Aktuelno

Petak, 29.10.2010.

09:35

Poeni se ne upisuju u vozačku

Poeni se ne upisuju u vozaèku IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

16 Komentari

Sortiraj po:

jozo

pre 15 godina

@ sale

Ok, ajde da se ne pravimo da živimo u Švajcarskoj. Zna se da ovde kazne često služe da popune budžet, što policajca na dužnosti, što države. Da li policajci kad kreću na smennu dobiju nalog koliko kazni moraju da napišu?

Naravno da nije normalno da istu kaznu plati onaj ko ima platu 30.000 din i onaj koji ima 300.000 din. To su mnoge zemlje već prepoznale, pa kaznu određuju prema primanjima.

Ali to kod nas naravno ne važi, jer ovde uvek plaća onaj u jugu, a onaj s crnim staklima samo prođe...

jozo

pre 15 godina

@ sedi jedan
Poenta saobraćajne policije bi trebalo da bude da kontroliše i usmerava saobraćaj, a ne da sprovodi teror nad građanima.

Stoga, kamerice ne treba da se postavljaju iz nekog hira, nego da bi sprečile divljanje vozača na kritičnim mestima.

A mnogo bolji način da se divljanje vozača spreči je da se oni obaveste da ih kamera snima, nego da se hvataju "na kvarno".

Jer kad svi znaju da ih kamera snima, svi će voziti pažljivo. A ako vozač nije unapred upozoren, džaba i njemu i detetu koje zgazi to što je snimljen...

I naravno, nemojte ovde potezati argument "pa ako se vozi po propisima, nema razloga za brigu", osim ako niste vozač koji uvek i 100% vozi po propisima i ni jedan jedini put nije makar za milimetar prekršio neki propis.

ogorčeni

pre 15 godina

e bas da vidim ko ce me naterati da platim kaznu ili da odem u zatvor zbog nekog glupog prekrsaja i ostavim porodicu bez hleba...dakle kada treba dokazati da si ti pocinio prekrsaj to se vrlo lako dokzuje-kako cika policajac kaze-a kada zbog propusta drzave treba naplatiti neku odstetu to vec ide godinama i naravno na kraju posle ovakvog kursa evra ta cifra je za jednu rolnu papira.Hoce li nam ko prvo napraviti puteve normalne ili se isti prave samo pred izbore?Dacic nas zavi u crno,videcete za koju godinu kada ovo zaživi koliko ljudi nece biti u mogućnosti da zbog zabrane upravljanja vozilom nemogu da zarade za obrok svojoj porodici-a ceo zivot su za volanom...kad se digne kuka i motika

nenad

pre 15 godina

mislim da je nerealno pisati poene za lakse prekrsaje za prebrzu voznju alkohol treba i namerno prolazenje na crveno a ne na zuto svetlo ko se imalo razume u saobracaj nemoze da donosi takve zakone i da ostavlja ljude bez dozvola

Dragan

pre 15 godina

Imam ja jedno pitanje... citiram deo teksta:
"Od novembra vozači će na svojim četvorotočkašima morati da imaju i najmanje dve zimske gume na pogonskim točkovima ili sve četiri letnje gume sa dubinom šare od najmanje četiri milimetra, kao i upotrebu lanaca na pogonskim točkovima kada to vremenske prilike zahtevaju."

Šta to znači, da sutra moramo da stavimo dve zimske gume, iako je spoljna temperatura oko 17, 18 stepeni???

sale

pre 15 godina

@(jozo, 29. oktobar 2010 13:38)
(a vazi i za sve ostale koji kukaju da su kazne previsoke u odnosu na plate)

kazna nije predvidjena da bude nesto sto se placa tek tako, vec da bude sredstvo zastrasivanja, da dobro razmislis pre nego sto svesno napravis prekrsaj...


kada bi kazna za prolazak na crveno svetlo bila recimo 100 dinara (male su nam plate, 100 dinara je odgovarajuca cifra koju svako moze da plati), mislis da bi se neko nekad zaustavljao na semaforu?

Zoran Glavas

pre 15 godina

Duznost mi je da pojasnim neke stvari, ozbirom da radim u pravosudju. Novinari po inerciji prenose vest vidim iz medija a niko ne ulazi u sutinu problema. Naime poeni se mogu upisati teka nakon izricanja presude sudije za prekrsaje. Vidim pominjete ovde neke sluzbene beleske saobracajaca, o kakvim je to beleskama rec? To moze da bude samo za njegovu licnu evidenciju nikako da se po tome upisuju kazneni poeni!
Druga vrlo bitna stvar, ovom brzinom kojim se vrsi kaznavanje vozaca bojim se da ce mnogi ostati nekaznjeni upravo iz razloga sto sudije ne uspevaju da procesuiraju sve presude u zakonskom roku. Tako da se cela ova prica oko upisavanja poena svodi na prazne price. Molim novinare da obrate paznju prilikom pukog prepisivanja izjava sluzbenih lice koja vrlo cesto daju kontradiktorne i protivurecne izjave. Hvala na prostoru!

sedi jedan

pre 15 godina

"Da li gospoda iz policije planiraju da na mestima gde će biti postavljene kamere postave i saobraćajne znake koji na postojanje tih kamera i upozoravaju, ili će kamerice samo služiti za popunjavanje državnog budžeta?"

A sto da obavestavaju da snimaju kamere? Da ti kazu "Ej snimamo te, uspori!". Valjda se usporava zbog postovanja propisa i savesne i bezbedne voznje, a ne jer te snima neko. Jel te policija obavesti kad te snima novim radarima sa kamerom? Isto je i ovde, samo sto nema korupcije i ne moze niko da se izvuce. Protiv ovoga se bune samo oni koji su navikli ta tutnu policiji crvenu kad nesto zabrljaju. Samo sto bih ja stavio da kazne stizu za voznju preko 130km/h, da ne bude neko posle da kuka kako ga kaznili sto vozio 2km/h preko ogranicenja. A ovi sto hoce da bude 160km/h ogranicenje nek se malo raspitaju kako se projektuju putevi.

mudroser

pre 15 godina

@analiticar amater slazem se u nekim stvarima sa tobom, i ja mislim da ima na putevima manijaka koji nekako treba da se dozovu pameti ali ne znam koliko putujes po srbiji jer je 120kmh nemoguce u realnosti postovati.. vozio sam u nemackoj, 4 trake prosek brzine 170kmh dakle pricam iz iskustva da su neka ogranicenja van pameti

dragan

pre 15 godina

Koliko znam, u Nemackoj i dalje postoje autoputevi na kojima nema ogranicenja brzine? U Hrvatskoj i Crnoj Gori ogranicenje na autoputu je 130 kmh, kako pise u njihovim ZOBSovima. Za Hrvatsku sam cuo da se tolerise 140, a za Crnu Goru da jos nema autoput.

analiticar amater

pre 15 godina

Povecanje ogranicenja brzine sa 120 na 160 se nigde nije desilo, pa ne treba ni kod nas.Ne radi se samo o karakteristikama i sigurnosti vozila (mada u Srbiji vecina vozila potice sa kraja 80-tih i pocetka 90-tih), vec i o mogucnostima reakcije prosecnog vozaca, a to se sigurno nije promenilo od 70-ih.
Drugo, u razvijenim zemljama dve trake u jednom smeru su tek reginalni/magistralni auto-putevi, dok pravi auto-put sada ima 3 plus zaustavnu traku.
Nadam se da ce zaista postaviti te kamere i da ce vrlo brzo nestati komentari "frustiranih vozaca" koji bi da voze 160 km/h smatrajuci sebe valjda supermenima ili cime vec. Takvima mogu da porucim da je vas auto brz onoliko koliko je brz najsporiji auto u vasoj okolini u datom trenutku, bolje da to prihvatite kao cinjenicu, a svoje brzinske kvalitete mozete iskazati an zatvorenoj stazi ili u nekom od brojnih takmicenja. Dok ne promenite stav i ne shvatite sta je saobracaj i bezbednost saobracaja, gde vi i dedica od 80 godina u Jugu imate apsolutna ista prava i obaveze, suzdrzite se od ludovanja.

jozo

pre 15 godina

Da li gospoda iz policije planiraju da na mestima gde će biti postavljene kamere postave i saobraćajne znake koji na postojanje tih kamera i upozoravaju, ili će kamerice samo služiti za popunjavanje državnog budžeta?

007

pre 15 godina

ceo koridor 10 pod kamerama!? potpuni kretenizam, sta reci, ogranicenje uzasnih 120 kmh, ja ne znam kuda sve ovo vodi tj cemu, ovo je 2010 godina a ne 1970. ogranicenje treba da bude min 160kmh pa onda postavljajte kamere

007

pre 15 godina

ceo koridor 10 pod kamerama!? potpuni kretenizam, sta reci, ogranicenje uzasnih 120 kmh, ja ne znam kuda sve ovo vodi tj cemu, ovo je 2010 godina a ne 1970. ogranicenje treba da bude min 160kmh pa onda postavljajte kamere

jozo

pre 15 godina

Da li gospoda iz policije planiraju da na mestima gde će biti postavljene kamere postave i saobraćajne znake koji na postojanje tih kamera i upozoravaju, ili će kamerice samo služiti za popunjavanje državnog budžeta?

dragan

pre 15 godina

Koliko znam, u Nemackoj i dalje postoje autoputevi na kojima nema ogranicenja brzine? U Hrvatskoj i Crnoj Gori ogranicenje na autoputu je 130 kmh, kako pise u njihovim ZOBSovima. Za Hrvatsku sam cuo da se tolerise 140, a za Crnu Goru da jos nema autoput.

analiticar amater

pre 15 godina

Povecanje ogranicenja brzine sa 120 na 160 se nigde nije desilo, pa ne treba ni kod nas.Ne radi se samo o karakteristikama i sigurnosti vozila (mada u Srbiji vecina vozila potice sa kraja 80-tih i pocetka 90-tih), vec i o mogucnostima reakcije prosecnog vozaca, a to se sigurno nije promenilo od 70-ih.
Drugo, u razvijenim zemljama dve trake u jednom smeru su tek reginalni/magistralni auto-putevi, dok pravi auto-put sada ima 3 plus zaustavnu traku.
Nadam se da ce zaista postaviti te kamere i da ce vrlo brzo nestati komentari "frustiranih vozaca" koji bi da voze 160 km/h smatrajuci sebe valjda supermenima ili cime vec. Takvima mogu da porucim da je vas auto brz onoliko koliko je brz najsporiji auto u vasoj okolini u datom trenutku, bolje da to prihvatite kao cinjenicu, a svoje brzinske kvalitete mozete iskazati an zatvorenoj stazi ili u nekom od brojnih takmicenja. Dok ne promenite stav i ne shvatite sta je saobracaj i bezbednost saobracaja, gde vi i dedica od 80 godina u Jugu imate apsolutna ista prava i obaveze, suzdrzite se od ludovanja.

Zoran Glavas

pre 15 godina

Duznost mi je da pojasnim neke stvari, ozbirom da radim u pravosudju. Novinari po inerciji prenose vest vidim iz medija a niko ne ulazi u sutinu problema. Naime poeni se mogu upisati teka nakon izricanja presude sudije za prekrsaje. Vidim pominjete ovde neke sluzbene beleske saobracajaca, o kakvim je to beleskama rec? To moze da bude samo za njegovu licnu evidenciju nikako da se po tome upisuju kazneni poeni!
Druga vrlo bitna stvar, ovom brzinom kojim se vrsi kaznavanje vozaca bojim se da ce mnogi ostati nekaznjeni upravo iz razloga sto sudije ne uspevaju da procesuiraju sve presude u zakonskom roku. Tako da se cela ova prica oko upisavanja poena svodi na prazne price. Molim novinare da obrate paznju prilikom pukog prepisivanja izjava sluzbenih lice koja vrlo cesto daju kontradiktorne i protivurecne izjave. Hvala na prostoru!

mudroser

pre 15 godina

@analiticar amater slazem se u nekim stvarima sa tobom, i ja mislim da ima na putevima manijaka koji nekako treba da se dozovu pameti ali ne znam koliko putujes po srbiji jer je 120kmh nemoguce u realnosti postovati.. vozio sam u nemackoj, 4 trake prosek brzine 170kmh dakle pricam iz iskustva da su neka ogranicenja van pameti

sale

pre 15 godina

@(jozo, 29. oktobar 2010 13:38)
(a vazi i za sve ostale koji kukaju da su kazne previsoke u odnosu na plate)

kazna nije predvidjena da bude nesto sto se placa tek tako, vec da bude sredstvo zastrasivanja, da dobro razmislis pre nego sto svesno napravis prekrsaj...


kada bi kazna za prolazak na crveno svetlo bila recimo 100 dinara (male su nam plate, 100 dinara je odgovarajuca cifra koju svako moze da plati), mislis da bi se neko nekad zaustavljao na semaforu?

ogorčeni

pre 15 godina

e bas da vidim ko ce me naterati da platim kaznu ili da odem u zatvor zbog nekog glupog prekrsaja i ostavim porodicu bez hleba...dakle kada treba dokazati da si ti pocinio prekrsaj to se vrlo lako dokzuje-kako cika policajac kaze-a kada zbog propusta drzave treba naplatiti neku odstetu to vec ide godinama i naravno na kraju posle ovakvog kursa evra ta cifra je za jednu rolnu papira.Hoce li nam ko prvo napraviti puteve normalne ili se isti prave samo pred izbore?Dacic nas zavi u crno,videcete za koju godinu kada ovo zaživi koliko ljudi nece biti u mogućnosti da zbog zabrane upravljanja vozilom nemogu da zarade za obrok svojoj porodici-a ceo zivot su za volanom...kad se digne kuka i motika

Dragan

pre 15 godina

Imam ja jedno pitanje... citiram deo teksta:
"Od novembra vozači će na svojim četvorotočkašima morati da imaju i najmanje dve zimske gume na pogonskim točkovima ili sve četiri letnje gume sa dubinom šare od najmanje četiri milimetra, kao i upotrebu lanaca na pogonskim točkovima kada to vremenske prilike zahtevaju."

Šta to znači, da sutra moramo da stavimo dve zimske gume, iako je spoljna temperatura oko 17, 18 stepeni???

nenad

pre 15 godina

mislim da je nerealno pisati poene za lakse prekrsaje za prebrzu voznju alkohol treba i namerno prolazenje na crveno a ne na zuto svetlo ko se imalo razume u saobracaj nemoze da donosi takve zakone i da ostavlja ljude bez dozvola

sedi jedan

pre 15 godina

"Da li gospoda iz policije planiraju da na mestima gde će biti postavljene kamere postave i saobraćajne znake koji na postojanje tih kamera i upozoravaju, ili će kamerice samo služiti za popunjavanje državnog budžeta?"

A sto da obavestavaju da snimaju kamere? Da ti kazu "Ej snimamo te, uspori!". Valjda se usporava zbog postovanja propisa i savesne i bezbedne voznje, a ne jer te snima neko. Jel te policija obavesti kad te snima novim radarima sa kamerom? Isto je i ovde, samo sto nema korupcije i ne moze niko da se izvuce. Protiv ovoga se bune samo oni koji su navikli ta tutnu policiji crvenu kad nesto zabrljaju. Samo sto bih ja stavio da kazne stizu za voznju preko 130km/h, da ne bude neko posle da kuka kako ga kaznili sto vozio 2km/h preko ogranicenja. A ovi sto hoce da bude 160km/h ogranicenje nek se malo raspitaju kako se projektuju putevi.

jozo

pre 15 godina

@ sedi jedan
Poenta saobraćajne policije bi trebalo da bude da kontroliše i usmerava saobraćaj, a ne da sprovodi teror nad građanima.

Stoga, kamerice ne treba da se postavljaju iz nekog hira, nego da bi sprečile divljanje vozača na kritičnim mestima.

A mnogo bolji način da se divljanje vozača spreči je da se oni obaveste da ih kamera snima, nego da se hvataju "na kvarno".

Jer kad svi znaju da ih kamera snima, svi će voziti pažljivo. A ako vozač nije unapred upozoren, džaba i njemu i detetu koje zgazi to što je snimljen...

I naravno, nemojte ovde potezati argument "pa ako se vozi po propisima, nema razloga za brigu", osim ako niste vozač koji uvek i 100% vozi po propisima i ni jedan jedini put nije makar za milimetar prekršio neki propis.

jozo

pre 15 godina

@ sale

Ok, ajde da se ne pravimo da živimo u Švajcarskoj. Zna se da ovde kazne često služe da popune budžet, što policajca na dužnosti, što države. Da li policajci kad kreću na smennu dobiju nalog koliko kazni moraju da napišu?

Naravno da nije normalno da istu kaznu plati onaj ko ima platu 30.000 din i onaj koji ima 300.000 din. To su mnoge zemlje već prepoznale, pa kaznu određuju prema primanjima.

Ali to kod nas naravno ne važi, jer ovde uvek plaća onaj u jugu, a onaj s crnim staklima samo prođe...

analiticar amater

pre 15 godina

Povecanje ogranicenja brzine sa 120 na 160 se nigde nije desilo, pa ne treba ni kod nas.Ne radi se samo o karakteristikama i sigurnosti vozila (mada u Srbiji vecina vozila potice sa kraja 80-tih i pocetka 90-tih), vec i o mogucnostima reakcije prosecnog vozaca, a to se sigurno nije promenilo od 70-ih.
Drugo, u razvijenim zemljama dve trake u jednom smeru su tek reginalni/magistralni auto-putevi, dok pravi auto-put sada ima 3 plus zaustavnu traku.
Nadam se da ce zaista postaviti te kamere i da ce vrlo brzo nestati komentari "frustiranih vozaca" koji bi da voze 160 km/h smatrajuci sebe valjda supermenima ili cime vec. Takvima mogu da porucim da je vas auto brz onoliko koliko je brz najsporiji auto u vasoj okolini u datom trenutku, bolje da to prihvatite kao cinjenicu, a svoje brzinske kvalitete mozete iskazati an zatvorenoj stazi ili u nekom od brojnih takmicenja. Dok ne promenite stav i ne shvatite sta je saobracaj i bezbednost saobracaja, gde vi i dedica od 80 godina u Jugu imate apsolutna ista prava i obaveze, suzdrzite se od ludovanja.

sedi jedan

pre 15 godina

"Da li gospoda iz policije planiraju da na mestima gde će biti postavljene kamere postave i saobraćajne znake koji na postojanje tih kamera i upozoravaju, ili će kamerice samo služiti za popunjavanje državnog budžeta?"

A sto da obavestavaju da snimaju kamere? Da ti kazu "Ej snimamo te, uspori!". Valjda se usporava zbog postovanja propisa i savesne i bezbedne voznje, a ne jer te snima neko. Jel te policija obavesti kad te snima novim radarima sa kamerom? Isto je i ovde, samo sto nema korupcije i ne moze niko da se izvuce. Protiv ovoga se bune samo oni koji su navikli ta tutnu policiji crvenu kad nesto zabrljaju. Samo sto bih ja stavio da kazne stizu za voznju preko 130km/h, da ne bude neko posle da kuka kako ga kaznili sto vozio 2km/h preko ogranicenja. A ovi sto hoce da bude 160km/h ogranicenje nek se malo raspitaju kako se projektuju putevi.

sale

pre 15 godina

@(jozo, 29. oktobar 2010 13:38)
(a vazi i za sve ostale koji kukaju da su kazne previsoke u odnosu na plate)

kazna nije predvidjena da bude nesto sto se placa tek tako, vec da bude sredstvo zastrasivanja, da dobro razmislis pre nego sto svesno napravis prekrsaj...


kada bi kazna za prolazak na crveno svetlo bila recimo 100 dinara (male su nam plate, 100 dinara je odgovarajuca cifra koju svako moze da plati), mislis da bi se neko nekad zaustavljao na semaforu?

007

pre 15 godina

ceo koridor 10 pod kamerama!? potpuni kretenizam, sta reci, ogranicenje uzasnih 120 kmh, ja ne znam kuda sve ovo vodi tj cemu, ovo je 2010 godina a ne 1970. ogranicenje treba da bude min 160kmh pa onda postavljajte kamere

mudroser

pre 15 godina

@analiticar amater slazem se u nekim stvarima sa tobom, i ja mislim da ima na putevima manijaka koji nekako treba da se dozovu pameti ali ne znam koliko putujes po srbiji jer je 120kmh nemoguce u realnosti postovati.. vozio sam u nemackoj, 4 trake prosek brzine 170kmh dakle pricam iz iskustva da su neka ogranicenja van pameti

jozo

pre 15 godina

Da li gospoda iz policije planiraju da na mestima gde će biti postavljene kamere postave i saobraćajne znake koji na postojanje tih kamera i upozoravaju, ili će kamerice samo služiti za popunjavanje državnog budžeta?

dragan

pre 15 godina

Koliko znam, u Nemackoj i dalje postoje autoputevi na kojima nema ogranicenja brzine? U Hrvatskoj i Crnoj Gori ogranicenje na autoputu je 130 kmh, kako pise u njihovim ZOBSovima. Za Hrvatsku sam cuo da se tolerise 140, a za Crnu Goru da jos nema autoput.

Dragan

pre 15 godina

Imam ja jedno pitanje... citiram deo teksta:
"Od novembra vozači će na svojim četvorotočkašima morati da imaju i najmanje dve zimske gume na pogonskim točkovima ili sve četiri letnje gume sa dubinom šare od najmanje četiri milimetra, kao i upotrebu lanaca na pogonskim točkovima kada to vremenske prilike zahtevaju."

Šta to znači, da sutra moramo da stavimo dve zimske gume, iako je spoljna temperatura oko 17, 18 stepeni???

ogorčeni

pre 15 godina

e bas da vidim ko ce me naterati da platim kaznu ili da odem u zatvor zbog nekog glupog prekrsaja i ostavim porodicu bez hleba...dakle kada treba dokazati da si ti pocinio prekrsaj to se vrlo lako dokzuje-kako cika policajac kaze-a kada zbog propusta drzave treba naplatiti neku odstetu to vec ide godinama i naravno na kraju posle ovakvog kursa evra ta cifra je za jednu rolnu papira.Hoce li nam ko prvo napraviti puteve normalne ili se isti prave samo pred izbore?Dacic nas zavi u crno,videcete za koju godinu kada ovo zaživi koliko ljudi nece biti u mogućnosti da zbog zabrane upravljanja vozilom nemogu da zarade za obrok svojoj porodici-a ceo zivot su za volanom...kad se digne kuka i motika

Zoran Glavas

pre 15 godina

Duznost mi je da pojasnim neke stvari, ozbirom da radim u pravosudju. Novinari po inerciji prenose vest vidim iz medija a niko ne ulazi u sutinu problema. Naime poeni se mogu upisati teka nakon izricanja presude sudije za prekrsaje. Vidim pominjete ovde neke sluzbene beleske saobracajaca, o kakvim je to beleskama rec? To moze da bude samo za njegovu licnu evidenciju nikako da se po tome upisuju kazneni poeni!
Druga vrlo bitna stvar, ovom brzinom kojim se vrsi kaznavanje vozaca bojim se da ce mnogi ostati nekaznjeni upravo iz razloga sto sudije ne uspevaju da procesuiraju sve presude u zakonskom roku. Tako da se cela ova prica oko upisavanja poena svodi na prazne price. Molim novinare da obrate paznju prilikom pukog prepisivanja izjava sluzbenih lice koja vrlo cesto daju kontradiktorne i protivurecne izjave. Hvala na prostoru!

nenad

pre 15 godina

mislim da je nerealno pisati poene za lakse prekrsaje za prebrzu voznju alkohol treba i namerno prolazenje na crveno a ne na zuto svetlo ko se imalo razume u saobracaj nemoze da donosi takve zakone i da ostavlja ljude bez dozvola

jozo

pre 15 godina

@ sedi jedan
Poenta saobraćajne policije bi trebalo da bude da kontroliše i usmerava saobraćaj, a ne da sprovodi teror nad građanima.

Stoga, kamerice ne treba da se postavljaju iz nekog hira, nego da bi sprečile divljanje vozača na kritičnim mestima.

A mnogo bolji način da se divljanje vozača spreči je da se oni obaveste da ih kamera snima, nego da se hvataju "na kvarno".

Jer kad svi znaju da ih kamera snima, svi će voziti pažljivo. A ako vozač nije unapred upozoren, džaba i njemu i detetu koje zgazi to što je snimljen...

I naravno, nemojte ovde potezati argument "pa ako se vozi po propisima, nema razloga za brigu", osim ako niste vozač koji uvek i 100% vozi po propisima i ni jedan jedini put nije makar za milimetar prekršio neki propis.

jozo

pre 15 godina

@ sale

Ok, ajde da se ne pravimo da živimo u Švajcarskoj. Zna se da ovde kazne često služe da popune budžet, što policajca na dužnosti, što države. Da li policajci kad kreću na smennu dobiju nalog koliko kazni moraju da napišu?

Naravno da nije normalno da istu kaznu plati onaj ko ima platu 30.000 din i onaj koji ima 300.000 din. To su mnoge zemlje već prepoznale, pa kaznu određuju prema primanjima.

Ali to kod nas naravno ne važi, jer ovde uvek plaća onaj u jugu, a onaj s crnim staklima samo prođe...