duki
pre 3 godine
Slobino zakopano blago.
Petak, 10.03.2023.
15:48
IMAGE SOURCE
pre 3 godine
Slobino zakopano blago.
pre 3 godine
@cicibannn
U Nemackoj i Britaniji sigurno nece, barem ne na javnim aukcijama, jer su zakoni o poreklu artefakta veoma strogi i moze da se desi bez problema da i kupac i prodavac zarade debelu kaznu, a u nekim slucajevima i robiju. Upravo to se desilo sa par tipova koji su svercovali starine iz Sirije i Afganistana. Svajcarska je po tom pitanju daleko, daleko najveci problem u Evropi, jer njima stvarno pare ne smrde. Sta se sve nadje po njihovim antikvarijatima bez ikakve uverljive dokumentacije je tema za ozbiljno istrazivanje. Najveci problem u Srbiji su divlji "arheolozi" koji skenerima nalaze i vade anticke kovanice i umetnine. Pre desetak godina je na Ebayu bila na aukciji puna kesa imperijalnih i provincijalnih rimskih kovanica iz Sirmiuma, delom jos pokrivenih blatom. Pisao sam i policiji i novinarima, niko nije ni trepnuo.
pre 3 godine
A dozvoljeno je kopati samo do Rimskih nalaza?
Sve ispod se ili pripisuje Rimljanima ili se zatrpava i uništava.
Koga zanima istorija nebitnih naroda poput Rimljana, Grka, Turaka i sl. kojih ne bi bilo da nije bilo Srba i koji su osnovani i nastali na našoj kulturi, izumima, pronalascima, kalendaru, pismu, kulturi, nauci, zanatstvu i sl?
To je agenda pro Nemačkih i Britanskih plaćenika sa Filozofskog fakulteta koji su korumpirani i plaćeni da prikrivaju najstariju tj. prvu civilizaciju na svetu, narod i prestonicu na svetu.
Nema veze. Mi pravi Srbi koji znamo istinu, a ima nas sve više ćemo sami otkopati i pronaći ono što će dokazati kontinuitet Srba na ovim prostorima još od Lepenskog vira a onda ćete svi vi prodane duše dobiti otkaze i biti procesuirani krivično za falsifikovanje istorije Srba i prikrivanje velike istorije sveta i Evrope koju su Srbi stvorili.
Dosta nam je izdajica u sopstvenim redovima.
Otkrićemo kompletnu istinu vezanu za istorju Srba i nastanka civilizacije uprkos svim izdajicama i prodanim dušama u Srbiji.
pre 3 godine
Šta vredi kad su arheolozi sahranili Đorđa Jankovića pre vremena. Sada nalazi sigurno neće ići u prilog Srpskoj istoriji. Ako nešto i nađu, kazaće da su to Rimljani doneli iz osvajački pohoda.
pre 3 godine
Gledam skupstini, ljepsa nego americka bkela kuca.
pre 3 godine
@Veruj u ljubav, 10. mart 2023 20:20
"memorije prostora"!?
FFS, kako neko može verovati u te New Age budalaštine? Uključujući i to "veruj u ljubav"? Stvarno treba brinuti za budućnost Čovečanstva...
@Samo jako i snazno, 10. mart 2023 23:00
Turskim naseljima!? Zaista?
Iskreno, koga briga za arheološke ostatke iz vremena turske okupacije ovih prostora. Iste bi - sem onih koji su dokaz zlodela koje su Turci činili - trebalo uništiti. Posmatrano u tom kontekstu, onaj culturcide koji se trenutno dešava na području Beogradske tvrđave - u režiji izvesnih sumnjivih skorojevića prezimena Đoković - možda i nije loša stvar. But, I digress. Treba konzervirati arheološke ostatke, pa, ostale iza Kelta, Rimljana - i drevnih, i Romeja (pogrešno zvanih Vizantincima) - a što se turskih tiče - uključujući tu i turske nekropole - koga zaista briga.
@Beogradjanin sa velikim B, 10. mart 2023 19:41
"Batali Dzamija, unistena posle Karadjordja..."
Quid pro quo.
Neki bi to nazvali i vipakom.
Ako su potencijalni nalazi iz keltskog, rimskog, ili perioda Srednjeg veka pre turskih osvajanja - ili stariji - treba ih zaštiti. Ako su nalazi turski, a nisu dokaz turskih zločina i zlodela, pa, možda ta garaža i nije tako loša ideja.
*Nadam se da će komentar biti objavljen, u celosti.
pre 3 godine
Vinču 2.0
pre 3 godine
Grobove Srba stare stare jedno, brat bratu, najmanje 7000 godina.
pre 3 godine
Hebo rimske grobove, daj garazu!
pre 3 godine
VUKA BRANKOVIĆA
pre 3 godine
Ako je iz 3. i 4. veka onda nije u pitanju antika.
pre 3 godine
@Rounder
Nije. Samleo pa naranio svinje.
pre 3 godine
Žute !
pre 3 godine
Ostatke Batal dzamije. Inace nekad najveca dzamija na Balkanu. Svasta bi se naslo kada bi se kopalo po turskim naseljima Kalemegdan, Dorcol, Terazije, Vracar, Cukur cesma...
pre 3 godine
Mozak?
pre 3 godine
I sta ce biti nakon istrazivanja? Izlomice se i nepovratno unistiti istorija kao i do sada sto su uradili na ostalim lokacijama?
Ostali zgrcu pare od turizma na ostacima gradova, samo nasi debili ruse sve. Silokanjarska politika, povrsno i jeftino, talibanski.
pre 3 godine
Zapravo sposobnu opoziciju.
pre 3 godine
Ukleto indijansko groblje !
pre 3 godine
Spremaju za ove sto su sada na vlasti da imaju gde da se sakriju, moraju sto pre to da zavrse.
pre 3 godine
Kao u horor filmu. Živim na indijanskom groblju i prate me nesreće i bauci. Rešenje za naše probleme je da izmestimo skupštinu.
Napravimo park u centru da malo razbijemo monotoniju betona.Ukineš ulicu i dva parka se spajaju.
Pokojnici i preci srećni a građani dobijaju muzej u parku. A da, i skidamo kletvu :-)
pre 3 godine
Чича Дражу.
pre 3 godine
Koliko je to sve sablasno.
Mozda stvarno tu zgradu treba ostaviti kao spomenik kulture ,a skupstinu prebaciti u SIV.
Pre par godina sam bas gledala emisuju na tu temu memorije prostora koji nas okruzuje prikazano kroz vremenska razdoblja...prosto neka energija ostane vezana za prostor i ciklicno se ponavlja.
pre 3 godine
Ako trazite Drazin grob, Krcun ga je zakopao ispod Marakane.
(Rounder, 10. mart 2023 19:11)
Po toj analogiji Tudjman je ispod jna zakopao par desetina hiljada ubijenih srba
pre 3 godine
Saranite te ljude kako valja i trebuje! Možda su neki od njh bili hrišćani.
pre 3 godine
Ako trazite Drazin grob, Krcun ga je zakopao ispod Marakane.
pre 3 godine
Hm, zgrada Skupštine Srbije leži na nekropoli, nije ni čudno što nam ovako ide. 😉
pre 3 godine
Ostatke inteligentnog života
pre 3 godine
Dražu Mihajlovića?
pre 3 godine
litijum.
pre 3 godine
Šta god da pronadju, klepiće i zataškati da bi se izgradila garaža
pre 3 godine
litijum :))))
pre 3 godine
Secam se kad je kopana Kosovska sredinom 80 tih za toplovod. Tada smo kao klinci gledali stare kamene grobnice i bili fascinirani
pre 3 godine
Zato nam i jeste ovako, napravili skupštinu na groblju.
pre 3 godine
Batali Dzamija, unistena posle Karadjordja i tursko groblje sa svih strana prema Tasmajdanu. Nekoliko tunela koji idu prema dvoru i Tasmajdanu, nije Rimska nekropola nego redovi rimskih sarkofaga i grobnica koje prate put koji je tuda prolazio.
pre 3 godine
Kakva nekropola bre, betoniraj to. Nista ne sme za nase nezadrzivo srljanje u progres!
pre 3 godine
Razum?
pre 3 godine
Beograd ima bogatu istoriju. Treba to iskoristiti za razvoj turizma.
pre 3 godine
mozda iskopaju istinu, da se ovaj narod malo opameti...da se ne mrzimo vise i da znamo ko smo, i sta smo...
pre 3 godine
Prapolitičara ?!
pre 3 godine
Litijum iz doba Neolita :)
pre 3 godine
Bice tu svega a naj veci deo toga ce zavrsiti na aukcijama u Nemackoj i Velikoj Britaniji dok ce kod nas u muzeju stajati lepe kopije svega .Kad bi policija usla i proverila sta od svega upisano se nalazi u podrumima nasih muzeja shvatili bi da vise od 80% vrednog nije tamo vec po privatnim kolekcijama bogatih ljudi zapadnog sveta.
pre 3 godine
Pronaći će ostatke porušene "Batal Džamije".
pre 3 godine
Zlato. Njima su samo pare bitne.
pre 3 godine
Otkrice streljanu iz 1945.
pre 3 godine
Ukopane Žute koji čekaju da dođu na vlast !
pre 3 godine
Šta god da pronadju, klepiće i zataškati da bi se izgradila garaža
pre 3 godine
Hm, zgrada Skupštine Srbije leži na nekropoli, nije ni čudno što nam ovako ide. 😉
pre 3 godine
Secam se kad je kopana Kosovska sredinom 80 tih za toplovod. Tada smo kao klinci gledali stare kamene grobnice i bili fascinirani
pre 3 godine
Bice tu svega a naj veci deo toga ce zavrsiti na aukcijama u Nemackoj i Velikoj Britaniji dok ce kod nas u muzeju stajati lepe kopije svega .Kad bi policija usla i proverila sta od svega upisano se nalazi u podrumima nasih muzeja shvatili bi da vise od 80% vrednog nije tamo vec po privatnim kolekcijama bogatih ljudi zapadnog sveta.
pre 3 godine
Zato nam i jeste ovako, napravili skupštinu na groblju.
pre 3 godine
I sta ce biti nakon istrazivanja? Izlomice se i nepovratno unistiti istorija kao i do sada sto su uradili na ostalim lokacijama?
Ostali zgrcu pare od turizma na ostacima gradova, samo nasi debili ruse sve. Silokanjarska politika, povrsno i jeftino, talibanski.
pre 3 godine
Prapolitičara ?!
pre 3 godine
Litijum iz doba Neolita :)
pre 3 godine
Ako trazite Drazin grob, Krcun ga je zakopao ispod Marakane.
pre 3 godine
Razum?
pre 3 godine
mozda iskopaju istinu, da se ovaj narod malo opameti...da se ne mrzimo vise i da znamo ko smo, i sta smo...
pre 3 godine
Kakva nekropola bre, betoniraj to. Nista ne sme za nase nezadrzivo srljanje u progres!
pre 3 godine
Pronaći će ostatke porušene "Batal Džamije".
pre 3 godine
Zlato. Njima su samo pare bitne.
pre 3 godine
Beograd ima bogatu istoriju. Treba to iskoristiti za razvoj turizma.
pre 3 godine
litijum :))))
pre 3 godine
Kao u horor filmu. Živim na indijanskom groblju i prate me nesreće i bauci. Rešenje za naše probleme je da izmestimo skupštinu.
Napravimo park u centru da malo razbijemo monotoniju betona.Ukineš ulicu i dva parka se spajaju.
Pokojnici i preci srećni a građani dobijaju muzej u parku. A da, i skidamo kletvu :-)
pre 3 godine
Otkrice streljanu iz 1945.
pre 3 godine
Ostatke Batal dzamije. Inace nekad najveca dzamija na Balkanu. Svasta bi se naslo kada bi se kopalo po turskim naseljima Kalemegdan, Dorcol, Terazije, Vracar, Cukur cesma...
pre 3 godine
Ostatke inteligentnog života
pre 3 godine
Batali Dzamija, unistena posle Karadjordja i tursko groblje sa svih strana prema Tasmajdanu. Nekoliko tunela koji idu prema dvoru i Tasmajdanu, nije Rimska nekropola nego redovi rimskih sarkofaga i grobnica koje prate put koji je tuda prolazio.
pre 3 godine
Koliko je to sve sablasno.
Mozda stvarno tu zgradu treba ostaviti kao spomenik kulture ,a skupstinu prebaciti u SIV.
Pre par godina sam bas gledala emisuju na tu temu memorije prostora koji nas okruzuje prikazano kroz vremenska razdoblja...prosto neka energija ostane vezana za prostor i ciklicno se ponavlja.
pre 3 godine
Spremaju za ove sto su sada na vlasti da imaju gde da se sakriju, moraju sto pre to da zavrse.
pre 3 godine
Ukleto indijansko groblje !
pre 3 godine
Ukopane Žute koji čekaju da dođu na vlast !
pre 3 godine
Dražu Mihajlovića?
pre 3 godine
litijum.
pre 3 godine
Saranite te ljude kako valja i trebuje! Možda su neki od njh bili hrišćani.
pre 3 godine
Zapravo sposobnu opoziciju.
pre 3 godine
Ako trazite Drazin grob, Krcun ga je zakopao ispod Marakane.
(Rounder, 10. mart 2023 19:11)
Po toj analogiji Tudjman je ispod jna zakopao par desetina hiljada ubijenih srba
pre 3 godine
Mozak?
pre 3 godine
Чича Дражу.
pre 3 godine
Grobove Srba stare stare jedno, brat bratu, najmanje 7000 godina.
pre 3 godine
Žute !
pre 3 godine
Hebo rimske grobove, daj garazu!
pre 3 godine
VUKA BRANKOVIĆA
pre 3 godine
Vinču 2.0
pre 3 godine
A dozvoljeno je kopati samo do Rimskih nalaza?
Sve ispod se ili pripisuje Rimljanima ili se zatrpava i uništava.
Koga zanima istorija nebitnih naroda poput Rimljana, Grka, Turaka i sl. kojih ne bi bilo da nije bilo Srba i koji su osnovani i nastali na našoj kulturi, izumima, pronalascima, kalendaru, pismu, kulturi, nauci, zanatstvu i sl?
To je agenda pro Nemačkih i Britanskih plaćenika sa Filozofskog fakulteta koji su korumpirani i plaćeni da prikrivaju najstariju tj. prvu civilizaciju na svetu, narod i prestonicu na svetu.
Nema veze. Mi pravi Srbi koji znamo istinu, a ima nas sve više ćemo sami otkopati i pronaći ono što će dokazati kontinuitet Srba na ovim prostorima još od Lepenskog vira a onda ćete svi vi prodane duše dobiti otkaze i biti procesuirani krivično za falsifikovanje istorije Srba i prikrivanje velike istorije sveta i Evrope koju su Srbi stvorili.
Dosta nam je izdajica u sopstvenim redovima.
Otkrićemo kompletnu istinu vezanu za istorju Srba i nastanka civilizacije uprkos svim izdajicama i prodanim dušama u Srbiji.
pre 3 godine
@Rounder
Nije. Samleo pa naranio svinje.
pre 3 godine
@cicibannn
U Nemackoj i Britaniji sigurno nece, barem ne na javnim aukcijama, jer su zakoni o poreklu artefakta veoma strogi i moze da se desi bez problema da i kupac i prodavac zarade debelu kaznu, a u nekim slucajevima i robiju. Upravo to se desilo sa par tipova koji su svercovali starine iz Sirije i Afganistana. Svajcarska je po tom pitanju daleko, daleko najveci problem u Evropi, jer njima stvarno pare ne smrde. Sta se sve nadje po njihovim antikvarijatima bez ikakve uverljive dokumentacije je tema za ozbiljno istrazivanje. Najveci problem u Srbiji su divlji "arheolozi" koji skenerima nalaze i vade anticke kovanice i umetnine. Pre desetak godina je na Ebayu bila na aukciji puna kesa imperijalnih i provincijalnih rimskih kovanica iz Sirmiuma, delom jos pokrivenih blatom. Pisao sam i policiji i novinarima, niko nije ni trepnuo.
pre 3 godine
@Veruj u ljubav, 10. mart 2023 20:20
"memorije prostora"!?
FFS, kako neko može verovati u te New Age budalaštine? Uključujući i to "veruj u ljubav"? Stvarno treba brinuti za budućnost Čovečanstva...
@Samo jako i snazno, 10. mart 2023 23:00
Turskim naseljima!? Zaista?
Iskreno, koga briga za arheološke ostatke iz vremena turske okupacije ovih prostora. Iste bi - sem onih koji su dokaz zlodela koje su Turci činili - trebalo uništiti. Posmatrano u tom kontekstu, onaj culturcide koji se trenutno dešava na području Beogradske tvrđave - u režiji izvesnih sumnjivih skorojevića prezimena Đoković - možda i nije loša stvar. But, I digress. Treba konzervirati arheološke ostatke, pa, ostale iza Kelta, Rimljana - i drevnih, i Romeja (pogrešno zvanih Vizantincima) - a što se turskih tiče - uključujući tu i turske nekropole - koga zaista briga.
@Beogradjanin sa velikim B, 10. mart 2023 19:41
"Batali Dzamija, unistena posle Karadjordja..."
Quid pro quo.
Neki bi to nazvali i vipakom.
Ako su potencijalni nalazi iz keltskog, rimskog, ili perioda Srednjeg veka pre turskih osvajanja - ili stariji - treba ih zaštiti. Ako su nalazi turski, a nisu dokaz turskih zločina i zlodela, pa, možda ta garaža i nije tako loša ideja.
*Nadam se da će komentar biti objavljen, u celosti.
pre 3 godine
Ako je iz 3. i 4. veka onda nije u pitanju antika.
pre 3 godine
Gledam skupstini, ljepsa nego americka bkela kuca.
pre 3 godine
Šta vredi kad su arheolozi sahranili Đorđa Jankovića pre vremena. Sada nalazi sigurno neće ići u prilog Srpskoj istoriji. Ako nešto i nađu, kazaće da su to Rimljani doneli iz osvajački pohoda.
pre 3 godine
Slobino zakopano blago.
pre 3 godine
Ukopane Žute koji čekaju da dođu na vlast !
pre 3 godine
Ako trazite Drazin grob, Krcun ga je zakopao ispod Marakane.
(Rounder, 10. mart 2023 19:11)
Po toj analogiji Tudjman je ispod jna zakopao par desetina hiljada ubijenih srba
pre 3 godine
Ako trazite Drazin grob, Krcun ga je zakopao ispod Marakane.
pre 3 godine
Dražu Mihajlovića?
pre 3 godine
Saranite te ljude kako valja i trebuje! Možda su neki od njh bili hrišćani.
pre 3 godine
litijum.
pre 3 godine
Otkrice streljanu iz 1945.
pre 3 godine
Pronaći će ostatke porušene "Batal Džamije".
pre 3 godine
Чича Дражу.
pre 3 godine
Zlato. Njima su samo pare bitne.
pre 3 godine
Koliko je to sve sablasno.
Mozda stvarno tu zgradu treba ostaviti kao spomenik kulture ,a skupstinu prebaciti u SIV.
Pre par godina sam bas gledala emisuju na tu temu memorije prostora koji nas okruzuje prikazano kroz vremenska razdoblja...prosto neka energija ostane vezana za prostor i ciklicno se ponavlja.
pre 3 godine
mozda iskopaju istinu, da se ovaj narod malo opameti...da se ne mrzimo vise i da znamo ko smo, i sta smo...
pre 3 godine
Žute !
pre 3 godine
Bice tu svega a naj veci deo toga ce zavrsiti na aukcijama u Nemackoj i Velikoj Britaniji dok ce kod nas u muzeju stajati lepe kopije svega .Kad bi policija usla i proverila sta od svega upisano se nalazi u podrumima nasih muzeja shvatili bi da vise od 80% vrednog nije tamo vec po privatnim kolekcijama bogatih ljudi zapadnog sveta.
pre 3 godine
litijum :))))
pre 3 godine
Ostatke Batal dzamije. Inace nekad najveca dzamija na Balkanu. Svasta bi se naslo kada bi se kopalo po turskim naseljima Kalemegdan, Dorcol, Terazije, Vracar, Cukur cesma...
pre 3 godine
Kao u horor filmu. Živim na indijanskom groblju i prate me nesreće i bauci. Rešenje za naše probleme je da izmestimo skupštinu.
Napravimo park u centru da malo razbijemo monotoniju betona.Ukineš ulicu i dva parka se spajaju.
Pokojnici i preci srećni a građani dobijaju muzej u parku. A da, i skidamo kletvu :-)
pre 3 godine
Litijum iz doba Neolita :)
pre 3 godine
Ukleto indijansko groblje !
pre 3 godine
Šta god da pronadju, klepiće i zataškati da bi se izgradila garaža
pre 3 godine
Spremaju za ove sto su sada na vlasti da imaju gde da se sakriju, moraju sto pre to da zavrse.
pre 3 godine
Beograd ima bogatu istoriju. Treba to iskoristiti za razvoj turizma.
pre 3 godine
Zato nam i jeste ovako, napravili skupštinu na groblju.
pre 3 godine
Zapravo sposobnu opoziciju.
pre 3 godine
Prapolitičara ?!
pre 3 godine
Razum?
pre 3 godine
Kakva nekropola bre, betoniraj to. Nista ne sme za nase nezadrzivo srljanje u progres!
pre 3 godine
I sta ce biti nakon istrazivanja? Izlomice se i nepovratno unistiti istorija kao i do sada sto su uradili na ostalim lokacijama?
Ostali zgrcu pare od turizma na ostacima gradova, samo nasi debili ruse sve. Silokanjarska politika, povrsno i jeftino, talibanski.
pre 3 godine
Mozak?
pre 3 godine
Ako je iz 3. i 4. veka onda nije u pitanju antika.
pre 3 godine
Hm, zgrada Skupštine Srbije leži na nekropoli, nije ni čudno što nam ovako ide. 😉
pre 3 godine
Ostatke inteligentnog života
pre 3 godine
Hebo rimske grobove, daj garazu!
pre 3 godine
Batali Dzamija, unistena posle Karadjordja i tursko groblje sa svih strana prema Tasmajdanu. Nekoliko tunela koji idu prema dvoru i Tasmajdanu, nije Rimska nekropola nego redovi rimskih sarkofaga i grobnica koje prate put koji je tuda prolazio.
pre 3 godine
Grobove Srba stare stare jedno, brat bratu, najmanje 7000 godina.
pre 3 godine
@Veruj u ljubav, 10. mart 2023 20:20
"memorije prostora"!?
FFS, kako neko može verovati u te New Age budalaštine? Uključujući i to "veruj u ljubav"? Stvarno treba brinuti za budućnost Čovečanstva...
@Samo jako i snazno, 10. mart 2023 23:00
Turskim naseljima!? Zaista?
Iskreno, koga briga za arheološke ostatke iz vremena turske okupacije ovih prostora. Iste bi - sem onih koji su dokaz zlodela koje su Turci činili - trebalo uništiti. Posmatrano u tom kontekstu, onaj culturcide koji se trenutno dešava na području Beogradske tvrđave - u režiji izvesnih sumnjivih skorojevića prezimena Đoković - možda i nije loša stvar. But, I digress. Treba konzervirati arheološke ostatke, pa, ostale iza Kelta, Rimljana - i drevnih, i Romeja (pogrešno zvanih Vizantincima) - a što se turskih tiče - uključujući tu i turske nekropole - koga zaista briga.
@Beogradjanin sa velikim B, 10. mart 2023 19:41
"Batali Dzamija, unistena posle Karadjordja..."
Quid pro quo.
Neki bi to nazvali i vipakom.
Ako su potencijalni nalazi iz keltskog, rimskog, ili perioda Srednjeg veka pre turskih osvajanja - ili stariji - treba ih zaštiti. Ako su nalazi turski, a nisu dokaz turskih zločina i zlodela, pa, možda ta garaža i nije tako loša ideja.
*Nadam se da će komentar biti objavljen, u celosti.
pre 3 godine
Secam se kad je kopana Kosovska sredinom 80 tih za toplovod. Tada smo kao klinci gledali stare kamene grobnice i bili fascinirani
pre 3 godine
A dozvoljeno je kopati samo do Rimskih nalaza?
Sve ispod se ili pripisuje Rimljanima ili se zatrpava i uništava.
Koga zanima istorija nebitnih naroda poput Rimljana, Grka, Turaka i sl. kojih ne bi bilo da nije bilo Srba i koji su osnovani i nastali na našoj kulturi, izumima, pronalascima, kalendaru, pismu, kulturi, nauci, zanatstvu i sl?
To je agenda pro Nemačkih i Britanskih plaćenika sa Filozofskog fakulteta koji su korumpirani i plaćeni da prikrivaju najstariju tj. prvu civilizaciju na svetu, narod i prestonicu na svetu.
Nema veze. Mi pravi Srbi koji znamo istinu, a ima nas sve više ćemo sami otkopati i pronaći ono što će dokazati kontinuitet Srba na ovim prostorima još od Lepenskog vira a onda ćete svi vi prodane duše dobiti otkaze i biti procesuirani krivično za falsifikovanje istorije Srba i prikrivanje velike istorije sveta i Evrope koju su Srbi stvorili.
Dosta nam je izdajica u sopstvenim redovima.
Otkrićemo kompletnu istinu vezanu za istorju Srba i nastanka civilizacije uprkos svim izdajicama i prodanim dušama u Srbiji.
pre 3 godine
@Rounder
Nije. Samleo pa naranio svinje.
pre 3 godine
VUKA BRANKOVIĆA
pre 3 godine
Vinču 2.0
pre 3 godine
Gledam skupstini, ljepsa nego americka bkela kuca.
pre 3 godine
@cicibannn
U Nemackoj i Britaniji sigurno nece, barem ne na javnim aukcijama, jer su zakoni o poreklu artefakta veoma strogi i moze da se desi bez problema da i kupac i prodavac zarade debelu kaznu, a u nekim slucajevima i robiju. Upravo to se desilo sa par tipova koji su svercovali starine iz Sirije i Afganistana. Svajcarska je po tom pitanju daleko, daleko najveci problem u Evropi, jer njima stvarno pare ne smrde. Sta se sve nadje po njihovim antikvarijatima bez ikakve uverljive dokumentacije je tema za ozbiljno istrazivanje. Najveci problem u Srbiji su divlji "arheolozi" koji skenerima nalaze i vade anticke kovanice i umetnine. Pre desetak godina je na Ebayu bila na aukciji puna kesa imperijalnih i provincijalnih rimskih kovanica iz Sirmiuma, delom jos pokrivenih blatom. Pisao sam i policiji i novinarima, niko nije ni trepnuo.
pre 3 godine
Šta vredi kad su arheolozi sahranili Đorđa Jankovića pre vremena. Sada nalazi sigurno neće ići u prilog Srpskoj istoriji. Ako nešto i nađu, kazaće da su to Rimljani doneli iz osvajački pohoda.
pre 3 godine
Slobino zakopano blago.
45 Komentari
Sortiraj po: