dr.kadzija
pre 10 godina
sad sigurno nikada u zivotu nece kupiti Apple proizvod.
Subota, 05.12.2015.
16:12
Šezdesedosmogodišnji penzioner Derek Vajt iz Londona dobio je sudski spor protiv Epla nakon što su mu u kompanijinom servisu izbrisali sve sa "ajfona".
IMAGE SOURCE
pre 10 godina
sad sigurno nikada u zivotu nece kupiti Apple proizvod.
pre 10 godina
@Veliki Blek
Da li shvatas sta si napisao?
Covek nije tuzio servis , vec firmu u cijem sastavu taj servis posluje.
Dakle dobio je presudu protiv firme Aple i oni ce tu odstetu i da mu isplate. Sigurno kaznu nece placati taj lokalni servis u kojem su zaposleni verovatno odavno dobili otkaze.
Znas, nisu to banane drzave poput ove nase, vec uredjene drzave u kojima se zna kako sta funkcionise.
Ako u Americi na primer udjes u postu koja je u vlasnistvu drzave, okliznes se i povredis zbog klizavog poda, a pri tome nije bio postavljen onaj znak "pazi klizavo", ti neces tuziti doticnu postu, nego tuzis drzavu Ameriku i od drzave direktno dobijas odstetu.
Tako stvari funkcionisu u civilizovanom svetu, samo sto smo mi mnoooogo daleko od tog sveta.
pre 10 godina
Ovo me podsetilo na mog komšiju koji drži servis mobilnih telefona. U radnji iznad pulta mu stoji veliki natpis o tome da pre donošenja telefona korisnik treba da sačuva svoje važne podatke koje ima na telefonu i da on nije odgovoran za gubitak podataka. Takođe, svaki put kada mu mušterija ostavlja telefon on kao papagaj ponavlja tu rečenicu i to mi je bilo smešno, ali očigledno čovek ima obzira prema mušterijama. Čak i na reversu ima odštampan pasus sa ovim upozorenjem.
Kada to može jedan mali servis u jednom malom provincijskom mestu u maloj Srbiji, ne vidim razlog zašto jedan veliki servis jedne velike svetske korporacije u jednoj bogatoj zapadnoj državi ne bi mogao.
pre 10 godina
Pametujete mnogo. Ne pravite se pametniji od engleskih sudija. Klijent nije duzan da zna sta servis znaci. Sta reinstaliranje operativnog sistema znaci. On je doneo telefon na popravku jer je video da nesto ne radi i duzni su bili da ga obaveste o gubitku podataka na telefonu. Ocigledno je da je u njegovom slucaju serviser napravio propust jer nije do kraja obavio svoj posao. Zbog toga je deda i dobio spor.
pre 10 godina
(kk, 05. decembar 2015 18:55) - Ja se izvinjavam sto upadam, ali u SVAKOM ovlascenom servisu prvo pitaju da li ste sacuvali podatke pre nego sto uzmu telefon. Jednostavno, nije njihova obaveza da cuvaju necije slike sa medenog meseca. Jedina stvar na strani ovog starca je to sto servisi ne traze pismenu izjavu. Ali izgleda ce se i to promeniti.
pre 10 godina
Sramota za tako veliku kompaniju sto je u opste doslo do ovoga.
A mogli su mu jednostavno platiti tih 2 hiljade dolara. Negativna reklama
pre 10 godina
ProMobi, Begram... - kada predajete telefon na servis potpisujete papir (obrazac prijema uredjaja u servis) na kojem pise da servis ni u kom slucaju ne odgovara za podatke na telefonu.
Ovo ne treba da cudi jer se vecina "kvarova" resava ponovnim ucitavanjem OS-a ili fabrickim resetom.
Imam Android mini PC (Corto) za TV koji sam tri puta nosio u servis gde bi sacekao da tip ucita ponovo OS sa SD kartice. Na kraju mi je iskopirao folder na moju SD karticu pa ga sam reinstaliram kada se zakuca...
pre 10 godina
Nije dobio apple nego njihov lokalni servis.
pre 10 godina
Bio na medenom mesecu za vreme Karterove administracije, a Apple mu obrisao slike,ccc.
pre 10 godina
Jeste pozitivno sto je dobio spor. Ali ko želi da sacuva bitne podatke može to da uradi veoma lako i povoljno. Cuvanje slika samo na jednom uređaju (makar to bio i iPhone) daleko je od sigurnog.
pre 10 godina
Koliko bi kod nas bili troskovi postupka, pravo je pitanje. U Engleskoj - 773 funte. E moj brale, sisaj narod dok se moze.
pre 10 godina
1800 dolara kosta jedan Eplov racunar... Bas su se pretrgli.
pre 10 godina
Jeste pozitivno sto je dobio spor. Ali ko želi da sacuva bitne podatke može to da uradi veoma lako i povoljno. Cuvanje slika samo na jednom uređaju (makar to bio i iPhone) daleko je od sigurnog.
(Razvijac amater, 5. decembar 2015 18:04)
Ja tebe odlicno razumem o cemu pricas.Ali nisu svi tehnicki pismeni,i ono sto je najvaznije,odneses uredjaj u servis,i oni ti bez tvog znanja i odobrenja izbrisu sve podatke...Znaci ne sme bez tvoje dozvole nista da se brise.Ako ne moze drugacije da se resi kvar,opet moraju to da ti objasne,da mozes ostati bez podataka,slika....Trebalo je mnogo vise para da dobije,jer uspomene(fotografije)nemaju cenu...itd.
pre 10 godina
Kako da napravi backup kada moze telefon da mu rikne na letovanju? Drugo, nisu svi potkovani IT znanjem.
pre 10 godina
Kako smešna cifra...tolko vredi život u smislu informacija
pre 10 godina
Kako da napravi backup kada moze telefon da mu rikne na letovanju? Drugo, nisu svi potkovani IT znanjem.
pre 10 godina
Kako smešna cifra...tolko vredi život u smislu informacija
pre 10 godina
1800 dolara kosta jedan Eplov racunar... Bas su se pretrgli.
pre 10 godina
Koliko bi kod nas bili troskovi postupka, pravo je pitanje. U Engleskoj - 773 funte. E moj brale, sisaj narod dok se moze.
pre 10 godina
Jeste pozitivno sto je dobio spor. Ali ko želi da sacuva bitne podatke može to da uradi veoma lako i povoljno. Cuvanje slika samo na jednom uređaju (makar to bio i iPhone) daleko je od sigurnog.
(Razvijac amater, 5. decembar 2015 18:04)
Ja tebe odlicno razumem o cemu pricas.Ali nisu svi tehnicki pismeni,i ono sto je najvaznije,odneses uredjaj u servis,i oni ti bez tvog znanja i odobrenja izbrisu sve podatke...Znaci ne sme bez tvoje dozvole nista da se brise.Ako ne moze drugacije da se resi kvar,opet moraju to da ti objasne,da mozes ostati bez podataka,slika....Trebalo je mnogo vise para da dobije,jer uspomene(fotografije)nemaju cenu...itd.
pre 10 godina
Ovo me podsetilo na mog komšiju koji drži servis mobilnih telefona. U radnji iznad pulta mu stoji veliki natpis o tome da pre donošenja telefona korisnik treba da sačuva svoje važne podatke koje ima na telefonu i da on nije odgovoran za gubitak podataka. Takođe, svaki put kada mu mušterija ostavlja telefon on kao papagaj ponavlja tu rečenicu i to mi je bilo smešno, ali očigledno čovek ima obzira prema mušterijama. Čak i na reversu ima odštampan pasus sa ovim upozorenjem.
Kada to može jedan mali servis u jednom malom provincijskom mestu u maloj Srbiji, ne vidim razlog zašto jedan veliki servis jedne velike svetske korporacije u jednoj bogatoj zapadnoj državi ne bi mogao.
pre 10 godina
Pametujete mnogo. Ne pravite se pametniji od engleskih sudija. Klijent nije duzan da zna sta servis znaci. Sta reinstaliranje operativnog sistema znaci. On je doneo telefon na popravku jer je video da nesto ne radi i duzni su bili da ga obaveste o gubitku podataka na telefonu. Ocigledno je da je u njegovom slucaju serviser napravio propust jer nije do kraja obavio svoj posao. Zbog toga je deda i dobio spor.
pre 10 godina
Sramota za tako veliku kompaniju sto je u opste doslo do ovoga.
A mogli su mu jednostavno platiti tih 2 hiljade dolara. Negativna reklama
pre 10 godina
Jeste pozitivno sto je dobio spor. Ali ko želi da sacuva bitne podatke može to da uradi veoma lako i povoljno. Cuvanje slika samo na jednom uređaju (makar to bio i iPhone) daleko je od sigurnog.
pre 10 godina
Bio na medenom mesecu za vreme Karterove administracije, a Apple mu obrisao slike,ccc.
pre 10 godina
Nije dobio apple nego njihov lokalni servis.
pre 10 godina
(kk, 05. decembar 2015 18:55) - Ja se izvinjavam sto upadam, ali u SVAKOM ovlascenom servisu prvo pitaju da li ste sacuvali podatke pre nego sto uzmu telefon. Jednostavno, nije njihova obaveza da cuvaju necije slike sa medenog meseca. Jedina stvar na strani ovog starca je to sto servisi ne traze pismenu izjavu. Ali izgleda ce se i to promeniti.
pre 10 godina
ProMobi, Begram... - kada predajete telefon na servis potpisujete papir (obrazac prijema uredjaja u servis) na kojem pise da servis ni u kom slucaju ne odgovara za podatke na telefonu.
Ovo ne treba da cudi jer se vecina "kvarova" resava ponovnim ucitavanjem OS-a ili fabrickim resetom.
Imam Android mini PC (Corto) za TV koji sam tri puta nosio u servis gde bi sacekao da tip ucita ponovo OS sa SD kartice. Na kraju mi je iskopirao folder na moju SD karticu pa ga sam reinstaliram kada se zakuca...
pre 10 godina
@Veliki Blek
Da li shvatas sta si napisao?
Covek nije tuzio servis , vec firmu u cijem sastavu taj servis posluje.
Dakle dobio je presudu protiv firme Aple i oni ce tu odstetu i da mu isplate. Sigurno kaznu nece placati taj lokalni servis u kojem su zaposleni verovatno odavno dobili otkaze.
Znas, nisu to banane drzave poput ove nase, vec uredjene drzave u kojima se zna kako sta funkcionise.
Ako u Americi na primer udjes u postu koja je u vlasnistvu drzave, okliznes se i povredis zbog klizavog poda, a pri tome nije bio postavljen onaj znak "pazi klizavo", ti neces tuziti doticnu postu, nego tuzis drzavu Ameriku i od drzave direktno dobijas odstetu.
Tako stvari funkcionisu u civilizovanom svetu, samo sto smo mi mnoooogo daleko od tog sveta.
pre 10 godina
sad sigurno nikada u zivotu nece kupiti Apple proizvod.
pre 10 godina
Bio na medenom mesecu za vreme Karterove administracije, a Apple mu obrisao slike,ccc.
pre 10 godina
Jeste pozitivno sto je dobio spor. Ali ko želi da sacuva bitne podatke može to da uradi veoma lako i povoljno. Cuvanje slika samo na jednom uređaju (makar to bio i iPhone) daleko je od sigurnog.
pre 10 godina
Nije dobio apple nego njihov lokalni servis.
pre 10 godina
Kako smešna cifra...tolko vredi život u smislu informacija
pre 10 godina
1800 dolara kosta jedan Eplov racunar... Bas su se pretrgli.
pre 10 godina
(kk, 05. decembar 2015 18:55) - Ja se izvinjavam sto upadam, ali u SVAKOM ovlascenom servisu prvo pitaju da li ste sacuvali podatke pre nego sto uzmu telefon. Jednostavno, nije njihova obaveza da cuvaju necije slike sa medenog meseca. Jedina stvar na strani ovog starca je to sto servisi ne traze pismenu izjavu. Ali izgleda ce se i to promeniti.
pre 10 godina
Sramota za tako veliku kompaniju sto je u opste doslo do ovoga.
A mogli su mu jednostavno platiti tih 2 hiljade dolara. Negativna reklama
pre 10 godina
Jeste pozitivno sto je dobio spor. Ali ko želi da sacuva bitne podatke može to da uradi veoma lako i povoljno. Cuvanje slika samo na jednom uređaju (makar to bio i iPhone) daleko je od sigurnog.
(Razvijac amater, 5. decembar 2015 18:04)
Ja tebe odlicno razumem o cemu pricas.Ali nisu svi tehnicki pismeni,i ono sto je najvaznije,odneses uredjaj u servis,i oni ti bez tvog znanja i odobrenja izbrisu sve podatke...Znaci ne sme bez tvoje dozvole nista da se brise.Ako ne moze drugacije da se resi kvar,opet moraju to da ti objasne,da mozes ostati bez podataka,slika....Trebalo je mnogo vise para da dobije,jer uspomene(fotografije)nemaju cenu...itd.
pre 10 godina
Kako da napravi backup kada moze telefon da mu rikne na letovanju? Drugo, nisu svi potkovani IT znanjem.
pre 10 godina
Ovo me podsetilo na mog komšiju koji drži servis mobilnih telefona. U radnji iznad pulta mu stoji veliki natpis o tome da pre donošenja telefona korisnik treba da sačuva svoje važne podatke koje ima na telefonu i da on nije odgovoran za gubitak podataka. Takođe, svaki put kada mu mušterija ostavlja telefon on kao papagaj ponavlja tu rečenicu i to mi je bilo smešno, ali očigledno čovek ima obzira prema mušterijama. Čak i na reversu ima odštampan pasus sa ovim upozorenjem.
Kada to može jedan mali servis u jednom malom provincijskom mestu u maloj Srbiji, ne vidim razlog zašto jedan veliki servis jedne velike svetske korporacije u jednoj bogatoj zapadnoj državi ne bi mogao.
pre 10 godina
Pametujete mnogo. Ne pravite se pametniji od engleskih sudija. Klijent nije duzan da zna sta servis znaci. Sta reinstaliranje operativnog sistema znaci. On je doneo telefon na popravku jer je video da nesto ne radi i duzni su bili da ga obaveste o gubitku podataka na telefonu. Ocigledno je da je u njegovom slucaju serviser napravio propust jer nije do kraja obavio svoj posao. Zbog toga je deda i dobio spor.
pre 10 godina
@Veliki Blek
Da li shvatas sta si napisao?
Covek nije tuzio servis , vec firmu u cijem sastavu taj servis posluje.
Dakle dobio je presudu protiv firme Aple i oni ce tu odstetu i da mu isplate. Sigurno kaznu nece placati taj lokalni servis u kojem su zaposleni verovatno odavno dobili otkaze.
Znas, nisu to banane drzave poput ove nase, vec uredjene drzave u kojima se zna kako sta funkcionise.
Ako u Americi na primer udjes u postu koja je u vlasnistvu drzave, okliznes se i povredis zbog klizavog poda, a pri tome nije bio postavljen onaj znak "pazi klizavo", ti neces tuziti doticnu postu, nego tuzis drzavu Ameriku i od drzave direktno dobijas odstetu.
Tako stvari funkcionisu u civilizovanom svetu, samo sto smo mi mnoooogo daleko od tog sveta.
pre 10 godina
Koliko bi kod nas bili troskovi postupka, pravo je pitanje. U Engleskoj - 773 funte. E moj brale, sisaj narod dok se moze.
pre 10 godina
ProMobi, Begram... - kada predajete telefon na servis potpisujete papir (obrazac prijema uredjaja u servis) na kojem pise da servis ni u kom slucaju ne odgovara za podatke na telefonu.
Ovo ne treba da cudi jer se vecina "kvarova" resava ponovnim ucitavanjem OS-a ili fabrickim resetom.
Imam Android mini PC (Corto) za TV koji sam tri puta nosio u servis gde bi sacekao da tip ucita ponovo OS sa SD kartice. Na kraju mi je iskopirao folder na moju SD karticu pa ga sam reinstaliram kada se zakuca...
pre 10 godina
sad sigurno nikada u zivotu nece kupiti Apple proizvod.
15 Komentari
Sortiraj po: