Četvrtak, 21.09.2023.

11:18

Opasnost u 10 okruga u Srbiji; Spremite se

Pred kraj dana i tokom večeri očekuje se veoma nestabilno vreme, povremeno sa lokalnim pljuskovima i grmljavinom, najavio je meteorolog Đorđe Đurić.

Izvor: telegraf.rs

Opasnost u 10 okruga u Srbiji; Spremite se
Shutterstock/HE68

"Biće idealnih uslova da ponegde bude i grmljavinskih nepogoda, uz obilne pljuskove, olujni vetar, a očekuje se i pojava grada. Najveća opasnost od nepogoda očekuje se u Bačkoj, Sremu, Podrinju, Mačvi, Beogradu, u Šumadiji, na jugu Banata, u Braničevskom okrugu, Pomoravlju i u Podunavlju", najavio je Đurić, a prenosi "Telegraf.rs". Na pojedinim lokacijama očekuje se velika količina padavina, ponegde od 30 do 40 litara kiše po kvadratnom metru.

"Zbog očekivanih grmljavinskih nepogoda, posle podne i uveče preporučuje se povećan oprez i izbegavanje boravka na kritičnim mestima. Oprez će biti neophodan i u saobraćaju", istakao je. Dodao je i:

"Postepeno smirivanje vremena očekuje se kasnije tokom večeri, tokom noći uslediće i prestanak padavina, a do narednog jutra padavina može biti samo još na istoku Srbije".

Kako je kazao, danas će biti promenljivo vreme, očekuje se veoma toplo, ali i sparno. Maksimalna temperatura biće od 27 do 31°C, u Beogradu do 30°C.
  • Prljava kiša

S obzirom na to da se danas očekuje izraženo južno strujanje, osim tople vazdušne mase, stizaće i čestice pustinjskog peska iz Sahare, pa se u predelima sa padavinama očekuje prljava kiša. Ova pojava najviše će biti vidljiva na vozilima po prestanku padavina.

Petak će doneti kratkotrajnu stabilizaciju vremena, ali već za vikend očekuje se i više nego burna meteorološka sitacija.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: