Svet 3

25.03.2024.

21:45

Rusija se pita; Američki obaveštajac o ratu u Ukrajini i širenju NATO

Nakon poraza u ukrajinskom sukobu, NATO neće moći nesmetano da se širi, pošto Rusija to neće dozvoliti, rekao je bivši američki obaveštajac Skot Riter u intervjuu za Jutjub kanal "Dajlog vorks".

Izvor: Novosti

Rusija se pita; Američki obaveštajac o ratu u Ukrajini i širenju NATO
Profimedia

Podeli:

"Ukrajina nikada neće biti dozvoljena u NATO, kao ni Gruzija. Pobeda Rusije znači da će matirati politiku otvorenih vrata koje se alijansa trenutno pridržava", primetio je ekspert.

On je dodao da će neuspešan ishod sukoba u Ukrajini dovesti do velikih problema za vojni blok, koji je ranije planirao da se širi na novim teritorijama.

Rusija je više puta ukazivala na agresivni kurs NATO-a prema Moskvi. Blok ima za cilj širenje na postsovjetski prostor i konfrontaciju. Prema rečima predsedničkog pres sekretara Dmitrija Peskova, takva politika Severnoatlantske alijanse ne može doneti veću bezbednost regionu.

3 Komentari

Možda vas zanima

Brži od policijskog časa

Đoković pobedom okončao agoniju!

Novak Đoković je uz mnogo muka obezbedio drugo kolo Vimbldona. Kinez Jibing Vu bio je tvrd orah, uprkos tome što mu je ovo bio drugi nastup u Londonu.

23:49

29.6.2026.

1 d

Podeli: