
Samo da napomenem da nisam protiv vakcinisanja, vakcinisan sam. Nažalost, ispostavilo se da je bolje da smo se svi vakcinisali vakcinama za koje postoji i dokumentacija (objavljena u nekom medicinskom časopisu npr. Lancetu), a posebno onima koji su i kod nas registrovani u ALIMSu. Kinez ne ispunjava nijedan od ovih uslulova. A empirijski istraživanja koja sami sprovode ljud nad sobom po privatnim laboratorijama i InEpu, kao i oni koji su bolesni, ukazuju da je Kinez prilično neicinkovit. Uostalom može li se sakriti info da u UAE se daje treća doza.
pre 5 godina
Otkad je vakcina tekovina 21. veka?
pre 5 godina
Prvo i osnovno pravilo: pre vakcinacije proveriti prisustvo antitela. Inače mogu biti komplikacije.
pre 5 godina
"To je tekovina 21. veka koja je spasila decenijama unazad milione života."
Samo se vi smejte, pa sigurno jedno bar 3-4 decenije, ako ne i više...
pre 5 godina
Pa da. Opšte poznato medju ljudima koji su uzeli Sinofarm. Čim si korektno pozitivan posle Kineza, znači da si vec imao antitela. Inače ih nema ili ih ima jako malo. Molim, objavite komentar jednom, ili naprosto proverite u InEpu i po privatnim laboratorijama ovu tvrdnju.
pre 5 godina
Retko plitak lik. "nečega se plaše, a ne znaju sadržaj vakcine" Možda se toga plaše?
pre 5 godina
Posle vakcine poceo da nosi zenake sakoe
pre 5 godina
Vakcinisala se, sve ok:)) Baš kažem doktoru, to mi više ne treba, i jednom je bilo previše.
pre 5 godina
Što da se vakcinišem kad moj imuni sistem odradi posao a da i ne znam? Naravno da negujem svoj imuni sistem kad mu dajem sve što mu je potrebno da radi punom parom!
pre 5 godina
Prve vakcinacije su rađene krajem 18-og veka, tako da nije baš "tekovina 21. veka". Lekari bi cepnuli nožem ljude koji su preležali kravlje boginje, a potom istim nožem zdrave ljude, da bi im preneli kravlje boginje, koje su (relativno) bezopasne za čoveka, ali posle toga bi bili zaštićeni protiv malih boginja.
Sam izraz "vakcinacija" dolazi od latinskog "Vaca" što znači "krava", jer bi te "pokravili" :-)
pre 5 godina
Ok je momak al svi da se zapitamo da li je možda preneo nekom ko nije tako lako prošao kroz to
pre 5 godina
Retko antipatičan lik.
pre 5 godina
Skroz se slažem sa čovekom . Možete ga voleti ,ili mrzeti ,ali ovaj put je rekao 100% istinu i pametnu stvar.
pre 5 godina
Primio sam pre tri nedelje drugu dozu kineske vakcine, juce uradio test na antitela. Rezultat 0. Zaista prestrasno..
pre 5 godina
ne zelim da se vakcinisem, u drugom stanju sam.
pre 5 godina
S protein ili N protein?
pre 5 godina
To je tekovina 19og veka...
pre 5 godina
Retko ljigav tip.
pre 5 godina
Otkad je vakcina tekovina 21. veka?
pre 5 godina
Video sam ga na Jahorini. Tu je zakacio koronu :)
pre 5 godina
Jeste, ali tada kada smo primali vakcine kao mali, nismo živeli u državi u kojoj predsednik otvarao svaku samoposlugu u državi.
pre 5 godina
To je tekovina 19og veka...
pre 5 godina
Retko antipatičan lik.
pre 5 godina
Čovek je toliko antipatičan
pre 5 godina
Video sam ga na Jahorini. Tu je zakacio koronu :)
(srbo, 16. mart 2021 21:14)
Pre bi rekao da je zakačio nakon što ga je Palma u dve sekunde otresao u pod. Jahorina je čist vazduh, a ovo bliski susret treće vrste, bez distance.
pre 5 godina
Retko plitak lik. "nečega se plaše, a ne znaju sadržaj vakcine" Možda se toga plaše?
pre 5 godina
Decko, a ko si ti?
pre 5 godina
Нећу да се цепам, ко хоће нек се цепа
pre 5 godina
Voleo bi da ga ne vidim vise na tv-u
pre 5 godina
Znam od koga je i dobio.
pre 5 godina
ne zelim da se vakcinisem, u drugom stanju sam.
pre 5 godina
" Očigledno zbog toga što se plaše nečega, a zapravo ne znaju sadržaj vakcine."
Dečko, a da li TI znaš sadržaj OVIH vakcina?
"Setimo se kada smo bili mali, mi ili naši roditelji vakcinisali su nas bukvalno u pauzama između dva časa. Nismo ni znali šta primamo, te niko nije pravio pitanje od čega je koja vakcina sačinjena."
Dečak, velika razlika je svet kad smo bili klinci, i svet sada.
Tu paralela nema gde da se povuče.
Kada su se pravile vakcine dok smo mi bili klinci, nisu postojale multinacionalne kompanije, i cilj je bio prestiž, a ne lova.
ZATO ne verujem OVIM vakcinama.
Znači primiću ponovo sve vakcine koje sam primio od kako sam se rodio, bez problema.
OVE ću da izbegavam sve dok ne dođe do toga da ne mogu da mrdnem iz kuće ako nisam vakcinisan, a i tad ću da gledam negde da platim da mi napišu da sam vakcinisan.
Da zaključimo.
Da, verujem u vakcine i one su tekovina 19og veka, i zaslužne su za napredak civilizacije i produženje životnog veka.
Ne, ne verujem OVOJ vakcini.
Prema tome, nema svrhe ni potrbe da budeš isključiv, jer svet se ne deli na one koji su za vakcinisanje, ili protiv vakcinisanja.
Postoji sredina u koju spadaju oni koji misle svojom glavom.
pre 5 godina
Dok se jadni lekari bore za zivote hiljade bas me briga za antitela jednog "voditelja" ali ozbiljno!
pre 5 godina
"A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega...."
Zasto bih verovao? Vakcine prave privatne firme koje su u trci za monopolom nad trzistem. Privatne firme prave i cigarete ako cemo realno.
Ugovori ih zasticuju te niko ne objavljuje sastav tih vakcina.
Niko nema ideju koje su dugorocne posledice.
Niko nije odgovoran ako nesto podje po zlu, verujem i da te firme imaju imunitet na bilo kakvu tuzbu.
I opet politicke igre, covid pasosi, zabrana putovanja ako je neko primio ovu ili onu vakcinu.
Pre svega postavim sebi pitanje, da li je vakcina radi zdravlja ljudi ili necijeg dzepa? Posto se vidi da je vise zbog dzepa, onda se vise brinem za sopstveno zdravlje jer u danasnjem svetu, na prvo mesto ide neciji dzep a onda ono sto on nudi UZ PRATNJU MARKETINGA I MEDIJA da bi cokoladica izgledala sladje no sto jeste.
Naravno, to je moje licno misljenje i vidjenje kako stoje stvari.
pre 5 godina
Što da se vakcinišem kad moj imuni sistem odradi posao a da i ne znam? Naravno da negujem svoj imuni sistem kad mu dajem sve što mu je potrebno da radi punom parom!
pre 5 godina
Znam samo da ovde pišu oni koji nisu izgubili nikog svog, tužno je sve to. Uzdravlje
pre 5 godina
Prve vakcinacije su rađene krajem 18-og veka, tako da nije baš "tekovina 21. veka". Lekari bi cepnuli nožem ljude koji su preležali kravlje boginje, a potom istim nožem zdrave ljude, da bi im preneli kravlje boginje, koje su (relativno) bezopasne za čoveka, ali posle toga bi bili zaštićeni protiv malih boginja.
Sam izraz "vakcinacija" dolazi od latinskog "Vaca" što znači "krava", jer bi te "pokravili" :-)
pre 5 godina
Prehodao koronu a poručuje čuvajte se, koliko su isprali ljudima mozgove.
OK treba se čuvati ali spinuju u vezi orone za sve pare, ja lično mislim da je imuni sistem br1 protiv ove veštačke bolesti.
pre 5 godina
Posle vakcine poceo da nosi zenake sakoe
pre 5 godina
a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
pre 5 godina
E zato u Nemačkoj prvo testiraju antitela pa onda kreću na vakcinizaciju.
Izgleda da je takvo razmišljanje "prenapredno"
pre 5 godina
Mnogo neukih Tutubana izbegava vakcinu, zato ne može ovo brže da se završi.
pre 5 godina
Primio sam pre tri nedelje drugu dozu kineske vakcine, juce uradio test na antitela. Rezultat 0. Zaista prestrasno..
(Radovasnica, 16. mart 2021 21:58)
Pa nisi dobar test uradio, baš je danas bila vest u vezi toga da ljudi rade testove na antitetela S proteina dok Sinofarm vakcina pravi antitela na N protein itd ...proguglaj baš je danas bilo reči o tome.
pre 5 godina
Vi koji ste se vakcinisali zar ne vidite da smo mi živi koji nismo i nećemo da se vakcinisemo
pre 5 godina
Pa da. Opšte poznato medju ljudima koji su uzeli Sinofarm. Čim si korektno pozitivan posle Kineza, znači da si vec imao antitela. Inače ih nema ili ih ima jako malo. Molim, objavite komentar jednom, ili naprosto proverite u InEpu i po privatnim laboratorijama ovu tvrdnju.
pre 5 godina
Primio sam pre tri nedelje drugu dozu kineske vakcine, juce uradio test na antitela. Rezultat 0. Zaista prestrasno..
pre 5 godina
Prvo i osnovno pravilo: pre vakcinacije proveriti prisustvo antitela. Inače mogu biti komplikacije.
pre 5 godina
S protein ili N protein?
pre 5 godina
"Uopšte nisam imao dilemu da li treba da se vakcinišem ili ne. To je tekovina 21. veka koja je spasila decenijama unazad milione života. Iskreno ne razumem ljude koji ne žele da se vakcinišu. Očigledno zbog toga što se plaše nečega, a zapravo ne znaju sadržaj vakcine.
Управо због овог задњег не желим да се вакцинишем, јер што каже наш народ "што је брзо, то је и кусо"
pre 5 godina
Super, sad je bezbedan 3 meseca.
pre 5 godina
@Pedu A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega. Kažete da mislite svojom glavom, ja takođe smatram da mislim svojom glavom. Moj argument je da vakcine očito proizvode antitela (lako dokazivo), pa će mi time pomoći da, ako se eventualno razbolim, prođem sa lakšom slikom. Smatram da je nakon svih istraživanja (a nikada više ljudi u istoriji nije bilo mobilisano u istraživanju, čime verujem da se nadomešćuje kratak rok) vakcina dovoljno bezbedna da njeni benefiti prevazilaze rizike (rizike koji postoje bukvalno za svaki lek koji uzmemo, od analgetika do antipsihotika). Zašto ne verujete ovoj vakcini?
pre 5 godina
@Pedu A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega. Kažete da mislite svojom glavom, ja takođe smatram da mislim svojom glavom. Moj argument je da vakcine očito proizvode antitela (lako dokazivo), pa će mi time pomoći da, ako se eventualno razbolim, prođem sa lakšom slikom. Smatram da je nakon svih istraživanja (a nikada više ljudi u istoriji nije bilo mobilisano u istraživanju, čime verujem da se nadomešćuje kratak rok) vakcina dovoljno bezbedna da njeni benefiti prevazilaze rizike (rizike koji postoje bukvalno za svaki lek koji uzmemo, od analgetika do antipsihotika). Zašto ne verujete ovoj vakcini?
(PAR, 16. mart 2021 23:04)
Sam si negde odgvorio sebi u ovome sto si napisao. Nije ispitano sta je i koliki je rizik. Bas za to je potrebno vreme, koje ne moze da se ubrza iako su svi doktori i naucnici ovoga sveta bili mobilisani. Za neke stvari je jednostavno potreban proces!
pre 5 godina
Samo da napomenem da nisam protiv vakcinisanja, vakcinisan sam. Nažalost, ispostavilo se da je bolje da smo se svi vakcinisali vakcinama za koje postoji i dokumentacija (objavljena u nekom medicinskom časopisu npr. Lancetu), a posebno onima koji su i kod nas registrovani u ALIMSu. Kinez ne ispunjava nijedan od ovih uslulova. A empirijski istraživanja koja sami sprovode ljud nad sobom po privatnim laboratorijama i InEpu, kao i oni koji su bolesni, ukazuju da je Kinez prilično neicinkovit. Uostalom može li se sakriti info da u UAE se daje treća doza.
pre 5 godina
Pa ovo I nije neki rezultat. Preko 20 imaš antitela, a njemu rezultat 100.
Mama od drugarice gde je referentna vrednost 250 ima rezultat preko 11000. Tako da bi Fićko još uvek trebao da se čuva koronice.
(hardcase, 16. mart 2021 22:29), ovo ti je test u INEP-u. Pitao sam ih koliko je maksimum kada sam radio test. Kažu, nema maksimuma ali retko ko dobaci stotku. Nas trojica, tri nedelje posle revakcine (Sinofarm) imali 52, 52 i 58.
Moji matorci posle isto toliko vremena, 15 i 17 (granična vrednost je 15-20). Zašto se njima nije "primila" nemam pojma. Možda godine...
pre 5 godina
Ok je momak al svi da se zapitamo da li je možda preneo nekom ko nije tako lako prošao kroz to
pre 5 godina
U UAE nude treću, booster kinesku vakcinu onima koji nemaju dovoljno antitela.
pre 5 godina
Skroz se slažem sa čovekom . Možete ga voleti ,ili mrzeti ,ali ovaj put je rekao 100% istinu i pametnu stvar.
pre 5 godina
U UAE nude treću, booster kinesku vakcinu onima koji nemaju dovoljno antitela.
(Inače, 16. mart 2021 22:30)
Da za osobe sa težim komorbiditetima, posle 6 meseci kad krenu da opadaju antitela.
pre 5 godina
PCR je bio pozitivan zbog vakcinacije!
pre 5 godina
Pa ovo I nije neki rezultat. Preko 20 imaš antitela, a njemu rezultat 100.
Mama od drugarice gde je referentna vrednost 250 ima rezultat preko 11000. Tako da bi Fićko još uvek trebao da se čuva koronice.
pre 5 godina
Vakcinisala se, sve ok:)) Baš kažem doktoru, to mi više ne treba, i jednom je bilo previše.
pre 5 godina
"To je tekovina 21. veka koja je spasila decenijama unazad milione života."
Samo se vi smejte, pa sigurno jedno bar 3-4 decenije, ako ne i više...
pre 5 godina
stručnjaci kažu da su sve vakcine podjednako dobre a onda se jedna zabrani za korišćenje. stručnjaci su rekli da će virus nestati kada dodje leto a ono nije. stručnjaci su rekli da će za vakcine biti potrebno min 2 godine pa se onda pojavile za 6 meseci, stručnjaci još uvek ne znaju koliko traje imunitet, naši stručnjaci su prvo kupili i uvezli vakcine pa tek onda dali dozvolu da se koriste..itd itd.. ima stručnjaka, ali ima i stručnjaka..
pre 5 godina
@pedu...ipak mislim da si ti pre svega kukavica, kao i većina antivaksera. Ostavi nauku naučnicima.
pre 5 godina
Kad god ga vidim , ja okrenem kanal. Antipatičan lik. Ako mi neka poruka ne treba, to je od tebe. Ko si ti da deliš savjete nisi se vakcinisao pred kamerama zbog toga, nego da dižeš rejting i prikažeš se kao novinar u centru zbivanja i trudiš se da budeš zanimljiv.
pre 5 godina
a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)
A jesi ti radio IQ test? šta kaže?
pre 5 godina
- Priča ovog novinara ima više nelogičnosti, da ne kažem "rupa".
Prva: ne znam da li mu je, i ko (lekar ili neko drugi), savetovao da uradi test na antitela;
Druga: trebao je da uradi i test na IgM antitela a ne samo na IgG;
Treća: trebao je odmah posle prvog testa da uradi novi ali u drugoj laboratoriji (ima 2 ruke pa može da mu se uzme krv i sutradan).
- Ako se prethodnih meseci vakcinisao i protiv sezonskog gripa, to može da bude uzrok visokog procenta IgG antitela.
- Da sam na njegovom mestu, ja bih sada u 2 laboratorije (koje imaju sopstvenu tehnologiju odn. ne šalju uzorke u drugu) uradio oba testa na antitela - i IgM i IgG. U jednoj, recimo, danas, a u drugoj sutradan.
- Pisano iz ličnog iskustva u periodu novembar-januar :((
pre 5 godina
Dakle, ili nešto sa mnom nije u redu, ili je vest nejasna. Kaže naime, radio sam test na antitela tri nedelje posle revakcine i imao zadovoljavajući nivo antitela, što su lekari prokomentarisali da to znači, da sam NAJVEROVATNIJE već preboleo asimptomatski kovid19!
Zašto tako misle, da li to znači onda da od vakcine koju je primio lekari ne očekuju da revakcinacijom razvijemo antitela ili šta je u pitanju, otkud taj zaključak?
pre 5 godina
@a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)
Odakle li je potekla ta teorija o neplodnosti nakon vakcinacije stvarno me zanima,jer sve vise to cujem kod antivaksera.
Sta sad vakcina sprecava spermatogenezu i oogenezu,kako,na koji nacin?
pre 5 godina
Vi koji ste se vakcinisali zar ne vidite da smo mi živi koji nismo i nećemo da se vakcinisemo
(gagi, 16. mart 2021 21:55)
Blago tebi ali nazalost mnogi nisu zivi i mnogi nevakcinisani nece biti zivi. Jel ti imas empatije prema starim i bolesnim ljudima?
pre 5 godina
@PAR
Pa napisao sam jasno zašto ne verujem OVOJ vakcini.
Zato što je u pozadini lova i ništa više.
Znači nisam antivakser, ne verujem da je zemlja ravna ploča, ne ložim se na ove priče o čipovanju, verujem u nauku.
Ali ne verujem multinacionalnim konglomeratima, naročito nakon godinu dana ovoga.
Razvili vakcinu za tri meseca, političke igre oko kupovine vakcina, respiratora, maski, gluposti.....i treba da im verujem?!
Ja, ne hvala.
Za ovih godinu dana svaki dan sam išao u kancelariju, svaki dan sam u direktnom kontaktu sa ljudima, imao sam hiljade prilika da je zakačim, ali ništa.
Imao temperaturu jedan dan u decembru 2019te, pa onda pola dana temperaturu u februaru 2020te.
Radio test u decembru 2020te, navodno je nisam preležao.
Kad budu dali recept za vakcinu svima bez naknade, kao onaj lik kad je izmislio (mislim) penicilin, kad svi budu znali šta je u tim vakcinama, onda ću da im verujem da im lova nije na prvom mestu, i onda ću da se vakcinišem bez problema.
pre 5 godina
PCR je bio pozitivan zbog vakcinacije!
(zoran, 16. mart 2021 22:59)
Nije bas tako, ja sam primio Sinofarm u Decembru, pa u Januaru booster, radio PCR test u Martu radi putovanja i naravno bio je negativan. Danas sam radio test na S-Protein, mjerna jedinica je S/Co( ne znam sta je to) ali pise da je gornja granica 1.00, meni je bio 22.48, pozitivan, i prema misljenju doktora iz Labaratorije organizam je dobro odreagovao na vakcinu.
pre 5 godina
15.1. uradio Elisa test u Aqualabu i vrednost je bila 2,49. Granica za pozitivne je 1. Imao sam malo iznad granice jer sam preležao Kovid19 sa blagim, blagim simptomim, 50 dana ranije. Informisao sam se i o vakcinama i svim preporukama lekara i vakcinisao. Revakcinisao se 13.2. Sinofarm vakcinom. Uradio ponovo test (sada Clia) u Aqualabu 15.3. Vrednost je bila 48. Mnogo mirnije spavam, jer znam da u ovom haosu neću biti uzrok nečijeg inficiranja, ili daleko bilo smrti. Pogotovo što imam starije roditelje i znam šta je virus uradio njihovim poznanicima. Ko hoće, nek se pravi da će se problem rešiti sam od sebe, ali bar nek pročita malo o pandemijama u istoriji. Nije ovo prva. Dok ne bude 70% stanovništva (trenutno) imuno/preležalo ili vakcinisano, ovaj virus se neće zaustaviti. Za kraj jedno pitanje: koliko znate umrlih od Kovid19, a koliko umrlih (ili sa nekim posledicama) od vakcine (1.000.000+)?
pre 5 godina
a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)
Jeste, svi smo odmah to prvo uradili. A ti? Jos nisi? Pa sta cekas???
pre 5 godina
Dotični je antitelo sam po sebi.
pre 5 godina
Najveća ironija je što su svi antivakseri do sada u životu dobili minimum 5-6 vakcina.
pre 5 godina
Evo još jednog dokaza da se vakcikisanjem praktično zarazio.
Prva doza i eto traga preležane zaraze kasnije.
pre 5 godina
Cekajte, on je uradio test an AT 3 nedelje nakon REvakcinacije i na osnovu toga su rekli da je prelezao koronu? Kako znaju da nije od vakcine?
pre 5 godina
"Zasto bih verovao? Vakcine prave privatne firme koje su u trci za monopolom nad trzistem. Privatne firme prave i cigarete ako cemo realno."
Sinofarm je drzavna firma. Ali ljudi ce uvek naci neki izgovor.
pre 5 godina
Toliko opaka bolest - imas je, a ni ne znas da je imas!
pre 5 godina
Pa morao je da preleži kad ga je Palma bacao po studiju. ?
pre 5 godina
Muškarčina je zato i ima toliko antitela..
pre 5 godina
Moj kolega ima puno antitela, nije imao nikakve simptome
pre 5 godina
Vidi sinko, da ti kaže nešto čovek od 48 punih godina koji je bio Titov pionir i koji je od tebe stariji samo celo punoletstvo. Nikada se nije vakcinisalo u pauzama između časova, a o tekovinama čovečanstva, neko ko ima isuviše malo godina, ne da netreba da priča, nego da ih i ne spominje.
pre 5 godina
Kada si bio mali vakcinisao si se JEDNOM vakcinom za svaku bolest i više nikada jer se vakcine nisu pravile za 6 meseci. Nisu ti vadili antitela, nisu pravili zelene pasose posle variole vere. Dobio si vakcinu za sva vremena, a sada tiza formu gripa traže da se vakcinišeš svako leto.
Šta nam to govori?
pre 5 godina
Pa da. Opšte poznato medju ljudima koji su uzeli Sinofarm. Čim si korektno pozitivan posle Kineza, znači da si vec imao antitela. Inače ih nema ili ih ima jako malo. Molim, objavite komentar jednom, ili naprosto proverite u InEpu i po privatnim laboratorijama ovu tvrdnju.
(nevolem, 16. mart 2021 21:30)
Nisi ni svestan koliko ništa ne znaš.
pre 5 godina
Jahorina je čist vazduh
Vot iss yo nem
Cist vazduh ne postoji više.
Masku nosim zbog vazduha ne zbog korone.
pre 5 godina
Видим да велики број људи у коментарима не жели да прими вакцину због тога што их производе, како кажу ПРИВАТНЕ КОМПАНИЈЕ, па немају поверења. Е, па драги моји, руску и кинеску производе познати ДРЖАВНИ научни институти. Шта ћемо сад?
pre 5 godina
Posle 2 meseca revakcinacije Sinifarm vakcine test IGA, IGM, IGG antitela su bila 10.500
pre 5 godina
Нећу да се цепам, ко хоће нек се цепа
(џем, пекмез или мармелада?, 16. mart 2021 21:31)
Onda korona nikad neće proći. Uvek će imati vas nevakcinisane da zaražava i cirkuliše u populaciji. Baš vam hvala pametnjakovići.
pre 5 godina
Malo ti je to priki s obzirom da si vakcinisan
pre 5 godina
@Ja, mozda predsednik tada nije otvarao samoposluge, ali su neistomisljenici nestajali u sred noci. Mislis da je u onakvom totalitarnom sistemu bilo moguce saznati da nesto nije bilo u redu sa nekom vakcinom?
pre 5 godina
Mogao je da zarazi sve oko sebe.
pre 5 godina
Primio sam Sinofarm vakcinu uradio test 30 dana posle revakcinacije na antitela imao sam antitela,posle samo mesec dana proveravam antitela i na moju žalost nije ih bilo.Ko je ovde kriv?
pre 5 godina
Skroz se slažem sa čovekom . Možete ga voleti ,ili mrzeti ,ali ovaj put je rekao 100% istinu i pametnu stvar.
pre 5 godina
Što da se vakcinišem kad moj imuni sistem odradi posao a da i ne znam? Naravno da negujem svoj imuni sistem kad mu dajem sve što mu je potrebno da radi punom parom!
pre 5 godina
" Očigledno zbog toga što se plaše nečega, a zapravo ne znaju sadržaj vakcine."
Dečko, a da li TI znaš sadržaj OVIH vakcina?
"Setimo se kada smo bili mali, mi ili naši roditelji vakcinisali su nas bukvalno u pauzama između dva časa. Nismo ni znali šta primamo, te niko nije pravio pitanje od čega je koja vakcina sačinjena."
Dečak, velika razlika je svet kad smo bili klinci, i svet sada.
Tu paralela nema gde da se povuče.
Kada su se pravile vakcine dok smo mi bili klinci, nisu postojale multinacionalne kompanije, i cilj je bio prestiž, a ne lova.
ZATO ne verujem OVIM vakcinama.
Znači primiću ponovo sve vakcine koje sam primio od kako sam se rodio, bez problema.
OVE ću da izbegavam sve dok ne dođe do toga da ne mogu da mrdnem iz kuće ako nisam vakcinisan, a i tad ću da gledam negde da platim da mi napišu da sam vakcinisan.
Da zaključimo.
Da, verujem u vakcine i one su tekovina 19og veka, i zaslužne su za napredak civilizacije i produženje životnog veka.
Ne, ne verujem OVOJ vakcini.
Prema tome, nema svrhe ni potrbe da budeš isključiv, jer svet se ne deli na one koji su za vakcinisanje, ili protiv vakcinisanja.
Postoji sredina u koju spadaju oni koji misle svojom glavom.
pre 5 godina
a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
pre 5 godina
Нећу да се цепам, ко хоће нек се цепа
pre 5 godina
Mnogo neukih Tutubana izbegava vakcinu, zato ne može ovo brže da se završi.
pre 5 godina
Prvo i osnovno pravilo: pre vakcinacije proveriti prisustvo antitela. Inače mogu biti komplikacije.
pre 5 godina
Vi koji ste se vakcinisali zar ne vidite da smo mi živi koji nismo i nećemo da se vakcinisemo
pre 5 godina
"A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega...."
Zasto bih verovao? Vakcine prave privatne firme koje su u trci za monopolom nad trzistem. Privatne firme prave i cigarete ako cemo realno.
Ugovori ih zasticuju te niko ne objavljuje sastav tih vakcina.
Niko nema ideju koje su dugorocne posledice.
Niko nije odgovoran ako nesto podje po zlu, verujem i da te firme imaju imunitet na bilo kakvu tuzbu.
I opet politicke igre, covid pasosi, zabrana putovanja ako je neko primio ovu ili onu vakcinu.
Pre svega postavim sebi pitanje, da li je vakcina radi zdravlja ljudi ili necijeg dzepa? Posto se vidi da je vise zbog dzepa, onda se vise brinem za sopstveno zdravlje jer u danasnjem svetu, na prvo mesto ide neciji dzep a onda ono sto on nudi UZ PRATNJU MARKETINGA I MEDIJA da bi cokoladica izgledala sladje no sto jeste.
Naravno, to je moje licno misljenje i vidjenje kako stoje stvari.
pre 5 godina
Vakcinisala se, sve ok:)) Baš kažem doktoru, to mi više ne treba, i jednom je bilo previše.
pre 5 godina
Pa da. Opšte poznato medju ljudima koji su uzeli Sinofarm. Čim si korektno pozitivan posle Kineza, znači da si vec imao antitela. Inače ih nema ili ih ima jako malo. Molim, objavite komentar jednom, ili naprosto proverite u InEpu i po privatnim laboratorijama ovu tvrdnju.
pre 5 godina
Prehodao koronu a poručuje čuvajte se, koliko su isprali ljudima mozgove.
OK treba se čuvati ali spinuju u vezi orone za sve pare, ja lično mislim da je imuni sistem br1 protiv ove veštačke bolesti.
pre 5 godina
"Uopšte nisam imao dilemu da li treba da se vakcinišem ili ne. To je tekovina 21. veka koja je spasila decenijama unazad milione života. Iskreno ne razumem ljude koji ne žele da se vakcinišu. Očigledno zbog toga što se plaše nečega, a zapravo ne znaju sadržaj vakcine.
Управо због овог задњег не желим да се вакцинишем, јер што каже наш народ "што је брзо, то је и кусо"
pre 5 godina
Ok je momak al svi da se zapitamo da li je možda preneo nekom ko nije tako lako prošao kroz to
pre 5 godina
@Pedu A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega. Kažete da mislite svojom glavom, ja takođe smatram da mislim svojom glavom. Moj argument je da vakcine očito proizvode antitela (lako dokazivo), pa će mi time pomoći da, ako se eventualno razbolim, prođem sa lakšom slikom. Smatram da je nakon svih istraživanja (a nikada više ljudi u istoriji nije bilo mobilisano u istraživanju, čime verujem da se nadomešćuje kratak rok) vakcina dovoljno bezbedna da njeni benefiti prevazilaze rizike (rizike koji postoje bukvalno za svaki lek koji uzmemo, od analgetika do antipsihotika). Zašto ne verujete ovoj vakcini?
(PAR, 16. mart 2021 23:04)
Sam si negde odgvorio sebi u ovome sto si napisao. Nije ispitano sta je i koliki je rizik. Bas za to je potrebno vreme, koje ne moze da se ubrza iako su svi doktori i naucnici ovoga sveta bili mobilisani. Za neke stvari je jednostavno potreban proces!
pre 5 godina
Primio sam pre tri nedelje drugu dozu kineske vakcine, juce uradio test na antitela. Rezultat 0. Zaista prestrasno..
pre 5 godina
@Pedu A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega. Kažete da mislite svojom glavom, ja takođe smatram da mislim svojom glavom. Moj argument je da vakcine očito proizvode antitela (lako dokazivo), pa će mi time pomoći da, ako se eventualno razbolim, prođem sa lakšom slikom. Smatram da je nakon svih istraživanja (a nikada više ljudi u istoriji nije bilo mobilisano u istraživanju, čime verujem da se nadomešćuje kratak rok) vakcina dovoljno bezbedna da njeni benefiti prevazilaze rizike (rizike koji postoje bukvalno za svaki lek koji uzmemo, od analgetika do antipsihotika). Zašto ne verujete ovoj vakcini?
pre 5 godina
ne zelim da se vakcinisem, u drugom stanju sam.
pre 5 godina
Pa ovo I nije neki rezultat. Preko 20 imaš antitela, a njemu rezultat 100.
Mama od drugarice gde je referentna vrednost 250 ima rezultat preko 11000. Tako da bi Fićko još uvek trebao da se čuva koronice.
pre 5 godina
Znam samo da ovde pišu oni koji nisu izgubili nikog svog, tužno je sve to. Uzdravlje
pre 5 godina
Jeste, ali tada kada smo primali vakcine kao mali, nismo živeli u državi u kojoj predsednik otvarao svaku samoposlugu u državi.
pre 5 godina
Primio sam pre tri nedelje drugu dozu kineske vakcine, juce uradio test na antitela. Rezultat 0. Zaista prestrasno..
(Radovasnica, 16. mart 2021 21:58)
Pa nisi dobar test uradio, baš je danas bila vest u vezi toga da ljudi rade testove na antitetela S proteina dok Sinofarm vakcina pravi antitela na N protein itd ...proguglaj baš je danas bilo reči o tome.
pre 5 godina
Čovek je toliko antipatičan
pre 5 godina
Decko, a ko si ti?
pre 5 godina
Retko ljigav tip.
pre 5 godina
Samo da napomenem da nisam protiv vakcinisanja, vakcinisan sam. Nažalost, ispostavilo se da je bolje da smo se svi vakcinisali vakcinama za koje postoji i dokumentacija (objavljena u nekom medicinskom časopisu npr. Lancetu), a posebno onima koji su i kod nas registrovani u ALIMSu. Kinez ne ispunjava nijedan od ovih uslulova. A empirijski istraživanja koja sami sprovode ljud nad sobom po privatnim laboratorijama i InEpu, kao i oni koji su bolesni, ukazuju da je Kinez prilično neicinkovit. Uostalom može li se sakriti info da u UAE se daje treća doza.
pre 5 godina
Retko plitak lik. "nečega se plaše, a ne znaju sadržaj vakcine" Možda se toga plaše?
pre 5 godina
Super, sad je bezbedan 3 meseca.
pre 5 godina
PCR je bio pozitivan zbog vakcinacije!
pre 5 godina
Voleo bi da ga ne vidim vise na tv-u
pre 5 godina
Dok se jadni lekari bore za zivote hiljade bas me briga za antitela jednog "voditelja" ali ozbiljno!
pre 5 godina
To je tekovina 19og veka...
pre 5 godina
Video sam ga na Jahorini. Tu je zakacio koronu :)
(srbo, 16. mart 2021 21:14)
Pre bi rekao da je zakačio nakon što ga je Palma u dve sekunde otresao u pod. Jahorina je čist vazduh, a ovo bliski susret treće vrste, bez distance.
pre 5 godina
Otkad je vakcina tekovina 21. veka?
pre 5 godina
Posle vakcine poceo da nosi zenake sakoe
pre 5 godina
"To je tekovina 21. veka koja je spasila decenijama unazad milione života."
Samo se vi smejte, pa sigurno jedno bar 3-4 decenije, ako ne i više...
pre 5 godina
Retko antipatičan lik.
pre 5 godina
Video sam ga na Jahorini. Tu je zakacio koronu :)
pre 5 godina
Znam od koga je i dobio.
pre 5 godina
Pa ovo I nije neki rezultat. Preko 20 imaš antitela, a njemu rezultat 100.
Mama od drugarice gde je referentna vrednost 250 ima rezultat preko 11000. Tako da bi Fićko još uvek trebao da se čuva koronice.
(hardcase, 16. mart 2021 22:29), ovo ti je test u INEP-u. Pitao sam ih koliko je maksimum kada sam radio test. Kažu, nema maksimuma ali retko ko dobaci stotku. Nas trojica, tri nedelje posle revakcine (Sinofarm) imali 52, 52 i 58.
Moji matorci posle isto toliko vremena, 15 i 17 (granična vrednost je 15-20). Zašto se njima nije "primila" nemam pojma. Možda godine...
pre 5 godina
E zato u Nemačkoj prvo testiraju antitela pa onda kreću na vakcinizaciju.
Izgleda da je takvo razmišljanje "prenapredno"
pre 5 godina
S protein ili N protein?
pre 5 godina
U UAE nude treću, booster kinesku vakcinu onima koji nemaju dovoljno antitela.
pre 5 godina
Prve vakcinacije su rađene krajem 18-og veka, tako da nije baš "tekovina 21. veka". Lekari bi cepnuli nožem ljude koji su preležali kravlje boginje, a potom istim nožem zdrave ljude, da bi im preneli kravlje boginje, koje su (relativno) bezopasne za čoveka, ali posle toga bi bili zaštićeni protiv malih boginja.
Sam izraz "vakcinacija" dolazi od latinskog "Vaca" što znači "krava", jer bi te "pokravili" :-)
pre 5 godina
U UAE nude treću, booster kinesku vakcinu onima koji nemaju dovoljno antitela.
(Inače, 16. mart 2021 22:30)
Da za osobe sa težim komorbiditetima, posle 6 meseci kad krenu da opadaju antitela.
pre 5 godina
Evo još jednog dokaza da se vakcikisanjem praktično zarazio.
Prva doza i eto traga preležane zaraze kasnije.
pre 5 godina
@PAR
Pa napisao sam jasno zašto ne verujem OVOJ vakcini.
Zato što je u pozadini lova i ništa više.
Znači nisam antivakser, ne verujem da je zemlja ravna ploča, ne ložim se na ove priče o čipovanju, verujem u nauku.
Ali ne verujem multinacionalnim konglomeratima, naročito nakon godinu dana ovoga.
Razvili vakcinu za tri meseca, političke igre oko kupovine vakcina, respiratora, maski, gluposti.....i treba da im verujem?!
Ja, ne hvala.
Za ovih godinu dana svaki dan sam išao u kancelariju, svaki dan sam u direktnom kontaktu sa ljudima, imao sam hiljade prilika da je zakačim, ali ništa.
Imao temperaturu jedan dan u decembru 2019te, pa onda pola dana temperaturu u februaru 2020te.
Radio test u decembru 2020te, navodno je nisam preležao.
Kad budu dali recept za vakcinu svima bez naknade, kao onaj lik kad je izmislio (mislim) penicilin, kad svi budu znali šta je u tim vakcinama, onda ću da im verujem da im lova nije na prvom mestu, i onda ću da se vakcinišem bez problema.
pre 5 godina
"Zasto bih verovao? Vakcine prave privatne firme koje su u trci za monopolom nad trzistem. Privatne firme prave i cigarete ako cemo realno."
Sinofarm je drzavna firma. Ali ljudi ce uvek naci neki izgovor.
pre 5 godina
Najveća ironija je što su svi antivakseri do sada u životu dobili minimum 5-6 vakcina.
pre 5 godina
Vidi sinko, da ti kaže nešto čovek od 48 punih godina koji je bio Titov pionir i koji je od tebe stariji samo celo punoletstvo. Nikada se nije vakcinisalo u pauzama između časova, a o tekovinama čovečanstva, neko ko ima isuviše malo godina, ne da netreba da priča, nego da ih i ne spominje.
pre 5 godina
Kada si bio mali vakcinisao si se JEDNOM vakcinom za svaku bolest i više nikada jer se vakcine nisu pravile za 6 meseci. Nisu ti vadili antitela, nisu pravili zelene pasose posle variole vere. Dobio si vakcinu za sva vremena, a sada tiza formu gripa traže da se vakcinišeš svako leto.
Šta nam to govori?
pre 5 godina
Pa da. Opšte poznato medju ljudima koji su uzeli Sinofarm. Čim si korektno pozitivan posle Kineza, znači da si vec imao antitela. Inače ih nema ili ih ima jako malo. Molim, objavite komentar jednom, ili naprosto proverite u InEpu i po privatnim laboratorijama ovu tvrdnju.
(nevolem, 16. mart 2021 21:30)
Nisi ni svestan koliko ništa ne znaš.
pre 5 godina
Jahorina je čist vazduh
Vot iss yo nem
Cist vazduh ne postoji više.
Masku nosim zbog vazduha ne zbog korone.
pre 5 godina
Нећу да се цепам, ко хоће нек се цепа
(џем, пекмез или мармелада?, 16. mart 2021 21:31)
Onda korona nikad neće proći. Uvek će imati vas nevakcinisane da zaražava i cirkuliše u populaciji. Baš vam hvala pametnjakovići.
pre 5 godina
15.1. uradio Elisa test u Aqualabu i vrednost je bila 2,49. Granica za pozitivne je 1. Imao sam malo iznad granice jer sam preležao Kovid19 sa blagim, blagim simptomim, 50 dana ranije. Informisao sam se i o vakcinama i svim preporukama lekara i vakcinisao. Revakcinisao se 13.2. Sinofarm vakcinom. Uradio ponovo test (sada Clia) u Aqualabu 15.3. Vrednost je bila 48. Mnogo mirnije spavam, jer znam da u ovom haosu neću biti uzrok nečijeg inficiranja, ili daleko bilo smrti. Pogotovo što imam starije roditelje i znam šta je virus uradio njihovim poznanicima. Ko hoće, nek se pravi da će se problem rešiti sam od sebe, ali bar nek pročita malo o pandemijama u istoriji. Nije ovo prva. Dok ne bude 70% stanovništva (trenutno) imuno/preležalo ili vakcinisano, ovaj virus se neće zaustaviti. Za kraj jedno pitanje: koliko znate umrlih od Kovid19, a koliko umrlih (ili sa nekim posledicama) od vakcine (1.000.000+)?
pre 5 godina
@a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)
Odakle li je potekla ta teorija o neplodnosti nakon vakcinacije stvarno me zanima,jer sve vise to cujem kod antivaksera.
Sta sad vakcina sprecava spermatogenezu i oogenezu,kako,na koji nacin?
pre 5 godina
a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)
Jeste, svi smo odmah to prvo uradili. A ti? Jos nisi? Pa sta cekas???
pre 5 godina
stručnjaci kažu da su sve vakcine podjednako dobre a onda se jedna zabrani za korišćenje. stručnjaci su rekli da će virus nestati kada dodje leto a ono nije. stručnjaci su rekli da će za vakcine biti potrebno min 2 godine pa se onda pojavile za 6 meseci, stručnjaci još uvek ne znaju koliko traje imunitet, naši stručnjaci su prvo kupili i uvezli vakcine pa tek onda dali dozvolu da se koriste..itd itd.. ima stručnjaka, ali ima i stručnjaka..
pre 5 godina
Dotični je antitelo sam po sebi.
pre 5 godina
@pedu...ipak mislim da si ti pre svega kukavica, kao i većina antivaksera. Ostavi nauku naučnicima.
pre 5 godina
Vi koji ste se vakcinisali zar ne vidite da smo mi živi koji nismo i nećemo da se vakcinisemo
(gagi, 16. mart 2021 21:55)
Blago tebi ali nazalost mnogi nisu zivi i mnogi nevakcinisani nece biti zivi. Jel ti imas empatije prema starim i bolesnim ljudima?
pre 5 godina
Cekajte, on je uradio test an AT 3 nedelje nakon REvakcinacije i na osnovu toga su rekli da je prelezao koronu? Kako znaju da nije od vakcine?
pre 5 godina
@Ja, mozda predsednik tada nije otvarao samoposluge, ali su neistomisljenici nestajali u sred noci. Mislis da je u onakvom totalitarnom sistemu bilo moguce saznati da nesto nije bilo u redu sa nekom vakcinom?
pre 5 godina
Toliko opaka bolest - imas je, a ni ne znas da je imas!
pre 5 godina
Pa morao je da preleži kad ga je Palma bacao po studiju. ?
pre 5 godina
Muškarčina je zato i ima toliko antitela..
pre 5 godina
Moj kolega ima puno antitela, nije imao nikakve simptome
pre 5 godina
Kad god ga vidim , ja okrenem kanal. Antipatičan lik. Ako mi neka poruka ne treba, to je od tebe. Ko si ti da deliš savjete nisi se vakcinisao pred kamerama zbog toga, nego da dižeš rejting i prikažeš se kao novinar u centru zbivanja i trudiš se da budeš zanimljiv.
pre 5 godina
a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)
A jesi ti radio IQ test? šta kaže?
pre 5 godina
- Priča ovog novinara ima više nelogičnosti, da ne kažem "rupa".
Prva: ne znam da li mu je, i ko (lekar ili neko drugi), savetovao da uradi test na antitela;
Druga: trebao je da uradi i test na IgM antitela a ne samo na IgG;
Treća: trebao je odmah posle prvog testa da uradi novi ali u drugoj laboratoriji (ima 2 ruke pa može da mu se uzme krv i sutradan).
- Ako se prethodnih meseci vakcinisao i protiv sezonskog gripa, to može da bude uzrok visokog procenta IgG antitela.
- Da sam na njegovom mestu, ja bih sada u 2 laboratorije (koje imaju sopstvenu tehnologiju odn. ne šalju uzorke u drugu) uradio oba testa na antitela - i IgM i IgG. U jednoj, recimo, danas, a u drugoj sutradan.
- Pisano iz ličnog iskustva u periodu novembar-januar :((
pre 5 godina
Видим да велики број људи у коментарима не жели да прими вакцину због тога што их производе, како кажу ПРИВАТНЕ КОМПАНИЈЕ, па немају поверења. Е, па драги моји, руску и кинеску производе познати ДРЖАВНИ научни институти. Шта ћемо сад?
pre 5 godina
PCR je bio pozitivan zbog vakcinacije!
(zoran, 16. mart 2021 22:59)
Nije bas tako, ja sam primio Sinofarm u Decembru, pa u Januaru booster, radio PCR test u Martu radi putovanja i naravno bio je negativan. Danas sam radio test na S-Protein, mjerna jedinica je S/Co( ne znam sta je to) ali pise da je gornja granica 1.00, meni je bio 22.48, pozitivan, i prema misljenju doktora iz Labaratorije organizam je dobro odreagovao na vakcinu.
pre 5 godina
Malo ti je to priki s obzirom da si vakcinisan
pre 5 godina
Mogao je da zarazi sve oko sebe.
pre 5 godina
Dakle, ili nešto sa mnom nije u redu, ili je vest nejasna. Kaže naime, radio sam test na antitela tri nedelje posle revakcine i imao zadovoljavajući nivo antitela, što su lekari prokomentarisali da to znači, da sam NAJVEROVATNIJE već preboleo asimptomatski kovid19!
Zašto tako misle, da li to znači onda da od vakcine koju je primio lekari ne očekuju da revakcinacijom razvijemo antitela ili šta je u pitanju, otkud taj zaključak?
pre 5 godina
Posle 2 meseca revakcinacije Sinifarm vakcine test IGA, IGM, IGG antitela su bila 10.500
pre 5 godina
Primio sam Sinofarm vakcinu uradio test 30 dana posle revakcinacije na antitela imao sam antitela,posle samo mesec dana proveravam antitela i na moju žalost nije ih bilo.Ko je ovde kriv?
77 Komentari
Sortiraj po: