Zarko
pre 12 godina
Menja se,dolazi Lidl. Sta kazu kad je bese otvaranje prvih 15 supermarketa? Ako mi niko ne odgovori kontaktiracu ne samo Lidl Srbija vec i njihovu centralu...centralen biten :-P
Petak, 30.08.2013.
11:33
Stupanjem na snagu SSP 1. septembra neće doći do značajnijih promena u trgovinskim odnosima Srbije i EU, kaže pomoćnica ministra trgovine Bojana Todorović.
IMAGE SOURCE
pre 12 godina
Menja se,dolazi Lidl. Sta kazu kad je bese otvaranje prvih 15 supermarketa? Ako mi niko ne odgovori kontaktiracu ne samo Lidl Srbija vec i njihovu centralu...centralen biten :-P
pre 12 godina
koga briga za ekonomske odnose sa eu, kao sto neki pitase za carine, a ja dal' i dalje vazi ono, 2*3 meseca max in EU?
pre 12 godina
Da li se Vi pitate ko će kupiti to što proizvede vas 22. Ova kriza je upravo i nastala zbog toga što je narod ostao bez posla pa samim tim i bez novca da bi mogao da kupuje to što vi proizvodite,oni iz Kine, Azije ili sa brodova-fabrika? Trka za profitom bez brige za čoveka koji radi i zarađuje vodi u katastrofu koja nas je već zadesila.
pre 12 godina
ne postoji carina više ako kupujete preko neta naravno na privatne kupovine. od 2014.
pre 12 godina
Jel zna neko kada će da nam priznaju vozačke dozvole kao evropske?
pre 12 godina
Da li će nas neko obavestiti,da li se ukidaju carine za građane kada kupuju u EU i kada kupuju iz EU preko neta? To nas najviše interesuje, a ne ova isprazna birokratska priča.
pre 12 godina
@Samo pitam
To je pitanje za one koji su upravaljli parama. Dzabe ti to sto nam je npr, eu dala neke pare kad ti imas Mrku, Velju, Bubala i ostale....
pre 12 godina
"U poslednjih 10 godina u Srbiju je uloženo oko 19 milijardi evra direktnih stranih investicija"A zašto je onda broj nezaposlenih povećan? Ili preciznije rečeno, koliko radnih mesta je otvoreno sa tih navodnih 19 milijardi?
(samo pitam, 30. avgust 2013 12:30) .. radim u alatnicarskoj kompaniji koja pravi alate za plasticnu industriju. Najskupljoj ali i ocenjenoj kao najboljom u Svedskoj od unije plasticara u Svedskoj. U parku od 30 CNC masina, 6 je robotizovano, radi u 5 osa i ostavlja se da radi i preko vikenda i radnim danima izmedju smena, 1 laserski zavarivac, jedan laserski 3D metal printer ( posle kaljenja delovi bivaju prohrom) i sve to se navodi od nas 22 masinska inzenjera. Druge radne snage nema. Delotvornost kompanije je na nivou metalaca sa 10 puta vecim masinskim parkom i ljudstvom nizeg edukativnog nivoa! Ovo je model po kojem se prezivljava konkurencija Kine i zadrzava produktivitet na domacem trzistu. Kanda uvidjas gde se ulazu milajarde? Bar 200 metalostrugaca je potrebno da parira nas 22!
pre 12 godina
"U poslednjih 10 godina u Srbiju je uloženo oko 19 milijardi evra direktnih stranih investicija"
A zašto je onda broj nezaposlenih povećan? Ili preciznije rečeno, koliko radnih mesta je otvoreno sa tih navodnih 19 milijardi?
pre 12 godina
Da li neko zna da li od tog famoznog 1.1.2014. ne plaćamo carinu za tehničku robu iz EU? Interesuje me da li npr. mogu da naručim Nexus 7 bez carine?
pre 12 godina
"Kako je objasnila Todorović, treba imati u vidu da ni jedna država sa kojom su do sada potpisani sporazumi o slobodnoj trgovini nije Srbiji dala pogodnosti kakve je dala EU"
--
Ovo je u najmanju ruku idiotska konstatacija. Koje to pogodnosti mi imamo ako otvorimo trziste? Mi u EU ne izvozimo nikakvu industrijsku robu, a poljoprivrednim proizvodima iznalaze se mane jer ne odgovaraju namestenim standardima, kao recimo onaj sa aflatoxinom. EU je napravila pravila da stiti sebe i da pravi monopol. Mislim da ukoliko zelimo u EU moramo da igramo jako mudro jer u protivnom zavrsicemo ne kao Grcka nego gore. Ako smo za EU u redu je, ali ukoliko nam trziste ostane otvoreno, mi necemo nikada uspeti da podignemo privredu osim ukoliko ne dodju investicija sa strane, a one slabo dolaze. Dakle put u ozivljavanje domace postojece industrije je iskljucen na ovaj nacin. Stimulisanje kupovine domace robe jacom domacom traznjom takodje ne dolazi u obzir. Dakle svesno i svojevoljno smo prihvatili ipak jedan neokolonijalni i polukolonijalni odnos. Neko ce reci da su i drugi kroz to prosli, mozda, ali su usli u EU na vreme, kada su rasli deficiti i kad je postojala makar i prividna expanzija. Toga vise nema i nece ga skoro biti. Najveci investitori su nam ocigledno Arapi, a po nalogu Amera koji su uvek upravljali arapskim parama. Da su zemlje u okolini EU ekonomski snaznije mislim da SPP svakako ne bi trebalo prihvatiti, ovako to nam je sto nam je.
pre 12 godina
Da li će nas neko obavestiti,da li se ukidaju carine za građane kada kupuju u EU i kada kupuju iz EU preko neta? To nas najviše interesuje, a ne ova isprazna birokratska priča.
pre 12 godina
"U poslednjih 10 godina u Srbiju je uloženo oko 19 milijardi evra direktnih stranih investicija"
A zašto je onda broj nezaposlenih povećan? Ili preciznije rečeno, koliko radnih mesta je otvoreno sa tih navodnih 19 milijardi?
pre 12 godina
"U poslednjih 10 godina u Srbiju je uloženo oko 19 milijardi evra direktnih stranih investicija"A zašto je onda broj nezaposlenih povećan? Ili preciznije rečeno, koliko radnih mesta je otvoreno sa tih navodnih 19 milijardi?
(samo pitam, 30. avgust 2013 12:30) .. radim u alatnicarskoj kompaniji koja pravi alate za plasticnu industriju. Najskupljoj ali i ocenjenoj kao najboljom u Svedskoj od unije plasticara u Svedskoj. U parku od 30 CNC masina, 6 je robotizovano, radi u 5 osa i ostavlja se da radi i preko vikenda i radnim danima izmedju smena, 1 laserski zavarivac, jedan laserski 3D metal printer ( posle kaljenja delovi bivaju prohrom) i sve to se navodi od nas 22 masinska inzenjera. Druge radne snage nema. Delotvornost kompanije je na nivou metalaca sa 10 puta vecim masinskim parkom i ljudstvom nizeg edukativnog nivoa! Ovo je model po kojem se prezivljava konkurencija Kine i zadrzava produktivitet na domacem trzistu. Kanda uvidjas gde se ulazu milajarde? Bar 200 metalostrugaca je potrebno da parira nas 22!
pre 12 godina
@Samo pitam
To je pitanje za one koji su upravaljli parama. Dzabe ti to sto nam je npr, eu dala neke pare kad ti imas Mrku, Velju, Bubala i ostale....
pre 12 godina
"Kako je objasnila Todorović, treba imati u vidu da ni jedna država sa kojom su do sada potpisani sporazumi o slobodnoj trgovini nije Srbiji dala pogodnosti kakve je dala EU"
--
Ovo je u najmanju ruku idiotska konstatacija. Koje to pogodnosti mi imamo ako otvorimo trziste? Mi u EU ne izvozimo nikakvu industrijsku robu, a poljoprivrednim proizvodima iznalaze se mane jer ne odgovaraju namestenim standardima, kao recimo onaj sa aflatoxinom. EU je napravila pravila da stiti sebe i da pravi monopol. Mislim da ukoliko zelimo u EU moramo da igramo jako mudro jer u protivnom zavrsicemo ne kao Grcka nego gore. Ako smo za EU u redu je, ali ukoliko nam trziste ostane otvoreno, mi necemo nikada uspeti da podignemo privredu osim ukoliko ne dodju investicija sa strane, a one slabo dolaze. Dakle put u ozivljavanje domace postojece industrije je iskljucen na ovaj nacin. Stimulisanje kupovine domace robe jacom domacom traznjom takodje ne dolazi u obzir. Dakle svesno i svojevoljno smo prihvatili ipak jedan neokolonijalni i polukolonijalni odnos. Neko ce reci da su i drugi kroz to prosli, mozda, ali su usli u EU na vreme, kada su rasli deficiti i kad je postojala makar i prividna expanzija. Toga vise nema i nece ga skoro biti. Najveci investitori su nam ocigledno Arapi, a po nalogu Amera koji su uvek upravljali arapskim parama. Da su zemlje u okolini EU ekonomski snaznije mislim da SPP svakako ne bi trebalo prihvatiti, ovako to nam je sto nam je.
pre 12 godina
Da li neko zna da li od tog famoznog 1.1.2014. ne plaćamo carinu za tehničku robu iz EU? Interesuje me da li npr. mogu da naručim Nexus 7 bez carine?
pre 12 godina
Jel zna neko kada će da nam priznaju vozačke dozvole kao evropske?
pre 12 godina
Da li se Vi pitate ko će kupiti to što proizvede vas 22. Ova kriza je upravo i nastala zbog toga što je narod ostao bez posla pa samim tim i bez novca da bi mogao da kupuje to što vi proizvodite,oni iz Kine, Azije ili sa brodova-fabrika? Trka za profitom bez brige za čoveka koji radi i zarađuje vodi u katastrofu koja nas je već zadesila.
pre 12 godina
ne postoji carina više ako kupujete preko neta naravno na privatne kupovine. od 2014.
pre 12 godina
Menja se,dolazi Lidl. Sta kazu kad je bese otvaranje prvih 15 supermarketa? Ako mi niko ne odgovori kontaktiracu ne samo Lidl Srbija vec i njihovu centralu...centralen biten :-P
pre 12 godina
koga briga za ekonomske odnose sa eu, kao sto neki pitase za carine, a ja dal' i dalje vazi ono, 2*3 meseca max in EU?
pre 12 godina
"Kako je objasnila Todorović, treba imati u vidu da ni jedna država sa kojom su do sada potpisani sporazumi o slobodnoj trgovini nije Srbiji dala pogodnosti kakve je dala EU"
--
Ovo je u najmanju ruku idiotska konstatacija. Koje to pogodnosti mi imamo ako otvorimo trziste? Mi u EU ne izvozimo nikakvu industrijsku robu, a poljoprivrednim proizvodima iznalaze se mane jer ne odgovaraju namestenim standardima, kao recimo onaj sa aflatoxinom. EU je napravila pravila da stiti sebe i da pravi monopol. Mislim da ukoliko zelimo u EU moramo da igramo jako mudro jer u protivnom zavrsicemo ne kao Grcka nego gore. Ako smo za EU u redu je, ali ukoliko nam trziste ostane otvoreno, mi necemo nikada uspeti da podignemo privredu osim ukoliko ne dodju investicija sa strane, a one slabo dolaze. Dakle put u ozivljavanje domace postojece industrije je iskljucen na ovaj nacin. Stimulisanje kupovine domace robe jacom domacom traznjom takodje ne dolazi u obzir. Dakle svesno i svojevoljno smo prihvatili ipak jedan neokolonijalni i polukolonijalni odnos. Neko ce reci da su i drugi kroz to prosli, mozda, ali su usli u EU na vreme, kada su rasli deficiti i kad je postojala makar i prividna expanzija. Toga vise nema i nece ga skoro biti. Najveci investitori su nam ocigledno Arapi, a po nalogu Amera koji su uvek upravljali arapskim parama. Da su zemlje u okolini EU ekonomski snaznije mislim da SPP svakako ne bi trebalo prihvatiti, ovako to nam je sto nam je.
pre 12 godina
"U poslednjih 10 godina u Srbiju je uloženo oko 19 milijardi evra direktnih stranih investicija"
A zašto je onda broj nezaposlenih povećan? Ili preciznije rečeno, koliko radnih mesta je otvoreno sa tih navodnih 19 milijardi?
pre 12 godina
Da li neko zna da li od tog famoznog 1.1.2014. ne plaćamo carinu za tehničku robu iz EU? Interesuje me da li npr. mogu da naručim Nexus 7 bez carine?
pre 12 godina
Da li će nas neko obavestiti,da li se ukidaju carine za građane kada kupuju u EU i kada kupuju iz EU preko neta? To nas najviše interesuje, a ne ova isprazna birokratska priča.
pre 12 godina
"U poslednjih 10 godina u Srbiju je uloženo oko 19 milijardi evra direktnih stranih investicija"A zašto je onda broj nezaposlenih povećan? Ili preciznije rečeno, koliko radnih mesta je otvoreno sa tih navodnih 19 milijardi?
(samo pitam, 30. avgust 2013 12:30) .. radim u alatnicarskoj kompaniji koja pravi alate za plasticnu industriju. Najskupljoj ali i ocenjenoj kao najboljom u Svedskoj od unije plasticara u Svedskoj. U parku od 30 CNC masina, 6 je robotizovano, radi u 5 osa i ostavlja se da radi i preko vikenda i radnim danima izmedju smena, 1 laserski zavarivac, jedan laserski 3D metal printer ( posle kaljenja delovi bivaju prohrom) i sve to se navodi od nas 22 masinska inzenjera. Druge radne snage nema. Delotvornost kompanije je na nivou metalaca sa 10 puta vecim masinskim parkom i ljudstvom nizeg edukativnog nivoa! Ovo je model po kojem se prezivljava konkurencija Kine i zadrzava produktivitet na domacem trzistu. Kanda uvidjas gde se ulazu milajarde? Bar 200 metalostrugaca je potrebno da parira nas 22!
pre 12 godina
Da li se Vi pitate ko će kupiti to što proizvede vas 22. Ova kriza je upravo i nastala zbog toga što je narod ostao bez posla pa samim tim i bez novca da bi mogao da kupuje to što vi proizvodite,oni iz Kine, Azije ili sa brodova-fabrika? Trka za profitom bez brige za čoveka koji radi i zarađuje vodi u katastrofu koja nas je već zadesila.
pre 12 godina
@Samo pitam
To je pitanje za one koji su upravaljli parama. Dzabe ti to sto nam je npr, eu dala neke pare kad ti imas Mrku, Velju, Bubala i ostale....
pre 12 godina
Jel zna neko kada će da nam priznaju vozačke dozvole kao evropske?
pre 12 godina
Menja se,dolazi Lidl. Sta kazu kad je bese otvaranje prvih 15 supermarketa? Ako mi niko ne odgovori kontaktiracu ne samo Lidl Srbija vec i njihovu centralu...centralen biten :-P
pre 12 godina
koga briga za ekonomske odnose sa eu, kao sto neki pitase za carine, a ja dal' i dalje vazi ono, 2*3 meseca max in EU?
pre 12 godina
ne postoji carina više ako kupujete preko neta naravno na privatne kupovine. od 2014.
11 Komentari
Sortiraj po: