fun fact
pre 5 godina
@minja subota
ti da si gejmer 10 godina,
ne bi video igre zvao "igricama"
Sreda, 20.01.2021.
15:57
IMAGE SOURCE
pre 5 godina
@minja subota
ti da si gejmer 10 godina,
ne bi video igre zvao "igricama"
pre 5 godina
Normalnooo!!!. U 2021 godini Sony ce da ih razvali jos vise u to sam siguran kada sam video onu lista toboz nekakvih ekskluziva XBoX-a.
pre 5 godina
Minja, čoveče kako pređeš igru za dan ili dva , ja sam Witcher 3 igrao 200 sati, ali dobrih 6 meseci ?
Dobro, ti pričaš o Sony ekskluzivama, ali opet ne verujem da God of War i slične mogu da obrnem za 2 dana, jedino 10 sati da igram dnevno, ali posle toga mogu samo da umrem ?
Inače, slažem se, ko ima mogućnosti, treba da ima sve konzole i PC naravno, ko nema, već će izabrati ono što mu odgovara .
Rasprave tipa ko je bolje nemaju smisla.
pre 5 godina
Ni ne cudi za Kinu. Kinezi kupuju japanske proizvode isto kao sto bi i Hrvati nase.
(Aki, 20. januar 2021 20:21)
Hrvati itekako kupuju srpsku robu, a dobijaju je i po nižim cenama od nas. Proveri.
pre 5 godina
Rezultati u Kini i SADu jesu merodavni. To su najveća tržišta. E sad ja mislim da i pored toga za Sony se nudi bolji izbor igrica.
(sirup, 20. januar 2021 20:11)
Videćemo. Možda će sledeći Fallout, sledeći Elder Scrolls i sledeći Dishonored i Wolfenstein izaći ekskluzivno za Xbox. Sony ne bi imao pravo da se buni, a za Microsoft bi to bila velika stvar.
pre 5 godina
Ja kao otac troje male dece imam nintendo. Za sad wii U, ali svakako svetujem i switch. To je konzola koja nema tako jak hardware, ali su igre veoma prilagođene deci i porodici. Ona treća varijanta koja nema snage da ratuje sa ove dve, ali ipak je u jednom segmentu mnogo bolja. I kad imamo goste bez obzira na godine uvek ima potencijal za zabavu, neke igre čak u šestoro. Što se tiče ozbiljnih igara za nas "matore konje" nema tako dobar izbor, ali i tu su ipak Zelda, Xenoblade chronicles i assasin creed.
Između ove dve konzole u ratu kontam da je PS jači, bolji izbor igara i lepša konzola, a xbox kvalitetniji i jeftiniji.
pre 5 godina
Svaki pravi gejmer ima obe konzole,ne razumem zasto se stalno raspravljate. Obe konzole su dobre i imaju svoje chari. Meni je drazi Xbox,uvek mi je bio drazi,najvise zbog servisa I mogucnosti igrati stare igrice. Sony ima dvadesetak ekskluziva,koje su stvarno vrh,ali svaka je singl player! Predjes igricu za dan,dva i zaboravis je,dok kod Xboxa se igraju online i to je velika razlika. Igrice su jeftinije i stalno dobijas nove igrice,potpuno besplatno,dok kod Sonija dobijas svaki mesec tri igrice da skines,preko Ps store,ali to su uglavnom bezveze igrice. Ja sam stari gejmer,preko 20 godina igram igrice,i uvek sam kupovao sve konzole,jer volim da igram igrice. Gears of War je ikona Xboxa,dok Sony ima God of War,Nintendo ima Zeldu. Verujem da svako od vas voli sve te igrice,ali zato moras da imas sve konzole. Veliki pozdrav za sve gejmere!
pre 5 godina
@(godzilla, 20. januar 2021 23:21)
Kao neko ko je imao xbox pa ps, a sad nista vise, prednost dajem ipak PS-u.
pre 5 godina
Naručio Switch, pa nek ide život ?
pre 5 godina
Nabavio Xbox Series X u inostranstvu. Neverovatan uređaj. Sve je instant, od on-off do pokretanja igrica sa quick resume (mada ne radi na svim igricama još uvek). Game pass je takođe odlična stvar sa oko 400 besplatnih igrica (od toga su makar 50ak vrhunske igrice (AAA)). Problem je što 1TB SSD (800GB dostupno) izgleda više nije dovoljno. Call of Duty ColdWar zauzima oko 160GB na series X. A dodatni SSD je 250€. Sve u svemu preporucujem. Svako ko uzme neće se pokajati. Brz, igrice glatke, 4k, nečujan. Sto verovatno važi i za PlayStation 5
pre 5 godina
Ljudi gledaju na taj PS kao neki kult, a realno uvek kaska za Xboxom.
(godzilla, 20. januar 2021 23:21)
Ni u jednoj generaciji sony nikada nije kaskao za xbox-om.
Klasican si fanboj
pre 5 godina
Za ove sto se kunu u Switch.. Switch je igracka za decu u poredjenju sa PS4 Pro i Xonex ili sad PS5 i Series X. Jeste najprodavaniji ali zato sto je jeftin, a jeftin je zato sto ima hardware jacine prosecnog smart frizidera. Sa druge strane Sony i MS se trude da pomere granice realnosti i ulazu milijarde da nama igracima ucine dostupnim hardware za koji inace vecina nas ne bi izdvojila novac. Recimo ray tracing opcija, SSD 5-7gb/s i grafika sa 18-20gb GDDR rama (video rama), sve to bi za PC kostalo oko 1500-2000 eura, ovde to dobijamo za 500e. Igre da ne spominjem, Switch je svetlosnu godinu daleko od Sony studija i izrade kvalitetnih igara poput Last of Us 2 i Ghost of Tsusima. Prosto tehnoloski vise ne pripadaju next-gen klasi i zato ih i ne ukljucuju u pricu o prodaji tih konzola.
pre 5 godina
A sad cekamo PC gejmere da nam objasne zasto su obe konzole njesra..
pre 5 godina
a kod nas? da li ce stici ikad?
koja smo mi rupa
pre 5 godina
Никада ни једна Мајкрософтова копија није била боља од оригинала па не видим зашто бих сада?
pre 5 godina
sto se mene tice komp je neprevazidjen za igranje
(s4, 20. januar 2021 19:27)
Zavisi sta volis.. Ako volis da se zavalis u kauc I igras na velikom tvu Onda je Sony bolji.. Mozes I na PC Ali za svaku igru moras da provedes silno vreme da podesis kontroler.. Dok na Sony ukljuci I igraj..na Sony 4ci nas 4voro igramo PES21 2 na 2..nema nista da podesavamo.. Plug and play.. Na PC bi to bilo nemoguce
pre 5 godina
@aki Kinezi i Japanci nisu uopste slicni, osim što su ista rasa. Slicniji smo mi Srbi i Francuzi nego oni.
pre 5 godina
Nije loše za promenu probati Xbox.
pre 5 godina
Samo PC.
pre 5 godina
kako se uopste nisani i puca a da nije komp, tj misem?
pre 5 godina
@Mikii - Probao sam sve konzole koje postoje, ali onog momenta kada sam nakon PS4 presao na Xbox One, vise mi ne pada na pamet da koristm PS ili da ga kupim. Prva stvar, Xbox je svestraniji uredjaj. Druga stvar, kod mene se pokazao stabilniji u radu i hardverski je jaci. Treca stvar, ima bolje i izdrzljivije dzojstike. Igrajuci sa drugarima PES na PS4, zamenili smo dzojstika i dzojstika. Na Xboxu, evo prva tura i dalje gura. Jedino sto smo izmenjali su zamenske punjive baterije. Ove originalne su skupe kao otrov. Ljudi gledaju na taj PS kao neki kult, a realno uvek kaska za Xboxom.
pre 5 godina
Playstation 5 je overhyped . Niko iskreno ne obraća pažnju na xbox konzole pogotovo u Evropi. Za jeftine pare možete dobiti zver od konzole. Primer za to je Series S. 1440p 60fps Ray Tracing za samo 300$ . Isto i sa prošlom generacijom xbox one s je nudio 4k gaming i 1tb memorije za 300 eura kod nas u Srbiji dok ps4 slim (njegov suparnik)nije imao te mogućnosti em je bio 10 hiljada dinara skuplji bez ikakvog razloga plus je imao 500gb hdda. Model sa 1 TB je bio još skuplji. Uglavnom iako xbox nema excluziva meni se vise svidja jer jednostavno imaju dobar dizajn konzola i više se fokusiraju na online experience plus software je veoma zadivljujuć . Svi znamo da je xbox live bolji od Ps Plusa što se tiče bezbednosti i ponude igara isto i sa Game Passom. Xbox ima dosta brže servere pa je skidanje igara dosta brzo u odnosu na sonijeve servere. Isto i sa strimovanjem xbox je tu bolji.Xbox takođe ima dugačak period trajanja baterija koji iznosi 30h od punjenja dok ps4 controlleri izdržavaju maximalno 8 sati. Uglavnom vi birajte šta vama odgovara ja sam samo izneo činjenice.
pre 5 godina
Neka propadnu obe!
pre 5 godina
Nintendo switch je vrh za one koji zele da se cela porodica dobro nasmeje i zabavi. Mario kart, Mario Party, Super smash brothers, 4 igraca istovremeno, za mene, zenu i klince je vrh vrhova. Naravno, ima tu i "ozbiljnih" igara, Ass creed, Wolfenstein... Preporucujem switch!
pre 5 godina
Imao Sony4 sad Xbox X, Sony nikada više, nekvalitetno djubre koje sam reklamirao 5 puta... Xbox je svemirski brod za PS...
pre 5 godina
Meni je onaj manji Xbox bas simpa, i cena je simpa, i game pass je simpa, verovatnocu ga pazariti...
pre 5 godina
Ono što je zanimljivo je da Nintendo Switch nastavlja da bude najprodavanija konzola uprkos izlasku novih konzola, recimo skoro je izašao izveštaj da je recimo u Americi Switch 25 meseci za redom najprodavanija konzola.
pre 5 godina
Imam PS4 Pro, gejmerski PC i Switch. Najviše se igram na Nintendu pa onda PC. PS4 upalim samo kad hoću da odigram neku ekskluzivu a posle zaboravim na njega. To je ujedno i jedina njegova prednost u odnosu na Xbox. Sve xbox igre možete igrati na PC.
pre 5 godina
Imam Playstation 4 i Nintendo Switch ali mi je najbolje igrati na kompjuteru. Nintendo Switch je takođe ekstra ali ima malo memorije i ne izlaze sve igrice na njega
pre 5 godina
Sega mega drive II zakon ? Mortal kombat i Bugerman .
pre 5 godina
Za to vreme Nintendo Switch najpopularnija konzola na planeti sa 70 miliona prodatih konzola.
pre 5 godina
Da li se zna kada stižu Sony konzole ponovo?
pre 5 godina
Xboxovci" kao i obicno, vraceni na tvornicke postavke.
(Mikii, 20. januar 2021 20:23)
A sta su to "tvornicke" postavke, ako nije tajna?
pre 5 godina
Nintendo ih je potukao sve!
pre 5 godina
"Xboxovci" kao i obicno, vraceni na tvornicke postavke.
pre 5 godina
Rezultati u Kini i SADu jesu merodavni. To su najveća tržišta. E sad ja mislim da i pored toga za Sony se nudi bolji izbor igrica.
pre 5 godina
Sve je to lepo, nego kad stizu obe ove konzole u ovoj godini kod nas.
pre 5 godina
Rezultati nas mogu zavarati? Japanci su prodali duplo više konzola, sve je jasno kao dan. Čak nisu prodali više proizvoda u Kini, a ipak su razbili.
pre 5 godina
Ni ne cudi za Kinu. Kinezi kupuju japanske proizvode isto kao sto bi i Hrvati nase.
pre 5 godina
Pa očekivano donekle. U americi se proizvodi xbox, a u kini patološki mrze japan, mada i pored toga u americi vrlo tesno...
pre 5 godina
Nešto razmišljam da uzmem Switch ?
pre 5 godina
Uvek bio i bice
pre 5 godina
realno xbox je zver ali u evropi nije marketinski zastupljen.
sto se mene tice komp je neprevazidjen za igranje
pre 5 godina
PS naravno.
pre 5 godina
А где је ту S модел?
pre 5 godina
Ali da nema nigde da se kupi po normalnoj ceni, jako jadno. Ne razumem ove sto traze 1500e i tako im oglas stoji od starta prodaje... i plus sto su matore konzole poskupele, skuplje od ovih next gen :-) to ko kupi lud je, pa makar imao i milione evara
pre 5 godina
A u koliko primeraka je prodat switch?
pre 5 godina
U principu obe konzole su slicnih karakteristika, ali ih je Sony potpuno razbio u marketingu, pogotovo pred Bozic i Novu godinu. Tada se samo za poklon razmisljalo o PS5.
pre 5 godina
Ni ne cudi za Kinu. Kinezi kupuju japanske proizvode isto kao sto bi i Hrvati nase.
pre 5 godina
Sve je to lepo, nego kad stizu obe ove konzole u ovoj godini kod nas.
pre 5 godina
realno xbox je zver ali u evropi nije marketinski zastupljen.
sto se mene tice komp je neprevazidjen za igranje
pre 5 godina
Pa očekivano donekle. U americi se proizvodi xbox, a u kini patološki mrze japan, mada i pored toga u americi vrlo tesno...
pre 5 godina
Rezultati u Kini i SADu jesu merodavni. To su najveća tržišta. E sad ja mislim da i pored toga za Sony se nudi bolji izbor igrica.
pre 5 godina
A u koliko primeraka je prodat switch?
pre 5 godina
"Xboxovci" kao i obicno, vraceni na tvornicke postavke.
pre 5 godina
Nešto razmišljam da uzmem Switch ?
pre 5 godina
Nintendo ih je potukao sve!
pre 5 godina
Uvek bio i bice
pre 5 godina
Ljudi gledaju na taj PS kao neki kult, a realno uvek kaska za Xboxom.
(godzilla, 20. januar 2021 23:21)
Ni u jednoj generaciji sony nikada nije kaskao za xbox-om.
Klasican si fanboj
pre 5 godina
Playstation 5 je overhyped . Niko iskreno ne obraća pažnju na xbox konzole pogotovo u Evropi. Za jeftine pare možete dobiti zver od konzole. Primer za to je Series S. 1440p 60fps Ray Tracing za samo 300$ . Isto i sa prošlom generacijom xbox one s je nudio 4k gaming i 1tb memorije za 300 eura kod nas u Srbiji dok ps4 slim (njegov suparnik)nije imao te mogućnosti em je bio 10 hiljada dinara skuplji bez ikakvog razloga plus je imao 500gb hdda. Model sa 1 TB je bio još skuplji. Uglavnom iako xbox nema excluziva meni se vise svidja jer jednostavno imaju dobar dizajn konzola i više se fokusiraju na online experience plus software je veoma zadivljujuć . Svi znamo da je xbox live bolji od Ps Plusa što se tiče bezbednosti i ponude igara isto i sa Game Passom. Xbox ima dosta brže servere pa je skidanje igara dosta brzo u odnosu na sonijeve servere. Isto i sa strimovanjem xbox je tu bolji.Xbox takođe ima dugačak period trajanja baterija koji iznosi 30h od punjenja dok ps4 controlleri izdržavaju maximalno 8 sati. Uglavnom vi birajte šta vama odgovara ja sam samo izneo činjenice.
pre 5 godina
Sega mega drive II zakon ? Mortal kombat i Bugerman .
pre 5 godina
Imao Sony4 sad Xbox X, Sony nikada više, nekvalitetno djubre koje sam reklamirao 5 puta... Xbox je svemirski brod za PS...
pre 5 godina
Nintendo switch je vrh za one koji zele da se cela porodica dobro nasmeje i zabavi. Mario kart, Mario Party, Super smash brothers, 4 igraca istovremeno, za mene, zenu i klince je vrh vrhova. Naravno, ima tu i "ozbiljnih" igara, Ass creed, Wolfenstein... Preporucujem switch!
pre 5 godina
Nabavio Xbox Series X u inostranstvu. Neverovatan uređaj. Sve je instant, od on-off do pokretanja igrica sa quick resume (mada ne radi na svim igricama još uvek). Game pass je takođe odlična stvar sa oko 400 besplatnih igrica (od toga su makar 50ak vrhunske igrice (AAA)). Problem je što 1TB SSD (800GB dostupno) izgleda više nije dovoljno. Call of Duty ColdWar zauzima oko 160GB na series X. A dodatni SSD je 250€. Sve u svemu preporucujem. Svako ko uzme neće se pokajati. Brz, igrice glatke, 4k, nečujan. Sto verovatno važi i za PlayStation 5
pre 5 godina
Xboxovci" kao i obicno, vraceni na tvornicke postavke.
(Mikii, 20. januar 2021 20:23)
A sta su to "tvornicke" postavke, ako nije tajna?
pre 5 godina
@Mikii - Probao sam sve konzole koje postoje, ali onog momenta kada sam nakon PS4 presao na Xbox One, vise mi ne pada na pamet da koristm PS ili da ga kupim. Prva stvar, Xbox je svestraniji uredjaj. Druga stvar, kod mene se pokazao stabilniji u radu i hardverski je jaci. Treca stvar, ima bolje i izdrzljivije dzojstike. Igrajuci sa drugarima PES na PS4, zamenili smo dzojstika i dzojstika. Na Xboxu, evo prva tura i dalje gura. Jedino sto smo izmenjali su zamenske punjive baterije. Ove originalne su skupe kao otrov. Ljudi gledaju na taj PS kao neki kult, a realno uvek kaska za Xboxom.
pre 5 godina
Za to vreme Nintendo Switch najpopularnija konzola na planeti sa 70 miliona prodatih konzola.
pre 5 godina
Meni je onaj manji Xbox bas simpa, i cena je simpa, i game pass je simpa, verovatnocu ga pazariti...
pre 5 godina
Ni ne cudi za Kinu. Kinezi kupuju japanske proizvode isto kao sto bi i Hrvati nase.
(Aki, 20. januar 2021 20:21)
Hrvati itekako kupuju srpsku robu, a dobijaju je i po nižim cenama od nas. Proveri.
pre 5 godina
Za ove sto se kunu u Switch.. Switch je igracka za decu u poredjenju sa PS4 Pro i Xonex ili sad PS5 i Series X. Jeste najprodavaniji ali zato sto je jeftin, a jeftin je zato sto ima hardware jacine prosecnog smart frizidera. Sa druge strane Sony i MS se trude da pomere granice realnosti i ulazu milijarde da nama igracima ucine dostupnim hardware za koji inace vecina nas ne bi izdvojila novac. Recimo ray tracing opcija, SSD 5-7gb/s i grafika sa 18-20gb GDDR rama (video rama), sve to bi za PC kostalo oko 1500-2000 eura, ovde to dobijamo za 500e. Igre da ne spominjem, Switch je svetlosnu godinu daleko od Sony studija i izrade kvalitetnih igara poput Last of Us 2 i Ghost of Tsusima. Prosto tehnoloski vise ne pripadaju next-gen klasi i zato ih i ne ukljucuju u pricu o prodaji tih konzola.
pre 5 godina
U principu obe konzole su slicnih karakteristika, ali ih je Sony potpuno razbio u marketingu, pogotovo pred Bozic i Novu godinu. Tada se samo za poklon razmisljalo o PS5.
pre 5 godina
Ali da nema nigde da se kupi po normalnoj ceni, jako jadno. Ne razumem ove sto traze 1500e i tako im oglas stoji od starta prodaje... i plus sto su matore konzole poskupele, skuplje od ovih next gen :-) to ko kupi lud je, pa makar imao i milione evara
pre 5 godina
kako se uopste nisani i puca a da nije komp, tj misem?
pre 5 godina
Imam PS4 Pro, gejmerski PC i Switch. Najviše se igram na Nintendu pa onda PC. PS4 upalim samo kad hoću da odigram neku ekskluzivu a posle zaboravim na njega. To je ujedno i jedina njegova prednost u odnosu na Xbox. Sve xbox igre možete igrati na PC.
pre 5 godina
Ono što je zanimljivo je da Nintendo Switch nastavlja da bude najprodavanija konzola uprkos izlasku novih konzola, recimo skoro je izašao izveštaj da je recimo u Americi Switch 25 meseci za redom najprodavanija konzola.
pre 5 godina
Nije loše za promenu probati Xbox.
pre 5 godina
a kod nas? da li ce stici ikad?
koja smo mi rupa
pre 5 godina
A sad cekamo PC gejmere da nam objasne zasto su obe konzole njesra..
pre 5 godina
Ja kao otac troje male dece imam nintendo. Za sad wii U, ali svakako svetujem i switch. To je konzola koja nema tako jak hardware, ali su igre veoma prilagođene deci i porodici. Ona treća varijanta koja nema snage da ratuje sa ove dve, ali ipak je u jednom segmentu mnogo bolja. I kad imamo goste bez obzira na godine uvek ima potencijal za zabavu, neke igre čak u šestoro. Što se tiče ozbiljnih igara za nas "matore konje" nema tako dobar izbor, ali i tu su ipak Zelda, Xenoblade chronicles i assasin creed.
Između ove dve konzole u ratu kontam da je PS jači, bolji izbor igara i lepša konzola, a xbox kvalitetniji i jeftiniji.
pre 5 godina
Minja, čoveče kako pređeš igru za dan ili dva , ja sam Witcher 3 igrao 200 sati, ali dobrih 6 meseci ?
Dobro, ti pričaš o Sony ekskluzivama, ali opet ne verujem da God of War i slične mogu da obrnem za 2 dana, jedino 10 sati da igram dnevno, ali posle toga mogu samo da umrem ?
Inače, slažem se, ko ima mogućnosti, treba da ima sve konzole i PC naravno, ko nema, već će izabrati ono što mu odgovara .
Rasprave tipa ko je bolje nemaju smisla.
pre 5 godina
sto se mene tice komp je neprevazidjen za igranje
(s4, 20. januar 2021 19:27)
Zavisi sta volis.. Ako volis da se zavalis u kauc I igras na velikom tvu Onda je Sony bolji.. Mozes I na PC Ali za svaku igru moras da provedes silno vreme da podesis kontroler.. Dok na Sony ukljuci I igraj..na Sony 4ci nas 4voro igramo PES21 2 na 2..nema nista da podesavamo.. Plug and play.. Na PC bi to bilo nemoguce
pre 5 godina
Naručio Switch, pa nek ide život ?
pre 5 godina
@(godzilla, 20. januar 2021 23:21)
Kao neko ko je imao xbox pa ps, a sad nista vise, prednost dajem ipak PS-u.
pre 5 godina
Svaki pravi gejmer ima obe konzole,ne razumem zasto se stalno raspravljate. Obe konzole su dobre i imaju svoje chari. Meni je drazi Xbox,uvek mi je bio drazi,najvise zbog servisa I mogucnosti igrati stare igrice. Sony ima dvadesetak ekskluziva,koje su stvarno vrh,ali svaka je singl player! Predjes igricu za dan,dva i zaboravis je,dok kod Xboxa se igraju online i to je velika razlika. Igrice su jeftinije i stalno dobijas nove igrice,potpuno besplatno,dok kod Sonija dobijas svaki mesec tri igrice da skines,preko Ps store,ali to su uglavnom bezveze igrice. Ja sam stari gejmer,preko 20 godina igram igrice,i uvek sam kupovao sve konzole,jer volim da igram igrice. Gears of War je ikona Xboxa,dok Sony ima God of War,Nintendo ima Zeldu. Verujem da svako od vas voli sve te igrice,ali zato moras da imas sve konzole. Veliki pozdrav za sve gejmere!
pre 5 godina
Rezultati u Kini i SADu jesu merodavni. To su najveća tržišta. E sad ja mislim da i pored toga za Sony se nudi bolji izbor igrica.
(sirup, 20. januar 2021 20:11)
Videćemo. Možda će sledeći Fallout, sledeći Elder Scrolls i sledeći Dishonored i Wolfenstein izaći ekskluzivno za Xbox. Sony ne bi imao pravo da se buni, a za Microsoft bi to bila velika stvar.
pre 5 godina
@minja subota
ti da si gejmer 10 godina,
ne bi video igre zvao "igricama"
pre 5 godina
PS naravno.
pre 5 godina
Imam Playstation 4 i Nintendo Switch ali mi je najbolje igrati na kompjuteru. Nintendo Switch je takođe ekstra ali ima malo memorije i ne izlaze sve igrice na njega
pre 5 godina
Da li se zna kada stižu Sony konzole ponovo?
pre 5 godina
Никада ни једна Мајкрософтова копија није била боља од оригинала па не видим зашто бих сада?
pre 5 godina
А где је ту S модел?
pre 5 godina
Rezultati nas mogu zavarati? Japanci su prodali duplo više konzola, sve je jasno kao dan. Čak nisu prodali više proizvoda u Kini, a ipak su razbili.
pre 5 godina
Neka propadnu obe!
pre 5 godina
Samo PC.
pre 5 godina
@aki Kinezi i Japanci nisu uopste slicni, osim što su ista rasa. Slicniji smo mi Srbi i Francuzi nego oni.
pre 5 godina
Normalnooo!!!. U 2021 godini Sony ce da ih razvali jos vise u to sam siguran kada sam video onu lista toboz nekakvih ekskluziva XBoX-a.
pre 5 godina
"Xboxovci" kao i obicno, vraceni na tvornicke postavke.
pre 5 godina
Nintendo ih je potukao sve!
pre 5 godina
realno xbox je zver ali u evropi nije marketinski zastupljen.
sto se mene tice komp je neprevazidjen za igranje
pre 5 godina
Nešto razmišljam da uzmem Switch ?
pre 5 godina
Rezultati u Kini i SADu jesu merodavni. To su najveća tržišta. E sad ja mislim da i pored toga za Sony se nudi bolji izbor igrica.
pre 5 godina
Uvek bio i bice
pre 5 godina
@Mikii - Probao sam sve konzole koje postoje, ali onog momenta kada sam nakon PS4 presao na Xbox One, vise mi ne pada na pamet da koristm PS ili da ga kupim. Prva stvar, Xbox je svestraniji uredjaj. Druga stvar, kod mene se pokazao stabilniji u radu i hardverski je jaci. Treca stvar, ima bolje i izdrzljivije dzojstike. Igrajuci sa drugarima PES na PS4, zamenili smo dzojstika i dzojstika. Na Xboxu, evo prva tura i dalje gura. Jedino sto smo izmenjali su zamenske punjive baterije. Ove originalne su skupe kao otrov. Ljudi gledaju na taj PS kao neki kult, a realno uvek kaska za Xboxom.
pre 5 godina
Imao Sony4 sad Xbox X, Sony nikada više, nekvalitetno djubre koje sam reklamirao 5 puta... Xbox je svemirski brod za PS...
pre 5 godina
Ni ne cudi za Kinu. Kinezi kupuju japanske proizvode isto kao sto bi i Hrvati nase.
pre 5 godina
A u koliko primeraka je prodat switch?
pre 5 godina
Neka propadnu obe!
pre 5 godina
Playstation 5 je overhyped . Niko iskreno ne obraća pažnju na xbox konzole pogotovo u Evropi. Za jeftine pare možete dobiti zver od konzole. Primer za to je Series S. 1440p 60fps Ray Tracing za samo 300$ . Isto i sa prošlom generacijom xbox one s je nudio 4k gaming i 1tb memorije za 300 eura kod nas u Srbiji dok ps4 slim (njegov suparnik)nije imao te mogućnosti em je bio 10 hiljada dinara skuplji bez ikakvog razloga plus je imao 500gb hdda. Model sa 1 TB je bio još skuplji. Uglavnom iako xbox nema excluziva meni se vise svidja jer jednostavno imaju dobar dizajn konzola i više se fokusiraju na online experience plus software je veoma zadivljujuć . Svi znamo da je xbox live bolji od Ps Plusa što se tiče bezbednosti i ponude igara isto i sa Game Passom. Xbox ima dosta brže servere pa je skidanje igara dosta brzo u odnosu na sonijeve servere. Isto i sa strimovanjem xbox je tu bolji.Xbox takođe ima dugačak period trajanja baterija koji iznosi 30h od punjenja dok ps4 controlleri izdržavaju maximalno 8 sati. Uglavnom vi birajte šta vama odgovara ja sam samo izneo činjenice.
pre 5 godina
kako se uopste nisani i puca a da nije komp, tj misem?
pre 5 godina
Naručio Switch, pa nek ide život ?
pre 5 godina
Никада ни једна Мајкрософтова копија није била боља од оригинала па не видим зашто бих сада?
pre 5 godina
Samo PC.
pre 5 godina
A sad cekamo PC gejmere da nam objasne zasto su obe konzole njesra..
pre 5 godina
Za ove sto se kunu u Switch.. Switch je igracka za decu u poredjenju sa PS4 Pro i Xonex ili sad PS5 i Series X. Jeste najprodavaniji ali zato sto je jeftin, a jeftin je zato sto ima hardware jacine prosecnog smart frizidera. Sa druge strane Sony i MS se trude da pomere granice realnosti i ulazu milijarde da nama igracima ucine dostupnim hardware za koji inace vecina nas ne bi izdvojila novac. Recimo ray tracing opcija, SSD 5-7gb/s i grafika sa 18-20gb GDDR rama (video rama), sve to bi za PC kostalo oko 1500-2000 eura, ovde to dobijamo za 500e. Igre da ne spominjem, Switch je svetlosnu godinu daleko od Sony studija i izrade kvalitetnih igara poput Last of Us 2 i Ghost of Tsusima. Prosto tehnoloski vise ne pripadaju next-gen klasi i zato ih i ne ukljucuju u pricu o prodaji tih konzola.
pre 5 godina
Ljudi gledaju na taj PS kao neki kult, a realno uvek kaska za Xboxom.
(godzilla, 20. januar 2021 23:21)
Ni u jednoj generaciji sony nikada nije kaskao za xbox-om.
Klasican si fanboj
pre 5 godina
Pa očekivano donekle. U americi se proizvodi xbox, a u kini patološki mrze japan, mada i pored toga u americi vrlo tesno...
pre 5 godina
PS naravno.
pre 5 godina
Svaki pravi gejmer ima obe konzole,ne razumem zasto se stalno raspravljate. Obe konzole su dobre i imaju svoje chari. Meni je drazi Xbox,uvek mi je bio drazi,najvise zbog servisa I mogucnosti igrati stare igrice. Sony ima dvadesetak ekskluziva,koje su stvarno vrh,ali svaka je singl player! Predjes igricu za dan,dva i zaboravis je,dok kod Xboxa se igraju online i to je velika razlika. Igrice su jeftinije i stalno dobijas nove igrice,potpuno besplatno,dok kod Sonija dobijas svaki mesec tri igrice da skines,preko Ps store,ali to su uglavnom bezveze igrice. Ja sam stari gejmer,preko 20 godina igram igrice,i uvek sam kupovao sve konzole,jer volim da igram igrice. Gears of War je ikona Xboxa,dok Sony ima God of War,Nintendo ima Zeldu. Verujem da svako od vas voli sve te igrice,ali zato moras da imas sve konzole. Veliki pozdrav za sve gejmere!
pre 5 godina
Sve je to lepo, nego kad stizu obe ove konzole u ovoj godini kod nas.
pre 5 godina
Imam PS4 Pro, gejmerski PC i Switch. Najviše se igram na Nintendu pa onda PC. PS4 upalim samo kad hoću da odigram neku ekskluzivu a posle zaboravim na njega. To je ujedno i jedina njegova prednost u odnosu na Xbox. Sve xbox igre možete igrati na PC.
pre 5 godina
Xboxovci" kao i obicno, vraceni na tvornicke postavke.
(Mikii, 20. januar 2021 20:23)
A sta su to "tvornicke" postavke, ako nije tajna?
pre 5 godina
Imam Playstation 4 i Nintendo Switch ali mi je najbolje igrati na kompjuteru. Nintendo Switch je takođe ekstra ali ima malo memorije i ne izlaze sve igrice na njega
pre 5 godina
Da li se zna kada stižu Sony konzole ponovo?
pre 5 godina
Za to vreme Nintendo Switch najpopularnija konzola na planeti sa 70 miliona prodatih konzola.
pre 5 godina
Nintendo switch je vrh za one koji zele da se cela porodica dobro nasmeje i zabavi. Mario kart, Mario Party, Super smash brothers, 4 igraca istovremeno, za mene, zenu i klince je vrh vrhova. Naravno, ima tu i "ozbiljnih" igara, Ass creed, Wolfenstein... Preporucujem switch!
pre 5 godina
sto se mene tice komp je neprevazidjen za igranje
(s4, 20. januar 2021 19:27)
Zavisi sta volis.. Ako volis da se zavalis u kauc I igras na velikom tvu Onda je Sony bolji.. Mozes I na PC Ali za svaku igru moras da provedes silno vreme da podesis kontroler.. Dok na Sony ukljuci I igraj..na Sony 4ci nas 4voro igramo PES21 2 na 2..nema nista da podesavamo.. Plug and play.. Na PC bi to bilo nemoguce
pre 5 godina
Nabavio Xbox Series X u inostranstvu. Neverovatan uređaj. Sve je instant, od on-off do pokretanja igrica sa quick resume (mada ne radi na svim igricama još uvek). Game pass je takođe odlična stvar sa oko 400 besplatnih igrica (od toga su makar 50ak vrhunske igrice (AAA)). Problem je što 1TB SSD (800GB dostupno) izgleda više nije dovoljno. Call of Duty ColdWar zauzima oko 160GB na series X. A dodatni SSD je 250€. Sve u svemu preporucujem. Svako ko uzme neće se pokajati. Brz, igrice glatke, 4k, nečujan. Sto verovatno važi i za PlayStation 5
pre 5 godina
Ja kao otac troje male dece imam nintendo. Za sad wii U, ali svakako svetujem i switch. To je konzola koja nema tako jak hardware, ali su igre veoma prilagođene deci i porodici. Ona treća varijanta koja nema snage da ratuje sa ove dve, ali ipak je u jednom segmentu mnogo bolja. I kad imamo goste bez obzira na godine uvek ima potencijal za zabavu, neke igre čak u šestoro. Što se tiče ozbiljnih igara za nas "matore konje" nema tako dobar izbor, ali i tu su ipak Zelda, Xenoblade chronicles i assasin creed.
Između ove dve konzole u ratu kontam da je PS jači, bolji izbor igara i lepša konzola, a xbox kvalitetniji i jeftiniji.
pre 5 godina
Rezultati nas mogu zavarati? Japanci su prodali duplo više konzola, sve je jasno kao dan. Čak nisu prodali više proizvoda u Kini, a ipak su razbili.
pre 5 godina
Ono što je zanimljivo je da Nintendo Switch nastavlja da bude najprodavanija konzola uprkos izlasku novih konzola, recimo skoro je izašao izveštaj da je recimo u Americi Switch 25 meseci za redom najprodavanija konzola.
pre 5 godina
@aki Kinezi i Japanci nisu uopste slicni, osim što su ista rasa. Slicniji smo mi Srbi i Francuzi nego oni.
pre 5 godina
a kod nas? da li ce stici ikad?
koja smo mi rupa
pre 5 godina
@(godzilla, 20. januar 2021 23:21)
Kao neko ko je imao xbox pa ps, a sad nista vise, prednost dajem ipak PS-u.
pre 5 godina
Rezultati u Kini i SADu jesu merodavni. To su najveća tržišta. E sad ja mislim da i pored toga za Sony se nudi bolji izbor igrica.
(sirup, 20. januar 2021 20:11)
Videćemo. Možda će sledeći Fallout, sledeći Elder Scrolls i sledeći Dishonored i Wolfenstein izaći ekskluzivno za Xbox. Sony ne bi imao pravo da se buni, a za Microsoft bi to bila velika stvar.
pre 5 godina
Normalnooo!!!. U 2021 godini Sony ce da ih razvali jos vise u to sam siguran kada sam video onu lista toboz nekakvih ekskluziva XBoX-a.
pre 5 godina
U principu obe konzole su slicnih karakteristika, ali ih je Sony potpuno razbio u marketingu, pogotovo pred Bozic i Novu godinu. Tada se samo za poklon razmisljalo o PS5.
pre 5 godina
Ali da nema nigde da se kupi po normalnoj ceni, jako jadno. Ne razumem ove sto traze 1500e i tako im oglas stoji od starta prodaje... i plus sto su matore konzole poskupele, skuplje od ovih next gen :-) to ko kupi lud je, pa makar imao i milione evara
pre 5 godina
Sega mega drive II zakon ? Mortal kombat i Bugerman .
pre 5 godina
Meni je onaj manji Xbox bas simpa, i cena je simpa, i game pass je simpa, verovatnocu ga pazariti...
pre 5 godina
Nije loše za promenu probati Xbox.
pre 5 godina
Ni ne cudi za Kinu. Kinezi kupuju japanske proizvode isto kao sto bi i Hrvati nase.
(Aki, 20. januar 2021 20:21)
Hrvati itekako kupuju srpsku robu, a dobijaju je i po nižim cenama od nas. Proveri.
pre 5 godina
@minja subota
ti da si gejmer 10 godina,
ne bi video igre zvao "igricama"
pre 5 godina
А где је ту S модел?
pre 5 godina
Minja, čoveče kako pređeš igru za dan ili dva , ja sam Witcher 3 igrao 200 sati, ali dobrih 6 meseci ?
Dobro, ti pričaš o Sony ekskluzivama, ali opet ne verujem da God of War i slične mogu da obrnem za 2 dana, jedino 10 sati da igram dnevno, ali posle toga mogu samo da umrem ?
Inače, slažem se, ko ima mogućnosti, treba da ima sve konzole i PC naravno, ko nema, već će izabrati ono što mu odgovara .
Rasprave tipa ko je bolje nemaju smisla.
48 Komentari
Sortiraj po: