Svet 1

01.09.2024.

11:30

Priznali: Pokrenut glavni napad, situacija je teška

Ukrajinski glavnokomandujući Oleksandr Sirski rekao je da je situacija "teška" zbog glavne ofanzive Rusije na istok Ukrajine, ali da se donose sve neophodne odluke.

Izvor: Index.hr

Priznali: Pokrenut glavni napad, situacija je teška
Profimedia

Podeli:

Sirski nije naveo tačnu lokaciju glavne ruske ofanzive, ali su ranije i on i predsednik Volodimir Zelenski rekli da ruske snage gađaju strateški važan grad Pokrovsk.

 

Više o situaciji na Istočnom frontu čitajte u našem Blogu UŽIVO.

"Situacija je teška zbog glavnog napada neprijatelja. Ali sve neophodne odluke na svim nivoima se donose bez odlaganja", objavio je Sirski u aplikaciji za razmenu poruka Telegram.

Sirski je prošle nedelje rekao da je proveo nekoliko dana na istočnom frontu kod Pokrovska i opisao borbe kao "izuzetno teške".

Rusija, koja je zauzela delove istočne Ukrajine od početka svoje invazije u februaru 2022. godine, nastavlja da napreduje u teškim borbama. Taj napredak je nastavljen nakon što je Ukrajina iznenada izvršila invaziju na rusku Kursku oblast 6. avgusta, očigledno sa ciljem da preusmeri ruske resurse i ojača poziciju Kijeva u svim budućim pregovorima.
 

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Američke trupe se pomeraju

Eskalacija: Vojska se gomila, rat na pragu

Sjedinjene Američke Države su ove nedelje premestile veliki kontigent aviona za specijalne operacije i više teretnih aviona koji prevoze trupe i opremu u karipski region, preneo je danas Vol Strit Džornal (WSJ) pozivajući se na neimenovane američke zvaničnike.

22:59

23.12.2025.

1 d

"Kaubojsko ponašanje" Vašingtona

Oštro; Rusija udarila na Ameriku: "To je čin agresije"

Rusija najoštrije osuđuje zaplenu tankera kod obale Venecuele od strane Sjedinjenih Američkih Država, izjavio je danas stalni predstavnik Rusije pri Ujedinjenim nacijama Vasilij Nebenzja.

23:38

23.12.2025.

1 d

Podeli: