Svet 0

10.02.2026.

18:12

Napad nožem u školi: Izbodena dva učenika FOTO/VIDEO

Dva učenika, stara 12 i 13 godina, izbodena su u srednjoj školi "Kingsbari haj skul" u severozapadnom delu Londona, saopštila je policija, koja je navela da je identifikovala osumnjičenog tinejdžera za napad i da intenzivno traga za njim.

Izvor: Tanjug

Napad nožem u školi: Izbodena dva učenika FOTO/VIDEO
Bav Media / SplashNews.com / Splash / Profimedia

Podeli:

Incident se dogodio u oblasti Brent, a oba učenika su odmah prebačena u lokalnu bolnicu, prenosi Skaj njuz.

Njihovo trenutno zdravstveno stanje još uvek nije poznato.

Detektiv Luk Vilijams, koji rukovodi policijskim snagama u severozapadnom Londonu, izjavio je da je policija svesna da će ovaj incident izazvati veliku zabrinutost u zajednici.

"Želimo da uverimo lokalne učenike, roditelje i stanovnike da smo rasporedili značajne resurse i činimo sve što možemo da pronađemo osumnjičenog", kazao je on.

Škola "Kingsbari haj skul" objavila je da je situacija "pod kontrolom" i da saradnja sa nadležnim organima teče nesmetano.

"Radimo u bliskoj saradnji sa nadležnim organima i pratimo sve neophodne procedure. Već smo direktno kontaktirali roditelje i staratelje učenika uključenih u incident. Trenutno nije moguće ulaziti ili napuštati školu dok traje reakcija policije. Dalja obaveštenja podelićemo čim budemo mogli da potvrdimo informacije", navodi se u saopštenu škole.

Incident je izazvao šok među roditeljima, učenicima i lokalnom zajednicom. 

Policija je rasporedila pojačane patrole u okolini škole i u naselju kako bi se osigurala bezbednost drugih učenika i stanovnika.

Incident se dogodio u trenutku kada britanska javnost sve više insistira na merama za zaštitu škola i prevenciju nasilja među decom, a policijski zvaničnici naglašavaju da će istraga biti temeljna i da će osumnjičeni biti priveden pravdi, navodi Skaj njuz.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Brži od policijskog časa

Đoković pobedom okončao agoniju!

Novak Đoković je uz mnogo muka obezbedio drugo kolo Vimbldona. Kinez Jibing Vu bio je tvrd orah, uprkos tome što mu je ovo bio drugi nastup u Londonu.

23:49

29.6.2026.

1 d

Podeli: