Aktuelno

Utorak, 08.07.2014.

20:32

Pronađene zaboravljene bočice virusa velikih boginja

Izvor: Tanjug

Pronaðene zaboravljene boèice virusa velikih boginja IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

25 Komentari

Sortiraj po:

Student

pre 11 godina

Virus velikih boginja ne moze biti biolosko oruzje jer protiv njega postoji vakcina. Biolosko oruzje pre moze da bude HIV ili Ebola virus.

Sale KG

pre 11 godina

Virusi se cuvaju da bi se u slucaju pojave epidemije, mogla napraviti vakcina. Sta mislite odakle onolike vakcine 1972? Kad bi se sad desila epidemija, trebalo bi mnooogo vremena da se napravi vakcina, jer je potrebno izolovati soj virusa a to traje jako dugo. Ovako kad ga vec imas u epruveti, mozes da krenes sa izradom vakcine odmah.

dragana

pre 11 godina

Mislim da bi iz predostroznosti trebalo unistiti uzorke koji se cuvaju u laboratorijama jer Ali, kao sto vec rece jedan komentator, to uopste ne znaci da ce virus biti zbrisan sa lica Zemlje. Vec dugo nema zabelezenih slucajeva zarazenih, ali kao da mi znamo kako je i kada virus evoluirao i gde se "krije" u prirodi, koji je bio primarni izvor zaraze... Epidemije su jenjavale i kad nismo imali vakcine, pa mi je malo suludo i prepotentno tvrditi da je bolest iskorenjena zato sto neko vreme nije bilo epidemije. Ne bih se uopste slozila da je to dug period; u bioloskom smislu, poslednja epidemija se desila malocas, maltene u sadasnjem trenutku.

dejZika

pre 11 godina

Nadam se samo da neće naći za shodno da te bočice nekim putem dodju na Balkan. Izuzimam onaj sa cirkulacijom turista.
Pročitala sam dole jedan komentar vezan za imunitet i mogu samo reći da nisam sigurna da je jak kao kod naših starih. Za razliku od njih, mi se hranimo gomilom gluposti.

Virus

pre 11 godina

Sasvim je blisko pameti da su bočice sa virusom variole vere vrlo hotimično sačuvane - kao NAJMOĆNIJE biološko oružje - "zlu ne trebalo".
Atomsko naoružanje je, u poređenju sa ovim "čudesnim" virusom "bleda senka moći".

obavesten

pre 11 godina

Nisam siguran da bi trebalo unistiti sve uzorke,jer je priroda dokazala puno puta da ako uklonimo nesto iz nje,ona to brzo nadoknadi na drugi nacin.
Iako se velike boginje smatraju iskorenjenom bolesti ,tesko da mozemo da budemo 100% sigurni u to.Sve velike zaraze u istoriji su mahom dolazile sa istoka,pa tako i velike boginje,kuga,grip,tako da iako vec nekoliko decenija nema zabelezenih slucajeva,ne znaci da ne postoji neko potencijalno zariste koje je trenutno pritajeno.Posto je odavno nema,najveci deo populacije rodjene 80' na ovamo nije vakcinisano protiv te opake bolesti i ako bi se nekim slucajem pojavila,posledice bi bile strasne..
Iskorenili smo velike boginje,ali Ebola je tu,strasnija nego ikad,a verovatno postoji jos bolesti koje su jos i gore i samo cekaju trenutak da se rasire.Interesantno je za sve epidemije da naglo buknu,ostave stravicne zrtve,kako su dosle tako i nestanu.
Ako izuzmemo teorije zavere i blebetanje razlicitih crkava,epidemija neke potencijalne opasne bolesti bi danas napravila vise zrtava nego ijedna u istoriji,jer je svet toliko povezan svim vrstama transporta,ljudi cirkulisu u stravicnom broju izmedju kontinenata,tako da je sirenje zaraze prilicno jednostavno.Ako poznajemo istoriju,velika je mogucnost da ce se tako nesto desiti pre ili kasnije .To je jednostavno prirodni mehanizam.....a da ne pominjem bolesti koje se mogu pojaviti ljudskim delovanje u laboratorijama,bilo greskom,bilo namerno!

Trovach

pre 11 godina

Moja baka je prezivela infekciju (pocetkom 20. veka) spanske groznice, trbusnog tifusa, zutice i velikih boginja. Imala je boginje, ali joj na licu nisu ostali nikakvi tragovi. Nadam se da sam nasledio makar i delic takvog imuniteta.

zoran

pre 11 godina

Najveci svetski umovi vode debatu da li ga treba unistiti ili ne, ali je jako bitno i sta misle nasi dezurni trolovi
[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)] (superb, 8. jul 2014 22:02)


Vauuuuuu...zamisli ti te "najvece svetske umove"...mora da je to neshto tako specijalno..aa ??..

Zapamti, ti i oni koji se odushevljavaju "najvecim svestkim umovima", da oni koji poznaju sushtinu stvari, nikada ne prichaju i zive najnormalnijim, obichnim svakodnevnim zivotom i uopshte se ne ralizkuju od "trolova" , kako ti nazivash ljude.

Zdravlje

pre 11 godina

Torlak je bio nateran da svoje primerke unisti... Da li je unistio ne znamo, kao sto i ne znamo koje sve zemlje idalje ipak imaju uzorke...

magareće uši

pre 11 godina

Hajde, vratite je više u život,izgleda da nas je previše na planeti? Budite 'transparentni',a ne ovako,kaobajagi,slučajno našli!

Бојан Илић

pre 11 godina

"... jedini uzorci ostavljeni sigurno uskladišteni u bezbednim laboratorijama u američkom gradu Atlanti i u ruskom gradu Novosibirsku."

И после неко каже "теорија завере" је глупост?!:-)

Бојан Илић

pre 11 godina

"... jedini uzorci ostavljeni sigurno uskladišteni u bezbednim laboratorijama u američkom gradu Atlanti i u ruskom gradu Novosibirsku."

И после неко каже "теорија завере" је глупост?!:-)

magareće uši

pre 11 godina

Hajde, vratite je više u život,izgleda da nas je previše na planeti? Budite 'transparentni',a ne ovako,kaobajagi,slučajno našli!

Zdravlje

pre 11 godina

Torlak je bio nateran da svoje primerke unisti... Da li je unistio ne znamo, kao sto i ne znamo koje sve zemlje idalje ipak imaju uzorke...

obavesten

pre 11 godina

Nisam siguran da bi trebalo unistiti sve uzorke,jer je priroda dokazala puno puta da ako uklonimo nesto iz nje,ona to brzo nadoknadi na drugi nacin.
Iako se velike boginje smatraju iskorenjenom bolesti ,tesko da mozemo da budemo 100% sigurni u to.Sve velike zaraze u istoriji su mahom dolazile sa istoka,pa tako i velike boginje,kuga,grip,tako da iako vec nekoliko decenija nema zabelezenih slucajeva,ne znaci da ne postoji neko potencijalno zariste koje je trenutno pritajeno.Posto je odavno nema,najveci deo populacije rodjene 80' na ovamo nije vakcinisano protiv te opake bolesti i ako bi se nekim slucajem pojavila,posledice bi bile strasne..
Iskorenili smo velike boginje,ali Ebola je tu,strasnija nego ikad,a verovatno postoji jos bolesti koje su jos i gore i samo cekaju trenutak da se rasire.Interesantno je za sve epidemije da naglo buknu,ostave stravicne zrtve,kako su dosle tako i nestanu.
Ako izuzmemo teorije zavere i blebetanje razlicitih crkava,epidemija neke potencijalne opasne bolesti bi danas napravila vise zrtava nego ijedna u istoriji,jer je svet toliko povezan svim vrstama transporta,ljudi cirkulisu u stravicnom broju izmedju kontinenata,tako da je sirenje zaraze prilicno jednostavno.Ako poznajemo istoriju,velika je mogucnost da ce se tako nesto desiti pre ili kasnije .To je jednostavno prirodni mehanizam.....a da ne pominjem bolesti koje se mogu pojaviti ljudskim delovanje u laboratorijama,bilo greskom,bilo namerno!

Trovach

pre 11 godina

Moja baka je prezivela infekciju (pocetkom 20. veka) spanske groznice, trbusnog tifusa, zutice i velikih boginja. Imala je boginje, ali joj na licu nisu ostali nikakvi tragovi. Nadam se da sam nasledio makar i delic takvog imuniteta.

zoran

pre 11 godina

Najveci svetski umovi vode debatu da li ga treba unistiti ili ne, ali je jako bitno i sta misle nasi dezurni trolovi
[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)] (superb, 8. jul 2014 22:02)


Vauuuuuu...zamisli ti te "najvece svetske umove"...mora da je to neshto tako specijalno..aa ??..

Zapamti, ti i oni koji se odushevljavaju "najvecim svestkim umovima", da oni koji poznaju sushtinu stvari, nikada ne prichaju i zive najnormalnijim, obichnim svakodnevnim zivotom i uopshte se ne ralizkuju od "trolova" , kako ti nazivash ljude.

Virus

pre 11 godina

Sasvim je blisko pameti da su bočice sa virusom variole vere vrlo hotimično sačuvane - kao NAJMOĆNIJE biološko oružje - "zlu ne trebalo".
Atomsko naoružanje je, u poređenju sa ovim "čudesnim" virusom "bleda senka moći".

dejZika

pre 11 godina

Nadam se samo da neće naći za shodno da te bočice nekim putem dodju na Balkan. Izuzimam onaj sa cirkulacijom turista.
Pročitala sam dole jedan komentar vezan za imunitet i mogu samo reći da nisam sigurna da je jak kao kod naših starih. Za razliku od njih, mi se hranimo gomilom gluposti.

dragana

pre 11 godina

Mislim da bi iz predostroznosti trebalo unistiti uzorke koji se cuvaju u laboratorijama jer Ali, kao sto vec rece jedan komentator, to uopste ne znaci da ce virus biti zbrisan sa lica Zemlje. Vec dugo nema zabelezenih slucajeva zarazenih, ali kao da mi znamo kako je i kada virus evoluirao i gde se "krije" u prirodi, koji je bio primarni izvor zaraze... Epidemije su jenjavale i kad nismo imali vakcine, pa mi je malo suludo i prepotentno tvrditi da je bolest iskorenjena zato sto neko vreme nije bilo epidemije. Ne bih se uopste slozila da je to dug period; u bioloskom smislu, poslednja epidemija se desila malocas, maltene u sadasnjem trenutku.

Sale KG

pre 11 godina

Virusi se cuvaju da bi se u slucaju pojave epidemije, mogla napraviti vakcina. Sta mislite odakle onolike vakcine 1972? Kad bi se sad desila epidemija, trebalo bi mnooogo vremena da se napravi vakcina, jer je potrebno izolovati soj virusa a to traje jako dugo. Ovako kad ga vec imas u epruveti, mozes da krenes sa izradom vakcine odmah.

Student

pre 11 godina

Virus velikih boginja ne moze biti biolosko oruzje jer protiv njega postoji vakcina. Biolosko oruzje pre moze da bude HIV ili Ebola virus.

Бојан Илић

pre 11 godina

"... jedini uzorci ostavljeni sigurno uskladišteni u bezbednim laboratorijama u američkom gradu Atlanti i u ruskom gradu Novosibirsku."

И после неко каже "теорија завере" је глупост?!:-)

magareće uši

pre 11 godina

Hajde, vratite je više u život,izgleda da nas je previše na planeti? Budite 'transparentni',a ne ovako,kaobajagi,slučajno našli!

zoran

pre 11 godina

Najveci svetski umovi vode debatu da li ga treba unistiti ili ne, ali je jako bitno i sta misle nasi dezurni trolovi
[Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0)] (superb, 8. jul 2014 22:02)


Vauuuuuu...zamisli ti te "najvece svetske umove"...mora da je to neshto tako specijalno..aa ??..

Zapamti, ti i oni koji se odushevljavaju "najvecim svestkim umovima", da oni koji poznaju sushtinu stvari, nikada ne prichaju i zive najnormalnijim, obichnim svakodnevnim zivotom i uopshte se ne ralizkuju od "trolova" , kako ti nazivash ljude.

Trovach

pre 11 godina

Moja baka je prezivela infekciju (pocetkom 20. veka) spanske groznice, trbusnog tifusa, zutice i velikih boginja. Imala je boginje, ali joj na licu nisu ostali nikakvi tragovi. Nadam se da sam nasledio makar i delic takvog imuniteta.

Zdravlje

pre 11 godina

Torlak je bio nateran da svoje primerke unisti... Da li je unistio ne znamo, kao sto i ne znamo koje sve zemlje idalje ipak imaju uzorke...

Virus

pre 11 godina

Sasvim je blisko pameti da su bočice sa virusom variole vere vrlo hotimično sačuvane - kao NAJMOĆNIJE biološko oružje - "zlu ne trebalo".
Atomsko naoružanje je, u poređenju sa ovim "čudesnim" virusom "bleda senka moći".

dejZika

pre 11 godina

Nadam se samo da neće naći za shodno da te bočice nekim putem dodju na Balkan. Izuzimam onaj sa cirkulacijom turista.
Pročitala sam dole jedan komentar vezan za imunitet i mogu samo reći da nisam sigurna da je jak kao kod naših starih. Za razliku od njih, mi se hranimo gomilom gluposti.

obavesten

pre 11 godina

Nisam siguran da bi trebalo unistiti sve uzorke,jer je priroda dokazala puno puta da ako uklonimo nesto iz nje,ona to brzo nadoknadi na drugi nacin.
Iako se velike boginje smatraju iskorenjenom bolesti ,tesko da mozemo da budemo 100% sigurni u to.Sve velike zaraze u istoriji su mahom dolazile sa istoka,pa tako i velike boginje,kuga,grip,tako da iako vec nekoliko decenija nema zabelezenih slucajeva,ne znaci da ne postoji neko potencijalno zariste koje je trenutno pritajeno.Posto je odavno nema,najveci deo populacije rodjene 80' na ovamo nije vakcinisano protiv te opake bolesti i ako bi se nekim slucajem pojavila,posledice bi bile strasne..
Iskorenili smo velike boginje,ali Ebola je tu,strasnija nego ikad,a verovatno postoji jos bolesti koje su jos i gore i samo cekaju trenutak da se rasire.Interesantno je za sve epidemije da naglo buknu,ostave stravicne zrtve,kako su dosle tako i nestanu.
Ako izuzmemo teorije zavere i blebetanje razlicitih crkava,epidemija neke potencijalne opasne bolesti bi danas napravila vise zrtava nego ijedna u istoriji,jer je svet toliko povezan svim vrstama transporta,ljudi cirkulisu u stravicnom broju izmedju kontinenata,tako da je sirenje zaraze prilicno jednostavno.Ako poznajemo istoriju,velika je mogucnost da ce se tako nesto desiti pre ili kasnije .To je jednostavno prirodni mehanizam.....a da ne pominjem bolesti koje se mogu pojaviti ljudskim delovanje u laboratorijama,bilo greskom,bilo namerno!

dragana

pre 11 godina

Mislim da bi iz predostroznosti trebalo unistiti uzorke koji se cuvaju u laboratorijama jer Ali, kao sto vec rece jedan komentator, to uopste ne znaci da ce virus biti zbrisan sa lica Zemlje. Vec dugo nema zabelezenih slucajeva zarazenih, ali kao da mi znamo kako je i kada virus evoluirao i gde se "krije" u prirodi, koji je bio primarni izvor zaraze... Epidemije su jenjavale i kad nismo imali vakcine, pa mi je malo suludo i prepotentno tvrditi da je bolest iskorenjena zato sto neko vreme nije bilo epidemije. Ne bih se uopste slozila da je to dug period; u bioloskom smislu, poslednja epidemija se desila malocas, maltene u sadasnjem trenutku.

Sale KG

pre 11 godina

Virusi se cuvaju da bi se u slucaju pojave epidemije, mogla napraviti vakcina. Sta mislite odakle onolike vakcine 1972? Kad bi se sad desila epidemija, trebalo bi mnooogo vremena da se napravi vakcina, jer je potrebno izolovati soj virusa a to traje jako dugo. Ovako kad ga vec imas u epruveti, mozes da krenes sa izradom vakcine odmah.

Student

pre 11 godina

Virus velikih boginja ne moze biti biolosko oruzje jer protiv njega postoji vakcina. Biolosko oruzje pre moze da bude HIV ili Ebola virus.