04.07.2026.
18:16
Erdogan optužio Izrael: "Pokušavaju da sruše sporazum SAD i Irana"
Turska pažljivo prati pokušaje Izraela da poremeti pregovarački proces između SAD i Irana, izjavio je danas turski predsednik Redžep Tajip Erdogan na konferenciji za novinare u Istanbulu nakon razgovora sa pakistanskim premijerom Šahbazom Šarifom.
"Zahvaljujući sporazumu (SAD i Irana), koji je omogućen naporima Pakistana, svet je mogao da odahne. Izveštaji međunarodnih medija poslednjih dana ističu teškoće sa kojima se strane suočavaju u ovom pregovaračkom procesu", rekao je Erdogan.
On je istakao, prenosi TRT Haber, da Turska nastavlja da podržava svaki korak koji pomaže u smanjenju tenzija i rešavanju problema diplomatskim putem u tom regionu.
"Pažljivo pratimo provokacije izraelske administracije usmerene na potkopavanje sporazuma. Cionistički militanti, koji svoj politički opstanak povezuju sa kontinuiranim sukobima u regionu, trenutno su posebno aktivni u Libanu i Siriji", naglasio je Erdogan.
On je naveo da nehumani napadi izraelskih okupacionih snaga na ugnjetavane u Gazi moraju da budu zaustavljeni.
Možda vas zanima
Erdogan: "Očekujemo da NATO..."
Turska očekuje da će sledećeg meseca na samitu NATO-a u Ankari biti naglašeno jedinstvo saveza, izjavio je danas turski predsednik Redžep Tajip Erdogan.
15:19
29.6.2026.
5 d
Turska je postala pretnja – eskaliraće u direktan sukob?
Uporedo sa talasom izjava i analiza, sve više se nameću pitanja o tome da li bi Turska mogla da postane sledeća meta Izraela.
12:10
23.6.2026.
11 d
"Ne smemo da dozvolimo da region udave smradom baruta i krvi. Turska želi da stvori okruženje u kojem svi stanovnici regiona, bez obzira na veru, mogu da žive u miru i bezbednosti. I u tom pogledu, smatram da je posebno važno naglasiti sledeću tačku: Bilo koje rešenje koje nije zasnovano na volji i doprinosu zemalja regiona ne može biti trajno", rekao je turski lider.
Dodao je da će Turska "nastaviti da radi u solidarnosti sa bratskim zemljama, posebno Pakistanom, na jačanju mira, stabilnosti i prosperiteta u regionu".

Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar