Pirro
pre 10 godina
5:0, 3:0 , i sta dalje sa tim pobedama?
Petak, 13.11.2015.
13:25
EU i SAD su zapostavile proces demokratizacije na KiM jer su napore usredsredile na rešavanje konflikta u vezi sa statusom Kosova između Beograda i Prištine.
IMAGE SOURCE
pre 10 godina
5:0, 3:0 , i sta dalje sa tim pobedama?
pre 10 godina
USA ne interesuje ni pisljivog dima da li ce biti demokratije i civilizacije na Kosovu,njima je samo vazno bar jedan pedalj ove planete oteti iz interesne sfere Rusije,trebalo im ne trebalo.A ostalo kako bude!
pre 10 godina
sbija je jedina ozbiljna zemlja od stare jugoslavije i to baš zbog toga jer ju je ona i naprevila a ostale zemlje nisu ni postojale (izuzev crne gore).
kvazi država kosovo nema realne osnove da funcioniše i opstane samostalno. jedino veštački spolja kao stalni faktor nestabilnosti kojim će zapad potpaljivati vatru kad god joj zatreba. za ispumpavanjem resursa, deponiju opasnog otpada i voujnu bazu.
pre 10 godina
Da li neko može da mi objasni šta to znači "krhka demokratija"?
pre 10 godina
Čak ni ideolozi Trećeg rajha nisi bili ovoliko cinični u obrazloženju svojih ciljeva i namera! Zamislite, krivica je žtrve što svojim nepristajanjem na samouništenje, na nečasno i tiho nestajanje, iritira svoga krvnika, i time minira šanse krvnika za ulazak u društvo civlizovanih i humanih. A ti civilizovani i humani nose (iako ne iz loše namere) deo krivice, jer su svojom popustljivošću sterali Alabance tako gladne demokratije u u politički ćorsokak! Pa bi Zapad morao (morao, müssen, to se stalno ponavlja) ohrabriti demokratsi proces na Kosovu, konačnim rešenjem problema, u nemačkom stilu iz Drugog stevtkog rata: nema Srba - nema problema.
pre 10 godina
dokle god imate snage ovoliko da nas davite, radujem se svakoj izbeglici u Nemačkoj.
pre 10 godina
Udruženje terorističkih organizacija UČK,USA,NATO,EU. ne može dugo da traje. Svako će dobiti svoju porciju sledovanja . Biće mnogo bolno ali tražili ste gledajte. Mnogo toga će se promeniti. Živi i zdravi bili pa videli.
pre 10 godina
Vama isto treba novini,jaci Berlinski zid jer vidim nemate problem sa cepanjem Srbije na delove.
pre 10 godina
Pregovori medju politicarima malo vrede ako narod nije ukljucen.
pre 10 godina
Jedan deo mi je posebno zanimljiv, pa moram da ga citiram: "Iako je zaista bilo neophodno da dijalog izbije u čelo prioriteta tokom izvesnog vremenskog perioda kako bi se obezbedio pun suverenitet i teritorijalni integritet Kosova - što je preduslov za održivu demokratiju i vladavinu prava - Zapad je posustao u daljoj demokratizaciji i vladavini prava usled nedostatka strateške vizije".
Dakle, suverenitet i teritorijalni integritet su preduslovi za kosovsku vladavinu prava, ali šta je sa srpskom? Ispada da vladavina prava ovde ili nije poželjna ili nije bitna, čim se o teritorijalnom integritetu i suverenitetu Srbije baš i ne vodi puno računa.
pre 10 godina
"Takođe ukazuje da Berlin i London moraju da proaktivnije dopru do kosovskih građana i političke elite kako bi objasnili i lobirali za svoje politike i uverili ih da "Briselski dijalog i rasformiranje paralelnih struktura neće dovesti ni do kakve forme teritorijalne autonomije za kosovske Srbe koja bi ponovo ograničila suverenitet Kosova". Pazi ovog, nikakva teritorijalna autonomija za Srbe ne dolazi u obzir ali je skroz u redu da Albanci uzmu celu jednu pokrajinu Srbije i proglase je drzavom. Nekad smo morali da se borimo protiv Berlina a sad evo i London na njihovoj strani. Boze daj nam snage da izdrzimo i da ovom necovjestvu stanemo nogom za vrat!
pre 10 godina
drugim recima, SAD i EU imaju dobru nameru - pravljenje funkcionalne (tj. zavisne od SAD i EU) jednoetnicke drzave kosovskih Albanaca, i njeno potpuno medjunarodno priznanje ali vuku pogresne poteze; a ovaj gospodin onako analiticki predlaze sta da urade da taj cilj ostvare bolje, brze i efikasnije. U iole normalnom svetu ovo bi bilo vise nego dovoljno da se SAD i EU drze sto dalje od bilo kakvih pregovora jer su i javno pristrasni, na recima i delima, i to cak ni oni ne dovode u pitanje. Medjutim, sami pregovori se vode u Briselu. Zasto oni koji vode i oni koji su do skora vodili Srbiju misle da ne zasluzuju dozivotnu robiju zbog toga sto su pristali na takve pregovore (a trebalo je i pocelo je u UN) i da je jednog dana nece i dobiti? Zasto te diplomate, birokrate, analiticari i ostali iz SAD i EU misle da ce na ovaj nacin zaista dobiti miran i stabilan region pogodan za eksploataciju (jer je to jedino sto njih ovde ustvari zanima vec stotinama godina) i da ce Srbija, kad jednom vidi ledja njihovim slugama, mirno sedeti i pristajati na ovaj fizicki i kulturni genocid? Da li ce slicni genijalci iz Berlina za dvadesetak godina pisati slicne traktate o tome kako je i zasto je Balkan opet sam sebe uvukao u spiralu nasilja i ratova i traziti cvrstu ruku i vojne i diplomatske intervencije (i po koju koncesiju) jer se ti divljaci samo tako mogu drzati pod kontrolom, kako su govorili 1914, 1941, 1991?
pre 10 godina
Ovi da bi da uzmu od onoga sto je dogovoreno sto im se svidja a da ono sto im se ne svidja "transformisu" ili posalju na "doradu".
Sramota. Oni to zovu pregovorima.
pre 10 godina
"Bla, bla, bla ... bla, bla, bla, ... ulaska i Srbije i Kosova u EU kao punopravnih, suverenih članica koje priznaju jedna drugu" Naivan k'o francuska sobarica!
pre 10 godina
Albanci pametno rade, oni kao postignu dogovor sa Srbijom oko necega, i postuju ga dok ne dobiju nesto drugo od EU (potpisivanje sporazuma), pa kad to dobiju onda poniste dogovor sa Srbijom. Sledeci put sve ispocetka i opet nesto dobiju a ne daju nista.
Sa druge strane, Srbija sve sto moze postuje, i time nista ne dobija vec samo gubi, a nama nasi politicari sve to predstave kao da smo mi ostvarili "pobede"
pre 10 godina
Ovaj kao da je zaspao u 1941 godini pa mu se svuda pričinjavaju "partizanen".
pre 10 godina
Digli ruke čak i oni od tzv. kosova kao propale priče.
Albanci beže sa KiM.
Operacija uspela, pacijent umro.
pre 10 godina
Ispade da je sever Kosova, sa srpskim stanovništvom, najveći problem te paradržavne tvorevine, a jedan od strateških ciljeva treba da bude, kako kaže analitičar, razbijanje političkog jedinstva kosovskih Srba severno i južno od Ibra.
Kad se to reši, svi problemi ostatka Kosova nestaće kao rukom odnešeni, i procvetaće i privredno, i politički, i kao oaza mira i tolerancije.
Nije nego.
pre 10 godina
kosovske demokrate bacaju dimne bombe u parlamentu...
pre 10 godina
Ispade da je sever Kosova, sa srpskim stanovništvom, najveći problem te paradržavne tvorevine, a jedan od strateških ciljeva treba da bude, kako kaže analitičar, razbijanje političkog jedinstva kosovskih Srba severno i južno od Ibra.
Kad se to reši, svi problemi ostatka Kosova nestaće kao rukom odnešeni, i procvetaće i privredno, i politički, i kao oaza mira i tolerancije.
Nije nego.
pre 10 godina
kosovske demokrate bacaju dimne bombe u parlamentu...
pre 10 godina
Digli ruke čak i oni od tzv. kosova kao propale priče.
Albanci beže sa KiM.
Operacija uspela, pacijent umro.
pre 10 godina
"Bla, bla, bla ... bla, bla, bla, ... ulaska i Srbije i Kosova u EU kao punopravnih, suverenih članica koje priznaju jedna drugu" Naivan k'o francuska sobarica!
pre 10 godina
Albanci pametno rade, oni kao postignu dogovor sa Srbijom oko necega, i postuju ga dok ne dobiju nesto drugo od EU (potpisivanje sporazuma), pa kad to dobiju onda poniste dogovor sa Srbijom. Sledeci put sve ispocetka i opet nesto dobiju a ne daju nista.
Sa druge strane, Srbija sve sto moze postuje, i time nista ne dobija vec samo gubi, a nama nasi politicari sve to predstave kao da smo mi ostvarili "pobede"
pre 10 godina
Ovi da bi da uzmu od onoga sto je dogovoreno sto im se svidja a da ono sto im se ne svidja "transformisu" ili posalju na "doradu".
Sramota. Oni to zovu pregovorima.
pre 10 godina
Ovaj kao da je zaspao u 1941 godini pa mu se svuda pričinjavaju "partizanen".
pre 10 godina
dokle god imate snage ovoliko da nas davite, radujem se svakoj izbeglici u Nemačkoj.
pre 10 godina
Jedan deo mi je posebno zanimljiv, pa moram da ga citiram: "Iako je zaista bilo neophodno da dijalog izbije u čelo prioriteta tokom izvesnog vremenskog perioda kako bi se obezbedio pun suverenitet i teritorijalni integritet Kosova - što je preduslov za održivu demokratiju i vladavinu prava - Zapad je posustao u daljoj demokratizaciji i vladavini prava usled nedostatka strateške vizije".
Dakle, suverenitet i teritorijalni integritet su preduslovi za kosovsku vladavinu prava, ali šta je sa srpskom? Ispada da vladavina prava ovde ili nije poželjna ili nije bitna, čim se o teritorijalnom integritetu i suverenitetu Srbije baš i ne vodi puno računa.
pre 10 godina
drugim recima, SAD i EU imaju dobru nameru - pravljenje funkcionalne (tj. zavisne od SAD i EU) jednoetnicke drzave kosovskih Albanaca, i njeno potpuno medjunarodno priznanje ali vuku pogresne poteze; a ovaj gospodin onako analiticki predlaze sta da urade da taj cilj ostvare bolje, brze i efikasnije. U iole normalnom svetu ovo bi bilo vise nego dovoljno da se SAD i EU drze sto dalje od bilo kakvih pregovora jer su i javno pristrasni, na recima i delima, i to cak ni oni ne dovode u pitanje. Medjutim, sami pregovori se vode u Briselu. Zasto oni koji vode i oni koji su do skora vodili Srbiju misle da ne zasluzuju dozivotnu robiju zbog toga sto su pristali na takve pregovore (a trebalo je i pocelo je u UN) i da je jednog dana nece i dobiti? Zasto te diplomate, birokrate, analiticari i ostali iz SAD i EU misle da ce na ovaj nacin zaista dobiti miran i stabilan region pogodan za eksploataciju (jer je to jedino sto njih ovde ustvari zanima vec stotinama godina) i da ce Srbija, kad jednom vidi ledja njihovim slugama, mirno sedeti i pristajati na ovaj fizicki i kulturni genocid? Da li ce slicni genijalci iz Berlina za dvadesetak godina pisati slicne traktate o tome kako je i zasto je Balkan opet sam sebe uvukao u spiralu nasilja i ratova i traziti cvrstu ruku i vojne i diplomatske intervencije (i po koju koncesiju) jer se ti divljaci samo tako mogu drzati pod kontrolom, kako su govorili 1914, 1941, 1991?
pre 10 godina
"Takođe ukazuje da Berlin i London moraju da proaktivnije dopru do kosovskih građana i političke elite kako bi objasnili i lobirali za svoje politike i uverili ih da "Briselski dijalog i rasformiranje paralelnih struktura neće dovesti ni do kakve forme teritorijalne autonomije za kosovske Srbe koja bi ponovo ograničila suverenitet Kosova". Pazi ovog, nikakva teritorijalna autonomija za Srbe ne dolazi u obzir ali je skroz u redu da Albanci uzmu celu jednu pokrajinu Srbije i proglase je drzavom. Nekad smo morali da se borimo protiv Berlina a sad evo i London na njihovoj strani. Boze daj nam snage da izdrzimo i da ovom necovjestvu stanemo nogom za vrat!
pre 10 godina
Udruženje terorističkih organizacija UČK,USA,NATO,EU. ne može dugo da traje. Svako će dobiti svoju porciju sledovanja . Biće mnogo bolno ali tražili ste gledajte. Mnogo toga će se promeniti. Živi i zdravi bili pa videli.
pre 10 godina
Vama isto treba novini,jaci Berlinski zid jer vidim nemate problem sa cepanjem Srbije na delove.
pre 10 godina
Pregovori medju politicarima malo vrede ako narod nije ukljucen.
pre 10 godina
Čak ni ideolozi Trećeg rajha nisi bili ovoliko cinični u obrazloženju svojih ciljeva i namera! Zamislite, krivica je žtrve što svojim nepristajanjem na samouništenje, na nečasno i tiho nestajanje, iritira svoga krvnika, i time minira šanse krvnika za ulazak u društvo civlizovanih i humanih. A ti civilizovani i humani nose (iako ne iz loše namere) deo krivice, jer su svojom popustljivošću sterali Alabance tako gladne demokratije u u politički ćorsokak! Pa bi Zapad morao (morao, müssen, to se stalno ponavlja) ohrabriti demokratsi proces na Kosovu, konačnim rešenjem problema, u nemačkom stilu iz Drugog stevtkog rata: nema Srba - nema problema.
pre 10 godina
USA ne interesuje ni pisljivog dima da li ce biti demokratije i civilizacije na Kosovu,njima je samo vazno bar jedan pedalj ove planete oteti iz interesne sfere Rusije,trebalo im ne trebalo.A ostalo kako bude!
pre 10 godina
sbija je jedina ozbiljna zemlja od stare jugoslavije i to baš zbog toga jer ju je ona i naprevila a ostale zemlje nisu ni postojale (izuzev crne gore).
kvazi država kosovo nema realne osnove da funcioniše i opstane samostalno. jedino veštački spolja kao stalni faktor nestabilnosti kojim će zapad potpaljivati vatru kad god joj zatreba. za ispumpavanjem resursa, deponiju opasnog otpada i voujnu bazu.
pre 10 godina
Da li neko može da mi objasni šta to znači "krhka demokratija"?
pre 10 godina
5:0, 3:0 , i sta dalje sa tim pobedama?
pre 10 godina
Digli ruke čak i oni od tzv. kosova kao propale priče.
Albanci beže sa KiM.
Operacija uspela, pacijent umro.
pre 10 godina
Ispade da je sever Kosova, sa srpskim stanovništvom, najveći problem te paradržavne tvorevine, a jedan od strateških ciljeva treba da bude, kako kaže analitičar, razbijanje političkog jedinstva kosovskih Srba severno i južno od Ibra.
Kad se to reši, svi problemi ostatka Kosova nestaće kao rukom odnešeni, i procvetaće i privredno, i politički, i kao oaza mira i tolerancije.
Nije nego.
pre 10 godina
"Bla, bla, bla ... bla, bla, bla, ... ulaska i Srbije i Kosova u EU kao punopravnih, suverenih članica koje priznaju jedna drugu" Naivan k'o francuska sobarica!
pre 10 godina
kosovske demokrate bacaju dimne bombe u parlamentu...
pre 10 godina
Udruženje terorističkih organizacija UČK,USA,NATO,EU. ne može dugo da traje. Svako će dobiti svoju porciju sledovanja . Biće mnogo bolno ali tražili ste gledajte. Mnogo toga će se promeniti. Živi i zdravi bili pa videli.
pre 10 godina
Albanci pametno rade, oni kao postignu dogovor sa Srbijom oko necega, i postuju ga dok ne dobiju nesto drugo od EU (potpisivanje sporazuma), pa kad to dobiju onda poniste dogovor sa Srbijom. Sledeci put sve ispocetka i opet nesto dobiju a ne daju nista.
Sa druge strane, Srbija sve sto moze postuje, i time nista ne dobija vec samo gubi, a nama nasi politicari sve to predstave kao da smo mi ostvarili "pobede"
pre 10 godina
Ovi da bi da uzmu od onoga sto je dogovoreno sto im se svidja a da ono sto im se ne svidja "transformisu" ili posalju na "doradu".
Sramota. Oni to zovu pregovorima.
pre 10 godina
Ovaj kao da je zaspao u 1941 godini pa mu se svuda pričinjavaju "partizanen".
pre 10 godina
sbija je jedina ozbiljna zemlja od stare jugoslavije i to baš zbog toga jer ju je ona i naprevila a ostale zemlje nisu ni postojale (izuzev crne gore).
kvazi država kosovo nema realne osnove da funcioniše i opstane samostalno. jedino veštački spolja kao stalni faktor nestabilnosti kojim će zapad potpaljivati vatru kad god joj zatreba. za ispumpavanjem resursa, deponiju opasnog otpada i voujnu bazu.
pre 10 godina
drugim recima, SAD i EU imaju dobru nameru - pravljenje funkcionalne (tj. zavisne od SAD i EU) jednoetnicke drzave kosovskih Albanaca, i njeno potpuno medjunarodno priznanje ali vuku pogresne poteze; a ovaj gospodin onako analiticki predlaze sta da urade da taj cilj ostvare bolje, brze i efikasnije. U iole normalnom svetu ovo bi bilo vise nego dovoljno da se SAD i EU drze sto dalje od bilo kakvih pregovora jer su i javno pristrasni, na recima i delima, i to cak ni oni ne dovode u pitanje. Medjutim, sami pregovori se vode u Briselu. Zasto oni koji vode i oni koji su do skora vodili Srbiju misle da ne zasluzuju dozivotnu robiju zbog toga sto su pristali na takve pregovore (a trebalo je i pocelo je u UN) i da je jednog dana nece i dobiti? Zasto te diplomate, birokrate, analiticari i ostali iz SAD i EU misle da ce na ovaj nacin zaista dobiti miran i stabilan region pogodan za eksploataciju (jer je to jedino sto njih ovde ustvari zanima vec stotinama godina) i da ce Srbija, kad jednom vidi ledja njihovim slugama, mirno sedeti i pristajati na ovaj fizicki i kulturni genocid? Da li ce slicni genijalci iz Berlina za dvadesetak godina pisati slicne traktate o tome kako je i zasto je Balkan opet sam sebe uvukao u spiralu nasilja i ratova i traziti cvrstu ruku i vojne i diplomatske intervencije (i po koju koncesiju) jer se ti divljaci samo tako mogu drzati pod kontrolom, kako su govorili 1914, 1941, 1991?
pre 10 godina
Jedan deo mi je posebno zanimljiv, pa moram da ga citiram: "Iako je zaista bilo neophodno da dijalog izbije u čelo prioriteta tokom izvesnog vremenskog perioda kako bi se obezbedio pun suverenitet i teritorijalni integritet Kosova - što je preduslov za održivu demokratiju i vladavinu prava - Zapad je posustao u daljoj demokratizaciji i vladavini prava usled nedostatka strateške vizije".
Dakle, suverenitet i teritorijalni integritet su preduslovi za kosovsku vladavinu prava, ali šta je sa srpskom? Ispada da vladavina prava ovde ili nije poželjna ili nije bitna, čim se o teritorijalnom integritetu i suverenitetu Srbije baš i ne vodi puno računa.
pre 10 godina
"Takođe ukazuje da Berlin i London moraju da proaktivnije dopru do kosovskih građana i političke elite kako bi objasnili i lobirali za svoje politike i uverili ih da "Briselski dijalog i rasformiranje paralelnih struktura neće dovesti ni do kakve forme teritorijalne autonomije za kosovske Srbe koja bi ponovo ograničila suverenitet Kosova". Pazi ovog, nikakva teritorijalna autonomija za Srbe ne dolazi u obzir ali je skroz u redu da Albanci uzmu celu jednu pokrajinu Srbije i proglase je drzavom. Nekad smo morali da se borimo protiv Berlina a sad evo i London na njihovoj strani. Boze daj nam snage da izdrzimo i da ovom necovjestvu stanemo nogom za vrat!
pre 10 godina
dokle god imate snage ovoliko da nas davite, radujem se svakoj izbeglici u Nemačkoj.
pre 10 godina
USA ne interesuje ni pisljivog dima da li ce biti demokratije i civilizacije na Kosovu,njima je samo vazno bar jedan pedalj ove planete oteti iz interesne sfere Rusije,trebalo im ne trebalo.A ostalo kako bude!
pre 10 godina
Vama isto treba novini,jaci Berlinski zid jer vidim nemate problem sa cepanjem Srbije na delove.
pre 10 godina
Čak ni ideolozi Trećeg rajha nisi bili ovoliko cinični u obrazloženju svojih ciljeva i namera! Zamislite, krivica je žtrve što svojim nepristajanjem na samouništenje, na nečasno i tiho nestajanje, iritira svoga krvnika, i time minira šanse krvnika za ulazak u društvo civlizovanih i humanih. A ti civilizovani i humani nose (iako ne iz loše namere) deo krivice, jer su svojom popustljivošću sterali Alabance tako gladne demokratije u u politički ćorsokak! Pa bi Zapad morao (morao, müssen, to se stalno ponavlja) ohrabriti demokratsi proces na Kosovu, konačnim rešenjem problema, u nemačkom stilu iz Drugog stevtkog rata: nema Srba - nema problema.
pre 10 godina
Pregovori medju politicarima malo vrede ako narod nije ukljucen.
pre 10 godina
Da li neko može da mi objasni šta to znači "krhka demokratija"?
pre 10 godina
5:0, 3:0 , i sta dalje sa tim pobedama?
19 Komentari
Sortiraj po: