Svet 0

15.01.2025.

9:18

Zaharova o oproštajnom govoru Bajdena: "Čime se ponosi?"

Aktuelni američki predsednik Džozef Bajden je u oproštajnom govoru, posvećenom problemima spoljne politike ispričao kako su i kome Sjedinjene Američke Države naštetile, izjavila je portparol Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.

Izvor: Novosti

Zaharova o oproštajnom govoru Bajdena: "Čime se ponosi?"
Kristina Kormilitsyna / Sputnik / Profimedia

Podeli:

"Čime se dičio Bajden? Šta je kao glavno što je uradio tokom svog mandata predstavio američkom narodu i celom svetu? Šta je njegovo glavno dostignuće za četiri godine? Govorio je o tome kako su SAD nanele štetu drugim zemljama", ocenila je Zaharova u emisiji na radiju "Sputnjik".

Ona je uporedila Bajdenov govor sa konferencijom za novinare o rezultatima ruske diplomatije u 2024. godini koju je održao ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i naglasila različitost pristupa spoljnoj politici.

"Stav Rusije o tome kako da učinimo najbolje, zajedno prevaziđemo. Koje opcije postoje da se ne seje loše, zlo i destruktivno, već dobro, stvaralačko, humano", zaključila je Zaharova.

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Ogromno nalazište nafte postaje nova meta energetskih divova

Lokalne i međunarodne energetske kompanije sve snažnije ulažu u argentinsko nalazište škriljca Vaca Muerta, dok kriza na Bliskom istoku i problemi u Ormuskom moreuzu povećavaju interes za izvore nafte i gasa izvan ratnih i geopolitički nestabilnih područja.

9:25

24.5.2026.

2 d

Podeli: