07.03.2026.
21:21
Netanjahu najavljuje: "Iran na ivici kolapsa"
Premijer Izraela Benjamin Netanjahu rekao je danas uoči sastanka sa izraelskim ministrom odbrane Izraelom Kacom i čelnim ljudima izraelskih službi bezbednosti da je "Izrael optimističan u pogledu mogućnosti kolapsa režima u Iranu".
Izraelska televizija kanal 12 prenela je danas da izraelski zvaničnici veruju da je pad režima u Iranu moguć ako se nastavi vojna kampanja, prenosi Tajms of Izrael.
"Optimistični smo u pogledu naših sposobnosti da izazovemo kolaps režima koji se urušava iznutra. Postoji konfuzija i borba za moć koje nije bilo decenijama", izjavio je neimenovani izraelski bezbednosni zvaničnik.
On je dodao "Rusija i Kina beže od rata u Iranu i ne intervenišu jer Teheran nanosi štetu svojim susedima.
Izraelski zvaničnici tvrde da imaju saznanja o oštrim nesuglasicama među visokim iranskim zvaničnicima, posebno između predsednika Masuda Pezeškijana i Islamske revolucionarne garde.
Tajms of Izrael navodi da postoji i jaz između iranskog vojnog rukovodstva i snaga na terenu, kao i nedostatak koordinacije u donošenju odluka u vrhu države.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar