nick4chat
pre 6 godina
Niko njih i nece da pita dali su za ili protiv...kako nemacka i francuska kazu...tako ce i biti...
Sreda, 18.12.2019.
07:12
Tokom sučeljavanja kandidata za budućeg predsednika Hrvatske, na HRT-u, čula su se različita mišljenja o o tome da li Srbiji treba blokirati ulazak u EU.
IMAGE SOURCE
pre 6 godina
Niko njih i nece da pita dali su za ili protiv...kako nemacka i francuska kazu...tako ce i biti...
pre 6 godina
Srbija nema ni teoretske sanse da udje u EU dok neko od njih bude na vlasti. Kao drugo. Ovakva pitanja su normalna za emisije ovakvog tipa. Nece im valjda postavljati pitanja o Venecueli. Ne mogu ni o ekonomiji, kada je to u rukama vlade. Kao trece. Prosecnog, obicnog coveka u hr ne interesuje Srbija, kao sto je i obrnuto. Postoji samo ona glasna manjina na obe strane.
pre 6 godina
Politicari vas samo huskaju jedni na druge, a sa druge strane sistematski unistavaju obe drzave. 7 godina se ovako prica i nikom nista!? Skoro 1 milion Hrvata se u poslednjih 13 godina iselilo u EU, 400.000 Srba je napustilo Srbiju u poslednjih 7 godina. Jeste svesni da vas samo truju iz dana u dan da bi vam odvratili paznju od onoga sto nam stvarno rade? Nadrljali smo i jedni i drugi, a vi samo pisite o Jasenovcu i gradjanskom/domovinskom ratu devedesetih i zmurite na lopovluke.
pre 6 godina
Još 182 poglavlja da otvorimo i zatvorimo, od navedenih možda jedino Pernar bude živ, imaće tad 92 godine...
pre 6 godina
Cuj ovo..narod Hrvatske na referendum da odlucuje sudbinu drugih..
Pa valjda bi po logici trebalo narod Srbije na referendumu da potvrdi zelju da ili ne EU..
Ma da ja licno nisam za ulazak..
pre 6 godina
To bi i imalo smisla kada bi Hrvatska sama vodila svoju spoljnu politiku. Obzirom da to nije slučaj, ovo je samo predizborna žvaka.
pre 6 godina
Jeftina propaganda zarad dobijanja glasova. Misljenje EX YU politicara ne vredi pisljivog boba kada se radi o spoljnoj, a dobrim delom i o unutrasnjoj politici. Tu se pita gospodja Merkl i bice onako kako kazu USA i DE.
pre 6 godina
Šta kaže Ava Karabatić?? Meni je ona omiljeni kandidat za predsednika Hrvatske
pre 6 godina
Ovo šta Kolinda govori da se Srbija triba suočit sa prošlošću i da ne smi spominjat drugi svjetski rat meni liči na moj brak. Moja žena meni smi izgovorit svega i svačega, prigovarat za svaku popijenu pivu sa prijateljima, a ja moran mučat i ne smin ništa reć ako kad se ona vrati iz kupovine postola i torbica.
Ako šta rečen onda san divlji muški šovinista.
pre 6 godina
Sto se mene tiče, ne moraju to ni da urade.
Od hrvata sam dobio progon iz moje kuće i od njih ne želim ništa.
Pola mojih predaka sa Banije je završilo u jamama a oni o našoj katarzi..
pre 6 godina
"Grabar Kitarović se upitala zašto se forsira ćirilica pre zadovoljenja pravde i dodala da prvo treba rešiti kažnjavanje ratnih zločinaca, pa onda govoriti o ćirilici." - sasvim dovoljno da se shvati o kakvom tipu ljudi je reč. Glasačkom telu, tipu demokratije, svesti, čovečnosti...
pre 6 godina
Hrvati se ne pitaju, šta ne znači da ne mogu da "zagorčavaju život". Setite se različitih blokada Hrvatskoj od strane Slovenije.
pre 6 godina
Šta kaže? Treba Srbija da se vrati u prošlost ali ne da spominje drugi svetski rat? :D
pre 6 godina
Manje vise isto kao i kod nas, sve populisti, niko i nema svoje misljenje, kao papagaji, jedan pokusava da bude umeren, drugi se obraca svom nacionalistickom glasackom telu, treci glumi facu, cetvrta bi da zadovolji sve istovremeno i nacionaliste i normalne ljude, a zapravo sve njih bas briga i za Srbe i za Hrvate, mi obicni ljudi smo za njih samo ovce za sisanje, sto je najgore ovce koje se primaju na njihove obmane, da nismo nikad ne bi ni dozvolili takvim slicnima da naprave to sto su napravili 90-tih. Da me ne shvate ljudi pogresno, nisam neki jugonostalgicar, ali ako smo se vec raspadali mogli smo to i normalno da uradimo, a ne da se u ime politicara na svim stranama koljemo, dok oni pune dzepove i to nam nije bilo dosta, sve te zrtve i stradanja, pa sve informacije o milijardama iznetim iz Jugoslavije, informacije o zajednickim racunima sukobljenih lidera, ... opet i dalje i u Srbiji i u Hrvatskoj uvek im prolazi ta tema u kampanji za dobijanje bodova, kazem ovce.
pre 6 godina
Kad Srbija bude na pragu ulaska u EU ovih se niko nece secati a do tada ce jos mnogo vode proteci i Dunavom i Drinom.
pre 6 godina
Na sreću pitate se u EU koliko i mi!
pre 6 godina
Ни један кандидат не осећа кривицу нити тражи опроштај за зла нанета српском народу од стране хрватског народа. Застрашујуће.
pre 6 godina
Ovaj Pernar sve kontra od drugih. Kad se pričalo o Bosni pljuvao je Srbe, kad se priča o Srbiji, kaže braća smo.
pre 6 godina
U Hrvatskoj su, nažalost, 1991. pobedile snage koje su već 150 godina neprijateljske i prema Srbiji kao državi, i rasno i kulturološki prema Srbima kao etničkoj zajednici gde god da u svetu postoji. Sa tim treba računati jer je na toj ideologiji izgrađena moderna hrvatska država, i to imati u svesti kako nam se ne bi ponovila 1914, 1941. i 1991. Ta ideologija je pobedila u Hrvatskoj, u kojoj je doskora bilo 30% Srba i u BiH u kojoj je Srba bilo 55%. Njihova pažnja više nije usmerena u njihovo dvorište, loptica je prebačena u Republiku Srpsku, Vojvodinu i Crnu Goru i toga moramo da budemo svesni.
pre 6 godina
Ne razumem naslov.
Oni se ne pitaju a i nas niko tamo ne zeli .
Ko da je pitanje samo trenutka kada cemo uci. I kad udjemo sve ce biti bolje. Gluposti za malu decu
pre 6 godina
Istorija 20. veka u našim narodnim odnosima je teška, kompleksna, tužna jer smo mi ipak nekako bili jedna grupa bratskih naroda, ja zaista Hrvate, Crnogorce, Bošnjake i sve druge doživljavam kao jedno. Svako je imao svoj doprinos i u ratu, i u političkom besnilu 90-ih. Ali stvarno više nemam dileme da je Hrvatska država danas politički najbolesnija u tom smislu. Žao mi je što imaju te lude političare, kojima je samo mit o "velikosrpskoj agresiji" jedina retorika, dok im 30000 ljudi godišnje napušta zemlju. Žive na krilima te kontraverzne Oluje, a da iko pomene bilo šta pozitivno u odnosima Srba i Hrvata (i ostalih naših naroda), ispada budala. Elementarna stvar, ljudi ovde, ljudi tamo, žrtve višegodišnje propagande.
pre 6 godina
Ne daj nam Boze uci u tu uniju pa propasti poput Hrvatske koja vise nema ni radnika za primorje,a kamoli za unutrasnjost,svi otisli i odlaze iz drzave...Dobro Pernar kaze,nece glasati za ulazak Srbije ne sto nas ne voli,nego da ne propadnemo i mi kao oni...
pre 6 godina
Dalija najbolji kandidat. Ostali establisment ili neozbiljnost.
pre 6 godina
Pored o oga što su drugi prokomentarisali, samo bih skrenuo pažnju na to da neki kandidati pitanje ćirilice vide kao neku uslugu Srbiji, a ne kao poštovanje ustava i SVOJIH građana (doduše omražene nacionalne manjine).
pre 6 godina
sta reci,od njihovog dizanja ruke mozes samo da ocekujes ubod ili udarac,normalno ako ih je pet na jednoga I ako su naoruzani a ti nemas nista.Od EU I ovako nema nista ,a jos da nam nedajboze Oni o tome treba da odluce,kukala nam majka.
pre 6 godina
Mene ne brine hrvatsko dizanje ruke, sem onog pod 45 stepeni uz uzvik. Brinu me više ove ozbiljne države a i mi sami. Ali ako mi ispunimo sve uslove, ili ne a EU ima ozbiljan interes, oni se neće ništa pitati, samo će poslušati i izvršiti naređenje.
pre 6 godina
Pitace ce kao sto se pitala Bugarska za juzni tok.
pre 6 godina
Hrvatske ruke dižu Beč i Berlin, tako je uvek bilo kroz 'povjest'. Ako njima bude odgovarala Srbija u EU, Hrvatska samostalno nikakvu odluku neće doneti.
pre 6 godina
Protiv sam ulaska naše zemlje u eu. Međutim, još smešnije je kada Hrvati, ponašajući se kao da se oni nešto pitaju, uporno ponavljaju laži i ignorišu svoju prošlost. Lepo su rekli partibrejkersi, "jedan poziv menja sve".
To može biti i poziv iz Nemačke, recimo...
pre 6 godina
Ako Srbija zavisi od ovih i ovakvih, mislim da nikada i ne treba da udjemo u EU.
pre 6 godina
jooj a vidi ovog bisera, hoće referendum u Hr zabulazak Srbije u EU, dok im narod masovno odlazi iz Zemlje oni i dalje o Srbiji,
pre 6 godina
КГК: “Србија треба да се суочи са прошлошћу, али да се не враћа у Други светски рат.” Немам више речи да опишем ову госпођу, осим “дно”.
pre 6 godina
Нико...
pre 6 godina
Čudo je šta može da napravi samo najava filma o Jasenovcu. Videćemo šta će biti kada film bude završen. Premijeru bi trebalo zakazati u Zagrebu. Čisto malo da se i Hrvati suoče sa svojom prošlošću, pa da nas možda i oni i svet razumeju.
pre 6 godina
Kao I svaka predizborna kampanja,politicari mlate praznu slamu.
pre 6 godina
Ovo pokazuje koliko je Hrvatska neevropska drzava sa razmisljanjem iz pretproslog veka.
pre 6 godina
Pa oni stvarno misle da se nesto pitaju!
pre 6 godina
Ekologija,pravosudje,vladavina prava,trzisna utakmica...itd.. kakvi marsovci,hrvati i eskimi...
pre 6 godina
Srbija da se suoči sa prošlošću, ali drugi sv. rat da se ne pominje. Kolinda je čudo.
pre 6 godina
Ovo sučeljavanje me je uverili da je pitanje uredjenja i izbora legitimnih organa i predsednika u Hrvatskoj ujedno i unutrasnje pitanje Srbije.To su jasno potvrdili svi kandidati.Posteno govoreći,kad gledaš sa strane,jasno vidiš da su Dalija i Zoran izgradjene i ozbiljne licnosti za državnički posao.Pernar je pametan i interesantan lik,ali satira ne ide sa politikom,nar ne na ovim prostorima.No,ovakvi su nasusno potrebni parlamentima da ih razmrdavaju i podsećaju na suštinu koja ih obavezuje.Najslabiji kandidat je Kitarovicka.Skoro nema svoju viziju,nego ide na dodvoravanje najglasnijim profasistima,a nije svestan da oni nikako nisu većina u Hrvatskoj.Jurina(valda tako beše)je druga varijanta Preletacevica,sa elementima Pernarstva.Ona komunistkinja nema šansu,ali ovim prostorima je zavladao komunizam bas zbog nedostatka altruizma i empatije prema siromaštvu.Razlika je u tome sto su oni komunisti zbrisali bogate bez obzira kako su dosli do poseda(time su vec 45. Potpisali i sebi smrtnu presudu),a ona bi zbrisala tajkune koji su dosli na vlast kradjom.Da li to prepoznaje biracko telo?Mislim ne i tu je problem za nosioce tih ideja u bivsoj državi.
Najjasniji link sa fašizmom i ustastvo pokazuje Djapic,Kolinda i Skoro.Ovo zabrinjava,jer su ozbiljni kandidati.No,to bi mogao biti i uzrok njihovog kraha.Videcemo i zakljuciti kuda ide Hrvatska.
Obzirom da su nam kandidati stavili do znanja da je ovo i unutrasnje pitanje Srbije,ja bih se izjasnio za kandidata.
Za mene najbolji dojam je ostavila Orešković Dalija.
Pametna,jasna,Savremena,ali i šarmantna i zenstvenai ,slupala je Kolindu kao lubenicu,a i Skoru je spakovala tamo gde on jeste-u negativce za političku scenu.
Zoranu je udarila par packi(tek da ga politički osamari),ali ostavila ga je u životu.
Fizicki najneznija,ali dominantna i suptilno iznijansirana po svim pitanjima koja su postavljena.
pre 6 godina
Dici ce hrvatski predstavnik i to samostalno kada nu Nemci skrenu paznju da bi trebalo tako da uradi a to bude nemacki interes.
pre 6 godina
Значи треба Србија да одговара за етничко чишћење Срба из Крајине?
pre 6 godina
Srbija da se suoči sa prošlošću, ali drugi sv. rat da se ne pominje. Kolinda je čudo.
pre 6 godina
КГК: “Србија треба да се суочи са прошлошћу, али да се не враћа у Други светски рат.” Немам више речи да опишем ову госпођу, осим “дно”.
pre 6 godina
Значи треба Србија да одговара за етничко чишћење Срба из Крајине?
pre 6 godina
Pitace ce kao sto se pitala Bugarska za juzni tok.
pre 6 godina
Čudo je šta može da napravi samo najava filma o Jasenovcu. Videćemo šta će biti kada film bude završen. Premijeru bi trebalo zakazati u Zagrebu. Čisto malo da se i Hrvati suoče sa svojom prošlošću, pa da nas možda i oni i svet razumeju.
pre 6 godina
Ako Srbija zavisi od ovih i ovakvih, mislim da nikada i ne treba da udjemo u EU.
pre 6 godina
Pa oni stvarno misle da se nesto pitaju!
pre 6 godina
Protiv sam ulaska naše zemlje u eu. Međutim, još smešnije je kada Hrvati, ponašajući se kao da se oni nešto pitaju, uporno ponavljaju laži i ignorišu svoju prošlost. Lepo su rekli partibrejkersi, "jedan poziv menja sve".
To može biti i poziv iz Nemačke, recimo...
pre 6 godina
Istorija 20. veka u našim narodnim odnosima je teška, kompleksna, tužna jer smo mi ipak nekako bili jedna grupa bratskih naroda, ja zaista Hrvate, Crnogorce, Bošnjake i sve druge doživljavam kao jedno. Svako je imao svoj doprinos i u ratu, i u političkom besnilu 90-ih. Ali stvarno više nemam dileme da je Hrvatska država danas politički najbolesnija u tom smislu. Žao mi je što imaju te lude političare, kojima je samo mit o "velikosrpskoj agresiji" jedina retorika, dok im 30000 ljudi godišnje napušta zemlju. Žive na krilima te kontraverzne Oluje, a da iko pomene bilo šta pozitivno u odnosima Srba i Hrvata (i ostalih naših naroda), ispada budala. Elementarna stvar, ljudi ovde, ljudi tamo, žrtve višegodišnje propagande.
pre 6 godina
Dici ce hrvatski predstavnik i to samostalno kada nu Nemci skrenu paznju da bi trebalo tako da uradi a to bude nemacki interes.
pre 6 godina
Ovo pokazuje koliko je Hrvatska neevropska drzava sa razmisljanjem iz pretproslog veka.
pre 6 godina
Mene ne brine hrvatsko dizanje ruke, sem onog pod 45 stepeni uz uzvik. Brinu me više ove ozbiljne države a i mi sami. Ali ako mi ispunimo sve uslove, ili ne a EU ima ozbiljan interes, oni se neće ništa pitati, samo će poslušati i izvršiti naređenje.
pre 6 godina
Ne razumem naslov.
Oni se ne pitaju a i nas niko tamo ne zeli .
Ko da je pitanje samo trenutka kada cemo uci. I kad udjemo sve ce biti bolje. Gluposti za malu decu
pre 6 godina
Ovo sučeljavanje me je uverili da je pitanje uredjenja i izbora legitimnih organa i predsednika u Hrvatskoj ujedno i unutrasnje pitanje Srbije.To su jasno potvrdili svi kandidati.Posteno govoreći,kad gledaš sa strane,jasno vidiš da su Dalija i Zoran izgradjene i ozbiljne licnosti za državnički posao.Pernar je pametan i interesantan lik,ali satira ne ide sa politikom,nar ne na ovim prostorima.No,ovakvi su nasusno potrebni parlamentima da ih razmrdavaju i podsećaju na suštinu koja ih obavezuje.Najslabiji kandidat je Kitarovicka.Skoro nema svoju viziju,nego ide na dodvoravanje najglasnijim profasistima,a nije svestan da oni nikako nisu većina u Hrvatskoj.Jurina(valda tako beše)je druga varijanta Preletacevica,sa elementima Pernarstva.Ona komunistkinja nema šansu,ali ovim prostorima je zavladao komunizam bas zbog nedostatka altruizma i empatije prema siromaštvu.Razlika je u tome sto su oni komunisti zbrisali bogate bez obzira kako su dosli do poseda(time su vec 45. Potpisali i sebi smrtnu presudu),a ona bi zbrisala tajkune koji su dosli na vlast kradjom.Da li to prepoznaje biracko telo?Mislim ne i tu je problem za nosioce tih ideja u bivsoj državi.
Najjasniji link sa fašizmom i ustastvo pokazuje Djapic,Kolinda i Skoro.Ovo zabrinjava,jer su ozbiljni kandidati.No,to bi mogao biti i uzrok njihovog kraha.Videcemo i zakljuciti kuda ide Hrvatska.
Obzirom da su nam kandidati stavili do znanja da je ovo i unutrasnje pitanje Srbije,ja bih se izjasnio za kandidata.
Za mene najbolji dojam je ostavila Orešković Dalija.
Pametna,jasna,Savremena,ali i šarmantna i zenstvenai ,slupala je Kolindu kao lubenicu,a i Skoru je spakovala tamo gde on jeste-u negativce za političku scenu.
Zoranu je udarila par packi(tek da ga politički osamari),ali ostavila ga je u životu.
Fizicki najneznija,ali dominantna i suptilno iznijansirana po svim pitanjima koja su postavljena.
pre 6 godina
Ne daj nam Boze uci u tu uniju pa propasti poput Hrvatske koja vise nema ni radnika za primorje,a kamoli za unutrasnjost,svi otisli i odlaze iz drzave...Dobro Pernar kaze,nece glasati za ulazak Srbije ne sto nas ne voli,nego da ne propadnemo i mi kao oni...
pre 6 godina
Ekologija,pravosudje,vladavina prava,trzisna utakmica...itd.. kakvi marsovci,hrvati i eskimi...
pre 6 godina
Kao I svaka predizborna kampanja,politicari mlate praznu slamu.
pre 6 godina
Ovo šta Kolinda govori da se Srbija triba suočit sa prošlošću i da ne smi spominjat drugi svjetski rat meni liči na moj brak. Moja žena meni smi izgovorit svega i svačega, prigovarat za svaku popijenu pivu sa prijateljima, a ja moran mučat i ne smin ništa reć ako kad se ona vrati iz kupovine postola i torbica.
Ako šta rečen onda san divlji muški šovinista.
pre 6 godina
Dalija najbolji kandidat. Ostali establisment ili neozbiljnost.
pre 6 godina
Нико...
pre 6 godina
Sto se mene tiče, ne moraju to ni da urade.
Od hrvata sam dobio progon iz moje kuće i od njih ne želim ništa.
Pola mojih predaka sa Banije je završilo u jamama a oni o našoj katarzi..
pre 6 godina
"Grabar Kitarović se upitala zašto se forsira ćirilica pre zadovoljenja pravde i dodala da prvo treba rešiti kažnjavanje ratnih zločinaca, pa onda govoriti o ćirilici." - sasvim dovoljno da se shvati o kakvom tipu ljudi je reč. Glasačkom telu, tipu demokratije, svesti, čovečnosti...
pre 6 godina
Još 182 poglavlja da otvorimo i zatvorimo, od navedenih možda jedino Pernar bude živ, imaće tad 92 godine...
pre 6 godina
Šta kaže Ava Karabatić?? Meni je ona omiljeni kandidat za predsednika Hrvatske
pre 6 godina
Politicari vas samo huskaju jedni na druge, a sa druge strane sistematski unistavaju obe drzave. 7 godina se ovako prica i nikom nista!? Skoro 1 milion Hrvata se u poslednjih 13 godina iselilo u EU, 400.000 Srba je napustilo Srbiju u poslednjih 7 godina. Jeste svesni da vas samo truju iz dana u dan da bi vam odvratili paznju od onoga sto nam stvarno rade? Nadrljali smo i jedni i drugi, a vi samo pisite o Jasenovcu i gradjanskom/domovinskom ratu devedesetih i zmurite na lopovluke.
pre 6 godina
Hrvatske ruke dižu Beč i Berlin, tako je uvek bilo kroz 'povjest'. Ako njima bude odgovarala Srbija u EU, Hrvatska samostalno nikakvu odluku neće doneti.
pre 6 godina
U Hrvatskoj su, nažalost, 1991. pobedile snage koje su već 150 godina neprijateljske i prema Srbiji kao državi, i rasno i kulturološki prema Srbima kao etničkoj zajednici gde god da u svetu postoji. Sa tim treba računati jer je na toj ideologiji izgrađena moderna hrvatska država, i to imati u svesti kako nam se ne bi ponovila 1914, 1941. i 1991. Ta ideologija je pobedila u Hrvatskoj, u kojoj je doskora bilo 30% Srba i u BiH u kojoj je Srba bilo 55%. Njihova pažnja više nije usmerena u njihovo dvorište, loptica je prebačena u Republiku Srpsku, Vojvodinu i Crnu Goru i toga moramo da budemo svesni.
pre 6 godina
Šta kaže? Treba Srbija da se vrati u prošlost ali ne da spominje drugi svetski rat? :D
pre 6 godina
Pored o oga što su drugi prokomentarisali, samo bih skrenuo pažnju na to da neki kandidati pitanje ćirilice vide kao neku uslugu Srbiji, a ne kao poštovanje ustava i SVOJIH građana (doduše omražene nacionalne manjine).
pre 6 godina
To bi i imalo smisla kada bi Hrvatska sama vodila svoju spoljnu politiku. Obzirom da to nije slučaj, ovo je samo predizborna žvaka.
pre 6 godina
Ни један кандидат не осећа кривицу нити тражи опроштај за зла нанета српском народу од стране хрватског народа. Застрашујуће.
pre 6 godina
jooj a vidi ovog bisera, hoće referendum u Hr zabulazak Srbije u EU, dok im narod masovno odlazi iz Zemlje oni i dalje o Srbiji,
pre 6 godina
Na sreću pitate se u EU koliko i mi!
pre 6 godina
Hrvati se ne pitaju, šta ne znači da ne mogu da "zagorčavaju život". Setite se različitih blokada Hrvatskoj od strane Slovenije.
pre 6 godina
Manje vise isto kao i kod nas, sve populisti, niko i nema svoje misljenje, kao papagaji, jedan pokusava da bude umeren, drugi se obraca svom nacionalistickom glasackom telu, treci glumi facu, cetvrta bi da zadovolji sve istovremeno i nacionaliste i normalne ljude, a zapravo sve njih bas briga i za Srbe i za Hrvate, mi obicni ljudi smo za njih samo ovce za sisanje, sto je najgore ovce koje se primaju na njihove obmane, da nismo nikad ne bi ni dozvolili takvim slicnima da naprave to sto su napravili 90-tih. Da me ne shvate ljudi pogresno, nisam neki jugonostalgicar, ali ako smo se vec raspadali mogli smo to i normalno da uradimo, a ne da se u ime politicara na svim stranama koljemo, dok oni pune dzepove i to nam nije bilo dosta, sve te zrtve i stradanja, pa sve informacije o milijardama iznetim iz Jugoslavije, informacije o zajednickim racunima sukobljenih lidera, ... opet i dalje i u Srbiji i u Hrvatskoj uvek im prolazi ta tema u kampanji za dobijanje bodova, kazem ovce.
pre 6 godina
sta reci,od njihovog dizanja ruke mozes samo da ocekujes ubod ili udarac,normalno ako ih je pet na jednoga I ako su naoruzani a ti nemas nista.Od EU I ovako nema nista ,a jos da nam nedajboze Oni o tome treba da odluce,kukala nam majka.
pre 6 godina
Kad Srbija bude na pragu ulaska u EU ovih se niko nece secati a do tada ce jos mnogo vode proteci i Dunavom i Drinom.
pre 6 godina
Ovaj Pernar sve kontra od drugih. Kad se pričalo o Bosni pljuvao je Srbe, kad se priča o Srbiji, kaže braća smo.
pre 6 godina
Cuj ovo..narod Hrvatske na referendum da odlucuje sudbinu drugih..
Pa valjda bi po logici trebalo narod Srbije na referendumu da potvrdi zelju da ili ne EU..
Ma da ja licno nisam za ulazak..
pre 6 godina
Srbija nema ni teoretske sanse da udje u EU dok neko od njih bude na vlasti. Kao drugo. Ovakva pitanja su normalna za emisije ovakvog tipa. Nece im valjda postavljati pitanja o Venecueli. Ne mogu ni o ekonomiji, kada je to u rukama vlade. Kao trece. Prosecnog, obicnog coveka u hr ne interesuje Srbija, kao sto je i obrnuto. Postoji samo ona glasna manjina na obe strane.
pre 6 godina
Jeftina propaganda zarad dobijanja glasova. Misljenje EX YU politicara ne vredi pisljivog boba kada se radi o spoljnoj, a dobrim delom i o unutrasnjoj politici. Tu se pita gospodja Merkl i bice onako kako kazu USA i DE.
pre 6 godina
Niko njih i nece da pita dali su za ili protiv...kako nemacka i francuska kazu...tako ce i biti...
pre 6 godina
Čudo je šta može da napravi samo najava filma o Jasenovcu. Videćemo šta će biti kada film bude završen. Premijeru bi trebalo zakazati u Zagrebu. Čisto malo da se i Hrvati suoče sa svojom prošlošću, pa da nas možda i oni i svet razumeju.
pre 6 godina
Protiv sam ulaska naše zemlje u eu. Međutim, još smešnije je kada Hrvati, ponašajući se kao da se oni nešto pitaju, uporno ponavljaju laži i ignorišu svoju prošlost. Lepo su rekli partibrejkersi, "jedan poziv menja sve".
To može biti i poziv iz Nemačke, recimo...
pre 6 godina
Istorija 20. veka u našim narodnim odnosima je teška, kompleksna, tužna jer smo mi ipak nekako bili jedna grupa bratskih naroda, ja zaista Hrvate, Crnogorce, Bošnjake i sve druge doživljavam kao jedno. Svako je imao svoj doprinos i u ratu, i u političkom besnilu 90-ih. Ali stvarno više nemam dileme da je Hrvatska država danas politički najbolesnija u tom smislu. Žao mi je što imaju te lude političare, kojima je samo mit o "velikosrpskoj agresiji" jedina retorika, dok im 30000 ljudi godišnje napušta zemlju. Žive na krilima te kontraverzne Oluje, a da iko pomene bilo šta pozitivno u odnosima Srba i Hrvata (i ostalih naših naroda), ispada budala. Elementarna stvar, ljudi ovde, ljudi tamo, žrtve višegodišnje propagande.
pre 6 godina
Pa oni stvarno misle da se nesto pitaju!
pre 6 godina
Ovo pokazuje koliko je Hrvatska neevropska drzava sa razmisljanjem iz pretproslog veka.
pre 6 godina
Ne daj nam Boze uci u tu uniju pa propasti poput Hrvatske koja vise nema ni radnika za primorje,a kamoli za unutrasnjost,svi otisli i odlaze iz drzave...Dobro Pernar kaze,nece glasati za ulazak Srbije ne sto nas ne voli,nego da ne propadnemo i mi kao oni...
pre 6 godina
Значи треба Србија да одговара за етничко чишћење Срба из Крајине?
pre 6 godina
Sto se mene tiče, ne moraju to ni da urade.
Od hrvata sam dobio progon iz moje kuće i od njih ne želim ništa.
Pola mojih predaka sa Banije je završilo u jamama a oni o našoj katarzi..
pre 6 godina
Ovo sučeljavanje me je uverili da je pitanje uredjenja i izbora legitimnih organa i predsednika u Hrvatskoj ujedno i unutrasnje pitanje Srbije.To su jasno potvrdili svi kandidati.Posteno govoreći,kad gledaš sa strane,jasno vidiš da su Dalija i Zoran izgradjene i ozbiljne licnosti za državnički posao.Pernar je pametan i interesantan lik,ali satira ne ide sa politikom,nar ne na ovim prostorima.No,ovakvi su nasusno potrebni parlamentima da ih razmrdavaju i podsećaju na suštinu koja ih obavezuje.Najslabiji kandidat je Kitarovicka.Skoro nema svoju viziju,nego ide na dodvoravanje najglasnijim profasistima,a nije svestan da oni nikako nisu većina u Hrvatskoj.Jurina(valda tako beše)je druga varijanta Preletacevica,sa elementima Pernarstva.Ona komunistkinja nema šansu,ali ovim prostorima je zavladao komunizam bas zbog nedostatka altruizma i empatije prema siromaštvu.Razlika je u tome sto su oni komunisti zbrisali bogate bez obzira kako su dosli do poseda(time su vec 45. Potpisali i sebi smrtnu presudu),a ona bi zbrisala tajkune koji su dosli na vlast kradjom.Da li to prepoznaje biracko telo?Mislim ne i tu je problem za nosioce tih ideja u bivsoj državi.
Najjasniji link sa fašizmom i ustastvo pokazuje Djapic,Kolinda i Skoro.Ovo zabrinjava,jer su ozbiljni kandidati.No,to bi mogao biti i uzrok njihovog kraha.Videcemo i zakljuciti kuda ide Hrvatska.
Obzirom da su nam kandidati stavili do znanja da je ovo i unutrasnje pitanje Srbije,ja bih se izjasnio za kandidata.
Za mene najbolji dojam je ostavila Orešković Dalija.
Pametna,jasna,Savremena,ali i šarmantna i zenstvenai ,slupala je Kolindu kao lubenicu,a i Skoru je spakovala tamo gde on jeste-u negativce za političku scenu.
Zoranu je udarila par packi(tek da ga politički osamari),ali ostavila ga je u životu.
Fizicki najneznija,ali dominantna i suptilno iznijansirana po svim pitanjima koja su postavljena.
pre 6 godina
Mene ne brine hrvatsko dizanje ruke, sem onog pod 45 stepeni uz uzvik. Brinu me više ove ozbiljne države a i mi sami. Ali ako mi ispunimo sve uslove, ili ne a EU ima ozbiljan interes, oni se neće ništa pitati, samo će poslušati i izvršiti naređenje.
pre 6 godina
Dici ce hrvatski predstavnik i to samostalno kada nu Nemci skrenu paznju da bi trebalo tako da uradi a to bude nemacki interes.
pre 6 godina
КГК: “Србија треба да се суочи са прошлошћу, али да се не враћа у Други светски рат.” Немам више речи да опишем ову госпођу, осим “дно”.
pre 6 godina
U Hrvatskoj su, nažalost, 1991. pobedile snage koje su već 150 godina neprijateljske i prema Srbiji kao državi, i rasno i kulturološki prema Srbima kao etničkoj zajednici gde god da u svetu postoji. Sa tim treba računati jer je na toj ideologiji izgrađena moderna hrvatska država, i to imati u svesti kako nam se ne bi ponovila 1914, 1941. i 1991. Ta ideologija je pobedila u Hrvatskoj, u kojoj je doskora bilo 30% Srba i u BiH u kojoj je Srba bilo 55%. Njihova pažnja više nije usmerena u njihovo dvorište, loptica je prebačena u Republiku Srpsku, Vojvodinu i Crnu Goru i toga moramo da budemo svesni.
pre 6 godina
Pitace ce kao sto se pitala Bugarska za juzni tok.
pre 6 godina
Ako Srbija zavisi od ovih i ovakvih, mislim da nikada i ne treba da udjemo u EU.
pre 6 godina
Srbija da se suoči sa prošlošću, ali drugi sv. rat da se ne pominje. Kolinda je čudo.
pre 6 godina
Dalija najbolji kandidat. Ostali establisment ili neozbiljnost.
pre 6 godina
Ne razumem naslov.
Oni se ne pitaju a i nas niko tamo ne zeli .
Ko da je pitanje samo trenutka kada cemo uci. I kad udjemo sve ce biti bolje. Gluposti za malu decu
pre 6 godina
Ни један кандидат не осећа кривицу нити тражи опроштај за зла нанета српском народу од стране хрватског народа. Застрашујуће.
pre 6 godina
Politicari vas samo huskaju jedni na druge, a sa druge strane sistematski unistavaju obe drzave. 7 godina se ovako prica i nikom nista!? Skoro 1 milion Hrvata se u poslednjih 13 godina iselilo u EU, 400.000 Srba je napustilo Srbiju u poslednjih 7 godina. Jeste svesni da vas samo truju iz dana u dan da bi vam odvratili paznju od onoga sto nam stvarno rade? Nadrljali smo i jedni i drugi, a vi samo pisite o Jasenovcu i gradjanskom/domovinskom ratu devedesetih i zmurite na lopovluke.
pre 6 godina
Ekologija,pravosudje,vladavina prava,trzisna utakmica...itd.. kakvi marsovci,hrvati i eskimi...
pre 6 godina
sta reci,od njihovog dizanja ruke mozes samo da ocekujes ubod ili udarac,normalno ako ih je pet na jednoga I ako su naoruzani a ti nemas nista.Od EU I ovako nema nista ,a jos da nam nedajboze Oni o tome treba da odluce,kukala nam majka.
pre 6 godina
Hrvatske ruke dižu Beč i Berlin, tako je uvek bilo kroz 'povjest'. Ako njima bude odgovarala Srbija u EU, Hrvatska samostalno nikakvu odluku neće doneti.
pre 6 godina
Ovo šta Kolinda govori da se Srbija triba suočit sa prošlošću i da ne smi spominjat drugi svjetski rat meni liči na moj brak. Moja žena meni smi izgovorit svega i svačega, prigovarat za svaku popijenu pivu sa prijateljima, a ja moran mučat i ne smin ništa reć ako kad se ona vrati iz kupovine postola i torbica.
Ako šta rečen onda san divlji muški šovinista.
pre 6 godina
Kao I svaka predizborna kampanja,politicari mlate praznu slamu.
pre 6 godina
Na sreću pitate se u EU koliko i mi!
pre 6 godina
jooj a vidi ovog bisera, hoće referendum u Hr zabulazak Srbije u EU, dok im narod masovno odlazi iz Zemlje oni i dalje o Srbiji,
pre 6 godina
Pored o oga što su drugi prokomentarisali, samo bih skrenuo pažnju na to da neki kandidati pitanje ćirilice vide kao neku uslugu Srbiji, a ne kao poštovanje ustava i SVOJIH građana (doduše omražene nacionalne manjine).
pre 6 godina
To bi i imalo smisla kada bi Hrvatska sama vodila svoju spoljnu politiku. Obzirom da to nije slučaj, ovo je samo predizborna žvaka.
pre 6 godina
Šta kaže? Treba Srbija da se vrati u prošlost ali ne da spominje drugi svetski rat? :D
pre 6 godina
"Grabar Kitarović se upitala zašto se forsira ćirilica pre zadovoljenja pravde i dodala da prvo treba rešiti kažnjavanje ratnih zločinaca, pa onda govoriti o ćirilici." - sasvim dovoljno da se shvati o kakvom tipu ljudi je reč. Glasačkom telu, tipu demokratije, svesti, čovečnosti...
pre 6 godina
Jeftina propaganda zarad dobijanja glasova. Misljenje EX YU politicara ne vredi pisljivog boba kada se radi o spoljnoj, a dobrim delom i o unutrasnjoj politici. Tu se pita gospodja Merkl i bice onako kako kazu USA i DE.
pre 6 godina
Cuj ovo..narod Hrvatske na referendum da odlucuje sudbinu drugih..
Pa valjda bi po logici trebalo narod Srbije na referendumu da potvrdi zelju da ili ne EU..
Ma da ja licno nisam za ulazak..
pre 6 godina
Нико...
pre 6 godina
Manje vise isto kao i kod nas, sve populisti, niko i nema svoje misljenje, kao papagaji, jedan pokusava da bude umeren, drugi se obraca svom nacionalistickom glasackom telu, treci glumi facu, cetvrta bi da zadovolji sve istovremeno i nacionaliste i normalne ljude, a zapravo sve njih bas briga i za Srbe i za Hrvate, mi obicni ljudi smo za njih samo ovce za sisanje, sto je najgore ovce koje se primaju na njihove obmane, da nismo nikad ne bi ni dozvolili takvim slicnima da naprave to sto su napravili 90-tih. Da me ne shvate ljudi pogresno, nisam neki jugonostalgicar, ali ako smo se vec raspadali mogli smo to i normalno da uradimo, a ne da se u ime politicara na svim stranama koljemo, dok oni pune dzepove i to nam nije bilo dosta, sve te zrtve i stradanja, pa sve informacije o milijardama iznetim iz Jugoslavije, informacije o zajednickim racunima sukobljenih lidera, ... opet i dalje i u Srbiji i u Hrvatskoj uvek im prolazi ta tema u kampanji za dobijanje bodova, kazem ovce.
pre 6 godina
Niko njih i nece da pita dali su za ili protiv...kako nemacka i francuska kazu...tako ce i biti...
pre 6 godina
Hrvati se ne pitaju, šta ne znači da ne mogu da "zagorčavaju život". Setite se različitih blokada Hrvatskoj od strane Slovenije.
pre 6 godina
Šta kaže Ava Karabatić?? Meni je ona omiljeni kandidat za predsednika Hrvatske
pre 6 godina
Ovaj Pernar sve kontra od drugih. Kad se pričalo o Bosni pljuvao je Srbe, kad se priča o Srbiji, kaže braća smo.
pre 6 godina
Srbija nema ni teoretske sanse da udje u EU dok neko od njih bude na vlasti. Kao drugo. Ovakva pitanja su normalna za emisije ovakvog tipa. Nece im valjda postavljati pitanja o Venecueli. Ne mogu ni o ekonomiji, kada je to u rukama vlade. Kao trece. Prosecnog, obicnog coveka u hr ne interesuje Srbija, kao sto je i obrnuto. Postoji samo ona glasna manjina na obe strane.
pre 6 godina
Još 182 poglavlja da otvorimo i zatvorimo, od navedenih možda jedino Pernar bude živ, imaće tad 92 godine...
pre 6 godina
Kad Srbija bude na pragu ulaska u EU ovih se niko nece secati a do tada ce jos mnogo vode proteci i Dunavom i Drinom.
42 Komentari
Sortiraj po: