Četvrtak, 16.07.2020.

12:13

Zaboravite na kartice; Sve što vam treba za plaćanje su telefon i QR kod

Od februara 2020. godine građanima u Srbiji omogućeno je plaćanja računa/faktura skeniranjem NBS IPS QR koda.

Izvor: B92

Zaboravite na kartice; Sve što vam treba za plaæanje su telefon i QR kod IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

22 Komentari

Sortiraj po:

Татко

pre 5 godina

У Аустрији се људи побунили јер су хтели да укину кеш, зато што сматрају да је то последњи вид слободе и наравно неће укинути. Али зато код нас дај само свако г... које дође са запада.

mileBrica

pre 5 godina

Ne, čekam moju banku da omogući apple pay ili da prelazim u drugu.
(Student, 18. jul 2020 15:57)

Da, zašto bi pare ostale u Srbiji, zašto sa naši prijatelji Amerikanci ne uzmu neki procenat zar ne?

mileBrica

pre 5 godina

Zašto ne kažu koliko naplaćuju tu uslugu po računu? Raiffeisen je prvo naplaćivao 50 a sada 30din.
(Qm, 18. jul 2020 18:26)

Otkud ti to? Ne lupaj gluposti.

Error

pre 5 godina

U našoj digitalnoj Srbiji i "mail" je čudo...
(Nikola, 18. jul 2020 16:58)
Pisao pre neki dan katastru Rekovac..., ladno mi odgovorili.

Error

pre 5 godina

Verovatno je ok. Meni ne teba zato sto placanje radim na drugaciji nacin.
Svakog februara platim unepred za celu godinu sve racuna na salterima infostana, epsa, beogasa i internet provajdera. Nema provizije, uracunat popust od 5%, ne razmislljam cele godine i ne posecujem banku i postu uopste... Pozdrav svima
(Shone, 18. jul 2020 19:43)
Bole te uvo, ti preplaćuješ.

Ivan

pre 5 godina

Skeniranje QR koda jeste jednostavno i brzo, ali Raiffeisen naplaćuje uslugu 30 dinara. Za minut koliko mi treba da popunim podatke sa uplatnice mi se više isplati da ukucam podatke.

Maksa

pre 5 godina

E ljudi to je cipovanje..Znaju sve o tebi,sta kupujes,gde radis,sta radis,gde si u slobodno vreme,kolika ti je plata,koji su ti racuni,kad dolazis odlazis sta guglas sta ostavljas u komentarima itd itd..a vi brinete o vakcinama..

Shone

pre 5 godina

Verovatno je ok. Meni ne teba zato sto placanje radim na drugaciji nacin.
Svakog februara platim unepred za celu godinu sve racuna na salterima infostana, epsa, beogasa i internet provajdera. Nema provizije, uracunat popust od 5%, ne razmislljam cele godine i ne posecujem banku i postu uopste... Pozdrav svima

Haus dr

pre 5 godina

Ne ne i ne jos uvek. Dok ne poprave bagove, vise ne placam tako. Pa brate, platio sam racun oko 9000, i uredno mi stize odmah sms da mi je skinuto s racuna, a njima ne lezu pare. Cekamo tako kao budale i ja izvadim karticu, platim. A sta da nisam imao jos 9000 na racunu? Sutradan odem u banku, pisem neki zahtev, prilazem slip da je odbijeno, prekosutra mi vracaju 9000. To je ono- zasto pristo, kad moze komplikovano?

Haus dr

pre 5 godina

Ne ne i ne jos uvek. Dok ne poprave bagove, vise ne placam tako. Pa brate, platio sam racun oko 9000, i uredno mi stize odmah sms da mi je skinuto s racuna, a njima ne lezu pare. Cekamo tako kao budale i ja izvadim karticu, platim. A sta da nisam imao jos 9000 na racunu? Sutradan odem u banku, pisem neki zahtev, prilazem slip da je odbijeno, prekosutra mi vracaju 9000. To je ono- zasto pristo, kad moze komplikovano?

Maksa

pre 5 godina

E ljudi to je cipovanje..Znaju sve o tebi,sta kupujes,gde radis,sta radis,gde si u slobodno vreme,kolika ti je plata,koji su ti racuni,kad dolazis odlazis sta guglas sta ostavljas u komentarima itd itd..a vi brinete o vakcinama..

Ivan

pre 5 godina

Skeniranje QR koda jeste jednostavno i brzo, ali Raiffeisen naplaćuje uslugu 30 dinara. Za minut koliko mi treba da popunim podatke sa uplatnice mi se više isplati da ukucam podatke.

Error

pre 5 godina

U našoj digitalnoj Srbiji i "mail" je čudo...
(Nikola, 18. jul 2020 16:58)
Pisao pre neki dan katastru Rekovac..., ladno mi odgovorili.

Error

pre 5 godina

Verovatno je ok. Meni ne teba zato sto placanje radim na drugaciji nacin.
Svakog februara platim unepred za celu godinu sve racuna na salterima infostana, epsa, beogasa i internet provajdera. Nema provizije, uracunat popust od 5%, ne razmislljam cele godine i ne posecujem banku i postu uopste... Pozdrav svima
(Shone, 18. jul 2020 19:43)
Bole te uvo, ti preplaćuješ.

Shone

pre 5 godina

Verovatno je ok. Meni ne teba zato sto placanje radim na drugaciji nacin.
Svakog februara platim unepred za celu godinu sve racuna na salterima infostana, epsa, beogasa i internet provajdera. Nema provizije, uracunat popust od 5%, ne razmislljam cele godine i ne posecujem banku i postu uopste... Pozdrav svima

mileBrica

pre 5 godina

Ne, čekam moju banku da omogući apple pay ili da prelazim u drugu.
(Student, 18. jul 2020 15:57)

Da, zašto bi pare ostale u Srbiji, zašto sa naši prijatelji Amerikanci ne uzmu neki procenat zar ne?

Татко

pre 5 godina

У Аустрији се људи побунили јер су хтели да укину кеш, зато што сматрају да је то последњи вид слободе и наравно неће укинути. Али зато код нас дај само свако г... које дође са запада.

mileBrica

pre 5 godina

Zašto ne kažu koliko naplaćuju tu uslugu po računu? Raiffeisen je prvo naplaćivao 50 a sada 30din.
(Qm, 18. jul 2020 18:26)

Otkud ti to? Ne lupaj gluposti.

Shone

pre 5 godina

Verovatno je ok. Meni ne teba zato sto placanje radim na drugaciji nacin.
Svakog februara platim unepred za celu godinu sve racuna na salterima infostana, epsa, beogasa i internet provajdera. Nema provizije, uracunat popust od 5%, ne razmislljam cele godine i ne posecujem banku i postu uopste... Pozdrav svima

mileBrica

pre 5 godina

Zašto ne kažu koliko naplaćuju tu uslugu po računu? Raiffeisen je prvo naplaćivao 50 a sada 30din.
(Qm, 18. jul 2020 18:26)

Otkud ti to? Ne lupaj gluposti.

Maksa

pre 5 godina

E ljudi to je cipovanje..Znaju sve o tebi,sta kupujes,gde radis,sta radis,gde si u slobodno vreme,kolika ti je plata,koji su ti racuni,kad dolazis odlazis sta guglas sta ostavljas u komentarima itd itd..a vi brinete o vakcinama..

Haus dr

pre 5 godina

Ne ne i ne jos uvek. Dok ne poprave bagove, vise ne placam tako. Pa brate, platio sam racun oko 9000, i uredno mi stize odmah sms da mi je skinuto s racuna, a njima ne lezu pare. Cekamo tako kao budale i ja izvadim karticu, platim. A sta da nisam imao jos 9000 na racunu? Sutradan odem u banku, pisem neki zahtev, prilazem slip da je odbijeno, prekosutra mi vracaju 9000. To je ono- zasto pristo, kad moze komplikovano?

mileBrica

pre 5 godina

Ne, čekam moju banku da omogući apple pay ili da prelazim u drugu.
(Student, 18. jul 2020 15:57)

Da, zašto bi pare ostale u Srbiji, zašto sa naši prijatelji Amerikanci ne uzmu neki procenat zar ne?

Error

pre 5 godina

Verovatno je ok. Meni ne teba zato sto placanje radim na drugaciji nacin.
Svakog februara platim unepred za celu godinu sve racuna na salterima infostana, epsa, beogasa i internet provajdera. Nema provizije, uracunat popust od 5%, ne razmislljam cele godine i ne posecujem banku i postu uopste... Pozdrav svima
(Shone, 18. jul 2020 19:43)
Bole te uvo, ti preplaćuješ.

Татко

pre 5 godina

У Аустрији се људи побунили јер су хтели да укину кеш, зато што сматрају да је то последњи вид слободе и наравно неће укинути. Али зато код нас дај само свако г... које дође са запада.

Ivan

pre 5 godina

Skeniranje QR koda jeste jednostavno i brzo, ali Raiffeisen naplaćuje uslugu 30 dinara. Za minut koliko mi treba da popunim podatke sa uplatnice mi se više isplati da ukucam podatke.

Error

pre 5 godina

U našoj digitalnoj Srbiji i "mail" je čudo...
(Nikola, 18. jul 2020 16:58)
Pisao pre neki dan katastru Rekovac..., ladno mi odgovorili.