Aktuelno

Nedelja, 11.06.2006.

12:33

Aktuelnosti: luskuz, stil i terenci

Aktuelnosti: luskuz, stil i terenci IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

10 Komentari

Sortiraj po:

Milos

pre 19 godina

Pa nisu samo Lada, UaZ i LR pravi terenci. Toyota ima najmanje tri modela, model 79 (ima ih par u Bgd-u, za vreme rata ih je vozio crveni krst), potom land cruiser (90 i 100) ali ne ovaj model koji se kod nas prodaje. Naime mozete naruciti cruiser-ku sa svim blokadama, diferencijalom krutim osovinama napred i nazad, snorkel opremom, diesel motorom od 4200cc (R6) sa 150ks(?!?). Na bliskom istoku mozete naci i V8 i R6 benzince od 4 i 4,2L. E, to su pravi terenci.

Inace imao sam prilike da u "pravim terenskim uslovima" uporedim Ladu Nivu, Uaz, Toyote i LR-a. Prvo Ladu Nivu, osim kod nas niko ne smatra dobrim terenskim vozilom, prvenstveno jer je male unutrasnjosti, nosivosti i lako se kvari. I zato i oni koji je imaju je koriste kao vozilo koje se krece iskljucivo po putu. Ovo i jeste logicno jer je Nivea koncepcijski mozda i prvi soft terenac (polu osovine napred, opruge pozadi, mali benzinski motor, 3 vrata...)

UaZ je dobar auto jedino ako nemate apsolutno nikakav drugi izbor. Ja bih vas ovde podsetio da za skoro isti novac mozete uzeti KAMAZ kamion, sto svi koji imaju ovaj izbor i rade. Znatno udobnije uz neuporedivo vecu prohodnost i nosivost. UaZ je opasan po zdravlje ako idete po pravom "terenu" dok je novi model toliko nekvalitetan da se bukvalno raspada. I stari je bio kao polu proizvod ali novi model je katastrofa sto se kvaliteta tice.

Land Rover je neudoban i jako loseg kvaliteta. Sitnice, kao brave, elektro motori na ventilatoru i druge sitnice crkavaju na prasini, pesku i visokim temperaturama. Ako imate turbo diesel motor (Tdi), mozete imati ogromne probleme sa turbinom ako ga vozite po prasnjavom terenu bez predhodnbe pripreme (sto kosta). U stvari, ako niste u Africi gde lokalci znaju da ga servisiraju, i niste britanski vojnik koji ima servis i logistiku, mozete slododno da ga oterate na otpad i prodate na kilo! Znam ljude koji su to uradili!

Jedini istinski globalni terenci danas su Japanski modeli. Medju njima se najlosije kotira Mitsubishi, potom Nissan dok Toyota strci daleko ispred. I ovde morate biti pazljivi kod izbora terenca. Ako kupujete auto (dzip/terenac) ili pick up da biste putovali po Africi ili Aziji uzmite Toyotu ali vodite racuna da kupite atmosferski diesel motor od 4 ili 6 cilindara (R4 ili R6) ima i redni 5ak koji je redji i nepopularan za servisiranje "na otvorenom", odnosno "u bushu" nema delova za njih.

Takodje bih savetovao da kupite stariji model sa gibnjevima umesto opruga pozadi i prednjom osovinom u komadu. U tom smislu posebno treba izbegavati Land Cruser 90 (negde se prodaje kao Prado), mislim super je to auto ali to nije pravi terenac. Pored 4X4 modela, skrenuo bih paznju vasim citaocima da se u vecem delu sveta bez asfalta koriste toyota, nissan, datsun i mnoga druga kombi i pick up vozila sa 4X2 pogonom bez ikakvih problema. Sta vise moj vozac skoro nikad nije ukljucivao prednji pogon smatrajuci to "habanjem guma", i skoro nikada se nismo zaglavljivali. Onda kad smo se zaglavljivali, to bi nam se desilo i sa gusenicarom. Za off road je takodje znacajan izbor guma, mozda i pre nego 4X4 pogona.
Toliko od mene, pozdrav svima.

aca

pre 19 godina

Vracati na asfalt Land Rover serija 2/a tip 109 iz 1968 je zadovoljstvo. Ukoliko neko slicno radi ili je radio modele serije 2 ili 3 imao bih par pitanja.
Vi iz B92 bi mogli godisnje da organizujete skup gde bi se prikazivali sacuvani originali i modifikacije proizvodnih resenja.
Moze te nesto objaviti i o Mahindrama i to se vozi kod nas.
Pozdrav, Aca

ivan (Skopje)

pre 20 godina

Mislam deka Britancite i Rusite i ponatamu ke bidat edinstvenite proizvoditeli na vistinski terenci koi posledni ke otstapat od vistinskata primena na ovie vozila. Lada Niva, a osobeno Land Rover Defender treba sto podolgo da opstojat na dosegasnata linija i da mu se sprotivstavat na kakvo bilo "moderniziranje" ili "gragjaniziranje" na nivnite terenci.

nemanja

pre 20 godina

Prodaja Alfe 159 ide sve bolje kako vreme odmice, ali se ocekivalo u pocetku mnogo vise. Benzinci se slabo prodaju, dizelasi vade stvar. Otkad je uveden karavan prodaja je poboljsana. Isto tako idu na nova trzista koja otvaraju novu prodaju. Auto je skup kao nemacka konkurencija, pa zbog toga nije prihvacen sa odusevljenjem na trzistu kao nekada Alfa 156. Dobre kritike u testovima pospesuju prodaju iz drugog plana. Sve u svemu, sigurno nece biti takav prodajni uspeh kao 156, ali zbog vece cene, smanjenih troskova oko razvoja motora (sa GM), dizajna (preuzeli dosta stilskih elemenata sa Brere) zaradice neke pare...

matija dagovic

pre 20 godina

Bas mi je zao zbog hummer-a. Eto poceli su i oni sa tim varijantama 'napravicemo mi vozilo za sve staleze, makar srozavali ugled u ocima vernih postovalaca i musterija'. Za rolls-royce je apsurdno uopste bilo sta reci. Kad budemo za par godina citali uporedne testove tipa "opel Corsa i vw Polo protiv novih rivala iz game Rolls-Royca, Bentleya i Aston Martina" postace jako zanimljivo. Ko li ce koga tad da kopira?

The M

pre 20 godina

Samo profit, profit, profit. Svi se okrecu onome sto donosi pare i sve se tome podredjuje.
Pravi terenci izumiru, jer ljude vise zanima da voze luksuzne SUV modele (kvazi-terence) i njima se shepure po gradu, a ne da se voze bespucima gde ih niko ne gleda.

The M

pre 20 godina

Samo profit, profit, profit. Svi se okrecu onome sto donosi pare i sve se tome podredjuje.
Pravi terenci izumiru, jer ljude vise zanima da voze luksuzne SUV modele (kvazi-terence) i njima se shepure po gradu, a ne da se voze bespucima gde ih niko ne gleda.

matija dagovic

pre 20 godina

Bas mi je zao zbog hummer-a. Eto poceli su i oni sa tim varijantama 'napravicemo mi vozilo za sve staleze, makar srozavali ugled u ocima vernih postovalaca i musterija'. Za rolls-royce je apsurdno uopste bilo sta reci. Kad budemo za par godina citali uporedne testove tipa "opel Corsa i vw Polo protiv novih rivala iz game Rolls-Royca, Bentleya i Aston Martina" postace jako zanimljivo. Ko li ce koga tad da kopira?

nemanja

pre 20 godina

Prodaja Alfe 159 ide sve bolje kako vreme odmice, ali se ocekivalo u pocetku mnogo vise. Benzinci se slabo prodaju, dizelasi vade stvar. Otkad je uveden karavan prodaja je poboljsana. Isto tako idu na nova trzista koja otvaraju novu prodaju. Auto je skup kao nemacka konkurencija, pa zbog toga nije prihvacen sa odusevljenjem na trzistu kao nekada Alfa 156. Dobre kritike u testovima pospesuju prodaju iz drugog plana. Sve u svemu, sigurno nece biti takav prodajni uspeh kao 156, ali zbog vece cene, smanjenih troskova oko razvoja motora (sa GM), dizajna (preuzeli dosta stilskih elemenata sa Brere) zaradice neke pare...

ivan (Skopje)

pre 20 godina

Mislam deka Britancite i Rusite i ponatamu ke bidat edinstvenite proizvoditeli na vistinski terenci koi posledni ke otstapat od vistinskata primena na ovie vozila. Lada Niva, a osobeno Land Rover Defender treba sto podolgo da opstojat na dosegasnata linija i da mu se sprotivstavat na kakvo bilo "moderniziranje" ili "gragjaniziranje" na nivnite terenci.

aca

pre 19 godina

Vracati na asfalt Land Rover serija 2/a tip 109 iz 1968 je zadovoljstvo. Ukoliko neko slicno radi ili je radio modele serije 2 ili 3 imao bih par pitanja.
Vi iz B92 bi mogli godisnje da organizujete skup gde bi se prikazivali sacuvani originali i modifikacije proizvodnih resenja.
Moze te nesto objaviti i o Mahindrama i to se vozi kod nas.
Pozdrav, Aca

Milos

pre 19 godina

Pa nisu samo Lada, UaZ i LR pravi terenci. Toyota ima najmanje tri modela, model 79 (ima ih par u Bgd-u, za vreme rata ih je vozio crveni krst), potom land cruiser (90 i 100) ali ne ovaj model koji se kod nas prodaje. Naime mozete naruciti cruiser-ku sa svim blokadama, diferencijalom krutim osovinama napred i nazad, snorkel opremom, diesel motorom od 4200cc (R6) sa 150ks(?!?). Na bliskom istoku mozete naci i V8 i R6 benzince od 4 i 4,2L. E, to su pravi terenci.

Inace imao sam prilike da u "pravim terenskim uslovima" uporedim Ladu Nivu, Uaz, Toyote i LR-a. Prvo Ladu Nivu, osim kod nas niko ne smatra dobrim terenskim vozilom, prvenstveno jer je male unutrasnjosti, nosivosti i lako se kvari. I zato i oni koji je imaju je koriste kao vozilo koje se krece iskljucivo po putu. Ovo i jeste logicno jer je Nivea koncepcijski mozda i prvi soft terenac (polu osovine napred, opruge pozadi, mali benzinski motor, 3 vrata...)

UaZ je dobar auto jedino ako nemate apsolutno nikakav drugi izbor. Ja bih vas ovde podsetio da za skoro isti novac mozete uzeti KAMAZ kamion, sto svi koji imaju ovaj izbor i rade. Znatno udobnije uz neuporedivo vecu prohodnost i nosivost. UaZ je opasan po zdravlje ako idete po pravom "terenu" dok je novi model toliko nekvalitetan da se bukvalno raspada. I stari je bio kao polu proizvod ali novi model je katastrofa sto se kvaliteta tice.

Land Rover je neudoban i jako loseg kvaliteta. Sitnice, kao brave, elektro motori na ventilatoru i druge sitnice crkavaju na prasini, pesku i visokim temperaturama. Ako imate turbo diesel motor (Tdi), mozete imati ogromne probleme sa turbinom ako ga vozite po prasnjavom terenu bez predhodnbe pripreme (sto kosta). U stvari, ako niste u Africi gde lokalci znaju da ga servisiraju, i niste britanski vojnik koji ima servis i logistiku, mozete slododno da ga oterate na otpad i prodate na kilo! Znam ljude koji su to uradili!

Jedini istinski globalni terenci danas su Japanski modeli. Medju njima se najlosije kotira Mitsubishi, potom Nissan dok Toyota strci daleko ispred. I ovde morate biti pazljivi kod izbora terenca. Ako kupujete auto (dzip/terenac) ili pick up da biste putovali po Africi ili Aziji uzmite Toyotu ali vodite racuna da kupite atmosferski diesel motor od 4 ili 6 cilindara (R4 ili R6) ima i redni 5ak koji je redji i nepopularan za servisiranje "na otvorenom", odnosno "u bushu" nema delova za njih.

Takodje bih savetovao da kupite stariji model sa gibnjevima umesto opruga pozadi i prednjom osovinom u komadu. U tom smislu posebno treba izbegavati Land Cruser 90 (negde se prodaje kao Prado), mislim super je to auto ali to nije pravi terenac. Pored 4X4 modela, skrenuo bih paznju vasim citaocima da se u vecem delu sveta bez asfalta koriste toyota, nissan, datsun i mnoga druga kombi i pick up vozila sa 4X2 pogonom bez ikakvih problema. Sta vise moj vozac skoro nikad nije ukljucivao prednji pogon smatrajuci to "habanjem guma", i skoro nikada se nismo zaglavljivali. Onda kad smo se zaglavljivali, to bi nam se desilo i sa gusenicarom. Za off road je takodje znacajan izbor guma, mozda i pre nego 4X4 pogona.
Toliko od mene, pozdrav svima.

The M

pre 20 godina

Samo profit, profit, profit. Svi se okrecu onome sto donosi pare i sve se tome podredjuje.
Pravi terenci izumiru, jer ljude vise zanima da voze luksuzne SUV modele (kvazi-terence) i njima se shepure po gradu, a ne da se voze bespucima gde ih niko ne gleda.

matija dagovic

pre 20 godina

Bas mi je zao zbog hummer-a. Eto poceli su i oni sa tim varijantama 'napravicemo mi vozilo za sve staleze, makar srozavali ugled u ocima vernih postovalaca i musterija'. Za rolls-royce je apsurdno uopste bilo sta reci. Kad budemo za par godina citali uporedne testove tipa "opel Corsa i vw Polo protiv novih rivala iz game Rolls-Royca, Bentleya i Aston Martina" postace jako zanimljivo. Ko li ce koga tad da kopira?

nemanja

pre 20 godina

Prodaja Alfe 159 ide sve bolje kako vreme odmice, ali se ocekivalo u pocetku mnogo vise. Benzinci se slabo prodaju, dizelasi vade stvar. Otkad je uveden karavan prodaja je poboljsana. Isto tako idu na nova trzista koja otvaraju novu prodaju. Auto je skup kao nemacka konkurencija, pa zbog toga nije prihvacen sa odusevljenjem na trzistu kao nekada Alfa 156. Dobre kritike u testovima pospesuju prodaju iz drugog plana. Sve u svemu, sigurno nece biti takav prodajni uspeh kao 156, ali zbog vece cene, smanjenih troskova oko razvoja motora (sa GM), dizajna (preuzeli dosta stilskih elemenata sa Brere) zaradice neke pare...

ivan (Skopje)

pre 20 godina

Mislam deka Britancite i Rusite i ponatamu ke bidat edinstvenite proizvoditeli na vistinski terenci koi posledni ke otstapat od vistinskata primena na ovie vozila. Lada Niva, a osobeno Land Rover Defender treba sto podolgo da opstojat na dosegasnata linija i da mu se sprotivstavat na kakvo bilo "moderniziranje" ili "gragjaniziranje" na nivnite terenci.

aca

pre 19 godina

Vracati na asfalt Land Rover serija 2/a tip 109 iz 1968 je zadovoljstvo. Ukoliko neko slicno radi ili je radio modele serije 2 ili 3 imao bih par pitanja.
Vi iz B92 bi mogli godisnje da organizujete skup gde bi se prikazivali sacuvani originali i modifikacije proizvodnih resenja.
Moze te nesto objaviti i o Mahindrama i to se vozi kod nas.
Pozdrav, Aca

Milos

pre 19 godina

Pa nisu samo Lada, UaZ i LR pravi terenci. Toyota ima najmanje tri modela, model 79 (ima ih par u Bgd-u, za vreme rata ih je vozio crveni krst), potom land cruiser (90 i 100) ali ne ovaj model koji se kod nas prodaje. Naime mozete naruciti cruiser-ku sa svim blokadama, diferencijalom krutim osovinama napred i nazad, snorkel opremom, diesel motorom od 4200cc (R6) sa 150ks(?!?). Na bliskom istoku mozete naci i V8 i R6 benzince od 4 i 4,2L. E, to su pravi terenci.

Inace imao sam prilike da u "pravim terenskim uslovima" uporedim Ladu Nivu, Uaz, Toyote i LR-a. Prvo Ladu Nivu, osim kod nas niko ne smatra dobrim terenskim vozilom, prvenstveno jer je male unutrasnjosti, nosivosti i lako se kvari. I zato i oni koji je imaju je koriste kao vozilo koje se krece iskljucivo po putu. Ovo i jeste logicno jer je Nivea koncepcijski mozda i prvi soft terenac (polu osovine napred, opruge pozadi, mali benzinski motor, 3 vrata...)

UaZ je dobar auto jedino ako nemate apsolutno nikakav drugi izbor. Ja bih vas ovde podsetio da za skoro isti novac mozete uzeti KAMAZ kamion, sto svi koji imaju ovaj izbor i rade. Znatno udobnije uz neuporedivo vecu prohodnost i nosivost. UaZ je opasan po zdravlje ako idete po pravom "terenu" dok je novi model toliko nekvalitetan da se bukvalno raspada. I stari je bio kao polu proizvod ali novi model je katastrofa sto se kvaliteta tice.

Land Rover je neudoban i jako loseg kvaliteta. Sitnice, kao brave, elektro motori na ventilatoru i druge sitnice crkavaju na prasini, pesku i visokim temperaturama. Ako imate turbo diesel motor (Tdi), mozete imati ogromne probleme sa turbinom ako ga vozite po prasnjavom terenu bez predhodnbe pripreme (sto kosta). U stvari, ako niste u Africi gde lokalci znaju da ga servisiraju, i niste britanski vojnik koji ima servis i logistiku, mozete slododno da ga oterate na otpad i prodate na kilo! Znam ljude koji su to uradili!

Jedini istinski globalni terenci danas su Japanski modeli. Medju njima se najlosije kotira Mitsubishi, potom Nissan dok Toyota strci daleko ispred. I ovde morate biti pazljivi kod izbora terenca. Ako kupujete auto (dzip/terenac) ili pick up da biste putovali po Africi ili Aziji uzmite Toyotu ali vodite racuna da kupite atmosferski diesel motor od 4 ili 6 cilindara (R4 ili R6) ima i redni 5ak koji je redji i nepopularan za servisiranje "na otvorenom", odnosno "u bushu" nema delova za njih.

Takodje bih savetovao da kupite stariji model sa gibnjevima umesto opruga pozadi i prednjom osovinom u komadu. U tom smislu posebno treba izbegavati Land Cruser 90 (negde se prodaje kao Prado), mislim super je to auto ali to nije pravi terenac. Pored 4X4 modela, skrenuo bih paznju vasim citaocima da se u vecem delu sveta bez asfalta koriste toyota, nissan, datsun i mnoga druga kombi i pick up vozila sa 4X2 pogonom bez ikakvih problema. Sta vise moj vozac skoro nikad nije ukljucivao prednji pogon smatrajuci to "habanjem guma", i skoro nikada se nismo zaglavljivali. Onda kad smo se zaglavljivali, to bi nam se desilo i sa gusenicarom. Za off road je takodje znacajan izbor guma, mozda i pre nego 4X4 pogona.
Toliko od mene, pozdrav svima.