Бојан Илић
pre 11 godina
"Немојте људи, к'о Бога вас молим!"
ВОА не треба да се петља са БИА!
Petak, 05.09.2014.
14:52
Predsednik skupštinskog odbora za kontrolu službi bezbednosti Momir Stojanović smatra da sve obaveštajne službe treba objediniti.
IMAGE SOURCE
pre 11 godina
"Немојте људи, к'о Бога вас молим!"
ВОА не треба да се петља са БИА!
pre 11 godina
To bi znacilo da se ogromna moc daje jednom coveku,nacelniku te sluzbe,sto je katastrofa.Objediniti VOA i VBA,da.A BIA ostaje kako jeste.Bolje bi bilo sve te sluzbe ocistiti od kriminalaca i onih koji se njome sluze za licnu korist.
pre 11 godina
"Čini mi se da ima razloga da se pitamo da li je moguće da službe budu časne, dostojne u razorenom društvu. Da li je moguće u društvu koje je visokokorumpirano očekivati da institucije ili njihovi zaposleni budu dovoljno otporni", pita se Hadžić.
Moguće je, iako je teško verifikovati moralni integritet ljudi za koje je u tom slučaju neophodno da ga imaju. Mene zabrinjava što neko ko je na tako visokom mestu uopšte postavlja takvo pitanje. To ukazuje na bolećivost, želju da se nekom ili čak ogromnom broju izgubljenih slučajeva oprosti neoprostivo, da se opravda ... pa, da se ne lažemo, IZDAJA. Nepokolebljivost i čvrstina su valjda preduslov svega. Ne može biti tolerancije za one koji prokockaju poverenje društva i zloupotrebe najšira ovlaštenja i sredstva koja su nedostupna svim ostalim delovima društva. Postoji razlog zašto se moć ograničava i zašto se dobro pazi kome se ona daje u ruke. Velika moć povlači veliku odgovornost, ili, ako ona izostane i dovede do velike štete (a ona je evidentna čak i tom kratkom saopštenju - ništa manje nego "razoreno društvo"), najtežu kaznu. Niko ne može da se vadi na okolinu i kolege - odgovornost se ne deli, već množi.
pre 11 godina
VOA, VBA, BIA, i, naravno Kurir...
pre 11 godina
OZNA sve dozna a TABLOID sve po imenima i porudzbini prozva.
pre 11 godina
Db tj.Udba ili kako god hocete je jedno od najvecih zla Srbije od 45'.
pre 11 godina
Ima smisla, ima smisla...
Totalitarizam se ne može uspostaviti bez toga.
pre 11 godina
I sve da ih kontroliše Vučić, jel?
pre 11 godina
Ovog gospodina koji je ovo izjavio odmah uhapsiti!
pre 11 godina
NIPOŠTO! Ni jedna demokratska zemlja nema objedinjenu obaveštajnu službu jer dužnost ovih službi je i da kontrolišu jedna drugu. Za državni vrh korist je u tome što dobija informacije o događajima iz više nezavisnih izvora. Argument "koštanja" je potpuno irelevantan. Pravljenje nekog novog NKVD-a ili Sekuritate-a bi bilo pogubno za ionako trošnu srpsku demokratiju jer bi to ubrzo postao centar otuđene (užasne) moći, pa bi cena bila stostuko veća. Ali mi već znamo, tvorcima ove "genijalne" ideje demokratija je poslednja stvar na pameti, zar ne?
pre 11 godina
Objedinjeni su svi dbovci jos od udbe, samo sto tamo vise nisu srbi rankovica vec titove komunjare i njihovi naslednici.
pre 11 godina
Hvala onoj stvari da je vlasti konacno doslo iz d... u glavu,te sluzbe su jos od drzavnog udara u srbiji od strane UDBINIH tajnih sluzbi posle osme sednice prokletih komunjara postale ponaosob sluzbe raznih kriminalnih grupa i verovatno je evropa naredila objedinjavanje i ciscenje sakala iz sluzbi i stavljanje pod kontrolu institucija,zbog takvog ocajnog stanja tih sluzbi beogradom vrsljaju na desetine stranih sluzbi a u vojvodini hrvatska vojna obavestajna je tim nasim somovima d... pomerila....
pre 11 godina
Opet OZNA
pre 11 godina
NIPOŠTO! Ni jedna demokratska zemlja nema objedinjenu obaveštajnu službu jer dužnost ovih službi je i da kontrolišu jedna drugu. Za državni vrh korist je u tome što dobija informacije o događajima iz više nezavisnih izvora. Argument "koštanja" je potpuno irelevantan. Pravljenje nekog novog NKVD-a ili Sekuritate-a bi bilo pogubno za ionako trošnu srpsku demokratiju jer bi to ubrzo postao centar otuđene (užasne) moći, pa bi cena bila stostuko veća. Ali mi već znamo, tvorcima ove "genijalne" ideje demokratija je poslednja stvar na pameti, zar ne?
pre 11 godina
I sve da ih kontroliše Vučić, jel?
pre 11 godina
Ovog gospodina koji je ovo izjavio odmah uhapsiti!
pre 11 godina
Objedinjeni su svi dbovci jos od udbe, samo sto tamo vise nisu srbi rankovica vec titove komunjare i njihovi naslednici.
pre 11 godina
Opet OZNA
pre 11 godina
Ima smisla, ima smisla...
Totalitarizam se ne može uspostaviti bez toga.
pre 11 godina
Db tj.Udba ili kako god hocete je jedno od najvecih zla Srbije od 45'.
pre 11 godina
To bi znacilo da se ogromna moc daje jednom coveku,nacelniku te sluzbe,sto je katastrofa.Objediniti VOA i VBA,da.A BIA ostaje kako jeste.Bolje bi bilo sve te sluzbe ocistiti od kriminalaca i onih koji se njome sluze za licnu korist.
pre 11 godina
OZNA sve dozna a TABLOID sve po imenima i porudzbini prozva.
pre 11 godina
Hvala onoj stvari da je vlasti konacno doslo iz d... u glavu,te sluzbe su jos od drzavnog udara u srbiji od strane UDBINIH tajnih sluzbi posle osme sednice prokletih komunjara postale ponaosob sluzbe raznih kriminalnih grupa i verovatno je evropa naredila objedinjavanje i ciscenje sakala iz sluzbi i stavljanje pod kontrolu institucija,zbog takvog ocajnog stanja tih sluzbi beogradom vrsljaju na desetine stranih sluzbi a u vojvodini hrvatska vojna obavestajna je tim nasim somovima d... pomerila....
pre 11 godina
"Немојте људи, к'о Бога вас молим!"
ВОА не треба да се петља са БИА!
pre 11 godina
VOA, VBA, BIA, i, naravno Kurir...
pre 11 godina
"Čini mi se da ima razloga da se pitamo da li je moguće da službe budu časne, dostojne u razorenom društvu. Da li je moguće u društvu koje je visokokorumpirano očekivati da institucije ili njihovi zaposleni budu dovoljno otporni", pita se Hadžić.
Moguće je, iako je teško verifikovati moralni integritet ljudi za koje je u tom slučaju neophodno da ga imaju. Mene zabrinjava što neko ko je na tako visokom mestu uopšte postavlja takvo pitanje. To ukazuje na bolećivost, želju da se nekom ili čak ogromnom broju izgubljenih slučajeva oprosti neoprostivo, da se opravda ... pa, da se ne lažemo, IZDAJA. Nepokolebljivost i čvrstina su valjda preduslov svega. Ne može biti tolerancije za one koji prokockaju poverenje društva i zloupotrebe najšira ovlaštenja i sredstva koja su nedostupna svim ostalim delovima društva. Postoji razlog zašto se moć ograničava i zašto se dobro pazi kome se ona daje u ruke. Velika moć povlači veliku odgovornost, ili, ako ona izostane i dovede do velike štete (a ona je evidentna čak i tom kratkom saopštenju - ništa manje nego "razoreno društvo"), najtežu kaznu. Niko ne može da se vadi na okolinu i kolege - odgovornost se ne deli, već množi.
pre 11 godina
Hvala onoj stvari da je vlasti konacno doslo iz d... u glavu,te sluzbe su jos od drzavnog udara u srbiji od strane UDBINIH tajnih sluzbi posle osme sednice prokletih komunjara postale ponaosob sluzbe raznih kriminalnih grupa i verovatno je evropa naredila objedinjavanje i ciscenje sakala iz sluzbi i stavljanje pod kontrolu institucija,zbog takvog ocajnog stanja tih sluzbi beogradom vrsljaju na desetine stranih sluzbi a u vojvodini hrvatska vojna obavestajna je tim nasim somovima d... pomerila....
pre 11 godina
Objedinjeni su svi dbovci jos od udbe, samo sto tamo vise nisu srbi rankovica vec titove komunjare i njihovi naslednici.
pre 11 godina
Db tj.Udba ili kako god hocete je jedno od najvecih zla Srbije od 45'.
pre 11 godina
NIPOŠTO! Ni jedna demokratska zemlja nema objedinjenu obaveštajnu službu jer dužnost ovih službi je i da kontrolišu jedna drugu. Za državni vrh korist je u tome što dobija informacije o događajima iz više nezavisnih izvora. Argument "koštanja" je potpuno irelevantan. Pravljenje nekog novog NKVD-a ili Sekuritate-a bi bilo pogubno za ionako trošnu srpsku demokratiju jer bi to ubrzo postao centar otuđene (užasne) moći, pa bi cena bila stostuko veća. Ali mi već znamo, tvorcima ove "genijalne" ideje demokratija je poslednja stvar na pameti, zar ne?
pre 11 godina
Opet OZNA
pre 11 godina
To bi znacilo da se ogromna moc daje jednom coveku,nacelniku te sluzbe,sto je katastrofa.Objediniti VOA i VBA,da.A BIA ostaje kako jeste.Bolje bi bilo sve te sluzbe ocistiti od kriminalaca i onih koji se njome sluze za licnu korist.
pre 11 godina
"Немојте људи, к'о Бога вас молим!"
ВОА не треба да се петља са БИА!
pre 11 godina
I sve da ih kontroliše Vučić, jel?
pre 11 godina
Ovog gospodina koji je ovo izjavio odmah uhapsiti!
pre 11 godina
OZNA sve dozna a TABLOID sve po imenima i porudzbini prozva.
pre 11 godina
Ima smisla, ima smisla...
Totalitarizam se ne može uspostaviti bez toga.
pre 11 godina
"Čini mi se da ima razloga da se pitamo da li je moguće da službe budu časne, dostojne u razorenom društvu. Da li je moguće u društvu koje je visokokorumpirano očekivati da institucije ili njihovi zaposleni budu dovoljno otporni", pita se Hadžić.
Moguće je, iako je teško verifikovati moralni integritet ljudi za koje je u tom slučaju neophodno da ga imaju. Mene zabrinjava što neko ko je na tako visokom mestu uopšte postavlja takvo pitanje. To ukazuje na bolećivost, želju da se nekom ili čak ogromnom broju izgubljenih slučajeva oprosti neoprostivo, da se opravda ... pa, da se ne lažemo, IZDAJA. Nepokolebljivost i čvrstina su valjda preduslov svega. Ne može biti tolerancije za one koji prokockaju poverenje društva i zloupotrebe najšira ovlaštenja i sredstva koja su nedostupna svim ostalim delovima društva. Postoji razlog zašto se moć ograničava i zašto se dobro pazi kome se ona daje u ruke. Velika moć povlači veliku odgovornost, ili, ako ona izostane i dovede do velike štete (a ona je evidentna čak i tom kratkom saopštenju - ništa manje nego "razoreno društvo"), najtežu kaznu. Niko ne može da se vadi na okolinu i kolege - odgovornost se ne deli, već množi.
pre 11 godina
VOA, VBA, BIA, i, naravno Kurir...
13 Komentari
Sortiraj po: