Svet 0

17.04.2026.

16:38

Tramp presekao – "dosta je bilo"

Izrael neće više bombardovati Liban, istakao je predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp, naglasivši da su SAD zabranile Izraelu da bombarduje Liban.

Izvor: Tanjug

Tramp presekao – "dosta je bilo"
Tanjug/AP/Alex Brandon (STF)

Podeli:

"Dosta je bilo! Hvala vam", naveo je Tramp u objavi na svojoj društvenoj mreži Truth Social.

On je dodao da postignuti dogovor "ni na koji način ne zavisi od Libana, ali će SAD, odvojeno, sarađivati sa Libanom i rešavati situaciju sa Hezbolahom na odgovarajući način".

Izraelski ministar odbrane Izrael Kac izjavio je ranije danas da je desetodnevno primirje sa Hezbolahom, koje je stupilo na snagu u ponoć, "privremeno" i da se izraelske odbrambene snage (IDF) ne povlače sa teritorija u Libanu, kao i da će preostale misije u toj zemlji biti dovršene, ako bude neophodno i silom.

On je dodao da su kopneni manevri u Libanu i udari na Hezbolah širom te zemlje postigli mnoge rezultate, ali da oni još nisu u potpunosti ostvareni.

"Nastavićemo da čistimo terorističku infrastrukturu, uključujući uništavanje kuća u libanskim pograničnim selima koja su postala teroristička uporišta", kazao je Kac.

On je rekao da se u novoj bezbednosnoj zoni na jugu Libana, koja se proteže do reke Litani, još uvek nalaze neprijateljski borci i oružje, dodajući da će ona biti očišćena diplomatskim sporazumom, ili obnavljanjem borbi, preneo je Tajms of Izrael.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: