onomad
pre 5 godina
Sa zakasnjenjem od svega 50+ godina
pre 5 godina
Sa zakasnjenjem od svega 50+ godina
pre 5 godina
Kinezi na Mesec ne idu zbog prestiza ili dokazivanja bilo cega bilo kome. Oni istrazuju Mesec, donose uzorke proucavaju ih.
Ne, jos nisu spustili coveka na Mesec, ali je su po prvi put uradili dve stvari: 1.)Poslali sondu na tamnu stranu Meseca; jos je tamo i salje podatke.
2.)Po prvi put izveli spajanje dva broda u svemiru bez ljudske intervencije. Tako su doneli uzorke s Meseca.
Oni ostvaruju svoj plan. Najcesce citirana referenca na njihovim drustvenim mrezama nakon donosenja uzoraka s Meseca je jedan novinski clanak iz 2012. U njemu pise da ce Ameri do 2015 ponovo ici na Mesec i doneti uzorke, Japanci ce to uraditi 2018, a Kinezi 2020. Ni Ameri ni Japanci nisu otisli na Mesec, a Kinezi su ostvarili svoj plan, mada su skromno sebi dali mesto iz te dve zemlje.
Mozda bismo mogli da ponesto naucimo od Kineza, npr. da drzavu treba da vode najbolji, a ne najveci hvalisavci...
pre 5 godina
Da posalju sa ljudskom posadom i vrate je nazad , nema od toga nista .To slusamo vec godinama i stalno pomeraju za 5 godina . Misljenja sam da ni jedna drzava pojedinacno nije sposobna da se domogne svemira . To bi moglo eventualno samo na globalnom planu , kada bi se okupili svi mozgovi i naucnici sveta i ujedinili svoje znanje .
pre 5 godina
Kinezi su uporni i pametni za razliku od mnogih koji vole da trućaju i prosipaju mrz.
pre 5 godina
Jedino što (i dalje) nema Kineza !
pre 5 godina
Molim strucnjake za kiseljenje kupusa i pravljenje ajvara, kao najveceg dometa njihovog uma i radinosti, da ne komentarisu ozbiljnu nauku i ljude koji pomeraju granice. Umalo zaboravih, bravo za Kinu.
pre 5 godina
Zemlja je ravna. Mesec palacinka (kao i sunce). Zvezde su duhovi predaka Korona je grip.
pre 5 godina
Koliko bolida cita i komentarise?
Srecom ima i duhovitih!
pre 5 godina
,,Војиџер" ,друже,признај да би и ти уживао, да са Месеца видиш Земљу у директном преносу. Први пут у повјести!
Земља са површине Месеца би била огромна. Какав би то спектакл био.
Али и ја и ти знамо да се то никад неће десити.
Надам се да грешим, и да си ти у праву .
(bpbp, 25. april 2021 12:02)
Zemlja posmatrana s površine Meseca izgledala bi kao Mesec posmatran sa površine Zemlje, samo bi imala oko 3,5 puta veći prečnik.
pre 5 godina
,,Војиџер" ,друже,признај да би и ти уживао, да са Месеца видиш Земљу у директном преносу. Први пут у повјести!
Земља са површине Месеца би била огромна. Какав би то спектакл био.
Али и ја и ти знамо да се то никад неће десити.
Надам се да грешим, и да си ти у праву .
pre 5 godina
I oni će da snime film?
pre 5 godina
Glupost je univerzalna, i ne bih je ja vezao samo za nas Srbe.
Samo sto ja zivim u Srbiji pa me nasa glupost vise boli nego americka npr. A glupavih ljudi svuda ima, samo negde imaju vise prilike da dokazu isto.
Sto se same vesti tice, meni je drago da istrazivanje svemira nije vise ekskluziva jedne ili dve agencije na svetu.
pre 5 godina
Plašim se da ih Ameri ne sačekaju gore u zasedi...
pre 5 godina
A jel’ njihov mesec, pa mogu da idu kako im se ćefne?
pre 5 godina
Kinezi navodno planiraju poslati rover naMhesec 2024.godine?! Ne razumijem. Zar Kinezi ne mogu vise? Pa NASA je najavila da ce pocetkom 2024.godine spustiti i sigurno vratiti covjeka sa Mjeseca...tacnije zenu. Crnu ili latino. Po mogucnosti bi. Projekat Artemis. Znaci, Kinezi bez obzira na svoju moc trenutno nisu ni blizu NASAi?! Zakljucak koji se sam namece je: lazu i jedni i drugi! I to strasno...
pre 5 godina
Važi. A jel spremna da, za promenu, napravi krštenu hemijsku olovku koja neće da pukne i razleti se na komade posle treće upotrebe?
pre 5 godina
Kina tek posle više od pola veka, nakon Amerikanaca, šalje ljudsku posadu na Mesec... Volela bih da postoji način da Kinezi nekako dokažu da je "spuštanje" Amerikanaca na Mesec bila jedna od najvećih prevara u ljudskoj istoriji...
pre 5 godina
Zna li se šta, koliko je plac?
pre 5 godina
Ali Vanzemaljci nisu spremni da docekaju Kineze!
pre 5 godina
@Vojidžer
zasto srbe, ta mantra nije potekla odavde vec iz amerike, ali bitno da nas ne vadis iz usta jel' da..
p.s.prijatno..
pre 5 godina
Važi, samo da prvo prestanu da jedu slepe miševe.
pre 5 godina
A je l možete za Srbe da instalirate jednu kameru na Mesecu da ide uživo prenos u kom se vidi da je Zemlja okrugla? Evo poslaće Srbija tu kameru jednu, nije to nikakav trošak. :)
pre 5 godina
evo, samo što nije
pre 5 godina
Koliko god da ti je slatko pljunuti po Srbiji nisu Srbi izmislili ravnozemljaški pokret.
pre 5 godina
Mislite da istrazije Mesec,ipak su Ameri prvo sletanje izveli pre 50+ godina.
pre 5 godina
A je l možete za Srbe da instalirate jednu kameru na Mesecu da ide uživo prenos u kom se vidi da je Zemlja okrugla? Evo poslaće Srbija tu kameru jednu, nije to nikakav trošak. :)
pre 5 godina
@Vojidžer
zasto srbe, ta mantra nije potekla odavde vec iz amerike, ali bitno da nas ne vadis iz usta jel' da..
p.s.prijatno..
pre 5 godina
Koliko god da ti je slatko pljunuti po Srbiji nisu Srbi izmislili ravnozemljaški pokret.
pre 5 godina
Važi, samo da prvo prestanu da jedu slepe miševe.
pre 5 godina
Zna li se šta, koliko je plac?
pre 5 godina
,,Војиџер" ,друже,признај да би и ти уживао, да са Месеца видиш Земљу у директном преносу. Први пут у повјести!
Земља са површине Месеца би била огромна. Какав би то спектакл био.
Али и ја и ти знамо да се то никад неће десити.
Надам се да грешим, и да си ти у праву .
(bpbp, 25. april 2021 12:02)
Zemlja posmatrana s površine Meseca izgledala bi kao Mesec posmatran sa površine Zemlje, samo bi imala oko 3,5 puta veći prečnik.
pre 5 godina
Važi. A jel spremna da, za promenu, napravi krštenu hemijsku olovku koja neće da pukne i razleti se na komade posle treće upotrebe?
pre 5 godina
Molim strucnjake za kiseljenje kupusa i pravljenje ajvara, kao najveceg dometa njihovog uma i radinosti, da ne komentarisu ozbiljnu nauku i ljude koji pomeraju granice. Umalo zaboravih, bravo za Kinu.
pre 5 godina
Koliko bolida cita i komentarise?
Srecom ima i duhovitih!
pre 5 godina
Mislite da istrazije Mesec,ipak su Ameri prvo sletanje izveli pre 50+ godina.
pre 5 godina
Glupost je univerzalna, i ne bih je ja vezao samo za nas Srbe.
Samo sto ja zivim u Srbiji pa me nasa glupost vise boli nego americka npr. A glupavih ljudi svuda ima, samo negde imaju vise prilike da dokazu isto.
Sto se same vesti tice, meni je drago da istrazivanje svemira nije vise ekskluziva jedne ili dve agencije na svetu.
pre 5 godina
Ali Vanzemaljci nisu spremni da docekaju Kineze!
pre 5 godina
Kinezi navodno planiraju poslati rover naMhesec 2024.godine?! Ne razumijem. Zar Kinezi ne mogu vise? Pa NASA je najavila da ce pocetkom 2024.godine spustiti i sigurno vratiti covjeka sa Mjeseca...tacnije zenu. Crnu ili latino. Po mogucnosti bi. Projekat Artemis. Znaci, Kinezi bez obzira na svoju moc trenutno nisu ni blizu NASAi?! Zakljucak koji se sam namece je: lazu i jedni i drugi! I to strasno...
pre 5 godina
Zemlja je ravna. Mesec palacinka (kao i sunce). Zvezde su duhovi predaka Korona je grip.
pre 5 godina
evo, samo što nije
pre 5 godina
Plašim se da ih Ameri ne sačekaju gore u zasedi...
pre 5 godina
,,Војиџер" ,друже,признај да би и ти уживао, да са Месеца видиш Земљу у директном преносу. Први пут у повјести!
Земља са површине Месеца би била огромна. Какав би то спектакл био.
Али и ја и ти знамо да се то никад неће десити.
Надам се да грешим, и да си ти у праву .
pre 5 godina
Kina tek posle više od pola veka, nakon Amerikanaca, šalje ljudsku posadu na Mesec... Volela bih da postoji način da Kinezi nekako dokažu da je "spuštanje" Amerikanaca na Mesec bila jedna od najvećih prevara u ljudskoj istoriji...
pre 5 godina
A jel’ njihov mesec, pa mogu da idu kako im se ćefne?
pre 5 godina
I oni će da snime film?
pre 5 godina
Jedino što (i dalje) nema Kineza !
pre 5 godina
Kinezi su uporni i pametni za razliku od mnogih koji vole da trućaju i prosipaju mrz.
pre 5 godina
Da posalju sa ljudskom posadom i vrate je nazad , nema od toga nista .To slusamo vec godinama i stalno pomeraju za 5 godina . Misljenja sam da ni jedna drzava pojedinacno nije sposobna da se domogne svemira . To bi moglo eventualno samo na globalnom planu , kada bi se okupili svi mozgovi i naucnici sveta i ujedinili svoje znanje .
pre 5 godina
Kinezi na Mesec ne idu zbog prestiza ili dokazivanja bilo cega bilo kome. Oni istrazuju Mesec, donose uzorke proucavaju ih.
Ne, jos nisu spustili coveka na Mesec, ali je su po prvi put uradili dve stvari: 1.)Poslali sondu na tamnu stranu Meseca; jos je tamo i salje podatke.
2.)Po prvi put izveli spajanje dva broda u svemiru bez ljudske intervencije. Tako su doneli uzorke s Meseca.
Oni ostvaruju svoj plan. Najcesce citirana referenca na njihovim drustvenim mrezama nakon donosenja uzoraka s Meseca je jedan novinski clanak iz 2012. U njemu pise da ce Ameri do 2015 ponovo ici na Mesec i doneti uzorke, Japanci ce to uraditi 2018, a Kinezi 2020. Ni Ameri ni Japanci nisu otisli na Mesec, a Kinezi su ostvarili svoj plan, mada su skromno sebi dali mesto iz te dve zemlje.
Mozda bismo mogli da ponesto naucimo od Kineza, npr. da drzavu treba da vode najbolji, a ne najveci hvalisavci...
pre 5 godina
Sa zakasnjenjem od svega 50+ godina
pre 5 godina
A je l možete za Srbe da instalirate jednu kameru na Mesecu da ide uživo prenos u kom se vidi da je Zemlja okrugla? Evo poslaće Srbija tu kameru jednu, nije to nikakav trošak. :)
pre 5 godina
Kina tek posle više od pola veka, nakon Amerikanaca, šalje ljudsku posadu na Mesec... Volela bih da postoji način da Kinezi nekako dokažu da je "spuštanje" Amerikanaca na Mesec bila jedna od najvećih prevara u ljudskoj istoriji...
pre 5 godina
Važi, samo da prvo prestanu da jedu slepe miševe.
pre 5 godina
Kinezi navodno planiraju poslati rover naMhesec 2024.godine?! Ne razumijem. Zar Kinezi ne mogu vise? Pa NASA je najavila da ce pocetkom 2024.godine spustiti i sigurno vratiti covjeka sa Mjeseca...tacnije zenu. Crnu ili latino. Po mogucnosti bi. Projekat Artemis. Znaci, Kinezi bez obzira na svoju moc trenutno nisu ni blizu NASAi?! Zakljucak koji se sam namece je: lazu i jedni i drugi! I to strasno...
pre 5 godina
,,Војиџер" ,друже,признај да би и ти уживао, да са Месеца видиш Земљу у директном преносу. Први пут у повјести!
Земља са површине Месеца би била огромна. Какав би то спектакл био.
Али и ја и ти знамо да се то никад неће десити.
Надам се да грешим, и да си ти у праву .
pre 5 godina
A jel’ njihov mesec, pa mogu da idu kako im se ćefne?
pre 5 godina
Važi. A jel spremna da, za promenu, napravi krštenu hemijsku olovku koja neće da pukne i razleti se na komade posle treće upotrebe?
pre 5 godina
evo, samo što nije
pre 5 godina
@Vojidžer
zasto srbe, ta mantra nije potekla odavde vec iz amerike, ali bitno da nas ne vadis iz usta jel' da..
p.s.prijatno..
pre 5 godina
I oni će da snime film?
pre 5 godina
Mislite da istrazije Mesec,ipak su Ameri prvo sletanje izveli pre 50+ godina.
pre 5 godina
Koliko god da ti je slatko pljunuti po Srbiji nisu Srbi izmislili ravnozemljaški pokret.
pre 5 godina
Zemlja je ravna. Mesec palacinka (kao i sunce). Zvezde su duhovi predaka Korona je grip.
pre 5 godina
Plašim se da ih Ameri ne sačekaju gore u zasedi...
pre 5 godina
Ali Vanzemaljci nisu spremni da docekaju Kineze!
pre 5 godina
Kinezi su uporni i pametni za razliku od mnogih koji vole da trućaju i prosipaju mrz.
pre 5 godina
Zna li se šta, koliko je plac?
pre 5 godina
Glupost je univerzalna, i ne bih je ja vezao samo za nas Srbe.
Samo sto ja zivim u Srbiji pa me nasa glupost vise boli nego americka npr. A glupavih ljudi svuda ima, samo negde imaju vise prilike da dokazu isto.
Sto se same vesti tice, meni je drago da istrazivanje svemira nije vise ekskluziva jedne ili dve agencije na svetu.
pre 5 godina
Molim strucnjake za kiseljenje kupusa i pravljenje ajvara, kao najveceg dometa njihovog uma i radinosti, da ne komentarisu ozbiljnu nauku i ljude koji pomeraju granice. Umalo zaboravih, bravo za Kinu.
pre 5 godina
,,Војиџер" ,друже,признај да би и ти уживао, да са Месеца видиш Земљу у директном преносу. Први пут у повјести!
Земља са површине Месеца би била огромна. Какав би то спектакл био.
Али и ја и ти знамо да се то никад неће десити.
Надам се да грешим, и да си ти у праву .
(bpbp, 25. april 2021 12:02)
Zemlja posmatrana s površine Meseca izgledala bi kao Mesec posmatran sa površine Zemlje, samo bi imala oko 3,5 puta veći prečnik.
pre 5 godina
Koliko bolida cita i komentarise?
Srecom ima i duhovitih!
pre 5 godina
Jedino što (i dalje) nema Kineza !
pre 5 godina
Da posalju sa ljudskom posadom i vrate je nazad , nema od toga nista .To slusamo vec godinama i stalno pomeraju za 5 godina . Misljenja sam da ni jedna drzava pojedinacno nije sposobna da se domogne svemira . To bi moglo eventualno samo na globalnom planu , kada bi se okupili svi mozgovi i naucnici sveta i ujedinili svoje znanje .
pre 5 godina
Kinezi na Mesec ne idu zbog prestiza ili dokazivanja bilo cega bilo kome. Oni istrazuju Mesec, donose uzorke proucavaju ih.
Ne, jos nisu spustili coveka na Mesec, ali je su po prvi put uradili dve stvari: 1.)Poslali sondu na tamnu stranu Meseca; jos je tamo i salje podatke.
2.)Po prvi put izveli spajanje dva broda u svemiru bez ljudske intervencije. Tako su doneli uzorke s Meseca.
Oni ostvaruju svoj plan. Najcesce citirana referenca na njihovim drustvenim mrezama nakon donosenja uzoraka s Meseca je jedan novinski clanak iz 2012. U njemu pise da ce Ameri do 2015 ponovo ici na Mesec i doneti uzorke, Japanci ce to uraditi 2018, a Kinezi 2020. Ni Ameri ni Japanci nisu otisli na Mesec, a Kinezi su ostvarili svoj plan, mada su skromno sebi dali mesto iz te dve zemlje.
Mozda bismo mogli da ponesto naucimo od Kineza, npr. da drzavu treba da vode najbolji, a ne najveci hvalisavci...
pre 5 godina
Sa zakasnjenjem od svega 50+ godina
25 Komentari
Sortiraj po: