Aktuelno

Utorak, 16.03.2021.

20:57

Voditelj Televizije Prva posle vakcinacije izvadio antitela - shvatio da je preležao koronu

Izvor: B92

Voditelj Televizije Prva posle vakcinacije izvadio antitela - shvatio da je preležao koronu IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

77 Komentari

Sortiraj po:

Nenad

pre 5 godina

Primio sam Sinofarm vakcinu uradio test 30 dana posle revakcinacije na antitela imao sam antitela,posle samo mesec dana proveravam antitela i na moju žalost nije ih bilo.Ko je ovde kriv?

Sasa

pre 5 godina

PCR je bio pozitivan zbog vakcinacije!
(zoran, 16. mart 2021 22:59)

Nije bas tako, ja sam primio Sinofarm u Decembru, pa u Januaru booster, radio PCR test u Martu radi putovanja i naravno bio je negativan. Danas sam radio test na S-Protein, mjerna jedinica je S/Co( ne znam sta je to) ali pise da je gornja granica 1.00, meni je bio 22.48, pozitivan, i prema misljenju doktora iz Labaratorije organizam je dobro odreagovao na vakcinu.

Pedu

pre 5 godina

@PAR
Pa napisao sam jasno zašto ne verujem OVOJ vakcini.
Zato što je u pozadini lova i ništa više.

Znači nisam antivakser, ne verujem da je zemlja ravna ploča, ne ložim se na ove priče o čipovanju, verujem u nauku.
Ali ne verujem multinacionalnim konglomeratima, naročito nakon godinu dana ovoga.
Razvili vakcinu za tri meseca, političke igre oko kupovine vakcina, respiratora, maski, gluposti.....i treba da im verujem?!

Ja, ne hvala.

Za ovih godinu dana svaki dan sam išao u kancelariju, svaki dan sam u direktnom kontaktu sa ljudima, imao sam hiljade prilika da je zakačim, ali ništa.
Imao temperaturu jedan dan u decembru 2019te, pa onda pola dana temperaturu u februaru 2020te.
Radio test u decembru 2020te, navodno je nisam preležao.

Kad budu dali recept za vakcinu svima bez naknade, kao onaj lik kad je izmislio (mislim) penicilin, kad svi budu znali šta je u tim vakcinama, onda ću da im verujem da im lova nije na prvom mestu, i onda ću da se vakcinišem bez problema.

Андреј

pre 5 godina

Видим да велики број људи у коментарима не жели да прими вакцину због тога што их производе, како кажу ПРИВАТНЕ КОМПАНИЈЕ, па немају поверења. Е, па драги моји, руску и кинеску производе познати ДРЖАВНИ научни институти. Шта ћемо сад?

Molim?

pre 5 godina

Dakle, ili nešto sa mnom nije u redu, ili je vest nejasna. Kaže naime, radio sam test na antitela tri nedelje posle revakcine i imao zadovoljavajući nivo antitela, što su lekari prokomentarisali da to znači, da sam NAJVEROVATNIJE već preboleo asimptomatski kovid19!
Zašto tako misle, da li to znači onda da od vakcine koju je primio lekari ne očekuju da revakcinacijom razvijemo antitela ili šta je u pitanju, otkud taj zaključak?

Aleksandar

pre 5 godina

Vidi sinko, da ti kaže nešto čovek od 48 punih godina koji je bio Titov pionir i koji je od tebe stariji samo celo punoletstvo. Nikada se nije vakcinisalo u pauzama između časova, a o tekovinama čovečanstva, neko ko ima isuviše malo godina, ne da netreba da priča, nego da ih i ne spominje.

Miloš M

pre 5 godina

- Priča ovog novinara ima više nelogičnosti, da ne kažem "rupa".
Prva: ne znam da li mu je, i ko (lekar ili neko drugi), savetovao da uradi test na antitela;
Druga: trebao je da uradi i test na IgM antitela a ne samo na IgG;
Treća: trebao je odmah posle prvog testa da uradi novi ali u drugoj laboratoriji (ima 2 ruke pa može da mu se uzme krv i sutradan).
- Ako se prethodnih meseci vakcinisao i protiv sezonskog gripa, to može da bude uzrok visokog procenta IgG antitela.
- Da sam na njegovom mestu, ja bih sada u 2 laboratorije (koje imaju sopstvenu tehnologiju odn. ne šalju uzorke u drugu) uradio oba testa na antitela - i IgM i IgG. U jednoj, recimo, danas, a u drugoj sutradan.
- Pisano iz ličnog iskustva u periodu novembar-januar :((

rebro

pre 5 godina

Kada si bio mali vakcinisao si se JEDNOM vakcinom za svaku bolest i više nikada jer se vakcine nisu pravile za 6 meseci. Nisu ti vadili antitela, nisu pravili zelene pasose posle variole vere. Dobio si vakcinu za sva vremena, a sada tiza formu gripa traže da se vakcinišeš svako leto.
Šta nam to govori?

Ranzo

pre 5 godina

Pa da. Opšte poznato medju ljudima koji su uzeli Sinofarm. Čim si korektno pozitivan posle Kineza, znači da si vec imao antitela. Inače ih nema ili ih ima jako malo. Molim, objavite komentar jednom, ili naprosto proverite u InEpu i po privatnim laboratorijama ovu tvrdnju.
(nevolem, 16. mart 2021 21:30)

Nisi ni svestan koliko ništa ne znaš.

Zo

pre 5 godina

a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)

A jesi ti radio IQ test? šta kaže?

Branko

pre 5 godina

Kad god ga vidim , ja okrenem kanal. Antipatičan lik. Ako mi neka poruka ne treba, to je od tebe. Ko si ti da deliš savjete nisi se vakcinisao pred kamerama zbog toga, nego da dižeš rejting i prikažeš se kao novinar u centru zbivanja i trudiš se da budeš zanimljiv.

Spearman

pre 5 godina

@Ja, mozda predsednik tada nije otvarao samoposluge, ali su neistomisljenici nestajali u sred noci. Mislis da je u onakvom totalitarnom sistemu bilo moguce saznati da nesto nije bilo u redu sa nekom vakcinom?

Gazi

pre 5 godina

"Zasto bih verovao? Vakcine prave privatne firme koje su u trci za monopolom nad trzistem. Privatne firme prave i cigarete ako cemo realno."

Sinofarm je drzavna firma. Ali ljudi ce uvek naci neki izgovor.

ronavac

pre 5 godina

Cekajte, on je uradio test an AT 3 nedelje nakon REvakcinacije i na osnovu toga su rekli da je prelezao koronu? Kako znaju da nije od vakcine?

milan

pre 5 godina

Vi koji ste se vakcinisali zar ne vidite da smo mi živi koji nismo i nećemo da se vakcinisemo
(gagi, 16. mart 2021 21:55)

Blago tebi ali nazalost mnogi nisu zivi i mnogi nevakcinisani nece biti zivi. Jel ti imas empatije prema starim i bolesnim ljudima?

joe

pre 5 godina

stručnjaci kažu da su sve vakcine podjednako dobre a onda se jedna zabrani za korišćenje. stručnjaci su rekli da će virus nestati kada dodje leto a ono nije. stručnjaci su rekli da će za vakcine biti potrebno min 2 godine pa se onda pojavile za 6 meseci, stručnjaci još uvek ne znaju koliko traje imunitet, naši stručnjaci su prvo kupili i uvezli vakcine pa tek onda dali dozvolu da se koriste..itd itd.. ima stručnjaka, ali ima i stručnjaka..

Милош

pre 5 godina

15.1. uradio Elisa test u Aqualabu i vrednost je bila 2,49. Granica za pozitivne je 1. Imao sam malo iznad granice jer sam preležao Kovid19 sa blagim, blagim simptomim, 50 dana ranije. Informisao sam se i o vakcinama i svim preporukama lekara i vakcinisao. Revakcinisao se 13.2. Sinofarm vakcinom. Uradio ponovo test (sada Clia) u Aqualabu 15.3. Vrednost je bila 48. Mnogo mirnije spavam, jer znam da u ovom haosu neću biti uzrok nečijeg inficiranja, ili daleko bilo smrti. Pogotovo što imam starije roditelje i znam šta je virus uradio njihovim poznanicima. Ko hoće, nek se pravi da će se problem rešiti sam od sebe, ali bar nek pročita malo o pandemijama u istoriji. Nije ovo prva. Dok ne bude 70% stanovništva (trenutno) imuno/preležalo ili vakcinisano, ovaj virus se neće zaustaviti. Za kraj jedno pitanje: koliko znate umrlih od Kovid19, a koliko umrlih (ili sa nekim posledicama) od vakcine (1.000.000+)?

@standard

pre 5 godina

a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)

Jeste, svi smo odmah to prvo uradili. A ti? Jos nisi? Pa sta cekas???

ja

pre 5 godina

Нећу да се цепам, ко хоће нек се цепа
(џем, пекмез или мармелада?, 16. mart 2021 21:31)

Onda korona nikad neće proći. Uvek će imati vas nevakcinisane da zaražava i cirkuliše u populaciji. Baš vam hvala pametnjakovići.

ASOT

pre 5 godina

@a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)

Odakle li je potekla ta teorija o neplodnosti nakon vakcinacije stvarno me zanima,jer sve vise to cujem kod antivaksera.
Sta sad vakcina sprecava spermatogenezu i oogenezu,kako,na koji nacin?

PAR

pre 5 godina

@Pedu A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega. Kažete da mislite svojom glavom, ja takođe smatram da mislim svojom glavom. Moj argument je da vakcine očito proizvode antitela (lako dokazivo), pa će mi time pomoći da, ako se eventualno razbolim, prođem sa lakšom slikom. Smatram da je nakon svih istraživanja (a nikada više ljudi u istoriji nije bilo mobilisano u istraživanju, čime verujem da se nadomešćuje kratak rok) vakcina dovoljno bezbedna da njeni benefiti prevazilaze rizike (rizike koji postoje bukvalno za svaki lek koji uzmemo, od analgetika do antipsihotika). Zašto ne verujete ovoj vakcini?

jovan

pre 5 godina

"A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega...."

Zasto bih verovao? Vakcine prave privatne firme koje su u trci za monopolom nad trzistem. Privatne firme prave i cigarete ako cemo realno.

Ugovori ih zasticuju te niko ne objavljuje sastav tih vakcina.
Niko nema ideju koje su dugorocne posledice.

Niko nije odgovoran ako nesto podje po zlu, verujem i da te firme imaju imunitet na bilo kakvu tuzbu.

I opet politicke igre, covid pasosi, zabrana putovanja ako je neko primio ovu ili onu vakcinu.

Pre svega postavim sebi pitanje, da li je vakcina radi zdravlja ljudi ili necijeg dzepa? Posto se vidi da je vise zbog dzepa, onda se vise brinem za sopstveno zdravlje jer u danasnjem svetu, na prvo mesto ide neciji dzep a onda ono sto on nudi UZ PRATNJU MARKETINGA I MEDIJA da bi cokoladica izgledala sladje no sto jeste.

Naravno, to je moje licno misljenje i vidjenje kako stoje stvari.

Lemi

pre 5 godina

Primio sam pre tri nedelje drugu dozu kineske vakcine, juce uradio test na antitela. Rezultat 0. Zaista prestrasno..
(Radovasnica, 16. mart 2021 21:58)

Pa nisi dobar test uradio, baš je danas bila vest u vezi toga da ljudi rade testove na antitetela S proteina dok Sinofarm vakcina pravi antitela na N protein itd ...proguglaj baš je danas bilo reči o tome.

Lemi

pre 5 godina

U UAE nude treću, booster kinesku vakcinu onima koji nemaju dovoljno antitela.
(Inače, 16. mart 2021 22:30)

Da za osobe sa težim komorbiditetima, posle 6 meseci kad krenu da opadaju antitela.

P

pre 5 godina

@Pedu A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega. Kažete da mislite svojom glavom, ja takođe smatram da mislim svojom glavom. Moj argument je da vakcine očito proizvode antitela (lako dokazivo), pa će mi time pomoći da, ako se eventualno razbolim, prođem sa lakšom slikom. Smatram da je nakon svih istraživanja (a nikada više ljudi u istoriji nije bilo mobilisano u istraživanju, čime verujem da se nadomešćuje kratak rok) vakcina dovoljno bezbedna da njeni benefiti prevazilaze rizike (rizike koji postoje bukvalno za svaki lek koji uzmemo, od analgetika do antipsihotika). Zašto ne verujete ovoj vakcini?
(PAR, 16. mart 2021 23:04)

Sam si negde odgvorio sebi u ovome sto si napisao. Nije ispitano sta je i koliki je rizik. Bas za to je potrebno vreme, koje ne moze da se ubrza iako su svi doktori i naucnici ovoga sveta bili mobilisani. Za neke stvari je jednostavno potreban proces!

Petar

pre 5 godina

Pa ovo I nije neki rezultat. Preko 20 imaš antitela, a njemu rezultat 100.
Mama od drugarice gde je referentna vrednost 250 ima rezultat preko 11000. Tako da bi Fićko još uvek trebao da se čuva koronice.
(hardcase, 16. mart 2021 22:29), ovo ti je test u INEP-u. Pitao sam ih koliko je maksimum kada sam radio test. Kažu, nema maksimuma ali retko ko dobaci stotku. Nas trojica, tri nedelje posle revakcine (Sinofarm) imali 52, 52 i 58.
Moji matorci posle isto toliko vremena, 15 i 17 (granična vrednost je 15-20). Zašto se njima nije "primila" nemam pojma. Možda godine...

hardcase

pre 5 godina

Pa ovo I nije neki rezultat. Preko 20 imaš antitela, a njemu rezultat 100.
Mama od drugarice gde je referentna vrednost 250 ima rezultat preko 11000. Tako da bi Fićko još uvek trebao da se čuva koronice.

antiglobalista

pre 5 godina

Prehodao koronu a poručuje čuvajte se, koliko su isprali ljudima mozgove.
OK treba se čuvati ali spinuju u vezi orone za sve pare, ja lično mislim da je imuni sistem br1 protiv ove veštačke bolesti.

Vot iss yo nem

pre 5 godina

Video sam ga na Jahorini. Tu je zakacio koronu :)
(srbo, 16. mart 2021 21:14)

Pre bi rekao da je zakačio nakon što ga je Palma u dve sekunde otresao u pod. Jahorina je čist vazduh, a ovo bliski susret treće vrste, bez distance.

Pedu

pre 5 godina

" Očigledno zbog toga što se plaše nečega, a zapravo ne znaju sadržaj vakcine."

Dečko, a da li TI znaš sadržaj OVIH vakcina?



"Setimo se kada smo bili mali, mi ili naši roditelji vakcinisali su nas bukvalno u pauzama između dva časa. Nismo ni znali šta primamo, te niko nije pravio pitanje od čega je koja vakcina sačinjena."

Dečak, velika razlika je svet kad smo bili klinci, i svet sada.
Tu paralela nema gde da se povuče.
Kada su se pravile vakcine dok smo mi bili klinci, nisu postojale multinacionalne kompanije, i cilj je bio prestiž, a ne lova.
ZATO ne verujem OVIM vakcinama.

Znači primiću ponovo sve vakcine koje sam primio od kako sam se rodio, bez problema.
OVE ću da izbegavam sve dok ne dođe do toga da ne mogu da mrdnem iz kuće ako nisam vakcinisan, a i tad ću da gledam negde da platim da mi napišu da sam vakcinisan.

Da zaključimo.
Da, verujem u vakcine i one su tekovina 19og veka, i zaslužne su za napredak civilizacije i produženje životnog veka.

Ne, ne verujem OVOJ vakcini.

Prema tome, nema svrhe ni potrbe da budeš isključiv, jer svet se ne deli na one koji su za vakcinisanje, ili protiv vakcinisanja.
Postoji sredina u koju spadaju oni koji misle svojom glavom.

veljko

pre 5 godina

"Uopšte nisam imao dilemu da li treba da se vakcinišem ili ne. To je tekovina 21. veka koja je spasila decenijama unazad milione života. Iskreno ne razumem ljude koji ne žele da se vakcinišu. Očigledno zbog toga što se plaše nečega, a zapravo ne znaju sadržaj vakcine.
Управо због овог задњег не желим да се вакцинишем, јер што каже наш народ "што је брзо, то је и кусо"

nevolem

pre 5 godina

Samo da napomenem da nisam protiv vakcinisanja, vakcinisan sam. Nažalost, ispostavilo se da je bolje da smo se svi vakcinisali vakcinama za koje postoji i dokumentacija (objavljena u nekom medicinskom časopisu npr. Lancetu), a posebno onima koji su i kod nas registrovani u ALIMSu. Kinez ne ispunjava nijedan od ovih uslulova. A empirijski istraživanja koja sami sprovode ljud nad sobom po privatnim laboratorijama i InEpu, kao i oni koji su bolesni, ukazuju da je Kinez prilično neicinkovit. Uostalom može li se sakriti info da u UAE se daje treća doza.

Triput

pre 5 godina

"To je tekovina 21. veka koja je spasila decenijama unazad milione života."

Samo se vi smejte, pa sigurno jedno bar 3-4 decenije, ako ne i više...

nevolem

pre 5 godina

Pa da. Opšte poznato medju ljudima koji su uzeli Sinofarm. Čim si korektno pozitivan posle Kineza, znači da si vec imao antitela. Inače ih nema ili ih ima jako malo. Molim, objavite komentar jednom, ili naprosto proverite u InEpu i po privatnim laboratorijama ovu tvrdnju.

mikki

pre 5 godina

Što da se vakcinišem kad moj imuni sistem odradi posao a da i ne znam? Naravno da negujem svoj imuni sistem kad mu dajem sve što mu je potrebno da radi punom parom!

Dule

pre 5 godina

Prve vakcinacije su rađene krajem 18-og veka, tako da nije baš "tekovina 21. veka". Lekari bi cepnuli nožem ljude koji su preležali kravlje boginje, a potom istim nožem zdrave ljude, da bi im preneli kravlje boginje, koje su (relativno) bezopasne za čoveka, ali posle toga bi bili zaštićeni protiv malih boginja.

Sam izraz "vakcinacija" dolazi od latinskog "Vaca" što znači "krava", jer bi te "pokravili" :-)

Vot iss yo nem

pre 5 godina

Video sam ga na Jahorini. Tu je zakacio koronu :)
(srbo, 16. mart 2021 21:14)

Pre bi rekao da je zakačio nakon što ga je Palma u dve sekunde otresao u pod. Jahorina je čist vazduh, a ovo bliski susret treće vrste, bez distance.

Pedu

pre 5 godina

" Očigledno zbog toga što se plaše nečega, a zapravo ne znaju sadržaj vakcine."

Dečko, a da li TI znaš sadržaj OVIH vakcina?



"Setimo se kada smo bili mali, mi ili naši roditelji vakcinisali su nas bukvalno u pauzama između dva časa. Nismo ni znali šta primamo, te niko nije pravio pitanje od čega je koja vakcina sačinjena."

Dečak, velika razlika je svet kad smo bili klinci, i svet sada.
Tu paralela nema gde da se povuče.
Kada su se pravile vakcine dok smo mi bili klinci, nisu postojale multinacionalne kompanije, i cilj je bio prestiž, a ne lova.
ZATO ne verujem OVIM vakcinama.

Znači primiću ponovo sve vakcine koje sam primio od kako sam se rodio, bez problema.
OVE ću da izbegavam sve dok ne dođe do toga da ne mogu da mrdnem iz kuće ako nisam vakcinisan, a i tad ću da gledam negde da platim da mi napišu da sam vakcinisan.

Da zaključimo.
Da, verujem u vakcine i one su tekovina 19og veka, i zaslužne su za napredak civilizacije i produženje životnog veka.

Ne, ne verujem OVOJ vakcini.

Prema tome, nema svrhe ni potrbe da budeš isključiv, jer svet se ne deli na one koji su za vakcinisanje, ili protiv vakcinisanja.
Postoji sredina u koju spadaju oni koji misle svojom glavom.

jovan

pre 5 godina

"A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega...."

Zasto bih verovao? Vakcine prave privatne firme koje su u trci za monopolom nad trzistem. Privatne firme prave i cigarete ako cemo realno.

Ugovori ih zasticuju te niko ne objavljuje sastav tih vakcina.
Niko nema ideju koje su dugorocne posledice.

Niko nije odgovoran ako nesto podje po zlu, verujem i da te firme imaju imunitet na bilo kakvu tuzbu.

I opet politicke igre, covid pasosi, zabrana putovanja ako je neko primio ovu ili onu vakcinu.

Pre svega postavim sebi pitanje, da li je vakcina radi zdravlja ljudi ili necijeg dzepa? Posto se vidi da je vise zbog dzepa, onda se vise brinem za sopstveno zdravlje jer u danasnjem svetu, na prvo mesto ide neciji dzep a onda ono sto on nudi UZ PRATNJU MARKETINGA I MEDIJA da bi cokoladica izgledala sladje no sto jeste.

Naravno, to je moje licno misljenje i vidjenje kako stoje stvari.

mikki

pre 5 godina

Što da se vakcinišem kad moj imuni sistem odradi posao a da i ne znam? Naravno da negujem svoj imuni sistem kad mu dajem sve što mu je potrebno da radi punom parom!

Dule

pre 5 godina

Prve vakcinacije su rađene krajem 18-og veka, tako da nije baš "tekovina 21. veka". Lekari bi cepnuli nožem ljude koji su preležali kravlje boginje, a potom istim nožem zdrave ljude, da bi im preneli kravlje boginje, koje su (relativno) bezopasne za čoveka, ali posle toga bi bili zaštićeni protiv malih boginja.

Sam izraz "vakcinacija" dolazi od latinskog "Vaca" što znači "krava", jer bi te "pokravili" :-)

antiglobalista

pre 5 godina

Prehodao koronu a poručuje čuvajte se, koliko su isprali ljudima mozgove.
OK treba se čuvati ali spinuju u vezi orone za sve pare, ja lično mislim da je imuni sistem br1 protiv ove veštačke bolesti.

Lemi

pre 5 godina

Primio sam pre tri nedelje drugu dozu kineske vakcine, juce uradio test na antitela. Rezultat 0. Zaista prestrasno..
(Radovasnica, 16. mart 2021 21:58)

Pa nisi dobar test uradio, baš je danas bila vest u vezi toga da ljudi rade testove na antitetela S proteina dok Sinofarm vakcina pravi antitela na N protein itd ...proguglaj baš je danas bilo reči o tome.

nevolem

pre 5 godina

Pa da. Opšte poznato medju ljudima koji su uzeli Sinofarm. Čim si korektno pozitivan posle Kineza, znači da si vec imao antitela. Inače ih nema ili ih ima jako malo. Molim, objavite komentar jednom, ili naprosto proverite u InEpu i po privatnim laboratorijama ovu tvrdnju.

veljko

pre 5 godina

"Uopšte nisam imao dilemu da li treba da se vakcinišem ili ne. To je tekovina 21. veka koja je spasila decenijama unazad milione života. Iskreno ne razumem ljude koji ne žele da se vakcinišu. Očigledno zbog toga što se plaše nečega, a zapravo ne znaju sadržaj vakcine.
Управо због овог задњег не желим да се вакцинишем, јер што каже наш народ "што је брзо, то је и кусо"

PAR

pre 5 godina

@Pedu A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega. Kažete da mislite svojom glavom, ja takođe smatram da mislim svojom glavom. Moj argument je da vakcine očito proizvode antitela (lako dokazivo), pa će mi time pomoći da, ako se eventualno razbolim, prođem sa lakšom slikom. Smatram da je nakon svih istraživanja (a nikada više ljudi u istoriji nije bilo mobilisano u istraživanju, čime verujem da se nadomešćuje kratak rok) vakcina dovoljno bezbedna da njeni benefiti prevazilaze rizike (rizike koji postoje bukvalno za svaki lek koji uzmemo, od analgetika do antipsihotika). Zašto ne verujete ovoj vakcini?

P

pre 5 godina

@Pedu A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega. Kažete da mislite svojom glavom, ja takođe smatram da mislim svojom glavom. Moj argument je da vakcine očito proizvode antitela (lako dokazivo), pa će mi time pomoći da, ako se eventualno razbolim, prođem sa lakšom slikom. Smatram da je nakon svih istraživanja (a nikada više ljudi u istoriji nije bilo mobilisano u istraživanju, čime verujem da se nadomešćuje kratak rok) vakcina dovoljno bezbedna da njeni benefiti prevazilaze rizike (rizike koji postoje bukvalno za svaki lek koji uzmemo, od analgetika do antipsihotika). Zašto ne verujete ovoj vakcini?
(PAR, 16. mart 2021 23:04)

Sam si negde odgvorio sebi u ovome sto si napisao. Nije ispitano sta je i koliki je rizik. Bas za to je potrebno vreme, koje ne moze da se ubrza iako su svi doktori i naucnici ovoga sveta bili mobilisani. Za neke stvari je jednostavno potreban proces!

nevolem

pre 5 godina

Samo da napomenem da nisam protiv vakcinisanja, vakcinisan sam. Nažalost, ispostavilo se da je bolje da smo se svi vakcinisali vakcinama za koje postoji i dokumentacija (objavljena u nekom medicinskom časopisu npr. Lancetu), a posebno onima koji su i kod nas registrovani u ALIMSu. Kinez ne ispunjava nijedan od ovih uslulova. A empirijski istraživanja koja sami sprovode ljud nad sobom po privatnim laboratorijama i InEpu, kao i oni koji su bolesni, ukazuju da je Kinez prilično neicinkovit. Uostalom može li se sakriti info da u UAE se daje treća doza.

Petar

pre 5 godina

Pa ovo I nije neki rezultat. Preko 20 imaš antitela, a njemu rezultat 100.
Mama od drugarice gde je referentna vrednost 250 ima rezultat preko 11000. Tako da bi Fićko još uvek trebao da se čuva koronice.
(hardcase, 16. mart 2021 22:29), ovo ti je test u INEP-u. Pitao sam ih koliko je maksimum kada sam radio test. Kažu, nema maksimuma ali retko ko dobaci stotku. Nas trojica, tri nedelje posle revakcine (Sinofarm) imali 52, 52 i 58.
Moji matorci posle isto toliko vremena, 15 i 17 (granična vrednost je 15-20). Zašto se njima nije "primila" nemam pojma. Možda godine...

Lemi

pre 5 godina

U UAE nude treću, booster kinesku vakcinu onima koji nemaju dovoljno antitela.
(Inače, 16. mart 2021 22:30)

Da za osobe sa težim komorbiditetima, posle 6 meseci kad krenu da opadaju antitela.

hardcase

pre 5 godina

Pa ovo I nije neki rezultat. Preko 20 imaš antitela, a njemu rezultat 100.
Mama od drugarice gde je referentna vrednost 250 ima rezultat preko 11000. Tako da bi Fićko još uvek trebao da se čuva koronice.

Triput

pre 5 godina

"To je tekovina 21. veka koja je spasila decenijama unazad milione života."

Samo se vi smejte, pa sigurno jedno bar 3-4 decenije, ako ne i više...

joe

pre 5 godina

stručnjaci kažu da su sve vakcine podjednako dobre a onda se jedna zabrani za korišćenje. stručnjaci su rekli da će virus nestati kada dodje leto a ono nije. stručnjaci su rekli da će za vakcine biti potrebno min 2 godine pa se onda pojavile za 6 meseci, stručnjaci još uvek ne znaju koliko traje imunitet, naši stručnjaci su prvo kupili i uvezli vakcine pa tek onda dali dozvolu da se koriste..itd itd.. ima stručnjaka, ali ima i stručnjaka..

Branko

pre 5 godina

Kad god ga vidim , ja okrenem kanal. Antipatičan lik. Ako mi neka poruka ne treba, to je od tebe. Ko si ti da deliš savjete nisi se vakcinisao pred kamerama zbog toga, nego da dižeš rejting i prikažeš se kao novinar u centru zbivanja i trudiš se da budeš zanimljiv.

Zo

pre 5 godina

a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)

A jesi ti radio IQ test? šta kaže?

Miloš M

pre 5 godina

- Priča ovog novinara ima više nelogičnosti, da ne kažem "rupa".
Prva: ne znam da li mu je, i ko (lekar ili neko drugi), savetovao da uradi test na antitela;
Druga: trebao je da uradi i test na IgM antitela a ne samo na IgG;
Treća: trebao je odmah posle prvog testa da uradi novi ali u drugoj laboratoriji (ima 2 ruke pa može da mu se uzme krv i sutradan).
- Ako se prethodnih meseci vakcinisao i protiv sezonskog gripa, to može da bude uzrok visokog procenta IgG antitela.
- Da sam na njegovom mestu, ja bih sada u 2 laboratorije (koje imaju sopstvenu tehnologiju odn. ne šalju uzorke u drugu) uradio oba testa na antitela - i IgM i IgG. U jednoj, recimo, danas, a u drugoj sutradan.
- Pisano iz ličnog iskustva u periodu novembar-januar :((

Molim?

pre 5 godina

Dakle, ili nešto sa mnom nije u redu, ili je vest nejasna. Kaže naime, radio sam test na antitela tri nedelje posle revakcine i imao zadovoljavajući nivo antitela, što su lekari prokomentarisali da to znači, da sam NAJVEROVATNIJE već preboleo asimptomatski kovid19!
Zašto tako misle, da li to znači onda da od vakcine koju je primio lekari ne očekuju da revakcinacijom razvijemo antitela ili šta je u pitanju, otkud taj zaključak?

ASOT

pre 5 godina

@a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)

Odakle li je potekla ta teorija o neplodnosti nakon vakcinacije stvarno me zanima,jer sve vise to cujem kod antivaksera.
Sta sad vakcina sprecava spermatogenezu i oogenezu,kako,na koji nacin?

milan

pre 5 godina

Vi koji ste se vakcinisali zar ne vidite da smo mi živi koji nismo i nećemo da se vakcinisemo
(gagi, 16. mart 2021 21:55)

Blago tebi ali nazalost mnogi nisu zivi i mnogi nevakcinisani nece biti zivi. Jel ti imas empatije prema starim i bolesnim ljudima?

Pedu

pre 5 godina

@PAR
Pa napisao sam jasno zašto ne verujem OVOJ vakcini.
Zato što je u pozadini lova i ništa više.

Znači nisam antivakser, ne verujem da je zemlja ravna ploča, ne ložim se na ove priče o čipovanju, verujem u nauku.
Ali ne verujem multinacionalnim konglomeratima, naročito nakon godinu dana ovoga.
Razvili vakcinu za tri meseca, političke igre oko kupovine vakcina, respiratora, maski, gluposti.....i treba da im verujem?!

Ja, ne hvala.

Za ovih godinu dana svaki dan sam išao u kancelariju, svaki dan sam u direktnom kontaktu sa ljudima, imao sam hiljade prilika da je zakačim, ali ništa.
Imao temperaturu jedan dan u decembru 2019te, pa onda pola dana temperaturu u februaru 2020te.
Radio test u decembru 2020te, navodno je nisam preležao.

Kad budu dali recept za vakcinu svima bez naknade, kao onaj lik kad je izmislio (mislim) penicilin, kad svi budu znali šta je u tim vakcinama, onda ću da im verujem da im lova nije na prvom mestu, i onda ću da se vakcinišem bez problema.

Sasa

pre 5 godina

PCR je bio pozitivan zbog vakcinacije!
(zoran, 16. mart 2021 22:59)

Nije bas tako, ja sam primio Sinofarm u Decembru, pa u Januaru booster, radio PCR test u Martu radi putovanja i naravno bio je negativan. Danas sam radio test na S-Protein, mjerna jedinica je S/Co( ne znam sta je to) ali pise da je gornja granica 1.00, meni je bio 22.48, pozitivan, i prema misljenju doktora iz Labaratorije organizam je dobro odreagovao na vakcinu.

Милош

pre 5 godina

15.1. uradio Elisa test u Aqualabu i vrednost je bila 2,49. Granica za pozitivne je 1. Imao sam malo iznad granice jer sam preležao Kovid19 sa blagim, blagim simptomim, 50 dana ranije. Informisao sam se i o vakcinama i svim preporukama lekara i vakcinisao. Revakcinisao se 13.2. Sinofarm vakcinom. Uradio ponovo test (sada Clia) u Aqualabu 15.3. Vrednost je bila 48. Mnogo mirnije spavam, jer znam da u ovom haosu neću biti uzrok nečijeg inficiranja, ili daleko bilo smrti. Pogotovo što imam starije roditelje i znam šta je virus uradio njihovim poznanicima. Ko hoće, nek se pravi da će se problem rešiti sam od sebe, ali bar nek pročita malo o pandemijama u istoriji. Nije ovo prva. Dok ne bude 70% stanovništva (trenutno) imuno/preležalo ili vakcinisano, ovaj virus se neće zaustaviti. Za kraj jedno pitanje: koliko znate umrlih od Kovid19, a koliko umrlih (ili sa nekim posledicama) od vakcine (1.000.000+)?

@standard

pre 5 godina

a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)

Jeste, svi smo odmah to prvo uradili. A ti? Jos nisi? Pa sta cekas???

ronavac

pre 5 godina

Cekajte, on je uradio test an AT 3 nedelje nakon REvakcinacije i na osnovu toga su rekli da je prelezao koronu? Kako znaju da nije od vakcine?

Gazi

pre 5 godina

"Zasto bih verovao? Vakcine prave privatne firme koje su u trci za monopolom nad trzistem. Privatne firme prave i cigarete ako cemo realno."

Sinofarm je drzavna firma. Ali ljudi ce uvek naci neki izgovor.

Aleksandar

pre 5 godina

Vidi sinko, da ti kaže nešto čovek od 48 punih godina koji je bio Titov pionir i koji je od tebe stariji samo celo punoletstvo. Nikada se nije vakcinisalo u pauzama između časova, a o tekovinama čovečanstva, neko ko ima isuviše malo godina, ne da netreba da priča, nego da ih i ne spominje.

rebro

pre 5 godina

Kada si bio mali vakcinisao si se JEDNOM vakcinom za svaku bolest i više nikada jer se vakcine nisu pravile za 6 meseci. Nisu ti vadili antitela, nisu pravili zelene pasose posle variole vere. Dobio si vakcinu za sva vremena, a sada tiza formu gripa traže da se vakcinišeš svako leto.
Šta nam to govori?

Ranzo

pre 5 godina

Pa da. Opšte poznato medju ljudima koji su uzeli Sinofarm. Čim si korektno pozitivan posle Kineza, znači da si vec imao antitela. Inače ih nema ili ih ima jako malo. Molim, objavite komentar jednom, ili naprosto proverite u InEpu i po privatnim laboratorijama ovu tvrdnju.
(nevolem, 16. mart 2021 21:30)

Nisi ni svestan koliko ništa ne znaš.

Андреј

pre 5 godina

Видим да велики број људи у коментарима не жели да прими вакцину због тога што их производе, како кажу ПРИВАТНЕ КОМПАНИЈЕ, па немају поверења. Е, па драги моји, руску и кинеску производе познати ДРЖАВНИ научни институти. Шта ћемо сад?

ja

pre 5 godina

Нећу да се цепам, ко хоће нек се цепа
(џем, пекмез или мармелада?, 16. mart 2021 21:31)

Onda korona nikad neće proći. Uvek će imati vas nevakcinisane da zaražava i cirkuliše u populaciji. Baš vam hvala pametnjakovići.

Spearman

pre 5 godina

@Ja, mozda predsednik tada nije otvarao samoposluge, ali su neistomisljenici nestajali u sred noci. Mislis da je u onakvom totalitarnom sistemu bilo moguce saznati da nesto nije bilo u redu sa nekom vakcinom?

Nenad

pre 5 godina

Primio sam Sinofarm vakcinu uradio test 30 dana posle revakcinacije na antitela imao sam antitela,posle samo mesec dana proveravam antitela i na moju žalost nije ih bilo.Ko je ovde kriv?

mikki

pre 5 godina

Što da se vakcinišem kad moj imuni sistem odradi posao a da i ne znam? Naravno da negujem svoj imuni sistem kad mu dajem sve što mu je potrebno da radi punom parom!

Pedu

pre 5 godina

" Očigledno zbog toga što se plaše nečega, a zapravo ne znaju sadržaj vakcine."

Dečko, a da li TI znaš sadržaj OVIH vakcina?



"Setimo se kada smo bili mali, mi ili naši roditelji vakcinisali su nas bukvalno u pauzama između dva časa. Nismo ni znali šta primamo, te niko nije pravio pitanje od čega je koja vakcina sačinjena."

Dečak, velika razlika je svet kad smo bili klinci, i svet sada.
Tu paralela nema gde da se povuče.
Kada su se pravile vakcine dok smo mi bili klinci, nisu postojale multinacionalne kompanije, i cilj je bio prestiž, a ne lova.
ZATO ne verujem OVIM vakcinama.

Znači primiću ponovo sve vakcine koje sam primio od kako sam se rodio, bez problema.
OVE ću da izbegavam sve dok ne dođe do toga da ne mogu da mrdnem iz kuće ako nisam vakcinisan, a i tad ću da gledam negde da platim da mi napišu da sam vakcinisan.

Da zaključimo.
Da, verujem u vakcine i one su tekovina 19og veka, i zaslužne su za napredak civilizacije i produženje životnog veka.

Ne, ne verujem OVOJ vakcini.

Prema tome, nema svrhe ni potrbe da budeš isključiv, jer svet se ne deli na one koji su za vakcinisanje, ili protiv vakcinisanja.
Postoji sredina u koju spadaju oni koji misle svojom glavom.

jovan

pre 5 godina

"A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega...."

Zasto bih verovao? Vakcine prave privatne firme koje su u trci za monopolom nad trzistem. Privatne firme prave i cigarete ako cemo realno.

Ugovori ih zasticuju te niko ne objavljuje sastav tih vakcina.
Niko nema ideju koje su dugorocne posledice.

Niko nije odgovoran ako nesto podje po zlu, verujem i da te firme imaju imunitet na bilo kakvu tuzbu.

I opet politicke igre, covid pasosi, zabrana putovanja ako je neko primio ovu ili onu vakcinu.

Pre svega postavim sebi pitanje, da li je vakcina radi zdravlja ljudi ili necijeg dzepa? Posto se vidi da je vise zbog dzepa, onda se vise brinem za sopstveno zdravlje jer u danasnjem svetu, na prvo mesto ide neciji dzep a onda ono sto on nudi UZ PRATNJU MARKETINGA I MEDIJA da bi cokoladica izgledala sladje no sto jeste.

Naravno, to je moje licno misljenje i vidjenje kako stoje stvari.

nevolem

pre 5 godina

Pa da. Opšte poznato medju ljudima koji su uzeli Sinofarm. Čim si korektno pozitivan posle Kineza, znači da si vec imao antitela. Inače ih nema ili ih ima jako malo. Molim, objavite komentar jednom, ili naprosto proverite u InEpu i po privatnim laboratorijama ovu tvrdnju.

antiglobalista

pre 5 godina

Prehodao koronu a poručuje čuvajte se, koliko su isprali ljudima mozgove.
OK treba se čuvati ali spinuju u vezi orone za sve pare, ja lično mislim da je imuni sistem br1 protiv ove veštačke bolesti.

veljko

pre 5 godina

"Uopšte nisam imao dilemu da li treba da se vakcinišem ili ne. To je tekovina 21. veka koja je spasila decenijama unazad milione života. Iskreno ne razumem ljude koji ne žele da se vakcinišu. Očigledno zbog toga što se plaše nečega, a zapravo ne znaju sadržaj vakcine.
Управо због овог задњег не желим да се вакцинишем, јер што каже наш народ "што је брзо, то је и кусо"

P

pre 5 godina

@Pedu A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega. Kažete da mislite svojom glavom, ja takođe smatram da mislim svojom glavom. Moj argument je da vakcine očito proizvode antitela (lako dokazivo), pa će mi time pomoći da, ako se eventualno razbolim, prođem sa lakšom slikom. Smatram da je nakon svih istraživanja (a nikada više ljudi u istoriji nije bilo mobilisano u istraživanju, čime verujem da se nadomešćuje kratak rok) vakcina dovoljno bezbedna da njeni benefiti prevazilaze rizike (rizike koji postoje bukvalno za svaki lek koji uzmemo, od analgetika do antipsihotika). Zašto ne verujete ovoj vakcini?
(PAR, 16. mart 2021 23:04)

Sam si negde odgvorio sebi u ovome sto si napisao. Nije ispitano sta je i koliki je rizik. Bas za to je potrebno vreme, koje ne moze da se ubrza iako su svi doktori i naucnici ovoga sveta bili mobilisani. Za neke stvari je jednostavno potreban proces!

PAR

pre 5 godina

@Pedu A zašto ne verujete ovoj vakcini? Ne pitam iz zlobe, niti nipodaštavam vaše mišljenje, imate pravo na njega. Kažete da mislite svojom glavom, ja takođe smatram da mislim svojom glavom. Moj argument je da vakcine očito proizvode antitela (lako dokazivo), pa će mi time pomoći da, ako se eventualno razbolim, prođem sa lakšom slikom. Smatram da je nakon svih istraživanja (a nikada više ljudi u istoriji nije bilo mobilisano u istraživanju, čime verujem da se nadomešćuje kratak rok) vakcina dovoljno bezbedna da njeni benefiti prevazilaze rizike (rizike koji postoje bukvalno za svaki lek koji uzmemo, od analgetika do antipsihotika). Zašto ne verujete ovoj vakcini?

hardcase

pre 5 godina

Pa ovo I nije neki rezultat. Preko 20 imaš antitela, a njemu rezultat 100.
Mama od drugarice gde je referentna vrednost 250 ima rezultat preko 11000. Tako da bi Fićko još uvek trebao da se čuva koronice.

Lemi

pre 5 godina

Primio sam pre tri nedelje drugu dozu kineske vakcine, juce uradio test na antitela. Rezultat 0. Zaista prestrasno..
(Radovasnica, 16. mart 2021 21:58)

Pa nisi dobar test uradio, baš je danas bila vest u vezi toga da ljudi rade testove na antitetela S proteina dok Sinofarm vakcina pravi antitela na N protein itd ...proguglaj baš je danas bilo reči o tome.

nevolem

pre 5 godina

Samo da napomenem da nisam protiv vakcinisanja, vakcinisan sam. Nažalost, ispostavilo se da je bolje da smo se svi vakcinisali vakcinama za koje postoji i dokumentacija (objavljena u nekom medicinskom časopisu npr. Lancetu), a posebno onima koji su i kod nas registrovani u ALIMSu. Kinez ne ispunjava nijedan od ovih uslulova. A empirijski istraživanja koja sami sprovode ljud nad sobom po privatnim laboratorijama i InEpu, kao i oni koji su bolesni, ukazuju da je Kinez prilično neicinkovit. Uostalom može li se sakriti info da u UAE se daje treća doza.

Vot iss yo nem

pre 5 godina

Video sam ga na Jahorini. Tu je zakacio koronu :)
(srbo, 16. mart 2021 21:14)

Pre bi rekao da je zakačio nakon što ga je Palma u dve sekunde otresao u pod. Jahorina je čist vazduh, a ovo bliski susret treće vrste, bez distance.

Triput

pre 5 godina

"To je tekovina 21. veka koja je spasila decenijama unazad milione života."

Samo se vi smejte, pa sigurno jedno bar 3-4 decenije, ako ne i više...

Petar

pre 5 godina

Pa ovo I nije neki rezultat. Preko 20 imaš antitela, a njemu rezultat 100.
Mama od drugarice gde je referentna vrednost 250 ima rezultat preko 11000. Tako da bi Fićko još uvek trebao da se čuva koronice.
(hardcase, 16. mart 2021 22:29), ovo ti je test u INEP-u. Pitao sam ih koliko je maksimum kada sam radio test. Kažu, nema maksimuma ali retko ko dobaci stotku. Nas trojica, tri nedelje posle revakcine (Sinofarm) imali 52, 52 i 58.
Moji matorci posle isto toliko vremena, 15 i 17 (granična vrednost je 15-20). Zašto se njima nije "primila" nemam pojma. Možda godine...

Dule

pre 5 godina

Prve vakcinacije su rađene krajem 18-og veka, tako da nije baš "tekovina 21. veka". Lekari bi cepnuli nožem ljude koji su preležali kravlje boginje, a potom istim nožem zdrave ljude, da bi im preneli kravlje boginje, koje su (relativno) bezopasne za čoveka, ali posle toga bi bili zaštićeni protiv malih boginja.

Sam izraz "vakcinacija" dolazi od latinskog "Vaca" što znači "krava", jer bi te "pokravili" :-)

Lemi

pre 5 godina

U UAE nude treću, booster kinesku vakcinu onima koji nemaju dovoljno antitela.
(Inače, 16. mart 2021 22:30)

Da za osobe sa težim komorbiditetima, posle 6 meseci kad krenu da opadaju antitela.

Pedu

pre 5 godina

@PAR
Pa napisao sam jasno zašto ne verujem OVOJ vakcini.
Zato što je u pozadini lova i ništa više.

Znači nisam antivakser, ne verujem da je zemlja ravna ploča, ne ložim se na ove priče o čipovanju, verujem u nauku.
Ali ne verujem multinacionalnim konglomeratima, naročito nakon godinu dana ovoga.
Razvili vakcinu za tri meseca, političke igre oko kupovine vakcina, respiratora, maski, gluposti.....i treba da im verujem?!

Ja, ne hvala.

Za ovih godinu dana svaki dan sam išao u kancelariju, svaki dan sam u direktnom kontaktu sa ljudima, imao sam hiljade prilika da je zakačim, ali ništa.
Imao temperaturu jedan dan u decembru 2019te, pa onda pola dana temperaturu u februaru 2020te.
Radio test u decembru 2020te, navodno je nisam preležao.

Kad budu dali recept za vakcinu svima bez naknade, kao onaj lik kad je izmislio (mislim) penicilin, kad svi budu znali šta je u tim vakcinama, onda ću da im verujem da im lova nije na prvom mestu, i onda ću da se vakcinišem bez problema.

Gazi

pre 5 godina

"Zasto bih verovao? Vakcine prave privatne firme koje su u trci za monopolom nad trzistem. Privatne firme prave i cigarete ako cemo realno."

Sinofarm je drzavna firma. Ali ljudi ce uvek naci neki izgovor.

Aleksandar

pre 5 godina

Vidi sinko, da ti kaže nešto čovek od 48 punih godina koji je bio Titov pionir i koji je od tebe stariji samo celo punoletstvo. Nikada se nije vakcinisalo u pauzama između časova, a o tekovinama čovečanstva, neko ko ima isuviše malo godina, ne da netreba da priča, nego da ih i ne spominje.

rebro

pre 5 godina

Kada si bio mali vakcinisao si se JEDNOM vakcinom za svaku bolest i više nikada jer se vakcine nisu pravile za 6 meseci. Nisu ti vadili antitela, nisu pravili zelene pasose posle variole vere. Dobio si vakcinu za sva vremena, a sada tiza formu gripa traže da se vakcinišeš svako leto.
Šta nam to govori?

Ranzo

pre 5 godina

Pa da. Opšte poznato medju ljudima koji su uzeli Sinofarm. Čim si korektno pozitivan posle Kineza, znači da si vec imao antitela. Inače ih nema ili ih ima jako malo. Molim, objavite komentar jednom, ili naprosto proverite u InEpu i po privatnim laboratorijama ovu tvrdnju.
(nevolem, 16. mart 2021 21:30)

Nisi ni svestan koliko ništa ne znaš.

ja

pre 5 godina

Нећу да се цепам, ко хоће нек се цепа
(џем, пекмез или мармелада?, 16. mart 2021 21:31)

Onda korona nikad neće proći. Uvek će imati vas nevakcinisane da zaražava i cirkuliše u populaciji. Baš vam hvala pametnjakovići.

Милош

pre 5 godina

15.1. uradio Elisa test u Aqualabu i vrednost je bila 2,49. Granica za pozitivne je 1. Imao sam malo iznad granice jer sam preležao Kovid19 sa blagim, blagim simptomim, 50 dana ranije. Informisao sam se i o vakcinama i svim preporukama lekara i vakcinisao. Revakcinisao se 13.2. Sinofarm vakcinom. Uradio ponovo test (sada Clia) u Aqualabu 15.3. Vrednost je bila 48. Mnogo mirnije spavam, jer znam da u ovom haosu neću biti uzrok nečijeg inficiranja, ili daleko bilo smrti. Pogotovo što imam starije roditelje i znam šta je virus uradio njihovim poznanicima. Ko hoće, nek se pravi da će se problem rešiti sam od sebe, ali bar nek pročita malo o pandemijama u istoriji. Nije ovo prva. Dok ne bude 70% stanovništva (trenutno) imuno/preležalo ili vakcinisano, ovaj virus se neće zaustaviti. Za kraj jedno pitanje: koliko znate umrlih od Kovid19, a koliko umrlih (ili sa nekim posledicama) od vakcine (1.000.000+)?

ASOT

pre 5 godina

@a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)

Odakle li je potekla ta teorija o neplodnosti nakon vakcinacije stvarno me zanima,jer sve vise to cujem kod antivaksera.
Sta sad vakcina sprecava spermatogenezu i oogenezu,kako,na koji nacin?

@standard

pre 5 godina

a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)

Jeste, svi smo odmah to prvo uradili. A ti? Jos nisi? Pa sta cekas???

joe

pre 5 godina

stručnjaci kažu da su sve vakcine podjednako dobre a onda se jedna zabrani za korišćenje. stručnjaci su rekli da će virus nestati kada dodje leto a ono nije. stručnjaci su rekli da će za vakcine biti potrebno min 2 godine pa se onda pojavile za 6 meseci, stručnjaci još uvek ne znaju koliko traje imunitet, naši stručnjaci su prvo kupili i uvezli vakcine pa tek onda dali dozvolu da se koriste..itd itd.. ima stručnjaka, ali ima i stručnjaka..

milan

pre 5 godina

Vi koji ste se vakcinisali zar ne vidite da smo mi živi koji nismo i nećemo da se vakcinisemo
(gagi, 16. mart 2021 21:55)

Blago tebi ali nazalost mnogi nisu zivi i mnogi nevakcinisani nece biti zivi. Jel ti imas empatije prema starim i bolesnim ljudima?

ronavac

pre 5 godina

Cekajte, on je uradio test an AT 3 nedelje nakon REvakcinacije i na osnovu toga su rekli da je prelezao koronu? Kako znaju da nije od vakcine?

Spearman

pre 5 godina

@Ja, mozda predsednik tada nije otvarao samoposluge, ali su neistomisljenici nestajali u sred noci. Mislis da je u onakvom totalitarnom sistemu bilo moguce saznati da nesto nije bilo u redu sa nekom vakcinom?

Branko

pre 5 godina

Kad god ga vidim , ja okrenem kanal. Antipatičan lik. Ako mi neka poruka ne treba, to je od tebe. Ko si ti da deliš savjete nisi se vakcinisao pred kamerama zbog toga, nego da dižeš rejting i prikažeš se kao novinar u centru zbivanja i trudiš se da budeš zanimljiv.

Zo

pre 5 godina

a da li je neko uradio test na plodnost posle prelezane korone ili npr posle vakcinacije cisto pitam onako???
(standard, 16. mart 2021 23:47)

A jesi ti radio IQ test? šta kaže?

Miloš M

pre 5 godina

- Priča ovog novinara ima više nelogičnosti, da ne kažem "rupa".
Prva: ne znam da li mu je, i ko (lekar ili neko drugi), savetovao da uradi test na antitela;
Druga: trebao je da uradi i test na IgM antitela a ne samo na IgG;
Treća: trebao je odmah posle prvog testa da uradi novi ali u drugoj laboratoriji (ima 2 ruke pa može da mu se uzme krv i sutradan).
- Ako se prethodnih meseci vakcinisao i protiv sezonskog gripa, to može da bude uzrok visokog procenta IgG antitela.
- Da sam na njegovom mestu, ja bih sada u 2 laboratorije (koje imaju sopstvenu tehnologiju odn. ne šalju uzorke u drugu) uradio oba testa na antitela - i IgM i IgG. U jednoj, recimo, danas, a u drugoj sutradan.
- Pisano iz ličnog iskustva u periodu novembar-januar :((

Андреј

pre 5 godina

Видим да велики број људи у коментарима не жели да прими вакцину због тога што их производе, како кажу ПРИВАТНЕ КОМПАНИЈЕ, па немају поверења. Е, па драги моји, руску и кинеску производе познати ДРЖАВНИ научни институти. Шта ћемо сад?

Sasa

pre 5 godina

PCR je bio pozitivan zbog vakcinacije!
(zoran, 16. mart 2021 22:59)

Nije bas tako, ja sam primio Sinofarm u Decembru, pa u Januaru booster, radio PCR test u Martu radi putovanja i naravno bio je negativan. Danas sam radio test na S-Protein, mjerna jedinica je S/Co( ne znam sta je to) ali pise da je gornja granica 1.00, meni je bio 22.48, pozitivan, i prema misljenju doktora iz Labaratorije organizam je dobro odreagovao na vakcinu.

Molim?

pre 5 godina

Dakle, ili nešto sa mnom nije u redu, ili je vest nejasna. Kaže naime, radio sam test na antitela tri nedelje posle revakcine i imao zadovoljavajući nivo antitela, što su lekari prokomentarisali da to znači, da sam NAJVEROVATNIJE već preboleo asimptomatski kovid19!
Zašto tako misle, da li to znači onda da od vakcine koju je primio lekari ne očekuju da revakcinacijom razvijemo antitela ili šta je u pitanju, otkud taj zaključak?

Nenad

pre 5 godina

Primio sam Sinofarm vakcinu uradio test 30 dana posle revakcinacije na antitela imao sam antitela,posle samo mesec dana proveravam antitela i na moju žalost nije ih bilo.Ko je ovde kriv?