Ponedeljak, 11.03.2019.

08:02

Ćute u Fereru - zašto je zapravo stala fabrika "nutele"

Uprkos insistiranju medija, Ferero još nije objavio šta je kompaniju nateralo da zaustavi proizvodnju nutele u svojoj najvećoj fabrici u Francuskoj.

Izvor: B92

Æute u Fereru - zašto je zapravo stala fabrika "nutele" IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

13 Komentari

Sortiraj po:

paaaaa

pre 7 godina

meni je nutela odvratna. ali to samo meni ocigledno, ima taj neki uljasti masnjikavi ukus koji mi je gadan. eurokrem i cipiripi su neuporedivo bolji, cak mi je i linolada bezveze.

ej Salaši

pre 7 godina

pise na etiketi lesnik13 posto a na na energetskoj vrednosti pise na 100gr ima 30,9 posto masti( palmino ulje) secera 56,3 gr tovam je na 100 grama nutele 87 gr mast i secer! kolko lesnika ima onda jedan ili dva komada?

Cvele

pre 7 godina

Ovde je problem tehnologije. Dodavanjem veceg procenta palminog ulja ,krem gubi na viskoznosti i na ukusu. Bitni je problem, lesnik, jer prema inostranim portalina nema ga,posto su 2017 spaljene i unistene plantaze istog u Turskoj glavnog dobavljaca ove sirovine. Kao odgovor na to, pokusavali su da dodaju arome i pojacivace ukusa sto prema EU standardima zabranjeno.

eto odgovora

pre 7 godina

""Privremeno smo zatvorili fabriku zbog dodatnih mera opreza, imamo dovoljno zaliha da zadovoljimo potrebe tržišta. Potvrđujemo da na tržištu nema "pogođenih” proizvoda", navode u kompaniji."

Prevlike zalihe. To je verovatno i jedini "tehnicki" problem.

XXL

pre 7 godina

Zašto je stala fabrika 'Nutele'? Iz prostog razloga što su se našli u nezgodnoj situaciji jer i sirotinja hoće da jede 'nutelu' istog kvaliteta kao sav zapadni svet, a to se ovima ne isplati dok su im obećali - isti kvalitet. Što bi rek'o naš narod sad su se - ujeli za jezik.

ma nema veze

pre 7 godina

Lesnik ispeci u rerni, 10ak min, u krpu izmuljati da se skine ljuspa. U elektricni mlin za kafu, ne secko, dok ne postane krem.
Crnu cokoladu na pari otopiti i pola kolicine cokolade neslani puter. Sve izmesati, prah secer ili med. Moze slatke pavlake ako je gusto.

Sasa

pre 7 godina

Ovo je već ko zna koji put kako čitam da nutela ima problem sa kvalitetom. Neko bi ozbiljno trebalo da se pozabavi time. Kada proizvođač to kaže, ko zna koliko je navodno ispravnih proizvoda otišlo na tržište. Čudi me da se u evropi ovo dešava, gde su prava potrošača koliko toliko zaštićena.

Neko tamo nebitan

pre 7 godina

Ako se kvalitet meri kolicinom lesnika,sto je i slucaj ovde,stalno se vode polemike oko toga,na nasem trzistu je onda najkvalitetnija linolada.Hrvatski je brend,ali nazalost mi nemamo krem koji moze da mu parira.

Mediocritical

pre 7 godina

Ucena monopolista...
Ako se "povlašćenima" ne sviđa njihov povlašćeni superkvalitetni status, zbog ravnopravnosti, onda će morati, i oni da trpe,
dok ne nauče lekciju. Da oni doziraju adekvatni kvalitet, shodno senzibilnosti i prefinjenosti nepaca, koje sporo evoluiraju, i napreduju, poput ekonomije, u nerazvijenim regionima, koji teže njihovom savršenstvu.A u toj razlici, potencijala, leži zlatna groznica, monopolista.

Neko tamo nebitan

pre 7 godina

Ako se kvalitet meri kolicinom lesnika,sto je i slucaj ovde,stalno se vode polemike oko toga,na nasem trzistu je onda najkvalitetnija linolada.Hrvatski je brend,ali nazalost mi nemamo krem koji moze da mu parira.

Sasa

pre 7 godina

Ovo je već ko zna koji put kako čitam da nutela ima problem sa kvalitetom. Neko bi ozbiljno trebalo da se pozabavi time. Kada proizvođač to kaže, ko zna koliko je navodno ispravnih proizvoda otišlo na tržište. Čudi me da se u evropi ovo dešava, gde su prava potrošača koliko toliko zaštićena.

Cvele

pre 7 godina

Ovde je problem tehnologije. Dodavanjem veceg procenta palminog ulja ,krem gubi na viskoznosti i na ukusu. Bitni je problem, lesnik, jer prema inostranim portalina nema ga,posto su 2017 spaljene i unistene plantaze istog u Turskoj glavnog dobavljaca ove sirovine. Kao odgovor na to, pokusavali su da dodaju arome i pojacivace ukusa sto prema EU standardima zabranjeno.

XXL

pre 7 godina

Zašto je stala fabrika 'Nutele'? Iz prostog razloga što su se našli u nezgodnoj situaciji jer i sirotinja hoće da jede 'nutelu' istog kvaliteta kao sav zapadni svet, a to se ovima ne isplati dok su im obećali - isti kvalitet. Što bi rek'o naš narod sad su se - ujeli za jezik.

Mediocritical

pre 7 godina

Ucena monopolista...
Ako se "povlašćenima" ne sviđa njihov povlašćeni superkvalitetni status, zbog ravnopravnosti, onda će morati, i oni da trpe,
dok ne nauče lekciju. Da oni doziraju adekvatni kvalitet, shodno senzibilnosti i prefinjenosti nepaca, koje sporo evoluiraju, i napreduju, poput ekonomije, u nerazvijenim regionima, koji teže njihovom savršenstvu.A u toj razlici, potencijala, leži zlatna groznica, monopolista.

ma nema veze

pre 7 godina

Lesnik ispeci u rerni, 10ak min, u krpu izmuljati da se skine ljuspa. U elektricni mlin za kafu, ne secko, dok ne postane krem.
Crnu cokoladu na pari otopiti i pola kolicine cokolade neslani puter. Sve izmesati, prah secer ili med. Moze slatke pavlake ako je gusto.

eto odgovora

pre 7 godina

""Privremeno smo zatvorili fabriku zbog dodatnih mera opreza, imamo dovoljno zaliha da zadovoljimo potrebe tržišta. Potvrđujemo da na tržištu nema "pogođenih” proizvoda", navode u kompaniji."

Prevlike zalihe. To je verovatno i jedini "tehnicki" problem.

ej Salaši

pre 7 godina

pise na etiketi lesnik13 posto a na na energetskoj vrednosti pise na 100gr ima 30,9 posto masti( palmino ulje) secera 56,3 gr tovam je na 100 grama nutele 87 gr mast i secer! kolko lesnika ima onda jedan ili dva komada?

paaaaa

pre 7 godina

meni je nutela odvratna. ali to samo meni ocigledno, ima taj neki uljasti masnjikavi ukus koji mi je gadan. eurokrem i cipiripi su neuporedivo bolji, cak mi je i linolada bezveze.

Neko tamo nebitan

pre 7 godina

Ako se kvalitet meri kolicinom lesnika,sto je i slucaj ovde,stalno se vode polemike oko toga,na nasem trzistu je onda najkvalitetnija linolada.Hrvatski je brend,ali nazalost mi nemamo krem koji moze da mu parira.

Mediocritical

pre 7 godina

Ucena monopolista...
Ako se "povlašćenima" ne sviđa njihov povlašćeni superkvalitetni status, zbog ravnopravnosti, onda će morati, i oni da trpe,
dok ne nauče lekciju. Da oni doziraju adekvatni kvalitet, shodno senzibilnosti i prefinjenosti nepaca, koje sporo evoluiraju, i napreduju, poput ekonomije, u nerazvijenim regionima, koji teže njihovom savršenstvu.A u toj razlici, potencijala, leži zlatna groznica, monopolista.

paaaaa

pre 7 godina

meni je nutela odvratna. ali to samo meni ocigledno, ima taj neki uljasti masnjikavi ukus koji mi je gadan. eurokrem i cipiripi su neuporedivo bolji, cak mi je i linolada bezveze.

Sasa

pre 7 godina

Ovo je već ko zna koji put kako čitam da nutela ima problem sa kvalitetom. Neko bi ozbiljno trebalo da se pozabavi time. Kada proizvođač to kaže, ko zna koliko je navodno ispravnih proizvoda otišlo na tržište. Čudi me da se u evropi ovo dešava, gde su prava potrošača koliko toliko zaštićena.

ma nema veze

pre 7 godina

Lesnik ispeci u rerni, 10ak min, u krpu izmuljati da se skine ljuspa. U elektricni mlin za kafu, ne secko, dok ne postane krem.
Crnu cokoladu na pari otopiti i pola kolicine cokolade neslani puter. Sve izmesati, prah secer ili med. Moze slatke pavlake ako je gusto.

eto odgovora

pre 7 godina

""Privremeno smo zatvorili fabriku zbog dodatnih mera opreza, imamo dovoljno zaliha da zadovoljimo potrebe tržišta. Potvrđujemo da na tržištu nema "pogođenih” proizvoda", navode u kompaniji."

Prevlike zalihe. To je verovatno i jedini "tehnicki" problem.

ej Salaši

pre 7 godina

pise na etiketi lesnik13 posto a na na energetskoj vrednosti pise na 100gr ima 30,9 posto masti( palmino ulje) secera 56,3 gr tovam je na 100 grama nutele 87 gr mast i secer! kolko lesnika ima onda jedan ili dva komada?

XXL

pre 7 godina

Zašto je stala fabrika 'Nutele'? Iz prostog razloga što su se našli u nezgodnoj situaciji jer i sirotinja hoće da jede 'nutelu' istog kvaliteta kao sav zapadni svet, a to se ovima ne isplati dok su im obećali - isti kvalitet. Što bi rek'o naš narod sad su se - ujeli za jezik.

Cvele

pre 7 godina

Ovde je problem tehnologije. Dodavanjem veceg procenta palminog ulja ,krem gubi na viskoznosti i na ukusu. Bitni je problem, lesnik, jer prema inostranim portalina nema ga,posto su 2017 spaljene i unistene plantaze istog u Turskoj glavnog dobavljaca ove sirovine. Kao odgovor na to, pokusavali su da dodaju arome i pojacivace ukusa sto prema EU standardima zabranjeno.