Petak, 13.11.2015.

13:25

"Jednoumni fokus EU i SAD – pogoršanje na Kosovu"

EU i SAD su zapostavile proces demokratizacije na KiM jer su napore usredsredile na rešavanje konflikta u vezi sa statusom Kosova između Beograda i Prištine.

Izvor: Tanjug

"Jednoumni fokus EU i SAD – pogoršanje na Kosovu" IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

19 Komentari

Sortiraj po:

cobo

pre 10 godina

USA ne interesuje ni pisljivog dima da li ce biti demokratije i civilizacije na Kosovu,njima je samo vazno bar jedan pedalj ove planete oteti iz interesne sfere Rusije,trebalo im ne trebalo.A ostalo kako bude!

mika

pre 10 godina

sbija je jedina ozbiljna zemlja od stare jugoslavije i to baš zbog toga jer ju je ona i naprevila a ostale zemlje nisu ni postojale (izuzev crne gore).
kvazi država kosovo nema realne osnove da funcioniše i opstane samostalno. jedino veštački spolja kao stalni faktor nestabilnosti kojim će zapad potpaljivati vatru kad god joj zatreba. za ispumpavanjem resursa, deponiju opasnog otpada i voujnu bazu.

Saks

pre 10 godina

Čak ni ideolozi Trećeg rajha nisi bili ovoliko cinični u obrazloženju svojih ciljeva i namera! Zamislite, krivica je žtrve što svojim nepristajanjem na samouništenje, na nečasno i tiho nestajanje, iritira svoga krvnika, i time minira šanse krvnika za ulazak u društvo civlizovanih i humanih. A ti civilizovani i humani nose (iako ne iz loše namere) deo krivice, jer su svojom popustljivošću sterali Alabance tako gladne demokratije u u politički ćorsokak! Pa bi Zapad morao (morao, müssen, to se stalno ponavlja) ohrabriti demokratsi proces na Kosovu, konačnim rešenjem problema, u nemačkom stilu iz Drugog stevtkog rata: nema Srba - nema problema.

srb

pre 10 godina

Udruženje terorističkih organizacija UČK,USA,NATO,EU. ne može dugo da traje. Svako će dobiti svoju porciju sledovanja . Biće mnogo bolno ali tražili ste gledajte. Mnogo toga će se promeniti. Živi i zdravi bili pa videli.

Alphonse-Marie-Adolphe de Neuville

pre 10 godina

Jedan deo mi je posebno zanimljiv, pa moram da ga citiram: "Iako je zaista bilo neophodno da dijalog izbije u čelo prioriteta tokom izvesnog vremenskog perioda kako bi se obezbedio pun suverenitet i teritorijalni integritet Kosova - što je preduslov za održivu demokratiju i vladavinu prava - Zapad je posustao u daljoj demokratizaciji i vladavini prava usled nedostatka strateške vizije".

Dakle, suverenitet i teritorijalni integritet su preduslovi za kosovsku vladavinu prava, ali šta je sa srpskom? Ispada da vladavina prava ovde ili nije poželjna ili nije bitna, čim se o teritorijalnom integritetu i suverenitetu Srbije baš i ne vodi puno računa.

Glas Srbije

pre 10 godina

"Takođe ukazuje da Berlin i London moraju da proaktivnije dopru do kosovskih građana i političke elite kako bi objasnili i lobirali za svoje politike i uverili ih da "Briselski dijalog i rasformiranje paralelnih struktura neće dovesti ni do kakve forme teritorijalne autonomije za kosovske Srbe koja bi ponovo ograničila suverenitet Kosova". Pazi ovog, nikakva teritorijalna autonomija za Srbe ne dolazi u obzir ali je skroz u redu da Albanci uzmu celu jednu pokrajinu Srbije i proglase je drzavom. Nekad smo morali da se borimo protiv Berlina a sad evo i London na njihovoj strani. Boze daj nam snage da izdrzimo i da ovom necovjestvu stanemo nogom za vrat!

djuro

pre 10 godina

drugim recima, SAD i EU imaju dobru nameru - pravljenje funkcionalne (tj. zavisne od SAD i EU) jednoetnicke drzave kosovskih Albanaca, i njeno potpuno medjunarodno priznanje ali vuku pogresne poteze; a ovaj gospodin onako analiticki predlaze sta da urade da taj cilj ostvare bolje, brze i efikasnije. U iole normalnom svetu ovo bi bilo vise nego dovoljno da se SAD i EU drze sto dalje od bilo kakvih pregovora jer su i javno pristrasni, na recima i delima, i to cak ni oni ne dovode u pitanje. Medjutim, sami pregovori se vode u Briselu. Zasto oni koji vode i oni koji su do skora vodili Srbiju misle da ne zasluzuju dozivotnu robiju zbog toga sto su pristali na takve pregovore (a trebalo je i pocelo je u UN) i da je jednog dana nece i dobiti? Zasto te diplomate, birokrate, analiticari i ostali iz SAD i EU misle da ce na ovaj nacin zaista dobiti miran i stabilan region pogodan za eksploataciju (jer je to jedino sto njih ovde ustvari zanima vec stotinama godina) i da ce Srbija, kad jednom vidi ledja njihovim slugama, mirno sedeti i pristajati na ovaj fizicki i kulturni genocid? Da li ce slicni genijalci iz Berlina za dvadesetak godina pisati slicne traktate o tome kako je i zasto je Balkan opet sam sebe uvukao u spiralu nasilja i ratova i traziti cvrstu ruku i vojne i diplomatske intervencije (i po koju koncesiju) jer se ti divljaci samo tako mogu drzati pod kontrolom, kako su govorili 1914, 1941, 1991?

Pjer

pre 10 godina

Ovi da bi da uzmu od onoga sto je dogovoreno sto im se svidja a da ono sto im se ne svidja "transformisu" ili posalju na "doradu".

Sramota. Oni to zovu pregovorima.

Langus

pre 10 godina

"Bla, bla, bla ... bla, bla, bla, ... ulaska i Srbije i Kosova u EU kao punopravnih, suverenih članica koje priznaju jedna drugu" Naivan k'o francuska sobarica!

da da to sam ja

pre 10 godina

Albanci pametno rade, oni kao postignu dogovor sa Srbijom oko necega, i postuju ga dok ne dobiju nesto drugo od EU (potpisivanje sporazuma), pa kad to dobiju onda poniste dogovor sa Srbijom. Sledeci put sve ispocetka i opet nesto dobiju a ne daju nista.

Sa druge strane, Srbija sve sto moze postuje, i time nista ne dobija vec samo gubi, a nama nasi politicari sve to predstave kao da smo mi ostvarili "pobede"

Neven

pre 10 godina

Ispade da je sever Kosova, sa srpskim stanovništvom, najveći problem te paradržavne tvorevine, a jedan od strateških ciljeva treba da bude, kako kaže analitičar, razbijanje političkog jedinstva kosovskih Srba severno i južno od Ibra.
Kad se to reši, svi problemi ostatka Kosova nestaće kao rukom odnešeni, i procvetaće i privredno, i politički, i kao oaza mira i tolerancije.
Nije nego.

Neven

pre 10 godina

Ispade da je sever Kosova, sa srpskim stanovništvom, najveći problem te paradržavne tvorevine, a jedan od strateških ciljeva treba da bude, kako kaže analitičar, razbijanje političkog jedinstva kosovskih Srba severno i južno od Ibra.
Kad se to reši, svi problemi ostatka Kosova nestaće kao rukom odnešeni, i procvetaće i privredno, i politički, i kao oaza mira i tolerancije.
Nije nego.

Langus

pre 10 godina

"Bla, bla, bla ... bla, bla, bla, ... ulaska i Srbije i Kosova u EU kao punopravnih, suverenih članica koje priznaju jedna drugu" Naivan k'o francuska sobarica!

da da to sam ja

pre 10 godina

Albanci pametno rade, oni kao postignu dogovor sa Srbijom oko necega, i postuju ga dok ne dobiju nesto drugo od EU (potpisivanje sporazuma), pa kad to dobiju onda poniste dogovor sa Srbijom. Sledeci put sve ispocetka i opet nesto dobiju a ne daju nista.

Sa druge strane, Srbija sve sto moze postuje, i time nista ne dobija vec samo gubi, a nama nasi politicari sve to predstave kao da smo mi ostvarili "pobede"

Pjer

pre 10 godina

Ovi da bi da uzmu od onoga sto je dogovoreno sto im se svidja a da ono sto im se ne svidja "transformisu" ili posalju na "doradu".

Sramota. Oni to zovu pregovorima.

Alphonse-Marie-Adolphe de Neuville

pre 10 godina

Jedan deo mi je posebno zanimljiv, pa moram da ga citiram: "Iako je zaista bilo neophodno da dijalog izbije u čelo prioriteta tokom izvesnog vremenskog perioda kako bi se obezbedio pun suverenitet i teritorijalni integritet Kosova - što je preduslov za održivu demokratiju i vladavinu prava - Zapad je posustao u daljoj demokratizaciji i vladavini prava usled nedostatka strateške vizije".

Dakle, suverenitet i teritorijalni integritet su preduslovi za kosovsku vladavinu prava, ali šta je sa srpskom? Ispada da vladavina prava ovde ili nije poželjna ili nije bitna, čim se o teritorijalnom integritetu i suverenitetu Srbije baš i ne vodi puno računa.

djuro

pre 10 godina

drugim recima, SAD i EU imaju dobru nameru - pravljenje funkcionalne (tj. zavisne od SAD i EU) jednoetnicke drzave kosovskih Albanaca, i njeno potpuno medjunarodno priznanje ali vuku pogresne poteze; a ovaj gospodin onako analiticki predlaze sta da urade da taj cilj ostvare bolje, brze i efikasnije. U iole normalnom svetu ovo bi bilo vise nego dovoljno da se SAD i EU drze sto dalje od bilo kakvih pregovora jer su i javno pristrasni, na recima i delima, i to cak ni oni ne dovode u pitanje. Medjutim, sami pregovori se vode u Briselu. Zasto oni koji vode i oni koji su do skora vodili Srbiju misle da ne zasluzuju dozivotnu robiju zbog toga sto su pristali na takve pregovore (a trebalo je i pocelo je u UN) i da je jednog dana nece i dobiti? Zasto te diplomate, birokrate, analiticari i ostali iz SAD i EU misle da ce na ovaj nacin zaista dobiti miran i stabilan region pogodan za eksploataciju (jer je to jedino sto njih ovde ustvari zanima vec stotinama godina) i da ce Srbija, kad jednom vidi ledja njihovim slugama, mirno sedeti i pristajati na ovaj fizicki i kulturni genocid? Da li ce slicni genijalci iz Berlina za dvadesetak godina pisati slicne traktate o tome kako je i zasto je Balkan opet sam sebe uvukao u spiralu nasilja i ratova i traziti cvrstu ruku i vojne i diplomatske intervencije (i po koju koncesiju) jer se ti divljaci samo tako mogu drzati pod kontrolom, kako su govorili 1914, 1941, 1991?

Glas Srbije

pre 10 godina

"Takođe ukazuje da Berlin i London moraju da proaktivnije dopru do kosovskih građana i političke elite kako bi objasnili i lobirali za svoje politike i uverili ih da "Briselski dijalog i rasformiranje paralelnih struktura neće dovesti ni do kakve forme teritorijalne autonomije za kosovske Srbe koja bi ponovo ograničila suverenitet Kosova". Pazi ovog, nikakva teritorijalna autonomija za Srbe ne dolazi u obzir ali je skroz u redu da Albanci uzmu celu jednu pokrajinu Srbije i proglase je drzavom. Nekad smo morali da se borimo protiv Berlina a sad evo i London na njihovoj strani. Boze daj nam snage da izdrzimo i da ovom necovjestvu stanemo nogom za vrat!

srb

pre 10 godina

Udruženje terorističkih organizacija UČK,USA,NATO,EU. ne može dugo da traje. Svako će dobiti svoju porciju sledovanja . Biće mnogo bolno ali tražili ste gledajte. Mnogo toga će se promeniti. Živi i zdravi bili pa videli.

Saks

pre 10 godina

Čak ni ideolozi Trećeg rajha nisi bili ovoliko cinični u obrazloženju svojih ciljeva i namera! Zamislite, krivica je žtrve što svojim nepristajanjem na samouništenje, na nečasno i tiho nestajanje, iritira svoga krvnika, i time minira šanse krvnika za ulazak u društvo civlizovanih i humanih. A ti civilizovani i humani nose (iako ne iz loše namere) deo krivice, jer su svojom popustljivošću sterali Alabance tako gladne demokratije u u politički ćorsokak! Pa bi Zapad morao (morao, müssen, to se stalno ponavlja) ohrabriti demokratsi proces na Kosovu, konačnim rešenjem problema, u nemačkom stilu iz Drugog stevtkog rata: nema Srba - nema problema.

cobo

pre 10 godina

USA ne interesuje ni pisljivog dima da li ce biti demokratije i civilizacije na Kosovu,njima je samo vazno bar jedan pedalj ove planete oteti iz interesne sfere Rusije,trebalo im ne trebalo.A ostalo kako bude!

mika

pre 10 godina

sbija je jedina ozbiljna zemlja od stare jugoslavije i to baš zbog toga jer ju je ona i naprevila a ostale zemlje nisu ni postojale (izuzev crne gore).
kvazi država kosovo nema realne osnove da funcioniše i opstane samostalno. jedino veštački spolja kao stalni faktor nestabilnosti kojim će zapad potpaljivati vatru kad god joj zatreba. za ispumpavanjem resursa, deponiju opasnog otpada i voujnu bazu.

Neven

pre 10 godina

Ispade da je sever Kosova, sa srpskim stanovništvom, najveći problem te paradržavne tvorevine, a jedan od strateških ciljeva treba da bude, kako kaže analitičar, razbijanje političkog jedinstva kosovskih Srba severno i južno od Ibra.
Kad se to reši, svi problemi ostatka Kosova nestaće kao rukom odnešeni, i procvetaće i privredno, i politički, i kao oaza mira i tolerancije.
Nije nego.

Langus

pre 10 godina

"Bla, bla, bla ... bla, bla, bla, ... ulaska i Srbije i Kosova u EU kao punopravnih, suverenih članica koje priznaju jedna drugu" Naivan k'o francuska sobarica!

srb

pre 10 godina

Udruženje terorističkih organizacija UČK,USA,NATO,EU. ne može dugo da traje. Svako će dobiti svoju porciju sledovanja . Biće mnogo bolno ali tražili ste gledajte. Mnogo toga će se promeniti. Živi i zdravi bili pa videli.

da da to sam ja

pre 10 godina

Albanci pametno rade, oni kao postignu dogovor sa Srbijom oko necega, i postuju ga dok ne dobiju nesto drugo od EU (potpisivanje sporazuma), pa kad to dobiju onda poniste dogovor sa Srbijom. Sledeci put sve ispocetka i opet nesto dobiju a ne daju nista.

Sa druge strane, Srbija sve sto moze postuje, i time nista ne dobija vec samo gubi, a nama nasi politicari sve to predstave kao da smo mi ostvarili "pobede"

Pjer

pre 10 godina

Ovi da bi da uzmu od onoga sto je dogovoreno sto im se svidja a da ono sto im se ne svidja "transformisu" ili posalju na "doradu".

Sramota. Oni to zovu pregovorima.

mika

pre 10 godina

sbija je jedina ozbiljna zemlja od stare jugoslavije i to baš zbog toga jer ju je ona i naprevila a ostale zemlje nisu ni postojale (izuzev crne gore).
kvazi država kosovo nema realne osnove da funcioniše i opstane samostalno. jedino veštački spolja kao stalni faktor nestabilnosti kojim će zapad potpaljivati vatru kad god joj zatreba. za ispumpavanjem resursa, deponiju opasnog otpada i voujnu bazu.

djuro

pre 10 godina

drugim recima, SAD i EU imaju dobru nameru - pravljenje funkcionalne (tj. zavisne od SAD i EU) jednoetnicke drzave kosovskih Albanaca, i njeno potpuno medjunarodno priznanje ali vuku pogresne poteze; a ovaj gospodin onako analiticki predlaze sta da urade da taj cilj ostvare bolje, brze i efikasnije. U iole normalnom svetu ovo bi bilo vise nego dovoljno da se SAD i EU drze sto dalje od bilo kakvih pregovora jer su i javno pristrasni, na recima i delima, i to cak ni oni ne dovode u pitanje. Medjutim, sami pregovori se vode u Briselu. Zasto oni koji vode i oni koji su do skora vodili Srbiju misle da ne zasluzuju dozivotnu robiju zbog toga sto su pristali na takve pregovore (a trebalo je i pocelo je u UN) i da je jednog dana nece i dobiti? Zasto te diplomate, birokrate, analiticari i ostali iz SAD i EU misle da ce na ovaj nacin zaista dobiti miran i stabilan region pogodan za eksploataciju (jer je to jedino sto njih ovde ustvari zanima vec stotinama godina) i da ce Srbija, kad jednom vidi ledja njihovim slugama, mirno sedeti i pristajati na ovaj fizicki i kulturni genocid? Da li ce slicni genijalci iz Berlina za dvadesetak godina pisati slicne traktate o tome kako je i zasto je Balkan opet sam sebe uvukao u spiralu nasilja i ratova i traziti cvrstu ruku i vojne i diplomatske intervencije (i po koju koncesiju) jer se ti divljaci samo tako mogu drzati pod kontrolom, kako su govorili 1914, 1941, 1991?

Alphonse-Marie-Adolphe de Neuville

pre 10 godina

Jedan deo mi je posebno zanimljiv, pa moram da ga citiram: "Iako je zaista bilo neophodno da dijalog izbije u čelo prioriteta tokom izvesnog vremenskog perioda kako bi se obezbedio pun suverenitet i teritorijalni integritet Kosova - što je preduslov za održivu demokratiju i vladavinu prava - Zapad je posustao u daljoj demokratizaciji i vladavini prava usled nedostatka strateške vizije".

Dakle, suverenitet i teritorijalni integritet su preduslovi za kosovsku vladavinu prava, ali šta je sa srpskom? Ispada da vladavina prava ovde ili nije poželjna ili nije bitna, čim se o teritorijalnom integritetu i suverenitetu Srbije baš i ne vodi puno računa.

Glas Srbije

pre 10 godina

"Takođe ukazuje da Berlin i London moraju da proaktivnije dopru do kosovskih građana i političke elite kako bi objasnili i lobirali za svoje politike i uverili ih da "Briselski dijalog i rasformiranje paralelnih struktura neće dovesti ni do kakve forme teritorijalne autonomije za kosovske Srbe koja bi ponovo ograničila suverenitet Kosova". Pazi ovog, nikakva teritorijalna autonomija za Srbe ne dolazi u obzir ali je skroz u redu da Albanci uzmu celu jednu pokrajinu Srbije i proglase je drzavom. Nekad smo morali da se borimo protiv Berlina a sad evo i London na njihovoj strani. Boze daj nam snage da izdrzimo i da ovom necovjestvu stanemo nogom za vrat!

cobo

pre 10 godina

USA ne interesuje ni pisljivog dima da li ce biti demokratije i civilizacije na Kosovu,njima je samo vazno bar jedan pedalj ove planete oteti iz interesne sfere Rusije,trebalo im ne trebalo.A ostalo kako bude!

Saks

pre 10 godina

Čak ni ideolozi Trećeg rajha nisi bili ovoliko cinični u obrazloženju svojih ciljeva i namera! Zamislite, krivica je žtrve što svojim nepristajanjem na samouništenje, na nečasno i tiho nestajanje, iritira svoga krvnika, i time minira šanse krvnika za ulazak u društvo civlizovanih i humanih. A ti civilizovani i humani nose (iako ne iz loše namere) deo krivice, jer su svojom popustljivošću sterali Alabance tako gladne demokratije u u politički ćorsokak! Pa bi Zapad morao (morao, müssen, to se stalno ponavlja) ohrabriti demokratsi proces na Kosovu, konačnim rešenjem problema, u nemačkom stilu iz Drugog stevtkog rata: nema Srba - nema problema.